שרשור תגובות: CES 2018: סוני מתייעלת ומציגה את הכח הטכנולוגי שלה בעולמות הא

חדשות ועדכונים של HT Magazine
evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 305 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

@rwg1
אם היית מבזבז פחות פסקאות על פירוט חוויותך מהעבר הבהחלט לא פשוט שלך פה באתר בתור צדיק בודד בסדום של בורות הנוגעות לתוארת המסכים...אולי המסר היה נקלט טוב יותר :wink: אבל אותי בכל זאת סיקרנת (בלי ציניות).

אז אם מאד רוצים לשחזר את אור השמש הישירה כפי שהעין תופסת אותה, כמה nits צריכה לדעת להפיק הטלוויזה ההיפותטית הזאת?

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

עוקב.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

rwg1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 257 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

@evgenetic

אתה מוזמן לצחוק על התגובות שלי כמה שאתה רוצה, זה בסדר גמור. יש כאן קבוצה גדולה מאוד של חברי פורום שלא
הייתי מחכה לתגובה שונה מהם. אך מה שמעניין בתגובות של אותם האנשים שצוחקים על דברי (כמו שאתה עושה כאן)
בהתחלה הוא שאחרי שהנושא שאני מדבר עליו נהיה נושא מקובל ויותר מובן אותם האנשים פתאום הופכים להיות
המומחים הכי גדולים בו.

אז הסיבה שאני מזכיר כל כך הרבה פעמים את התגובות בעבר היא שאולי דבר קטן ישתנה בתגובות הללו בעתיד.
ואני ממש לא חושב שכאן זה סדום או שאני צדיק, יש כאן עוד כמה אנשים שמנסים לקדם נושאים בצורה טובה
וקורה לא פעם שגם אני וגם הם טועים אך העניין החשוב כאן לדעתי הוא הנסיון לקדם דיון חופשי וגם לפעמים
יותר עמוק בנושאים של הפורום מבלי שכל הזמן יהיו אלו שינסו לצחוק על נושא הדיון או על משתתפים בו .

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #19 

@rwg1
אני צחקתי רק על הנטייה הזאת שלך, לא על מהות העניין. אני תמיד בעד דיונים מעמיקים יותר.

rwg1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

@evgenetic

אז חבל שהתגובות שלך מראות בדיוק את ההפך. ובקשר לשאלה שלך מסוף התגובה הקודמת :

אז אם מאד רוצים לשחזר את אור השמש הישירה כפי שהעין תופסת אותה, כמה nits צריכה לדעת
להפיק הטלוויזה ההיפותטית הזאת?
...
תרשה לי לחזור להרגל המצחיק שלי ולהפנות אותך לדברים שכבר נכתבו לא פעם לגבי רמות הבהירות ש- HDR
אמור להגיע אליהן, ואם יהיה לך זמן להמשיך ולקרוא על הנושאים הללו אז אולי תבין למה רמות הבהירות הללו עושות
הרבה יותר מלבד "לשחזר את אור השמש הישירה".

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #21 

אני לא חושב שאתה מכיר את (מיטב) התגובות שלי אם זו המסקנה שלך.

בכל מקרה, השתשמתי בדוגמא הקיצונית רק בנסיון לקבל מושג עד כמה אנחנו רחוקים או קרובים לאידיאל של בהירות. אני מניח שאם טלויזיה תוכל לשחזר את אור השמש, או לפחות להתקרב לו, יהיה ניתן לסמן V על הפרמטר הזה כי קשה לתאר שנצטרך משהו מעבר.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

ראיון של סקוט ווילקנסון מ- AVS עם פיליפ ג'ונס מסוני לגבי מגוון המסכים והטכנולוגיות שהוצגו ב- CES
נראה לי שמההסבר הסופר קצר ומופשט הזה ומהסרטוני ההדגמה שסוני בחרו להדגים על אב הטיפוס ניתן להבין די בקלות למה ואיפה צריך את זה וגודל היתרון של זה בשחזור וידאו המנסה לייצג טוב יותר את המציאות.

אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #23 

גיל - אני גם לא הבנתי שמשתמע מהדברים של evgenetic שהוא זלזל במה שכתבת.

ולעניין שאלת השמש וגם תשובתך, גם אותי מעניין מה המספר שאליו יצטרכו להגיע בשביל לשחזר את אור השמש ?
לא שזה משהו ישים, כי אז נצטרך לצפות בטלוויזיה עם משקפי שמש אבל להבין כמה יש פער בין מספר הניטים שיודעים להציג היום (10K) לבין נקודת הקיצון.
ברור לי שהכל יותר מורכב מתשובה פשוטה ויש עוד המון פרמטרים שמשפיעים אבל לאלו שקצת פחות מבינים, לפעמים ככה יותר קל ללמוד ולהתייחס לדברים.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

rwg1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #24 

@evgenetic

אני קורא לא מעט מהדברים שכותבים כאן בפורום, ואתה אולי תתפלא לדעת שאני גם מכיר לא מעט שירשורים שלך
ותגובות שלך בשירשורים של אחרים. זה שאני בוחר לא לתת את חוות דעתי על כל דבר שאתה כותב ושלדעתי הוא לא
נכון בנושאים הטכניים, או נותן את חוות דעתי לאריכות הכתיבה שלך בנושאים מסויימים שבהם אתה מרבה לכתוב
לאחרונה חוויות שלך ממסכים מסויימים לא אומר שאני לא קורא ומכיר את הדברים, רק אומר שאני מנסה לתת לדבריך
את אותו הכבוד שאני הייתי מקווה שאתה תתן לדברים של אחרים. ואם לשפוט עלפי תגובה קודמת שלך בשירשור
זה, אז אתה כנראה לא נוהג בצורה זו.

אני גם חוזר על דברי מהתגובה הקודמת שאף אחד לא מנסה לשחזר את רמת אור השמש, ואתה יכול להראות את
הוידאו בתגובה קודמת שלי וגם את הוידאו שהביא @jacko-il (ותודה לך שחר) כדי לקבל מושג ראשוני למה כן
רוצים להגיע כאן.

@avihuli

הוא בעצמו כותב שהוא צוחק על הנטייה הזאת שלי לכתוב על החוויות שלי בעבר בפורום, אז אם הוא בעצמו כותב
שהוא צוחק על דברים שלי למה אתה לא מאמין לו?

ולשאלה שלך על אור השמש, אני רק חוזר ואומר שלשחזר נכון ובאותן העוצמות את אור השמש זה לא העניין
כאן. המקסימום שנגיע אליו בסופו של תהליך הגברת עוצמות ההארה במסכים שקורה היום זה עד ל- 10,000 ניט.
והמספר הזה הוא לא מספר שסתם החליטו עליו, יש סיבות מאוד טובות ללמה בחרו בעוצמה הזו כמקסימלית שואפים
אליה, וזה בכלל לא דבר שמסובך להבין. אפשר לקרוא על כך בהרבה שירשורים שהיו בעניין וגם לפחות בשני
מאמרים בפורום ולהבין למה.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #25 

אני רק חוזר ואומר שלשחזר נכון ובאותן העוצמות את אור השמש זה לא העניין כאן.
...
אבל זה יכול להיות העניין, השאלה של שנינו לא עד כדי כך תיאורטית. כי ייתכן שאור השמש זה משהו שבמאי כלשהו יהיה מעוניין לתפוס עם המצלמה ושהאור הזה ישוחזר במסך בצורה אמינה. בדיוק כמו שיכול להיות עניין בשחזור צליל בווליום מאד גבוה.

rwg1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #26 

@evgenetic

אם השאלה הזו שלכם לא עד כדי כך תיאורטית אז למה לא לקחת את זה הלאה ולשאול למשל מה יקרה אם במאי כלשהו
יהיה מעוניין לשחזר בסרט שלו כשהוא מוקרן אצלך בסלון קרב יריות בצורה כמה שיותר ראליסטית, אז לפי הדברים שלך
זה מובן שכל תעשייה תהיה חייבת להשקיע כל מאמץ להמציא מתקן שירה כדורי רובה אמיתיים אצלך בסלון לא?
כי הרי זו דרישת הבמאי ואין שום מצב בעולם שבמאי לא מקבל כל דבר שהוא דורש.

אך אני שוב חוזר ואומר שאם אתה באמת רוצה להבין למה ב-HDR מדברים על רמת הארה של עד ל- 10,000 ניט
אז יש תשובות לזה במספר מקומות בפורום, כל מה שאתה צריך זה לנסות וללמוד את הנושא לפני שאתה מנסה
לעשות ממנו צחוק.
נערך לאחרונה על ידי rwg1 ב 11/01/2018 21:20, נערך פעם 1 בסך הכל.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #27 

אם כך אני מבין שלא נראה מסכים עם מעל 10000 ניט.
ונראה לי די ברור למה. בדיוק מאותה סיבה שאנחנו לא מסתכלים על השמש ישירות. זה בלתי אפשרי...
סופו של דבר המסך לא אמור לסנוור את הצופה אלא לתת מכלול של תמונה "שעוברת" את העין.

rwg1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #28 

@avihuli

יש מעט הבדל בין עוצמה של 10,000 ניט לעוצמה שחווים כשאנחנו מסתכלים ישירות על השמש, והוא ממש בדומה להבדל
שיש בין להסתכל ישירות על נורת ניאון בבית שלך ולהסתכל על השמש. ולא זו ממש לא הסיבה שלא נראה מסכים שמגיעים
ליותר מ- 10,000 ניט. ואתה לא חושב שיש מעט בעיה בזה שאתה מנסה להסביר לי מה היא תמונה "שעוברת" את העין
מבלי שאתה יודע בדיוק מה עובר או לא עובר ולמה?
נערך לאחרונה על ידי rwg1 ב 11/01/2018 21:33, נערך פעם 1 בסך הכל.

GL11
טרול
טרול
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #29 

@rwg1
תוכל לבדוק כמה אזורי תאורה יהיו למסך הסוני x900f החדש?
תודה.

rwg1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #30 

@GL11

לא אני לא יכול, באותה המידה שאני לא יכול לספור את מספר החשבונות הפתוחים שיש לך בפורום, או את מספר
החשבונות שלך שנחסמים כל יום.

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT”