המלצה על סוויץ' 24 פורטים ועוד כמה שאלות

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
oferlap (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

Re: אתה צודק

נושא שלא נקרא #16 

@sys_admin
דבר נוסף - נכון להיום אין דרישה בבית להעברות קבצים גדולים כל כך שנמשכות יותר משניות בודדות. העתקה של סרט קולנוע ממוצע מסתיימת עוד לפני שאני מספיק לצלם מסך של קצב ההעברה. הסוג היחיד של קבצים שיש לי על ה- NAS שאפשרי כרגע לבצע איתם ניסוי של העברות ארוכות על כמה מחשבים במקביל, זה Images של כונני תחנות עבודה, ואלו לא קבצים שיש בהם שימוש ביומיום, רק אם יש צורך להחליף כונן מקולקל באחד המחשבים.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

כמה נקודות. סרט BLURAY שהוא HD, הוא בא בנפח של כ 40GB או יותר. סרט שהוא BLXL והוא ב 4K הוא כבר כ 120GB. כך שסרטים כאלה, ברגע שמעתיקים אותם לוקחים יותר מ 20 או 40 דקות של זמן, אם מדובר על מחשב בודד שמושך את הסרט וכבר יותר משעה, אם כמה מחשבים פונים ל NAS שמחובר במהירות של 1G. אפילו, אם מדובר על סרטים שהם רק קבצי MKV, מדובר על קבצים גדולים יותר מ 50GB בדרך כלל

oferlap (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

@sys_admin
מעניין, אף סרט אצלי לא מתקרב לסדר גודל של נפחים כאלה, גם לא סרטים ארוכים במיוחד כמו טיטאניק. אמנם אין לי תכנים ב- 4K, אבל לא הייתי מצפה לנפח של יותר מפי 2 בהשוואה ל- 1080p.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

@oferlap
·
לא פלא, בפרטי סרט שצירפת ה BITRATE שלו הוא כ 2.5MBPS , דבר שלא מספיק אפילו לאיכות SD ירודה, ששם נהוג לתת לפחות כ 5MBPS לקודק H264 לאיכות SD כמו של DVD. לצורך העניין סרטי DVD באיכות SD היו בנפח של יותר מ 8GB. לסרט באיכות HD נדרש BITRATE בסדרי גודל אחר לגמרי, שנע מ 28MBPS עד ל 50MBPS, אם מדברים על דחיסה דינמית. אחרת מתקבלת עיסה של פיקסלים, שניתן לראות אותה רק על מסך של פלאפון.
קבצי MKV של סרטי HD תקינים יהיו לפחות בנפח של יותר מ 30GB, כפי שניתן לראות בצילום מסך שצירפתי. רק השמע לבד בהם הוא יותר מ 5GB.

DudeShemesh
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

@oferlap

מספר הפיקסלים ב 4K הוא פי 4 מ 1080, לא פי 2.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

sys_admin כתב:
מתג ביתי פשוט מומלץ מאלה שקיימים בשוק, הוא למשל: DGS-1510-28XMP של D-LINK. הוא גם תומך בכל מה שנדרש ברשת ביתית ל surveillance vlan וגם בכל מה שנדרש בה ל voice vlan .
...
·
מתג ביתי פשוט מומלץ. ב 900 דולר. מעבר לזה שצריך הבנה ברשתות כדי לקנפג אותו.

מותר שרוב המשתמשים הבייתים לא יכולים להרשות לעצמם, ולא יודעים להפעיל.

צריך איש IT כדי לתחזק אותו.

האם מטרתך היא לייצר פרנסה לאנשי IT?

מתג בייתיי.... זה לא מתג בייתי.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”