כתובת אחת בכל העולם

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 896 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

כתובת אחת בכל העולם

נושא שלא נקרא #1 

איך מגיעים למצב שהמחשב שלי יזוהה תמיד מאותו מיקום עם אותה כתובת ה ip ועם אותו כתובת מחשב.
כך שלא משנה איפה אהיה פיזית, בישראל בתאילנד או בארה"ב
מחובר ב-wifi ישירות לראוטר או בנקודה החמה בסלולר.
תמיד אהיה עם אותה הכתובת ובאותו המיקום?

מה הפתרונות המומלצים שיש עם פגיעה מינימלית בעבודה השוטפת ובמהירות הגלישה.
כמה עולה כל פתרון?

תודה לעוזרים

shahar31
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 46 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אתה יכול לברר מול הספקית שלך לגבי IP סטטי, תוספת של כמה שקלים לחודש.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

Re: כתובת אחת בכל העולם

נושא שלא נקרא #3 

@vivi
·

ברור שאין דבר כזה. זה כמו לבקש שהכתובת של הבית שלך תמיד תהיה אותו דבר גם אם אתה עובר לעיר/ארץ אחרת. המנגון של כתובת IP בנוי בצורה כזו שפרוטוקולי ניתוב יעבדו ואם תהיה לך בדיוק את אותה הכתובת אז המידע תמיד ינותב לכל הפחות לאותו הספק.

מה שכן אתה יכול לגלוש דרך VPN. אם אתה גולש דרך VPN ול-VPN יש כתובת קבועה אז במובן מעשי זה יהיה שקול לזה שיש לך כתובת קבועה מבחינת הגלישה באינטרנט.

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

אני מבין שיש מספר פתרונות כמו לדוגמה vpn, שרת פרוקסי בין אם זה שירות בתשלום או משהו שבונים לבד עם חומרה מתאימה.
אני מניח שאפשר ליצור מחשב ענן אבל לא בטוח במורכבות של הפרוייקט ועלויות.

אני מחפש פתרון שאוכל מהלפטופ להתחבר לרשת, דרך האינטרנט הביתי (אייפי ישראלי ) מכל מקום בעולם. אני משתמש היום בשירות פרוקסי אמריקאי. אני מתחבר דרך ווינדאוס 10 ל-ip וזה לא משנה איפה אני נמצא. האם יש לי אפשרות ליצור פרוקסי על כתובת האייפי הביתי שלי?

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #5 

shahar31 כתב:אתה יכול לברר מול הספקית שלך לגבי IP סטטי, תוספת של כמה שקלים לחודש.
...
·
אוקי, ברגע שיהיה לי אייפי קבוע, איך אוכל לגלוש דרכו כשאני נמצא במדינה אחרת?

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

vivi כתב:
...
...
·
אוקי, ברגע שיהיה לי אייפי קבוע, איך אוכל לגלוש דרכו כשאני נמצא במדינה אחרת?
...
כתובת IP (חיצונית רגילה) היא מזהה ייחודי באינטרנט. ברגע שהוקצתה לך כתובת IP לא יכול להיות שלמישהו אחר באינטרנט תהיה באותו רגע אותה כתובת, וכן, זה אומר שכל מי שמנסה לגשת לכתובת הזאת בזמן הזה, מכל מקום בעולם, יגיע בהכרח אליך.
יש טכנולוגיה בשם NAT שמאפשרת לכמה מחשבים לחלוק את אותה כתובת IP. רוב המשתמשים הביתיים משתמשים בזה, כשהראוטר שלהם הוא המכשיר היחיד בבית שמקבל IP באינטרנט, והוא מתרגם את התקשורת של שאר המכשירים בבית (להם יש כתובות IP פנימיות מקומיות) לכתובת ה-IP החיצונית שהוקצתה לו. יש כמה ספקיות שעושות את זה גם ברמת הספקית (מה שגורם לא מעט בעיות), כמו אקספון אבל רוב ספקיות האינטרנט הגדולות (בזק בינ"ל, נטויז'ן, 012, הוטנט) ייתנו לך כתובת IP חיצונית אמיתית. העניין הוא שהכתובת הזאת "שייכת" לך רק כל עוד אתה מחובר בפועל. ברגע שאתה מתנתק (לדוגמה כי יש הפסקת חשמל או שניתקת את הכבל) אז הספק יכול להקצות את הכתובת למישהו אחר ובפעם הבאה שתתחבר תקבל כתובת IP אחרת. האפשרות של כתובת IP קבועה זה שירות שרוב הספקים נותנים, שזה אומר בעצם שהם משריינים לך כתובת IP, שתמיד תהיה מוקצת לך ורק לך, ככה שזה נותן את מה שביקשת. כמובן שהם דורשים על זה תשלום נוסף, כי זה אומר שמבחינתם אם אתה מנותק אז זה בזבוז כתובת, כי הם לא יכולים לתת אותה ללקוח אחר.
כדאי לציין שיש גם אפשרות אחרת בשם Dynamic DNS - זה אומר שבמקום כתובת IP קבועה יש כתובת DNS קבועה כלשהי שמוגדרת ככה שהיא מצביעה על ה-IP הנוכחי שלך, כאשר תוכנה שמותקנת על הראוטר או על אחד מהמחשבים ברשת שלך מעדכן אותה בכל פעם שה-IP משתנה כך שכתובת ה-DNS הזאת תמיד מצביעה אליך והיא טובה בדיוק כמו IP קבוע - החסרון היחיד הוא שאם במקרה התנתק לך החיבור והשתנה ה-IP אז יכול לקחת קצת זמן עד שכתובת ה-DNS תתעדכן (לרוב מדובר בזמן קצר יחסית). מה שכן אתה כמובן חייב עדיין כתובת IP חיצונית אמיתית, היא פשוט לא חייבת להיות קבועה. אני אישית עובד בתצורה הזאת וזה אף-פעם לא עשה לי בעיות.
דבר אחרון - גם אם אתה משלם לספקית על IP קבוע הוא שלך רק כל עוד אתה מנוי של אותה ספקית. אם אתה מחליט לעבור ספקית אז תהיה חייב להחליף IP לכתובת של הספקית החדשה. קבלת כתובת IP שאפשר "לנדוד" איתה בין ספקיות היא לא משהו שאדם פרטי או עסק קטן יכול לעמוד בו.

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

אוקי אני אנסה לחדד. אין לי בעיה שכתובת ה Ip מהספק שלי תשתנה בכל פעם שאני עושה ריסט. המטרה שלי היא תמיד לעבור דרך החיבור הביתי, או להשתמש בשירות צד ג שלא יאט את הגלישה ובעצם בכל פעם שאני בבית או בחו"ל תמיד אהיה מזוהה ברשת עם אותו הזיהוי (Ip ישראלי)
אם נקח לדוגמה את התוכנה Teamviewer הרי שלא משנה איפה אני נמצא בעולם ולאיזה חיבור אינטרנט אני מחובר במידה ואני מתחבר לתוכנה שיושבת על המחשב הנייח בבית שלי, ייצא שאוכל לעבוד מכל מקום בעולם עם הכתובת הישראלית. החיסרון בתוכנה שמהירות העבודה איטית ולא נוחה ולכן אני מתייעץ ומנסה להבין, האם יש תוכנה אחרת שתוכל לחבר את הלפטופ שלי לרשת הביתית במחשב שיושב קבוע בבית? האם מה שאני מחפש זה שירות vpn ישראלי שדרכו אוכל קבוע להתחבר לרשת ולדמות מצב שאני בישראל? או אולי פרוקסי? או שיש שירות אחר שמומלץ?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

@vivi
·
הסיפור נראה או כדז'ה וו של ממש או כמבחן השאלה הזהה, :lol: כלפני כשנה אתה שאלת כבר בידיוק את אותה השאלה, כאן בפורם זה בידיוק וגם קיבלת עלייה את כל התשובות הנדרשות האפשריות וממצות.

https://www.hometheater.co.il/vp2747617#2747617

כמו שהסברתי לך כבר אז, מדובר על דבר הכי פשוט וטריוויאלי שבשימוש עוד מתחילת שנות התשעים ולא התחדש מאז. הסברתי לך כבר אז שאני למשל בכל העולם משתמש עם אותו IP במשך עשרות שנים והוא לא משתנה בשום מדינה ומשמש אותי גם למחשב נייד וגם לפלאפון. גם הכתובות IPv6 שמשויכות לכל אחד מהמכשירים לא משתנות שאני נמצא עם הציודים האלה בכל מקום בעולם. וגם את זה, שאת כל הנדרש לזה, אתה יכול לרכוש או מספק אינטרנט שלך או לחילופין לבצע לבד בצד שלך או לשלם לאיש מקצוע שיבצע את זה בשבילך ברמת התקנת ציוד הנדרש אצלך או בשרת VPS של כל ספק של פתרונות כאלה.
לתומי חשבתי שכבר לפני שנה אחרי שהוסברו לך כל הפרטים האלה, אתה כבר יישמת את הנושא ומשתמש בו.

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

vpn חד וחלק.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 305 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

אכן שרת VPN זה הפתרון. אני משתמש בSoftEther VPN לצורך זה, open source ומאד פשוט להגדרה. אם תשתמש בL2TP/IPsec אז גם אין צורך להתקין שום קליינט נוסף במכשיר ממנו אתה רוצה לגשת לרשת הביתית שלך כי לרוב האפשרות הזאת מובנית (בסמארטפונים, windows, mac...)

אבל הייתי רוצה לשמוע אם ל @sys_admin יש משהו נגד קונפיגורציה כזאת.

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

קח בחשבון שתהיה מוגבל לUPLOAD המצוקמק שיש בארץ (אא"כ יש לך UNLIMITED או משהו בסגנון).

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #12 

@sys_admin
·
לא מצאתי את הפוסט הזה :) תודה.
ולצערי לא הספקתי ליישם את זה, לכן פתחתי שירשור חדש בניסיון לראות אולי משהו התחדש.
אתה איש מקצוע שמתעסק עם זה? אם כן שלח הצעה בפרטי.

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #13 

evgenetic כתב:אכן שרת VPN זה הפתרון. אני משתמש בSoftEther VPN לצורך זה, open source ומאד פשוט להגדרה. אם תשתמש בL2TP/IPsec אז גם אין צורך להתקין שום קליינט נוסף במכשיר ממנו אתה רוצה לגשת לרשת הביתית שלך כי לרוב האפשרות הזאת מובנית (בסמארטפונים, windows, mac...)

אבל הייתי רוצה לשמוע אם ל @sys_admin יש משהו נגד קונפיגורציה כזאת.
...
·

נשמע טוב. שאתה אומר שרת vpn אתה מתכוון לשירות חודשי בתשלום של אחת החברות או שיש תוכנה שמגדירים פעם אחת ואז אוכל להתחבר לרשת דרך השרת הזה?
מה העלויות של זה?

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 305 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

תוכנה שאתה מתקין ומקנפג במחשב ביתי כלשהו, או אפילו וירטואלי. אחרי זה אתה פותח את הפורטים הרלוונטים בראוטר ואז יש לך אפשרות להתחבר לרשת הביתית שלך מכל מקום בעולם (כמובן אם לא חוסמים תעבורה מסוימת) בחיבור מאובטח והיא תהיה הפרוקסי שלך לאינטרנט, כלומר אתה מקבל את הIP החיצוני של אותו ראוטר ביתי מכל מכשיר ממנו תתחבר. כל התעבורה תהיה דרך אותו ראוטר+שרת VPN ולכן ה-upload הישראל מחורבן יהיה צוור בקבוק מאד רציני כפי ש-ag43 כתב, אבל לשימושים רבים גם 5 מגביט (המקסימום שיש לרוב צרכנים פרטיים) עדיין יכול להספיק.

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #15 

@evgenetic
·
זה נשמע כאילו מצאתי את הפתרון.
מה השם של התוכנה?
אני צריך תכונה מסויימת בראוטר לוודא שזה נתמך?

המחשב הנייח בבית תמיד דולק. יש לי מהירות העלאה של 5mb.
1. האם המחשב הנייח חייב להיות מחובר קווית לראוטר? או שגם ב-wifi זה יעבוד?
2. לאחר שאני מסיים עם ההגדרה של הראוטר / במחשב הנייח.
כשאני נמצא מחוץ לבית עם הנייד אני בעצם הולך לאפשרות בווינדאוס 10 של חיבור דרך פרוקסי, שם את האיפי ואת הפורט וגולש?

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”