ראוטר לסיבים אופטים של פרטנר fiber

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
nir1991
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #226 

יש לי שאלה/בקשה טיפה שונה.

לקחתי מפרטנר את הראוטר Technicolor DGA2232 וכרגע הוא מרחף באוויר אצלי בפינת האוכל (בדיוק עברנו לדירה). אני מחפש פתרונות של ארונות תקשורת בתוך הקיר שיוכלו להכיל גם את הראוטר נקודת חשמל והקופסא של הסיב האופטי ביחד. או אפילו רעיון לארון חיצוני קטן

אם מישהו מצא פתרון לזה אשמח לתמונה בשביל לפתור את הבעיה אצלי.

תודה

ItayT1
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #227 

@redyossi
·
קרינה שיוצאת מראוטרים היא קרינת גלי רדיו כלומר לא קרחנה מייננת ואין בה סיכון. אין לך מה לדאוג

mmnsmmns
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים

Technicolor DGA2232 של פרטנר

נושא שלא נקרא #228 

אני עוקב כבר כמה זמן אחרי השרשור הזה ויש לי את ההמכשיר הזה Technicolor DGA2232 בפרטנר עם 200 מ"ב כבר חודשיים ואני יכול לסכם כך :
נכון שהמכשיר משלב ביחד את המודם ואת הראוטר .
נכון שלמכשיר יש כניסת סיב אופטי ישירה SFP .
מי שקרוב למכשיר במרחק של 10 מטרים לערך , יתפוס מהירות גלישה ב WIFI של קרוב ל 200 מ"ב .
מעבר ל 10 מטרים ישנה ירידה , אז איפה כאן ה 4 על 4 ???
יוצא מצב שרק החדרים מקבלים WIFI חזק , והסלון שנמצא במרחק של 10 מטרים , סובל .
מה עשיתי ? לקחתי מכשיר נוסף וחיברתי אותו בנקודת תקשורת בסלון והפכתי אותו ל AP . אליפות , יש 200 מ"ב , אבל , יש רשת חדשה !!! וזה מחרפן את כל יושבי הבית . למה ? כי בכדי להדפיס הם צריכים לעבור לרשת השניה הראשית , שמה נמצאת המדפסת , וגם בעת הדילוגים הם צריכים להסתמך על אפליקציה שמעבירה אוטומטית ברקע בין הרשתות .
לכן , אבקש את עצתכם ,
אני רוצה להחזיר לפרטנר את המכשיר שלהם ולקנות ראוטר עם כניסה של SPF , כמו זה -
https://www.amazon.com/MikroTik-Gigabit ... =1-1-fkmr1

או לקנות את המגשר הזה -
https://www.amazon.com/D-Link-DMC-G01LC ... g=h0dab-20&

לחבר לראוטר MESH עם 2 תחנות כמו זה -
https://www.aliexpress.com/item/4000068 ... b201603_53

או זה -
https://www.aliexpress.com/item/3284468 ... b201603_53

יחידה אחת אני מצמיד לראוטר בארון תקשורת ליד ריכוז החדרים , ואז יהיה לי שם גם חיבור קווי לנקודות תקשורת בחדרים וגם ווייפיי , ואת השניה אני שם בסלון עם חיבור קווי שייתן גם ווייפיי לאורחים.

נכון שזו לוגיסטיקה שכרוכה באיזה קרוב ל 1000 ש"ח , אבל ע"י כך אני גורם שכל הבית שלי יעבוד על רשת אחת ולא נצטרך כל פעם לעבור מרשת לרשת .

רעיון אחר שחשבתי עליו הוא לקנות סוויצ' עם 5 פורטים שתומך במהירות עד 1 ג'יגה ושיש לו כניסת SPF , ואז לחבר אותו לראוטר MESH , שהרי למה לקנות סתם עוד ראוטר אם הראוטר MESH שהזכרתי כאן למעלה הוא ראוטר בפני עצמו???
האם זה נכון לעשות דבר שכזה ? האם למישהו יש המלצה לסוויצ' שכזה ?

אשמח לקבל את הערותיכם לגבי התכנון שלי , ואם יש משהו אחר להציע לי במקום , אשמח לדעת .
גודל הבית שלי הוא 160 מ"ר כולל הגינה , שאני רוצה שהסיגנל יגיע גם לשם .

ViruzZ
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #229 

mescaline כתב:אצלי הם חיברו את הבניין לפני כמעת שנה ולא היתה בעיה להעביר אותי מ PPPOE ל DHCP

אין להם שום ציוד אקטיבי בבניין או ארונית תקשורת.
מגיע כבל עבה ובכל קומה הוא מחובר לקופסא קטנה שמתפצלים ממנו גידים דקים לדירות.

לעומת סלקום שיש להם ממש ארונית תקשורת.
...
·מוזר, חיברו את הבניין לפני יומיים, בניין ישן 3 קומות, בקומת קרקע יש ארון תקשורת רציני

shahar31
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

Re: Technicolor DGA2232 של פרטנר

נושא שלא נקרא #230 

@mmnsmmns
·
משיטוטים שלי, הבנתי שאפשר פשוט לחבר מתאם SFP (שאפילו מקבלים חינם מפרטנר) לנתב שברשותך, משם אפשר כבר לבנות AP MESH ראוי.

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #231 

@ViruzZ
·זה לא מוזר, מתברר אצלנו יש ארון כזה שמשרת 3 בניינים, הוא נמצא בבנין אחר.

אצלכם כנראה הוא משרת יותר מבניין אחד, כי אם אתה אומר "3 קומות" רואים שיש שם כנראה יותר חיבורים ממספר הדירות שאצלכם בבניין.

זה לא ארון רציני, סך הכל ארון עם מפצלים והוא ברוחב .חצי

IceB
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #232 

שלום לכל הפייברים. בשעה טובה ומוצלחת חוברתי לחבילת ה-1גיגה לפייבר של פרטנר. ברצוני להשתמש בראוטר משלי כך שויטרתי על השכרת/קניית הראוטר של פרטנר מקיבלתי ללא תשלום את הממיר של D-LINK מדגם DMC-G01LC. בחיבור קווי לממיר המחשבר מקבל תעבורה של כ-950 מגהביט. הראוטר שברשותי Netgear WNDR3700 מוגבל WAN->LAN throughput לכ-400מגהביט כך שאני מחפש לי ראוטר חדש.

האם יש כאן למישהו את הראוטר NETGEAR Nighthawk Smart WiFi Router (R6700) - AC1750 שנמכר עכשיו במחיר מצוין באמאזון ? לא הצלחתי למצוא ברשת את נתוני ה-WAN->LAN throughput של ה-R6700. האם הוא תומך בתעבורה של 1 גיגהביט בפועל ?

mmnsmmns
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #233 

קיבלתי מפרטנר את ה CONVERTER מהסיב האופטי ל RJ45 .
האם מישהו יכול להמליצ לי בבקשה על סוויצ עם 6 פורטים לפחות? האם זה משנה איזה חברה הסוויצ' , חוצ מזה שהוא חייב להיות מותאם ל 1 ג'יגה ?
אגב, מהסוויצ' אני מתחבר ל MESH עם שתי תחנות .

ViruzZ
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #234 

mmnsmmns כתב:קיבלתי מפרטנר את ה CONVERTER מהסיב האופטי ל RJ45 .
האם מישהו יכול להמליצ לי בבקשה על סוויצ עם 6 פורטים לפחות? האם זה משנה איזה חברה הסוויצ' , חוצ מזה שהוא חייב להיות מותאם ל 1 ג'יגה ?
אגב, מהסוויצ' אני מתחבר ל MESH עם שתי תחנות .
...
זה סוויטש מצוין ב17 דולר, בדף הזה יש עוד דגמים, תבחר לפי מחיר וכמות פורטים, כולם Managed אפשר להגדיר כל מיני אפשרויות תעדוף או להגביל מהירות לפי פורט, הרוב לא צריכים אתזה אבל זה אותו מחיר כמו סוויטש רגיל, אז למה לא.
זה גם מגיע אם ספק כח אונברסלי, כי אמזון מוכרת את הסוויטש הזה בגרמניה US Imported, בכל מקרה זה ספק רגיל 12V
וגם יש שתי פורטים USB אבל רק לטעינה.
אם אתה רוצה משהוא יותר יקר 70$ ויפה, תבדוק בלינק השני, אין ממש אבדל ובשניהם אפשר להגדיר תעדוף לפורטים שחשובים לך, פשוט בסוויטש בשני הגדרות וקשוחה תהיהי יותר user freidnly

https://www.amazon.com/NETGEAR-8-Port-G ... 9RQTW?th=1

https://www.amazon.com/NETGEAR-Nighthaw ... B01MU3GE5L

ViruzZ
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #235 

יכול להמליץ אל נתב תומך D-Link DIR-882 ,AC מצויין ולא יקר עד 500שח לפייבר, עובד בחיבור ללא סיסמה, לפני זה היה לי הוט 500 חיבור ישיר, לא שיניתי בו כלום, ישר אתחבר לפרטנר
קניתי מ ק.ס.פ.
4 אנטנות 4X4:4
אני מתחבר ל WIFI מחניה 200 מטר בחוץ ולא מול החלון אלה בצד כזה.
בבית הטלפון מסתנכרן אל 860 ובבדיקת מהירות נותן 500 עד 560
מהירות דרך כבל 920 עד 950
תומך ב 5G 160HZ [אחרי עדכון קשוחה, שבארץ צריך לבקש באימייל, אין באתר כלום]

יש לו USB 3 ו USB 2, אפשר להוריד טורנטים ישר דרך נתב לדיסק קשיח חיצוני, מעד שימושי וחוסך חשמל, במקום מחשב בלילה נשאר נתב.
יש גם מדיה סטרימר ואפשרות להתחבר מרחוק לנתב וגם תוכנה לטלפון עם כל ההגדרות של הקשוחה.
אפשר להתחבר מעבודה ולראות סרטים שיש לך בנתב
שרת FTP, SAMBA, XUPNPD, DLNA
ויש אפשרות לחסום פרסומות ואתרים זדוניים עוד בנתב, זה עובד כמו חוסם פרומות בדפדפן מוסיפים לינקים לדפים אם רשימת אתרים לחסימה וזהוא, יש לי אלפים אם לא עשרות אלפים ואני לא רואה האטה בנתב.

לדעתי נתב מצויין למחיר

mmnsmmns
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #236 

אני מצטער ומבקש סליחה , אבל אני לא מבין למה התכוונת . אודה לך אם תוכל להסביר לי ביתר פשטות -

יש לו USB 3 ו USB 2, אפשר להוריד טורנטים ישר דרך נתב לדיסק קשיח חיצוני, מעד שימושי וחוסך חשמל, במקום מחשב בלילה נשאר נתב.
יש גם מדיה סטרימר ואפשרות להתחבר מרחוק לנתב וגם תוכנה לטלפון עם כל ההגדרות של הקשוחה.
ויש אפשרות לחסום פרסומות ואתרים זדוניים עוד בנתב, זה עובד כמו חוסם פרומות בדפדפן מוסיפים לינקים לדפים אם רשימת אתרים לחסימה וזהוא, יש לי אלפים אם לא עשרות אלפים ואני לא רואה האטה בנתב.

הוא משמש גם כסטרימר???

תודה על ההסבר .

winer-r
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 137 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #237 

שלום לכולם
לפני כחודש הסיבים של פרטנר הגיעו לבניין שלי ואני מעוניין לעבור.
היום יש לי מודם VR600 של TPLINK מחובר כברידג' ומחובר אליו ראוטר RT-AC68U של ASUS כל זה תשתית בזק.

1- אני אוכל להשתמש באותו ציוד?

תודה

ViruzZ
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #238 

mmnsmmns כתב:אני מצטער ומבקש סליחה , אבל אני לא מבין למה התכוונת . אודה לך אם תוכל להסביר לי ביתר פשטות -

הוא משמש גם כסטרימר???

תודה על ההסבר .
...
·
יש לו חיבור אחד ל USB 2.0 ו אחד של USB 3.0

כן בקשוחה שלו יש כל מיני תוכנות, יש תוכנה ל טורנטים, אתה מחבר דיסק קשיח ל USB, מפעיל תוכנה ו דרך דף בדפדפן מנהל אותה כמו תוכנת טורנטים רגילה והנתב בעצמו מוריד הכול לדיסק קשיח חיצוני.
יש לו גם סטרימר, אפילו 2 סוגים של סטרימרים, יש לו את הכי מפורסם שכולם משתמשים בזה בטלפונים, במחשב, בטלויזיה, נקרה DLNA.
אתה מעתיק מדיה לדיסק, מגדיר לו ספריה וכל מכשיר ביתי אם DLNA [זה לא משהוא מיוחד, זה קיים בכל מכשיר כבר שנים בכל טלויזיה אם חיבור רשת לדוגמה בכל מחשב בכל טלפון], טלויזיה, טלפון סלולרי, מחשב רואה את הקבצים ויכול לצפות בהם.
בגלל שיש לו אפשרות להוריד טורנטים אתה יכול להוריד וישר לצפות בהם בלי לעתיק ממקום למקום.

בנוסף יש לו שרת מדיה XUPNPD, שמאפר לצפות בסרטים או מוזיקה ישירות מדפדפן, זאת אומרת אתה יכול מרחות מעבודה או מחול לתחבר לנתב ולצפות בסרטים, אבל זה רק לחיבור פייבר לדעתי כי זה משתמש במהירות UPLOD, חיבור פייבר 500/50 לדעתי מספיק לסרטים FHD

אותו דבר לגבי שרת FTP, תעתיק קבצים לדיסק קשיח שמחובר לנתב ומכל מקום בעולם יש לך או לחברים שלך יש גישה.

לגבי חסימת פרוסומות ו חסימת אתרי פורנו שזה עובד לכל הרשת אתה מוריד מרשימה מה שאתה רוצה לחסום, מחבר דיסק USB מכל סוג לנתב, ומוסיף בהגדרות את הקישורים לחסמות:
https://github.com/StevenBlack/hosts

zoharz
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0

ראוטר לסיבים של פרטנר עם הגדרות הורים

נושא שלא נקרא #239 

הי,

אני מחובר לסיבים האופטים של פרטנר 1G ואני מחפש ראוטר שיהיו לו
1. שתי רשתות wifi (אחד לבית ואחת לרכיבים חכמים).
2. הגדרות הורים - לחבר ולנתק את האינטרנט בשעות מסויימות.
אפשרות לנתק מכשירים מסויימים מהרשת.
3. גישה מרחוק
4. תמיכה ב 1G עם לפחות 4 פורטים.

האם יש לכם משהו מומלץ?
תודה,
זהר

winer-r
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 137 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

Re: ראוטר לסיבים של פרטנר עם הגדרות הורים

נושא שלא נקרא #240 

@zoharz
·
הי זהר, מה עם הראוטר שפרטנר מביאים לך ? לא עונה לצרכים שלך ?
אני עומד לעבור אליהם ולא יודע אם הציוד שלי מתאים ( תראה כמה פוסטים למעלה...)

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”