שבוי עם נתב של סלקום VV5823

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

mp3lll כתב: eran405
הכוונה שלי שבסך הכל יעבוד בדאבל נט, הוא לא יכול לבטל את הראוטר של סלקום אם יש טלפוניה.
...
·

כן אפשר ללא double NAT אם משרשרים את הראוטר של סלקום מאחורי הראוטר הפרטי, ננסה פעם שלישית:
https://www.hometheater.co.il/vp2936141#2936141

פעם שלישית גלידה?

shkop (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

eran405 כתב:
...
...
·

כן אפשר ללא double NAT אם משרשרים את הראוטר של סלקום מאחורי הראוטר הפרטי, ננסה פעם שלישית:

פעם שלישית גלידה?
...
טוב, כל הסיפור היה לחבר ל- WAN של סלקום.. טעות טיפשית שלי.
עכשיו הכל עובד כולל טלפון.
במילה אחת, וואוו. קליטה מלאה בכל הבית. ה- SYNOLOGY RT2600AC עובד מדהים. יופי של ממשק משתמש. עדכונים אוטומטיים. ממליץ בחום.
תודה! תודה! תודה! @eran405 אתה מלך!

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 134 פעמים
קיבל תודות: 1006 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

eran405 כתב:
...
...
·

פעם שלישית גלידה?
...
סתום אני לפעמים :) לא הצלחתי להבין את הקשר לקישור ששלחת, כעת הבנתי.

חזק! ומפתיע לגמרי.
·

shkop (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

בנוסף, ניטרלתי DHCP SERVER ועכשיו הנתב של סלקום הוא גם SWITCH ומאפשר לי עוד שלושה חיבורים. לא יכולתי לבקש SETUP טוב יותר.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #20 

@shkop
·

אתה מתכוון שהצלחת לחבר אותו בפורט LAN (ה-WAN של ה-VV5823 נשאר ללא חיבור) ושה-VOIP ימשיך לעבוד? אם כן איך אתה מגדיר gateway לממשק LAN או האם מצאת הגדרה אחרת שגורמת לחבילות VOIP להישלח לראוטר הראשי?

במידה ואתה עדיין מחובר בין פורט WAN של ה-VV5823 לראוטר הראשי אז אתה לא במצב switch אלא כראוטר מלא. במקרה כזה אין שום סיבה לכבות את ה-DHCP Server חוץ מאשר בשביל לירות לעצמך ברגל (תמיד אפשר להסתדר בלי שרת DHCP ולהגדיר הכל ידנית אבל למה?!).

הבעיות בקונפיגורציה כזו (שה-VV5823 ראוטר מלא ואתה מחבר מכשירים ישירות אליו):

א. ללא הגדרות מיוחדות, לא תוכל לפנות מתוך הרשת הראשית למכשירים שמחוברים ל-VV5823. כלומר מחשב שמחובר ישירות (או דרך switch/AP) לראוטר הראשי לא יוכל לגשת למחשב שמחובר לרשת מאוחרי ה-VV5823 (גם ישירות לכתובות IP נכונה). הפוך כן אמור לעבוד לפחות בגישה ישירות ל-IP הנכון (כי ה-VV5823 יעשה masquerade אם זה מעניין אותך).
אם אתה ממש מתעקש על קונפיגורציה כזו, כנראה שאפשר לעשות static route בראוטר הראשי לכיוון ה-VV5823, השאלה האם אפשר לאפשר ב-VV5823 גישה מה-WAN שלו ל-LAN שלו (אולי לכבות את ה-firewall וכל אופציה שקשורה בזה, ואולי צריך גם static route; ציוד כזה באמת לא מיועד למטרות כאלה).

ב. דברים כמו גילוי מכשירי רשת אוטומטית כמובן לא יעבדו בכלל כי אלה שתי רשתות שונות ונפרדות. לדוגמא גישה למחשב בעזרת השם שלו לא יעבוד גם עם הגדרות מיוחדות (בגבולות הטעם הטוב אני לא חושב שיש אפילו מעקף בשביל זה בציוד המדובר).

ג. כל המכשירים שמחוברים מאחורי ה-VV5823 הם כן בחיבור של double-NAT. אפשר לחיות עם double-NAT רק כך בחשבון שדברים כמו פתיחת פורטים הרבה יותר מסובכים (בשביל לפתוח פורטים תצטרך לדאוג של-VV5823 תהיה כתובת קבועה, להפנות את הפורטים הרלוונטים מהראוטר הראשי ל-VV5823 ואז מה-VV5823 למכשיר הרלוונטי). בתיאוריה זה גם יכול לפגוע בעוד דברים כמו חיבורי VPN וכו' (כל NAT הוא לפחות קצת בעייתי ל-VPNים ו-double NAT לא מקל על שום דבר...).

המלצה שלי פשוט תקנה switch של גיגה בכמה גרושים ותסכוך לך הרבה כאבי ראש, בנוסף לא תהיה תלוי במכשיר של הספק שיתכן שמחר תרצה להחליף.

yonigrin
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #21 

שלום!
מישהו הצליח להכנס לממשק הניהול המתקדם? לא home\Home013?
בממשק הרגיל לא ניתן לשנות DNS בשום מקום ... לא מבין את הראש של הספקיות בארץ...

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

yonigrin כתב:שלום!
מישהו הצליח להכנס לממשק הניהול המתקדם? לא home\Home013?
בממשק הרגיל לא ניתן לשנות DNS בשום מקום ... לא מבין את הראש של הספקיות בארץ...
...
אסור להם לתת לך גישה לאזור שבו יש את הסיסמה של ה-SIP, הוראה של משרד התקשורת. הסיבה היא שבגלל סיבות היסטוריות אסור לספקי טלפון קווי מעל האינטרנט לאפשר חיבור מעל אינטרנט סלולרי, וברגע שיש לך את סיסמת ה-SIP אין שום דבר שיכול למנוע ממך את זה.

yonigrin
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #23 

@NegativeIQ
·
מה ענין הגדרות DNS וסיסמת SIP?
שיגבילו מצדי את עמוד הSIP, אבל שישאירו את שאר הממשק פתוח.. בטח לשינוי טריוויאלי כמו DNS...

Gippa
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #24 

שלום
גם אני קיבלתי VV5823 ויש לי טלפון דרכו, הראוטר שלי הוא RT-AC86U.
חיברתי כמו ש- eran405 הציע: יציאת LAN של ראוטר שלי ל-WAN של סלקום, רק ביטלתי לו WIFI ולא עשיתי שום דבר חוץ מזה. הכל עובד, כולל הטלפון. מענין שאופן החיבור (חייגן או לא) ראוטר של סלקום מזהה באופן אוטומטי, ואי אפשר לשנות את אופן החיבור.
כמה דברים ששמתי לב:
- במצב כנ"ל ראטר של סלקום משך IP ב- DHCP מהראוטר שלי, והוא מתעלם מהגדרת ה- IP שיש לו. לא ניתן לגשת לממשק ה- WEB שלו במצב הזה.
- יציאות של ראטר של סלקום לא שימושיות - לא הצלחתי לראות את המכשירים שאני מחבר אליו. ניסיתי לשחק עם הטווח הכתובות ושרת DHCP כן או לא (בסלקום) - זה נראה לא משנה כי הוא מתעלם מהגדרות האלה.
- לשם ניסיון ניסיתי לחבר יציאת LAN של ראוטר שלי ל-LAN של סלקום, הטלפון לא עובד כמו ש-eran405 אמר כי הראוטר לא רואה אינטרנט.
- אם מישהו מתעניין RT-AC86U מראה 870MB ב- fast.com. הראוטר של סלקום הראה 890.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #25 

@Gippa
·

הראוטר של סלקום כן אמור להיות שמיש כ-double NAT. דבר הראשון הממשק web אמור להיות נגיש אבל אך ורק מהצד של ה-LAN (לדוגמא מכשיר שמחובר ל-asus לא יוכל לגשת לממשק web של הסלקום כי הוא מגיע מהצד WAN שלו, כלומר מבחינת הסלקום זה כמו גישה לממשק web מכיוון האינטרנט וזה מצויין שהוא לא עונה לבקשות כאלה).

כשאתה מחבר מכשיר לפורט LAN של הסלקום איזה בעיה אתה רואה? האם המכשיר מקבל כתובת DHCP מהסלקום? האם הטווח כתובות של שהסלקום מחלק ב-subnet שונה מאשר הרשת הראשית של ה-asus? בהנחה שהטווח כתובות שונה מה-asus, זה אמור לעבוד כ-double NAT: המכשירים שמחוברים לסלקום יקבלו את הראוטר של סלקום כ-gateway שלהם ודרכו יוכלו לפנות לאינטרנט ולרשת הראשית. הכיוון השני לא יעבוד, כלומר מכשירים שמחוברים ל-asus לא יוכלו לגשת למכשירים שמחוברים לצד LAN בסלקום.

Gippa
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #26 

eran405
תודה אני חושב שהבנתי. הנחתי שהיציאות לא עובדות כי לא ראיתי את המכשירים המחוברים ב-asus אבל הם פשוט ברשת אחרת. אם אין דרך לראות אותם ברשת הראשית זה פחות רלוונטי אבל עדיין יכול להיות שימושי.

אם טווח הכתובות בראוטר של asus הוא x.192.168.1, סלקום יכול להיות ב- 192.168.0.x?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #27 

Gippa כתב:אם טווח הכתובות בראוטר של asus הוא x.192.168.1, סלקום יכול להיות ב- 192.168.0.x?
...
כן.
Gippa כתב:הנחתי שהיציאות לא עובדות כי לא ראיתי את המכשירים המחוברים ב-asus אבל הם פשוט ברשת אחרת. אם אין דרך לראות אותם ברשת הראשית זה פחות רלוונטי אבל עדיין יכול להיות שימושי.
...
תלוי איך אתה מגדיר "לראות". כמו שכתבתי בהודעה הקודמת פתיחת חיבור ממכשיר שמחובר לראוטר של סלקום אל מכשיר שמחובר ל-asus אמור לעבוד, לדוגמא ע"י פניה לכתובת IP (כגון 192.168.1.17). הכיוון השני של לפנות למכשיר שמחובר לראוטר של סלקום מהרשת של ה-asus לא יעבוד (אפילו בפניה לפי כתובת). בנוסף, דברים כמו רשימה של מחשבים/מכשירים ברשת המקומית או מציאה של מכשיר לפי השם שלו וכו', כרגיל משתמשים ב-broadcast מסוג כלשהו ולכן לא יעבדו בין שתי הרשתות (במובן הזה מכשירים שמחוברים לסלקום "יראו" רק מכשירים שמחוברים לסלקום ומכשירים שמחוברים ל-asus "יראו" רק מכשירים שמחוברים ל-asus).

Gippa
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #28 

הבנתי, תודה רבה על ההסבר.

Yosi1836
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #29 

התקנתי סיב אופטי של סלקום, 1ג״ב
הנתב הוא vv5823 ובתוכו יש יחידה מובנית של רשת Mesh שאמורה לחסוך יחידת mesh מרכזית אחת.
סלקום סיפקו לי (בתשלום נוסף כמובן), שתי יחידות mesh שלהם (AirTies 4920) .
צריך להוסיף עוד שתי יחידות mesh לשני חדרים נוספים ורכשתי שתי יחידות Tenda MW6.
לדאבוני, יחידות הTenda לא מדברות עם הרשת mesh של סלקום ורק כשחיברתי את אחת משתי היחידות לנתב ישירות, הצלחתי להפעיל את השניה.

למעשה, נוצרו לי שתי רשתות mesh, אחת של יחידות הAirTies עם היחידה המובנית בנתב ושניה, של מכשירי הTenda.

לפני שאני רוכש עוד יחידת Tenda, האם יש למישהו רעיון איך להסתמך על היחידה הפנימית בנתב, בכדי לצרף את שתי היחידות לרשת אחת?

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”