הסטה 270W התקלקלה.....עזרה בבקשה!

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

boazj כתב: Apologies for the delay in my response! I'm glad the fuse brought your grinder back to life. To prevent the fuse from blowing again in the future, I would ensure that your grinder is not clogged.
...
המטחנה אמורה להיות קלה לניקוי, אז אני מניח שזה משהו שכדאי להקפיד עליו. בדיון הזה ב-home-barista.com יש הצעות ממשתמשים איך לנקות אותה ובאיזו תדירות.

dubik
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 66 פעמים
קיבל תודות: 156 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@boren
לבקשתך, כותב מספר דברים.
במקרה שלך, יש לי הרושם שהחלק הראשון של הדברים לא רלוונטי, כי נראה שאתה עושה את הבחירות הנכונות עבורך.
מה שקפץ לי פשוט בתחילת השרשור היה המשפט של בועז "10 שנים עבדה ה-i-mini בלי שום בעיה" ובהמשך, הציפיה שדברים יעבדו מהקופסה בלי צורך להתעסק.
הציפיות לגמרי לגיטימיות, כי המחיר של הסטה אבסולוטית הוא ממש לא נמוך.
אבל כשקראתי את המשפט הזה תהיתי לעצמי האם בועז קנה את המטחנה הנכונה עבורו (ואני כמובן לא מתייחס באופן אישי לבועז, אלא באופן כללי לתגובות ושרשורי קניה).
אולי אני טועה, אבל יש לי הרגשה לפעמים שחלק מהאנשים לא באמת מבינים את הסיכון שברכישת מוצרים גדולים באינטרנט או מוצרים שהם חדשים בשוק. לצערנו המושג של אמינות של מוצרים הולך ונשחק לטובת הוזלת המחיר ואין המון מוצרים שיכולים להיחשב מאוד אמינים.
ה-i-mini היא ממש לא מוצר אמין (למרות שהחזיקה 10 שנים, ראיתי גם מטחנות כאלה שהלכו לעולמן אחרי שנה).
מכונות קפה הן מוצר שמועד לתקלות ועוד.
הרכישה באינטרנט היא קלה וזולה, אבל כשמתעוררות בעיות היא עלולה להתגלות כבעייתית.
למי שמבין את זה מראש הדברים שלי מיותרים, אבל כשאני מתרשם שהרבה משתמשים נוטים לרכישה כזאת או אחרת בגלל שיקולים של חיסכון קטן במחיר או איזה רכישה קבוצתית שלא תמיד ידוע אם לא תגרור סיבוכים מיותרים, אני לא תמיד בטוח שהם מבינים או לוקחים בחשבון גם את האפשרות שתהיה תקלה.
ויכולות לקרות תקלות; זה יכול להיות נזק במשלוח, יכול להיות דפקט בייצור, יכול להיות בעיית שירות, יכול להיות המתנה מעצבנת לתיקון בלי יכולת ליהנות מהקניה במשך שבועות ארוכים, בעיות עם המכס ועוד ועוד.
לכולנו יש את הנטיה לחשוב שיהיה בסדר, אבל לפני שעומדים בפני רכישה של מוצר יקר חשוב לעשות תיאום ציפיות אישי לגבי מכלול ההיבטים ולא רק המחיר הראשוני. אפשר לתמוה בהרבה מקרים על גובה המחירים בארץ, אבל לפעמים אחריות שווה לא מעט כסף ויש כאן לא מעט אנשים שמבינים את זה והעדיפו קניה מקומית (במקרה של הסטה זה לא רלוונטי כמובן).

אז אחרי ההקדמה, לעניין המטחנה...

על סמך ניסיון של אנשים עד כה עם הסטה אני לא אנסה לטעון שהסטה היא מוצר אמין עם אפס תקלות (היו לה תקלות בעבר וממש עכשיו יש שרשור בהום בריסטה של מישהו שהיא התקלקלה לו, אבל כמות התלונות נמוכה משמעותית מאשר לפני שנה).
אבל אני גם לא חושב שזה מוצר לא אמין - להערכתי למרבית האנשים לא היתה בעיה וטבעי ששרשורי התקלות יבלטו.
מי שרוכש צריך אבל לקחת בחשבון שהוא עלול להיות בצד המיעוט.
לא הייתי מגדיר את המטחנה כ"מוצר בעייתי", אבל ברור שהוא לא מתאים לכל אחד.
יש המון מוצרים חדשים שיצאו לשוק עם המון בעיות ועם הזמן הפכו להיות מוצרים מאוד אמינים ומלוטשים.
יש גם תקלות שמתגלות רק לאחר זמן ניכר.
אפילו במוצרים "פשוטים" לכאורה כמו HG-1 הייתה בעיית alignment בסכינים שקרתה רק אצל חלק מהמשתמשים.
אפילו עם הניש החדשה, שעושה רושם בנויה יותר טוב מהסטה יש כבר מספר אנשים שמדווחים על סחיפה במנגנון הכיוון.
לדעתי המדד היחיד לאמינות של מוצר הוא מבחן הזמן.
הסיכון עם מוצרים חדשים תמיד גבוה יותר, אבל בד"כ אנשים קונים אותם כי הם מביאים חדשנות.

לטעמי האישי, כל השבחים שנרשמו על הסטה מבחינת איכות טחינה עומדים במבחן המציאות וזו כיום עדיין אחת המטחנות עם VFM היותר טובים בשוק מההיבט הזה (במיוחד ה-270). כשמסתכלים על איכות הטחינה, המטחנה הזאת היא אפילו זולה (מאוד).
אז מי שרוצה לקבל טחינה ברמה גבוהה ואגירה נמוכה צריך להבין שהברירה שלו היא בין לשלם מחיר גבוה יותר לבין לקחת סיכון מחושב.
מי שלא מוכן לקחת את הסיכון יצטרך להתפשר בנקודות אחרות.

כדאי לציין, שגם אם קורית תקלה זה לא סוף העולם.
מי שקונה באירופה, יש לו שנתיים אחריות ולשלוח את המטחנה לחו"ל לצורך מימוש אחריות יעלה קצת, אבל עדיין מול קניה של מטחנה ב-4000 ש"ח יישאר הרבה עודף בכיס.

ראיתי טענה בשרשור של הניש על היסחפות בעניין איכות הטחינה והשוואה לצ'יאדו 5.
אז ראשית, סכינים קוניות ושטוחות מוציאות פרופיל טעם אחר בהגדרה ושם זה נכנס לעיתים לטריטוריה של העדפה אישית.
אבל מאוד ייתכן שחלק מהאנשים לא ירגישו הבדלים גדולים, כי חוץ מהמטחנה יש עוד אלמנטים בדרך שמשפיעים על הבדלי טעם (איכות הפולים, קליה, מים מכונה, טכניקה ועוד).
הבדלי טעם מתחדדים ככל שהרמה של כלל המרכיבים עולה.

מי שחושב שמדובר בהיסחפות יכול לקרוא את המבחן של הסטה בהום -בריסטה, שנערך ע"י אנשים שראו דבר או שניים בחייהם מבחינת ציוד ולראות לאיזה מטחנות משווים אותה שם, כדי להבין שיש הבדל לא זניח מול צ'יאדו 5.
אפשר גם סתם להציץ בלוחות ולתהות למה מישהו שמחזיק את שתי המטחנות החליט למכור דווקא את הצ'יאדו מבין השתיים.
הצ'יאדו מטחנה מצויינת ויש לה יתרון על הסטה מבחינת איכות בניה ואמינות, אבל כמעט בכל יתר הפרמטרים היא מפסידה (ועדיין יש הרבה משתמשים שהיא מבחינתם קניה נכונה יותר).

הסטה היתה מטחנה פורצת דרך וסוג של Game Changer מהרבה בחינות.
אני יכול להמליץ למי שרוצה קצת להבין יותר, להאזין לפודקאסט הבא שקייל אנדרסון מספר בו על המטחנה.
http://www.ibrewmyowncoffee.com/podcast/42

צריך כמובן להתייחס לדברים גם בקונטקסט שיווקי וגם אפשר לדלג על החלק של ההיסטוריה של בראצה שהוא מגולל שם, אבל הוא מזכיר כמה אלמנטים מאוד מעניינים.
אני ככה אזרוק ממה שאני זוכר:
אז הוא מציין את זה שעניין המשקל הגיע למעשה כבקשה מלקוחות.
לדעתי, עד היום לדעתי הסטה היא המטחנה היחידה שמשלבת את הפיצ'ר הזה (למעט "האחות הגדולה" שלה - האצינגר).
נכון, שיש משתמשים שזה לא רלוונטי עבורם (גם אני ביניהם), אבל זה פיצ'ר מטורף כשחושבים על זה.
אולי הוא לא עובד באופן מושלם עדיין, אבל אף יצרן אחר לא העז ללכת בדרך הזאת וגם זה כבר השתפר עם ה-WI (אני מאמין שישתפר עוד בעתיד). לא חסרים דברים שלא עובדים מושלם גם אחרי שנים.
למרות שאולי את המשתמש הסופי זה לא בהכרח מעניין, אבל סוג כזה של אינטגרציה של חומרה ותוכנה ומכניקה זה לגמרי לא דבר טריוויאלי - בטח ובטח כשמדובר על חברה שמייצרת מטחנות ולא איזה חברת היי טק.
אז כן, יש בעיות, אבל גם אין אף מטחנה אחרת שעושה את זה.
דבר נוסף שהוא מזכיר הוא נושא הסכינים ושיתוף הפעולה עם אצינגר.
גם שם יש כמה דברים פורצי דרך וחשיבה מחוץ לקופסה.
אצינגר הגיע בכלל מתחום האוירונאטיקה ומסתבר שבתכנון מנגנון הטחינה של הסטה משולבים אלמנטים מתכנון של מנועי סילון של מטוסים (לא הייתי חושב על זה בחיים אבל מי שיקשיב להסבר ויסתכל על הסכין יופתע) שעוזר לקפה ליפול למטה.
נושא הסיבוב של הסכין החיצונית שהוזכר לא פעם נותן למטחנה הזאת מהירות ואיכות טחינה מעבר לסטנדרט המקובל של "סכין גדולה יותר=איכות טחינה טובה יותר". לכן המטחנה הזאת נותנת פייט למטחנות גדולות בהרבה.
גם עניין קלות ההחלפה והנקיון של הסכינים הוא חדשני (היכולת להחליף סכין תוך 10 שניות ולקבל מטחנה ל-Brew ולא רק לאספרסו, דבר שהרבה משתמשים בחו"ל מחפשים, לא קיים כמעט באף מטחנה אחרת).

ואם מישהו רוצה להבין מה העלויות שבלהציע מטחנה כזאת עם איכות בניה כמו של מאצר, אז שיסתכל על האצינגר במחיר של 1500 יורו לדגם שמקביל ל-270 ומחיר של 2000 יורו בדגם שמקביל ל-W.
אין ארוחות חינם, אבל כל אחד צריך לעשות את שיעורי הבית שלו לגבי מה הוא רוצה לקבל ועל מה הוא מוכן להתפשר.
למרות שמטחנות קפה נראות לעיתים כמוצר "פשוט" זה רחוק מלהיות המצב.
מטחנות שעולות 5K או 10K לא עולות ככה סתם.
לא תמיד ההבדלים שמייקרים אותן רלוונטיים עבור המשתמש הביתי, אבל כפי שטענתי בשרשורים אחרים, לאיכות המטחנה יש השפעה על התוצר הסופי הרבה מעבר לדעה הרווחת.
ממליץ לכל אחד לעשות את שיעורי הבית שלו והעיקר שיהנה מהקניה והקפה. :)

קוביק
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 15 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

dubik כתב:@boren
לבקשתך, כותב מספר דברים.
במקרה שלך, יש לי הרושם שהחלק הראשון של הדברים לא רלוונטי, כי נראה שאתה עושה את הבחירות הנכונות עבורך.
מה שקפץ לי פשוט בתחילת השרשור היה המשפט של בועז "10 שנים עבדה ה-i-mini בלי שום בעיה" ובהמשך, הציפיה שדברים יעבדו מהקופסה בלי צורך להתעסק.
הציפיות לגמרי לגיטימיות, כי המחיר של הסטה אבסולוטית הוא ממש לא נמוך.
אבל כשקראתי את המשפט הזה תהיתי לעצמי האם בועז קנה את המטחנה הנכונה עבורו (ואני כמובן לא מתייחס באופן אישי לבועז, אלא באופן כללי לתגובות ושרשורי קניה).
אולי אני טועה, אבל יש לי הרגשה לפעמים שחלק מהאנשים לא באמת מבינים את הסיכון שברכישת מוצרים גדולים באינטרנט או מוצרים שהם חדשים בשוק. לצערנו המושג של אמינות של מוצרים הולך ונשחק לטובת הוזלת המחיר ואין המון מוצרים שיכולים להיחשב מאוד אמינים.
ה-i-mini היא ממש לא מוצר אמין (למרות שהחזיקה 10 שנים, ראיתי גם מטחנות כאלה שהלכו לעולמן אחרי שנה).
מכונות קפה הן מוצר שמועד לתקלות ועוד.
הרכישה באינטרנט היא קלה וזולה, אבל כשמתעוררות בעיות היא עלולה להתגלות כבעייתית.
למי שמבין את זה מראש הדברים שלי מיותרים, אבל כשאני מתרשם שהרבה משתמשים נוטים לרכישה כזאת או אחרת בגלל שיקולים של חיסכון קטן במחיר או איזה רכישה קבוצתית שלא תמיד ידוע אם לא תגרור סיבוכים מיותרים, אני לא תמיד בטוח שהם מבינים או לוקחים בחשבון גם את האפשרות שתהיה תקלה.
ויכולות לקרות תקלות; זה יכול להיות נזק במשלוח, יכול להיות דפקט בייצור, יכול להיות בעיית שירות, יכול להיות המתנה מעצבנת לתיקון בלי יכולת ליהנות מהקניה במשך שבועות ארוכים, בעיות עם המכס ועוד ועוד.
לכולנו יש את הנטיה לחשוב שיהיה בסדר, אבל לפני שעומדים בפני רכישה של מוצר יקר חשוב לעשות תיאום ציפיות אישי לגבי מכלול ההיבטים ולא רק המחיר הראשוני. אפשר לתמוה בהרבה מקרים על גובה המחירים בארץ, אבל לפעמים אחריות שווה לא מעט כסף ויש כאן לא מעט אנשים שמבינים את זה והעדיפו קניה מקומית (במקרה של הסטה זה לא רלוונטי כמובן).

אז אחרי ההקדמה, לעניין המטחנה...

על סמך ניסיון של אנשים עד כה עם הסטה אני לא אנסה לטעון שהסטה היא מוצר אמין עם אפס תקלות (היו לה תקלות בעבר וממש עכשיו יש שרשור בהום בריסטה של מישהו שהיא התקלקלה לו, אבל כמות התלונות נמוכה משמעותית מאשר לפני שנה).
אבל אני גם לא חושב שזה מוצר לא אמין - להערכתי למרבית האנשים לא היתה בעיה וטבעי ששרשורי התקלות יבלטו.
מי שרוכש צריך אבל לקחת בחשבון שהוא עלול להיות בצד המיעוט.
לא הייתי מגדיר את המטחנה כ"מוצר בעייתי", אבל ברור שהוא לא מתאים לכל אחד.
יש המון מוצרים חדשים שיצאו לשוק עם המון בעיות ועם הזמן הפכו להיות מוצרים מאוד אמינים ומלוטשים.
יש גם תקלות שמתגלות רק לאחר זמן ניכר.
אפילו במוצרים "פשוטים" לכאורה כמו HG-1 הייתה בעיית alignment בסכינים שקרתה רק אצל חלק מהמשתמשים.
אפילו עם הניש החדשה, שעושה רושם בנויה יותר טוב מהסטה יש כבר מספר אנשים שמדווחים על סחיפה במנגנון הכיוון.
לדעתי המדד היחיד לאמינות של מוצר הוא מבחן הזמן.
הסיכון עם מוצרים חדשים תמיד גבוה יותר, אבל בד"כ אנשים קונים אותם כי הם מביאים חדשנות.

לטעמי האישי, כל השבחים שנרשמו על הסטה מבחינת איכות טחינה עומדים במבחן המציאות וזו כיום עדיין אחת המטחנות עם VFM היותר טובים בשוק מההיבט הזה (במיוחד ה-270). כשמסתכלים על איכות הטחינה, המטחנה הזאת היא אפילו זולה (מאוד).
אז מי שרוצה לקבל טחינה ברמה גבוהה ואגירה נמוכה צריך להבין שהברירה שלו היא בין לשלם מחיר גבוה יותר לבין לקחת סיכון מחושב.
מי שלא מוכן לקחת את הסיכון יצטרך להתפשר בנקודות אחרות.

כדאי לציין, שגם אם קורית תקלה זה לא סוף העולם.
מי שקונה באירופה, יש לו שנתיים אחריות ולשלוח את המטחנה לחו"ל לצורך מימוש אחריות יעלה קצת, אבל עדיין מול קניה של מטחנה ב-4000 ש"ח יישאר הרבה עודף בכיס.

ראיתי טענה בשרשור של הניש על היסחפות בעניין איכות הטחינה והשוואה לצ'יאדו 5.
אז ראשית, סכינים קוניות ושטוחות מוציאות פרופיל טעם אחר בהגדרה ושם זה נכנס לעיתים לטריטוריה של העדפה אישית.
אבל מאוד ייתכן שחלק מהאנשים לא ירגישו הבדלים גדולים, כי חוץ מהמטחנה יש עוד אלמנטים בדרך שמשפיעים על הבדלי טעם (איכות הפולים, קליה, מים מכונה, טכניקה ועוד).
הבדלי טעם מתחדדים ככל שהרמה של כלל המרכיבים עולה.

מי שחושב שמדובר בהיסחפות יכול לקרוא את המבחן של הסטה בהום -בריסטה, שנערך ע"י אנשים שראו דבר או שניים בחייהם מבחינת ציוד ולראות לאיזה מטחנות משווים אותה שם, כדי להבין שיש הבדל לא זניח מול צ'יאדו 5.
אפשר גם סתם להציץ בלוחות ולתהות למה מישהו שמחזיק את שתי המטחנות החליט למכור דווקא את הצ'יאדו מבין השתיים.
הצ'יאדו מטחנה מצויינת ויש לה יתרון על הסטה מבחינת איכות בניה ואמינות, אבל כמעט בכל יתר הפרמטרים היא מפסידה (ועדיין יש הרבה משתמשים שהיא מבחינתם קניה נכונה יותר).

הסטה היתה מטחנה פורצת דרך וסוג של Game Changer מהרבה בחינות.
אני יכול להמליץ למי שרוצה קצת להבין יותר, להאזין לפודקאסט הבא שקייל אנדרסון מספר בו על המטחנה.
http://www.ibrewmyowncoffee.com/podcast/42

צריך כמובן להתייחס לדברים גם בקונטקסט שיווקי וגם אפשר לדלג על החלק של ההיסטוריה של בראצה שהוא מגולל שם, אבל הוא מזכיר כמה אלמנטים מאוד מעניינים.
אני ככה אזרוק ממה שאני זוכר:
אז הוא מציין את זה שעניין המשקל הגיע למעשה כבקשה מלקוחות.
לדעתי, עד היום לדעתי הסטה היא המטחנה היחידה שמשלבת את הפיצ'ר הזה (למעט "האחות הגדולה" שלה - האצינגר).
נכון, שיש משתמשים שזה לא רלוונטי עבורם (גם אני ביניהם), אבל זה פיצ'ר מטורף כשחושבים על זה.
אולי הוא לא עובד באופן מושלם עדיין, אבל אף יצרן אחר לא העז ללכת בדרך הזאת וגם זה כבר השתפר עם ה-WI (אני מאמין שישתפר עוד בעתיד). לא חסרים דברים שלא עובדים מושלם גם אחרי שנים.
למרות שאולי את המשתמש הסופי זה לא בהכרח מעניין, אבל סוג כזה של אינטגרציה של חומרה ותוכנה ומכניקה זה לגמרי לא דבר טריוויאלי - בטח ובטח כשמדובר על חברה שמייצרת מטחנות ולא איזה חברת היי טק.
אז כן, יש בעיות, אבל גם אין אף מטחנה אחרת שעושה את זה.
דבר נוסף שהוא מזכיר הוא נושא הסכינים ושיתוף הפעולה עם אצינגר.
גם שם יש כמה דברים פורצי דרך וחשיבה מחוץ לקופסה.
אצינגר הגיע בכלל מתחום האוירונאטיקה ומסתבר שבתכנון מנגנון הטחינה של הסטה משולבים אלמנטים מתכנון של מנועי סילון של מטוסים (לא הייתי חושב על זה בחיים אבל מי שיקשיב להסבר ויסתכל על הסכין יופתע) שעוזר לקפה ליפול למטה.
נושא הסיבוב של הסכין החיצונית שהוזכר לא פעם נותן למטחנה הזאת מהירות ואיכות טחינה מעבר לסטנדרט המקובל של "סכין גדולה יותר=איכות טחינה טובה יותר". לכן המטחנה הזאת נותנת פייט למטחנות גדולות בהרבה.
גם עניין קלות ההחלפה והנקיון של הסכינים הוא חדשני (היכולת להחליף סכין תוך 10 שניות ולקבל מטחנה ל-Brew ולא רק לאספרסו, דבר שהרבה משתמשים בחו"ל מחפשים, לא קיים כמעט באף מטחנה אחרת).

ואם מישהו רוצה להבין מה העלויות שבלהציע מטחנה כזאת עם איכות בניה כמו של מאצר, אז שיסתכל על האצינגר במחיר של 1500 יורו לדגם שמקביל ל-270 ומחיר של 2000 יורו בדגם שמקביל ל-W.
אין ארוחות חינם, אבל כל אחד צריך לעשות את שיעורי הבית שלו לגבי מה הוא רוצה לקבל ועל מה הוא מוכן להתפשר.
למרות שמטחנות קפה נראות לעיתים כמוצר "פשוט" זה רחוק מלהיות המצב.
מטחנות שעולות 5K או 10K לא עולות ככה סתם.
לא תמיד ההבדלים שמייקרים אותן רלוונטיים עבור המשתמש הביתי, אבל כפי שטענתי בשרשורים אחרים, לאיכות המטחנה יש השפעה על התוצר הסופי הרבה מעבר לדעה הרווחת.
ממליץ לכל אחד לעשות את שיעורי הבית שלו והעיקר שיהנה מהקניה והקפה. :)
...
·קצר ולעניין...(Y)

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

@dubik

תודה רבה על התגובה המפורטת. אתה מעלה נקודות חשובות לגבי השירות ורמת הסיכון. בחיים לוקחים סיכונים מחושבים, ובמקרה הזה המסקנה שלי היא שהתמורה הפוטנציאלית שמטחנה כזו יכולה לתת לי שווה את הסיכון. יצא לי לשלוח בעבר מוצרים לחו"ל לתיקון (גם בתקופת אחריות וגם אחריה). זה מבאס, אבל זה לא סוף העולם. מה שיותר מבאס זה לקבל בחזרה מוצר שבו מעבדת תיקונים מחזירה מוצר כמתוקן אבל בפועל התקלה לא טופלה או לא טופלה במלואה. לשמחתי זה לא היה המצב ברוב המקרים.

לגבי ה-i-mini, מידגם של שני משתמשים הוא כמובן לא מייצג, אבל גם לי יש ניסיון מאוד מוצלח איתה. לפני שנים קניתי ביחד עם עוד כמה חבר'ה בעבודה מטחנה כזו, והיא עובדת טוב עד היום (היא די ללא שימוש מאז שהמעביד החליט לפנק אותנו במכונה עם שני ראשי E61 ומטחנה של אובל). אני מעריך שה-i-mini טחנה כ-15 שוטים ביום בממוצע, כך שהיא בהחלט עבדה קשה. עם זאת, לא הייתי ממליץ עליה כי אפשר להשיג בסכום דומה או אפילו בפחות מטחנות יד שניה טובות יותר, גם מבחינת איכות הטחינה וגם מבחינת תכונות.

הדברים שאתה כותב על הסטה רק גורמים עוד יותר לרצות שהיא תגיע כבר. ההזמנה יוצאת מחר :-)

ותודה על ההמלצה על הפודקאסט. לא הכרתי אותו והוא עושה רושם מעולה.

dubik
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #20 

boren כתב: תודה רבה על התגובה המפורטת. אתה מעלה נקודות חשובות לגבי השירות ורמת הסיכון. בחיים לוקחים סיכונים מחושבים, ובמקרה הזה המסקנה שלי היא שהתמורה הפוטנציאלית שמטחנה כזו יכולה לתת לי שווה את הסיכון.
...
בשמחה.
כמו שכתבתי, לגמרי נראה לי שבמקרה שלך חלק גדול מהדברים שלי היה מיותר, אבל ניצלתי את מה שבועז רשם כדי לנסות להציג נקודה שבהרבה שרשורים אחרים לא תמיד ברור לי שאנשים מבינים לאן הם נכנסים.

boren כתב: לגבי ה-i-mini, מידגם של שני משתמשים הוא כמובן לא מייצג, אבל גם לי יש ניסיון מאוד מוצלח איתה. לפני שנים קניתי ביחד עם עוד כמה חבר'ה בעבודה מטחנה כזו, והיא עובדת טוב עד היום (היא די ללא שימוש מאז שהמעביד החליט לפנק אותנו במכונה עם שני ראשי E61 ומטחנה של אובל). אני מעריך שה-i-mini טחנה כ-15 שוטים ביום בממוצע, כך שהיא בהחלט עבדה קשה. עם זאת, לא הייתי ממליץ עליה כי אפשר להשיג בסכום דומה או אפילו בפחות מטחנות יד שניה טובות יותר, גם מבחינת איכות הטחינה וגם מבחינת תכונות.
...
מסכים. זה לא שהמטחנות האלה לא אמינות, אבל הן גם לא מצטינות באיכות בניה וזה בלי להזכיר ענייני שימושיות, בעיות alignment של הסכינים וכו'. כמו שציינת עדיפה מטחנה טובה מיד שניה.

boren כתב: הדברים שאתה כותב על הסטה רק גורמים עוד יותר לרצות שהיא תגיע כבר. ההזמנה יוצאת מחר :-)
...
שיהיה בהצלחה ותהנו!

boren כתב: ותודה על ההמלצה על הפודקאסט. לא הכרתי אותו והוא עושה רושם מעולה.
...
הפודקאסט הזה באמת מעולה. בעיקר למי שמתעניין ב-Brew.
יש שם המון דברים מאירי עיניים. למרות שיצא לי להאזין רק לחלק קטן זה גרם לי להבין כמה גם בחליטות הדברים הרבה יותר מורכבים מכפי שהם נראים. מי ששותה pour over וחליטות פילטר למיניהן, זה מקור מידע מדהים.
שני פרקים שהיו לי מעניינים במיוחד היו הפרק על third wave water, שיכול אולי לעזור לאנשים קצת להבין את חשיבות המים.
והפרק עם Matt Perger שהוא אחד האנשים הבולטים בתחום. מדבר על המון דברים מאוד מתקדמים ומעוררי מחשבה לאן אפשר עוד לפתח את התחום הזה.

boazj (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 91 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

כמה הערות שלי.
קניתי בעבר וקונה באינטרנט. הסיכון מובן לי. לא היתה לי שום תהיה, תלונה או חרטה.
קניתי את ה sette לאחר שהיתה כבר לפחות שנתיים בשוק ועם חוות דעת טובות.
היא ממש מתאימה לי מבחינת הצרכים.
השקילה מבחינתי הינה אכן game changer.
לא רוצה לעשות single dosing, ובדיעבד היתי לוקח את המודל עם הטיימר.

בתור מנהל מוצר , וגם מנהל פיתוח בעברי, אמנם בתחום התוכנה,
אני חש שעשו פה גם טעויות תכנוניות, וגם המוצר יצא לא "מדובג" לחלוטין. ראה ה WI.
כיוון הטחינה בעיני לא נח.
כפי שאמרתי השקילה לא יציבה.
לפעמים שוקל נכון (ומבחינתי גם חזרתיות או כמה עשיריות גרם לכאן או שם היה נכון) ולפעמים לא.
הסיבה שקניתי את המטחנה - השקילה - לא באמת "שם".
לפיכך אכזבתי.
דורסמן אמרו לי שהם קיבלו קיט להחלפה וידווחו תוך כמה חודשים לראות אם הוא פותר את הבעיות של הW sette 270.

בתור צרכן, אני לא נכנס לשיקולי היצרן ולא לתמחור שלו.
כשאני משלם סכום כסף, בטח ברמה הזאת, מצפה לקבל מוצר אמין טוב.
אלו גם היו הטענות ברשת. ולא היה אכפת לי שזה לא בנוי כמו טנק.
אם הם יכולים לתת מוצר אמין ב 99.99% רק בכפול כסף...שיגידו.
אני כבר אעשה את החשבון שלי.

my 2 cents
בעז
אימון אישי/קואצינג, טיפול, הנחיית קבוצות וסדנאות.
פריצות דרך בתחום האישי והכלכלי,חיבור ליעוד.
וגם מוזיקה, אופני הרים, קפה, מערכות סטראו, יוגה, ריצה ועוד כאן: https://asimonim.ravpage.co.il/BOAZJ

dubik
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

בעז,
ראשית, כל הנקודות שהעלית הן נכונות ומוצדקות מבחינת נקודת השקפה של משתמש ולקוח.
למעט אולי הציפיה שהם יעידו על הבעיות במוצר שלהם :lol:

לא חסרים מוצרים שעולים הרבה והאמינות שלהם היא אפילו פחותה.
ואני גם חושב שהם בסופו של דבר עשו לעצמם נזק מסויים.
צריך אולי להבין שרוב החברות האלה הן לא חברות ענק ועניין ליטוש המוצר ובדיקה שלו הוא לא תמיד דבר טריוויאלי.
זה כמובן לא צריך לעניין אותך כלקוח, אבל זה המצב עם הרבה מוצרים חדשים שיוצאים לשוק.
לא חסרים פרוייקטי Kickstarter מלאי הבטחות שבסוף המוצר מאוד רחוק מהן.

אין לי ניסיון עם הדגם שלך, אבל הרושם שקיבלתי (אולי מוטעה) ממה שאנשים כתבו הוא שהמשקל עובד די טוב, כל עוד מקפידים להשתמש בו by the book.
לא טוען שאתה לא עושה את זה, אבל יש להם כל מיני סרטונים שמסבירים מה צריך לעשות.
להבנתי נושא יציבות הפורטפילטר וחוסר חופש שלו בזמן הטחינה מאוד משפיעים.
מרוב מה שראיתי, משתמשים כבר לא מדווחים על בעיות עם המשקל, למעט הריסט של התצוגה.
אני מניח שזה עניין של עדכון firmware, אבל זה משהו שהם כתבו בזמנו שייקח זמן עד שיוסיפו תמיכה באפליקציה של אקאיה.

לגבי ה-WI, אשמח אם מישהו יסביר.
לא התעמקתי, אבל ככה מרפרוף הבנתי שזה בסה"כ אמור לפתור את עניין התזמון של הפסקת הטחינה.
כלומר ב-W הרגיל יש offset מתוכנת שאפשר לשחק איתו ידנית כדי לפצות על קפה שעדיין לא הגיע למשקל.
וה-WI יודע ללמוד את ה-offset הזה ולהתאים אותו לסוגי קפה שונים.
זה עושה משהו נוסף? כי אם לא, זה לא נשמע לי איזה שינוי דרמטי למי שלא מחליף הרבה קפה.

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 98 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

@dubik

יש לי את ה-E5P והסטה (הדגם ללא המשקל) ואני עומד על דעתי שההבדלים באיכות הקפה בין שתי המטחנות הם זניחים.
נכון שהטעם שונה, אבל אין פה לדעתי Clear Winner.
מקבל לחלוטין שמשתמשים אחרים יחשבו אחרת וזה לגמרי עניין של טעם אישי.

ממה שראיתי ברשת יש גם לא מעט אנשים שחושבים כמוני.

אני מרוצה מאיכות הטחינה של הצ'יאדו, אבל לא אוהב את האגירה וחוסר הנוחות בטחינה לידית ללא תחתית.
היה מבצע באמזון, ולאור הביקורות שהיו לסטה ב -HB ובשאר המקומות, החלטתי לרכוש אותה (הייתי גם מאוד סקרן).

ברור לי לגמרי למה אנשים מעדיפים להשאיר את הסטה ולמכור את הצ'יאדו (כמעט אפס אגירה,טחינה ללא גושים,מהירות, נוחות תפעול, שלא לדבר על שקילה...) אבל חשוב לי להדגיש כמי שחווה את שתיהן על בסיס כמעט יומי (טוחן פעם בזו ופעם בזו) שמי שרוצה לשדרג לסטה ממטחנה ברמה של ה-E5P רק על מנת לקבל שידרוג משמעותי באיכות הקפה עלול להתאכזב, עם כל הכבוד ל"מומחים" ב-HB.

itamars2
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 329 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

איזה חפירות.
נשב לקרוא בשבת.
בכל אופן תכנון מערכת שתמנע מעצמה נזק ורק תשרוף פיוז של שקל זה אחלה תכנון בעיניי ולא מראה על חוסר אמינות.
עדיף מלשרוף מנוע או להתיך חלקי פלסטיק.
לא הייתי קורא לדבר כזה התקלקלה.
מעניין אם שמו אותו במקום נגיש.

RuslanAbramov
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: Ruslan Abramov
נתן תודות: 109 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

@detailer
·כדי להרגיש באמת הבדלים בין מטחנה בסדר גודל הזה לבין מטחנת קצה יהיה צריך לשפר דברים אחרים שהם הצוואר בקבוק במערכת הביתית והכוונה כאן היא איכות המים ואיכות הקפה.
אם שני הפרמטרים האלה הם ברמה גבוהה מאוד אז אני מאמין שתרגיש הבדל.

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 98 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

@RuslanAbramov
בוא נניח שאתה צודק, זה די מאשר את מה שאמרתי, ההבדלים הם מינוריים לכאן או לכאן.
גם היום אני מרגיש בהבדל בטעם, אבל לא יכול לקבוע שאחד עדיף על השני.

RuslanAbramov
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: Ruslan Abramov
נתן תודות: 109 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

אני לא ניסיתי לסתור אותך להיפך אני אומר שלמשתמש ביתי שלא איבד את זה לגמרי סטה או צ'יאדו יהיו פיתרון מעולה

dubik
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #28 

@detailer
· מסכים עם מה שנאמר.
כמו ש @RuslanAbramov הסביר, כדי לחוש הבדלים בין ציודים כאלה יש השפעה גם ליתר המרכיבים בשרשרת ההכנה.
ולכן, די טבעי שיהיו לא מעט משתמשים שלא יחושו בהבדל מהותי כמו שציינת.
זאת נקודה חשובה שטוב שחידדת אותה!

זה אבל לא אומר שאבסולוטית ההבדלים זניחים כפי שטענת.
המבחן שעשו בHB נערך עם קפה ספשיאלטי, מכונה ברמה גבוהה ואני די בטוח שגם מים טובים.
בנוסף הטועמים הם אנשים מנוסים ובעלי אבחנה (לא הייתי ממהר לשים מרכאות).
זה מסביר למה יש לא מעט אנשים בHB שביטאו עמדה דומה למה שאתה חש.
מצד שני, ישנו יותר מבנאדם אחד שוויתר מטחנה יקרה לטובת הסטה ועשה זאת על סמך הטעם לטענתו.
הצ'יאדו ביקרה אצלי בבית לתקופה מסויימת ואני שותף לדעה הראשונה.
אבל אני מסכים לגמרי שעבור רוב האנשים אין סיבה לעבור מצ'יאדו לסטה רק עבור עניין הטעם.
בגלל זה רשמתי כמה פעמים לאחרונה שלדעתי הרבה אנשים ירוויחו יותר משדרוג איכות הפולים והמים מאשר משדרוג הציוד.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”