בדיקת מהירות רשת ביתית

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
dor123 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

היום ניסיתי שוב להריץ את הiperf עם מחשב נייח ומחשב נייד התוצאה הייתה כמעט זהה:
זה נראה קבוע כך שבאמת יש משהוא שמגביל לי את הרשת אבל שתי המחשבים היו מחוברים בכבל קצר ישירות לראוטר ככה שאין משהוא מפריע, כנראה שהבעיה היא בראוטר, יש אפשרות איכשהוא לפתוח את זה?
בנוסף יש לי שרת בן 5 של HP שהיה מחובר לעסק עד לפני שבוע:
https://support.hpe.com/hpsc/doc/public ... -c01926955
חשבתי לאפס אותו ולשים אותו בבית עם חיבור ישיר לראוטר ולהעביר לשם את כל הסרטים, לפי המפרט ובהנחה שאני יצליח לעלות את מהירות הרשת הביתית אמור לעשות את העבודה?
אני מוריד רק סרטי 4K מלאים ׁ(REMUX) בין 50-90 גיגה.
נערך לאחרונה על ידי dor123 ב 20/04/2019 20:39, נערך 2 פעמים בסך הכל.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@dor123
·

דבר ראשון תחבר את אותו הכבל ישירות בין שני המחשבים, תגדיר להם כתובות סטטיות באותו ה-subnet (נגיד 1.1.1.1 ו-1.1.1.2) ותבדוק האם ככה אתה מקבל מהירות תקינה. אם כן תבדוק אותו הדבר עם הכבל השני (קודם חיברת כבל א' ממחשב א' לנתב וכבל ב' ממחשב ב' לנתב אתה צריך לבדוק את שני הכבלים כדי לפסול בעיה באחד הכבלים).

זה יהיה מאד מוזר אם ה-BE הספציפי שלך לא תומך ב-1 גיגה:
https://www.htmag.co.il/article08493.html
אם אתה ממש בטוח שהבעיה בנתב תלך לבזק שיחליפו לך אותו (תוודא איתם שהוא אמור לתמוך ב-1 גיגה אבל זה כתוב גם באתר שלהם).

לבסוף לגבי המפרט של ה-HP שהבאת לא כתוב איזה כרטיס רשת יש לו, תבדוק האם הכרטיס רשת שלו תומך ב-1 גיגה.

dor123 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #18 

@eran405
·תוכל לרשום לי מה בדיוק לרשום בפקודה בiperf אני פחות מבין בזה...
דיברתי עם בזק הסברתי לו את העיניין הוא טוען שזה קשור לתשתית של בזק, הם נותנים עד 100 מגה בגלל התשתית אצלי בשכונה, הנתב תומך עד 1 גיגה הסברתי לו שאני מדבר על רשת ביתית פנימית ללא קשר לתשתית אבל הוא התעקש שזה קשור...
בנוגע לשרת אני מאמין שהכרטיס רשת שלו צריך להיות חזק הרי לזה הוא בנוי אבל בכל מקרה אני יוכל לבדוק מחר

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #19 

@dor123
·

אני לא מבין מה השאלה שלך לגבי ה-iperf, גם פירטתי הכל בתחילת השירשור בפוסט הזה וגם לפי תמונות המסך שצירפת אתה כבר מריץ אותו יופי.

נציגים של בזק או של הספקים השונים לא תמיד מבינים על מה שהם מדברים, זה תלוי בנציג שאתה נופל עליו.

dor123 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #20 

@eran405
·תאמין לי שאם הייתי יודע לא הייתי שואל...
חיברתי בין שני המחשבים בכבל מה לרשום בiperf?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #21 

@dor123
·

בדיוק אותו הדבר כמו קודם.

אפרט ליתר ביטחון על מה שכתבתי קודם על הכתובות: ברגע שאתה מחבר בין שני המחשבים בכבל רשת ישיר אין להם נתב (או יותר מדויק שרת DHCP) לקבל ממנו כתובת ולכן אתה חייב לקבוע להם כתובות בצורה ידנית: במאפיינים של חיבור הרשת, במאפניים של "Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)", תבחר "Use the following IP address" ותבחר איזה כתובת שאתה רוצה רק ש-3 המספרים הראשונים יהיו זהים בין שני המחשבים (נגיד 1.1.1.1 ו-1.1.1.2) וב-subnet mask תשם 255.255.255.0. ה-windows עדיין יתן סימן קריאה צהוב או משהו שאין חיבור לאינטרנט אבל לצרכים שלנו זה מספיק טוב.

במחשב אחד אתה מריץ את השרת iperf3 ובשני בודק מולו ע"י הכנסת הכתובת של המחשב שמריץ את השרת. זה הכל.

כמובן בסוף, כשאתה מחזיר חיבור רגיל דרך הנתב, תחזיר גם את ההגדרות בחיבור רשת ל-"Obtain IP address automatically".

dor123 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

@eran405
·תודה עשיתי את הבדיקה עם שני הכבלים וזה התוצאה:
כנראה שהבעיה אצלי באמת בראוטר אבל אך אפשר לפתור את זה?
נערך לאחרונה על ידי dor123 ב 20/04/2019 20:38, נערך פעם 1 בסך הכל.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #23 

@dor123
·
תנסה לציין את דגם הראוטר.
והתשובה לשאלה שלך בתגובה #8 (לחבר סוויץ' 1 גיגה)

dor123 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #24 

@TheCoolest
·דגם הראוטר הוא Be של בזק,
לא הבנתי אבל משהוא אם היציאה מהראוטר מוגבלת ל100 מגה מה יעזור שאני יחבר אותו לסוויטץ שתומך בגיגה?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #25 

@dor123
·
מהירות החיבור בין הראוטר לסוויץ' תהיה 100 מגה, אבל המהירות בתוך הרשת תהיה 1ג'יגה, כי את כל המחשבים תחבר לסוויץ'.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #26 

@dor123
·

א. אלה תוצאות מוזרות ביותר. בחיבור קווי של גיגה אני מקבל תמיד תוצאות בטווח 930-950 מגה. אין לי שום הסבר לזה. אולי אם אתה מתחבר עם כרטיס רשת usb באחד הצדדים האשמה בו (או בחיבור usb שאליו הוא מתחבר).

ב.
כמו שכתבתי קודם, לפי בזק ולפי הביקורת שקישרתי קודם ה-Be תומך ב-1 גיגה כלומר הפורטים שלו 1 גיגה ולא 100 מגה.

מישהו שיש לו את ה-Be יכול לאשר או להכחיש את זה?

אולי יש תקלה במכשיר שיש אצלך. הייתי מדבר שוב עם בזק (ושוב ושוב אם צריך), בתקווה תיפול על נציג יותר נורמלי ובכל מקרה פשוט תבקש ישר להחליף את המכשיר אצלך (ולא להכנס איתו לשאלות שיבלבלו אותו). הוא אמור ישר להסכים ולשלוח אותך לבזק סטור או משהו.

בנוסף אם אין לך סיבה לקחת דווקא את ה-Be, עדיף ראוטר אחר (נגיד ה-dlink 256):
https://www.hometheater.co.il/vt323356.html
או אפילו יותר טוב, לקנות ציוד פרטי, כמו לדוגמא 9970 כמודם בלבד + ראוטר לפי הצרכים והתקציב.

אם אתה באמת לוקח ראוטר אחר מבזק, פשוט תתקשר לשירות לקוחות ותתעקש שאתה לא מוכן לשלם את המחיר של ה-Be, והם אמור לשלוח אותך לבזק סטור או משהו להחזיר את ה-Be ולקבל ראוטר אחר.

eizen5
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 520 פעמים
קיבל תודות: 92 פעמים

נמחק.

נושא שלא נקרא #27 

נמחק.
נערך לאחרונה על ידי eizen5 ב 30/12/2023 19:02, נערך פעם 1 בסך הכל.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #28 

@shmizan
·

א. הקצב שמקבלים ב-iperf3 מרשת 1 גיגה בבדיקה נקיה לגמרי הוא באיזור ה-940 (לפחות אני תמיד מקבל בין 930 ל-950). אז אם היו אצלך עוד שימושים ברשת באחד משני המחשבים שביניהם הרצת את ה-iperf אז 900 זו תוצאה מצויינת. אם זה בין שני פורטים של אותו ה-switch (פורטי ה-LAN של הראוטר הם בעצם switch חומרתי) אזי הקצב ביניהם אינו תלוי בתעבורה של פורטים אחרים ולכן אם קיבלת 900 ללא שום שימוש אחר ברשת באף אחד משני המחשבים שהריצו את הבדיקה זה באמת קצת יותר נמוך ממה שאני רגיל לראות. עדיין ההבדל בין 900 ל-930 הוא די קטן וכנראה חסר כל משמעות.

ב. לגבי האלחוטי, שתי התוצאות נשמעות לי הגיוניות לגמרי. איזה סיבה יש לך להאמין שזה "נמוך באופן חשוד"?

ה-2.4 בטוח תוצאות טובה ואני לא בטוח עד כמה אפשר לסחוט יותר מ-2.4.

לגבי ה-260 מגה ב-5G זה מאד תלוי בהגדרות, בתדרים והנקיון שלהם, במכשולים וכו' כמו גם בטכנולוגיה ואיכות של הציוד בשתי הקצוות (כלומר הראוטר והציוד האלחוטי שאתה בודק ממנו). שם לב ש-260 זה כמעט פי 2 מהתוצאה שלהם לדוגמא כאן.

באופן כללי: תוודא שהגדרת רוחב ערוץ כמה שיותר רחב (בתקווה אפשרי 80Mhz), תוודא עם wifi analyzer שהתדרים שבחרת נקיים לגמרי (ללא התנגשות עם רשתות של שכנים וכו'), תבדוק מכמה מכשירים אלחוטיים (בשביל לפסול מגבלות של ציוד הקצה) ותנסה לשחק עם המיקום של הראוטר והציוד הקצה (מכשולים מרחק וכו'). כרגיל עוזר להרים את הראוטר גבוה כך שיש פחות מכשולים.

אולי מישהו שיש לו C7 יכול לשתף כמה הוא מקבל מהאלחוטי שלו (בעיקר 5Ghz)?

eizen5
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 520 פעמים
קיבל תודות: 92 פעמים

נמחק.

נושא שלא נקרא #29 

נמחק.
נערך לאחרונה על ידי eizen5 ב 30/12/2023 19:02, נערך פעם 1 בסך הכל.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #30 

shmizan כתב:@eran405
ב-T480 מהירות מקסימלית של 867 Mbps לפי:
https://ark.intel.com/content/www/us/en ... -8265.html
...
·

זאת המהירות סינכרון שאתה אמור לראות לדוגמא בסטטוס של החיבור. אם אני זוכר ככלל אצבע אתה אמור לקבל בערך שליש מזה בפועל כלומר 290 מגה ואתה לא רחוק מזה. לפחות לפי המפרט שלו ה-C7 תומך עד 1300 Mbps ולכן עם ציוד קצה מתאים אפשר להגיע למהירות הזו בסינכרון ולפי ה"כלל אצבע" תקבל בפועל כ-430 מגה. כך בחשבון שה"כלל אצבע" הזה ממש לא מדוייק ויש יותר מידי פרמטרים שמשפיעים על חיבור אלחוטי ולכן רואים שונות כזו גדולה בתוצאות של אנשים שונים.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”