סליחה על השאלה... PS4 או XBOX?

PlayStation, Xbox, Nintendo Switch על כל דגמיהם אביזריהם, קנסולות ניידות וקונסולות רטרו
ZenZen (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

סליחה על השאלה... PS4 או XBOX?

נושא שלא נקרא #1 

היי כולם,

אני בטוח שהשאלה נשאלה פה כמה וכמה פעמים... אבל אשאל שוב, גם כדי לקבל תשובה מעודכנת יותר וגם בהתאם לצרכים האישיים שלי.

רוצה לקנות את הקונסולה הראשונה שלי (אם לא סופרים את המגסון מהילדות :lol:)

אני לא גיימר גדול, רוב השימוש יהיה כנראה למשחק offline של כמה משחקים בודדים (אבל גם אונליין ומולטי מדי פעם).
יש ילד בן 8 בבית וחשוב שהקונסולה תהיה טובה גם בשבילו. לא שהוא הולך לשחק ב-GTA או משהו.. יותר דברים של ילדים (למשל הוא ממש מתלהב מ-Wii ).
אין לי גם הרבה חברים גיימרים כך שהעצה של "תקנה מה שיש לרוב החברים שלך" פחות רלוונטית עבורי.

** קניתי טלוויזיה חדשה (סמסונג 65" 4K) ואני רוצה להינות מאיכות מקסימלית עד כמה שאפשר. לא הולך לספור פיקסלים או להתעקש על FPS מקסימלי כל הזמן.. אבל כן רוצה לקבל משחקים ב-4K (או כמה שיותר קרוב לזה.. הבנתי מהקריאה פה בפורום ששתיהן לא מוציאות 4K אמיתי).

אשמח להכוונה וכל עצה בנושא!

yonyz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 138 פעמים
קיבל תודות: 145 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

מבחינת ביצועים גרסאות הבסיס דומות וגרסאות ה-Pro וה-X גם הן דומות. לפלייסטיישן יש משחקים בלעדיים יותר מעניינים בעיניי, אבל לאקס בוקס יש את gamepass שנותן לך גישה לספריה של מעל 100 משחקים (לא כולם להיטים, כמובן) בעלות של 10 דולר לחודש.

ds123
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 84 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

נפשט את זה - XBOX ONE X קונסולה חזקה יותר מ PS4 PRO ולכן בחלק מהמשחקים הקונסולה מסוגלת לרנדר תמונה ב 4K טבעי, למשל RDR2. אז אם אתה מעוניין בגרפיקה ללא פשרות, אז xbox.
מצד שני, גם ל PS4 PRO יש גרפיקה מצויינת (אלגוריתם ה checkerboard מאפשר להוציא תמונה שקרובה מאוד ל 4K טבעי, תראה סרטונים של God of War או Horizon Zero Dawn).

מבחינת משחקים - יתרון עצום ל PS4 Pro. יש הרבה יותר אקסלוסיביים ל ps4. זה כמובן עניין של טעם אבל הדעה הרווחת היא שהמשחקים של ה ps4 הרבה יותר טובים מאלו של ה xbox.
אתה יכול להסתכל על רשימת המשחקים של כל קונסולה ולראות למה אתה מתחבר יותר. בסופו של דבר אני חושב שזה הפרמטר החשוב ביותר בבחירת קונסולה.

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 1001 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

ולפשט עוד יותר, מגוון משחקים רחב יותר = ps4 pro

IASDA
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: iasda
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 43 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אכן התלבטות קשה, אבל למרות שאני משתמש הרבה יותר באקסבוקס ויש לו כמה יתרונות משמעותיים (גישה זולה למאות משחקים, הרבה יותר קודים בהנחה באינטרנט במהלך השנה, תמיכה לאחור, אפליקציות הרבה יותר טובות), אני חושב שעדיף ללכת על ה-PS4 Pro. בסופו של דבר מה שייזכרו מהדור הזה אלה משחקים כמו The Last of Us 2, ספיידרמן, God of War וכו', אם אתה לא משחק בהם קצת פספסת את ה-highlight של מה שיש למשחקים להציע בשנים האלה ולכן ממליץ ללכת על הפס4.

vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 896 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

למה להקפיץ שירשור בן 5 שנים?
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

yonyz
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

vivi כתב:למה להקפיץ שירשור בן 5 שנים?
...
·

זה שרשור מהיום.

BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

yonyz כתב:
...
...
·

זה שרשור מהיום.
...
·אבל אותה השאלה כל פעם :lol:

מודה, גם אני חטאתי בזה.

vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 896 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

זה היה בצחוק... שאלה של לפני 5 שנים...
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

ZenZen (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

תודה רבה למגיבים!! עשיתם לי קצת סדר בראש..

וכן, אני יודע ששמעתם את השאלה הזאת מיליון פעם... בגלל זה גם "הסליחה" בכותרת :wink:. תהיו סבלניים איתי... אני יודע כמה זה מעצבן לראות שוב ושוב את אותה השאלה שלך נראית כבר טריוויאלית....

חייב לשאול עוד משהו - איך זה עובד בכל הקשור למנויים אונליין? אני יודע שלשניהם יש את השירות שצריך לקנות בתשלום, אם אני לא טועה אצל סוני זאת חובה אם רוצים לשחק אונליין ובאקסבוקס לא חייבים... זה נכון?
אשמח להסבר איך זה עובד בשניהם ומה העלויות המשוערות (כולל מבצעים, הנחות, קניה של מנוי אנגלי/אמריקאי.. ראיתי שעושים את זה הרבה)

ZenZen (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

vivi כתב:זה היה בצחוק... שאלה של לפני 5 שנים...
...
·עכשיו זה לגבי ה-X והפרו... אז רק מלפני שנתיים :lol:

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 1001 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

בשניהם חובה מנוי בכדי לשחק ברשת.
שניהם יספקו הנחות למי שיש מנוי.
בשניהם העקרון של מנוי אמריקאי או אנגלי תקף ורלוונטי להוזלות בהשוואה לישראלי.
לשניהם יש מבצעים והנחות, וכמשתמש ב PS4 אני יכול לומר שהמבצעים כבר הרגו אותי.
אין סוף למבצעים, ורוב הספרייה שלי מורכבת ממשחקים שרכשתי בזיל הזול.

NaorBenHamo
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

ZenZen כתב:תודה רבה למגיבים!! עשיתם לי קצת סדר בראש..

וכן, אני יודע ששמעתם את השאלה הזאת מיליון פעם... בגלל זה גם "הסליחה" בכותרת :wink:. תהיו סבלניים איתי... אני יודע כמה זה מעצבן לראות שוב ושוב את אותה השאלה שלך נראית כבר טריוויאלית....

חייב לשאול עוד משהו - איך זה עובד בכל הקשור למנויים אונליין? אני יודע שלשניהם יש את השירות שצריך לקנות בתשלום, אם אני לא טועה אצל סוני זאת חובה אם רוצים לשחק אונליין ובאקסבוקס לא חייבים... זה נכון?
אשמח להסבר איך זה עובד בשניהם ומה העלויות המשוערות (כולל מבצעים, הנחות, קניה של מנוי אנגלי/אמריקאי.. ראיתי שעושים את זה הרבה)
...
אם כבר זה הפוך, במשחק כמו פורטנייט למשל בסוני אתה לא חייב מנוי פלוס כדי לשחק ברשת, באקסבוקס אתה חייב.
בתוך אחד שהיה לו ONE S ועכשיו יש לו סוני פרו אני בלב שלם אומר לך שסוני זה החבילה המושלמת.
יכול להיות שעל הנייר ONE X עושה 4K טוב יותר, אבל ההיצע משחקים שיש לסוני לא משתווה לאקסבוקס ואני חייב להגיד שלי מהר מאוד שיעמם מהאקסבוקס ואחרי חודשיים מכרתי אותו, ומאז שיש לי סוני יש כלכך הרבה משחקים מעולים שאני פשוט לא אספיק לשחק כי אין מספיק זמן ביממה ;)
לדעתי הבחירה היא ללכת לפי חברים, לפי איזה מכשיר שיש להם לקנות גם, אבל אמרת שאתה לא ממש משחק אונליין עם חברים אז זה שיקול שנמחק.
מהניסיון שלי עם ONE S יש הרבה נפילות של FPS ופריזים, ממש מדכא את החווית משחק, אבל אני מאמין שאם ONE X באמת חזק כמו שאומרים אז זה לא ככה. מצד שני יש עברית, ולילד בן 8 יהיה נוח לתפעל, אבל לסוני יש ממשק מאוד נקי ופשוט שלא ממש ישאיר מקום לטעויות ותוך יום יומיים הוא יתפעל את זה יותר טוב ממך :D
הסוני שלי בן חצי שנה והוא חלק מאוד ואין שום תקיעות. גם לחברים יש את הסוני 4 מהדגם הראשון מהרגע שהגיע לארץ עדיין עובד כמו חיה רעה והם אפילו מעולם לא ניקו אותו ניקוי פנימי אז ככה שרוב הסיכויים שהמאווררים די חנוקים.
FPS זה לא שם המשחק פה, את התחרות הזאת תמצא רק במחשב ולא בקונסולות, רוב המשחקים נעולים ל30fps ואין הרבה שבאמת נותנים 60FPS, מעל 60 זה מושג שלא קיים.
מנוי בסוני פלוס ישראלי עולה 250 שקל בערך, באמריקאי עולה פחות, מצד שני דיסקים לרוב זולים יותר מעותק דיגיטלי כשקונים אותם בארץ או מזמינים מBASE, ובגלל זה עדיף משתמש ישראלי או אירופאי. כל משחק חדש באמריקאי עולה 60 דולר, שאתה צריך לקנות GIFT CARD מאמזון או איביי כדי לשלם שם כי אין אפשרות להכניס ויזה ישראלית בשום מצב, גם אם היא בינלאומית. באקסבוקס המחירים די זהים.

yonyz
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

לפני חודש התלבטתי בין השניים ובסוף קניתי Xbox one s כי זה מה שהיה בתקציב (אנשים מוכרים ps4 משומש במחיר של חדש). עשיתי מנוי ל-gamepass ואני נהנה מכל רגע. זה ספרייה שגדלה עם הזמן וכרגע עומדת על כ-250 משחקים, שבתוכם כל האקסלוסיביים של האקס בוקס מהיום הראשון שהם מוצעים למכירה. בסוני משחק אקסלוסיבי חדש, לפני ירידות מחירים, יעלה 200 שקל. תוסיף לכך את העובדה שיש תמיכה לאחור כבר ל-25% ממשחקי הדור הקודם שרבים מהם נמצאים בספריית gamepass והערך הוא עצום.

שלח תגובה

חזור אל “קונסולות”