הזרמת סרטים מ NAS למקור וידאו - איזה NAS לבחור?

תוכנות ניהול מדיה: KODI, תוספים, XBMC, Media Portal, PLEX וכו'
Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

הזרמת סרטים מ NAS למקור וידאו - איזה NAS לבחור?

נושא שלא נקרא #1 

שלום חברים.

עד היום ה PC שלי היה ה HTPC וכל הקבצים הוזרמו ממנו. אני מעוניין לעבור ליחידת איחסון מרכזית שתשתף את כל הקבצים ברשת הביתית. עד כאן הכל טוב ויפה, אבל אני רוצה יחידה שתתן מענה גם ובעיקר להזרמת ווידאו בצורה המיטבית (אפילו REMUX מלא של 4K HDR). בהתחלה חשבתי שרב ה NAS הנורמלים יענו על הצורך הזה אבל אחרי שראיתי את הרשימה הזו הבנתי שזה הרבה פחות פשוט מה שחשבתי:

https://nascompares.com/2018/04/26/plex ... list-2018/

בעקבות זאת כמה שאלות:

1. בהנחה שיש בצד השני סטרימר כגון SHIELD TV, האם יש צורך בטרנסקודינג בצד של ה NAS או שה NAS משמש רק כסטורג' ולכן אין צורך ב NAS עם יכולות שכאלו - קרי NAS יקר.

2. אם יש צורך ב NAS שיבצע טרנסקודינג לעד 4K HDR - מה נקודת הכניסה ואלו NAS מומלצים?

spon83
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

1. אין צורך ב-transcoding ב-NAS, ישמש רק כ-storage.
2. לא בטוח, אבל יכול להיות שהקישור מ-Synology הזה יעזור לך.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #3 

spon83 - תודה, אעבור על זה.

לפי הלינק הזה נראה ששום NAS למשל מ ASUSTEK לא יעמוד במשימה 8O

https://forums.plex.tv/t/asustor-nas-an ... tent/97832

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #4 

spon83 כתב:1. אין צורך ב-transcoding ב-NAS, ישמש רק כ-storage.
2. לא בטוח, אבל יכול להיות שהקישור מ-Synology הזה יעזור לך.
...
·

בקישור רשום 4K transcoding is not supported on third-party software applications.
אם זה אומר שאין תמיכה ב PLEX 4K Transcoding?

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לי יש נאס של qnap 453 mini וממנו אני מזרים הכללל בעזרת שילד ודיון כולל 4k ללא שום בעיה.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #6 

השאלה היא כזו - יש לי 4 טלוויזיות בבית ואני רוצה להזרים לכולם מה NAS, ורק לאחד יש SHIELD מחובר. האם לא יותר זול לרכוש NAS שיודע לבצע טרנסקודינג מלרכוש עוד 3 SHIELD TV?

NAS ממש חזק כדוגמאת ה Synology DS418play או ה QNAP TS-453Be למשל יעלה כ 2000 ש"ח, לעומת זאת כל יחידת SHIELD TV תעלה עוד כ 800 ש"ח, ז"א עוד 2 יעלו עוד כ 1600 ש"ח ו 3 יעלו עוד כ כ 2400 ש"ח. לפי החישוב הזה יותר משתלם להשקיע בנאס חזק, לא?

jonson
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

https://freenas.org/ מכיר?
נאס חינמי, אתה רק צריך את החומרה ואת הידע..
באמת שיש שם הכל אם תחפור עמוק מספיק בהנחה שאתה מבין מה כל דבר עושה, כל מחשב מהשנים האחרונות יעשה את העבודה בקלות

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

Huber כתב:
...
...
·

בקישור רשום 4K transcoding is not supported on third-party software applications.
אם זה אומר שאין תמיכה ב PLEX 4K Transcoding?
...
·על פניו זה מה שזה אומר, ש-PLEX לא יצליח לעשות transcoding ב-4K. מה זה טכנית אומר? לדעתי הכוונה (גם אם הניסוח לוקה בחסר) הוא שהם לא יצליחו לקחת תוכן 4K ולטרנסקד אותו ל-4K על גבי המכשיר בעזרת מוצר צד שלישי כמו PLEX.

אישית Plex ממש לא עושה לי את זה ואני לא מבין את האטרקטציה הגדולה, די מעצבן אותי שיש לי תוכן איכותי ואני צריך לשלם תשלום חודשי בשביל להתחבר בתוך הבית ולקבל גרסא פחותה של התוכן על גבי המסך. עבור צפיה מרחוק (נניח על גבי מכשירים ניידים כמו אייפד) יש מספיק פתרונות מוצלחים יותר (כולל DS VIDEO המובנה של סיינולוג'י).

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #9 

istarmini כתב:לי יש נאס של qnap 453 mini וממנו אני מזרים הכללל בעזרת שילד ודיון כולל 4k ללא שום בעיה.
...
·

כן - זה מצב בו בצד השני יש מכשיר שמבצע בעצמו את הטרנסקודינג/ניגון והנאס רק מזרים את המידע (DLNA אני מניח?). בשביל להגע למצב כזה כיום אני צריך עוד 2-3 סטרימרים טובים. לפי החישוב שלי העלות תהיה יותר גבוהה...

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #10 

oferlaor כתב:
...
...
אישית Plex ממש לא עושה לי את זה ואני לא מבין את האטרקטציה הגדולה, די מעצבן אותי שיש לי תוכן איכותי ואני צריך לשלם תשלום חודשי בשביל להתחבר בתוך הבית ולקבל גרסא פחותה של התוכן על גבי המסך. עבור צפיה מרחוק (נניח על גבי מכשירים ניידים כמו אייפד) יש מספיק פתרונות מוצלחים יותר (כולל DS VIDEO המובנה של סיינולוג'י).
...
·

לצערי אצלי בשילד הפתרון האחר שניסיתי (KODI) פשוט לא עבד ולכן אני "תקוע" עם PLEX, אלא אם כן אתה מכיר פתרון נוסף להזרמה ל SHIELD TV:

https://www.hometheater.co.il/vp2952829#2952829

shurvitz
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

oferlaor כתב: אישית Plex ממש לא עושה לי את זה ואני לא מבין את האטרקטציה הגדולה, די מעצבן אותי שיש לי תוכן איכותי ואני צריך לשלם תשלום חודשי בשביל להתחבר בתוך הבית ולקבל גרסא פחותה של התוכן על גבי המסך. עבור צפיה מרחוק (נניח על גבי מכשירים ניידים כמו אייפד) יש מספיק פתרונות מוצלחים יותר (כולל DS VIDEO המובנה של סיינולוג'י).
...
על מנת להזרים תוכן למכשירים לא ניידים (כולל Apple TV, קודי, כרומקאסט, טלויזיות וכו') אין צורך בשום תשלום.
על מנת להזרים תוכן למכשירים ניידים ניתן לפתוח בתשלום חד פעמי (18 ש"ח) או ע"י מנוי (מיותר לדעתי)
אני משתמש בפלקס בעיקר בשביל הסנכרון בין נגנים שונים (LG OLED ,Apple TV וקודי), גם של נקודת צפיה אחרונה וגם של מטה-דאטה וכד'

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

shurvitz כתב:
...
...
על מנת להזרים תוכן למכשירים לא ניידים (כולל Apple TV, קודי, כרומקאסט, טלויזיות וכו') אין צורך בשום תשלום.
על מנת להזרים תוכן למכשירים ניידים ניתן לפתוח בתשלום חד פעמי (18 ש"ח) או ע"י מנוי (מיותר לדעתי)
אני משתמש בפלקס בעיקר בשביל הסנכרון בין נגנים שונים (LG OLED ,Apple TV וקודי), גם של נקודת צפיה אחרונה וגם של מטה-דאטה וכד'
...
·לפי מה שראיתי במסך שלי זה עשה המון בעיות להזרים בכלל בלי מנוי ואם ביקשתי בלי טרינסקוד בכלל (כלומר, אחד לאחד מה שמשודר) זה לא עבד טוב.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #13 

גם אצלי יש בעיות עם ה PLEX בשילוב עם ה SHIELD, ממאן להשמיע סראונד (ראו לינק למעלה). לצערי לא מצאתי חלופה ראויה.

shurvitz
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

אצלי לא נתקלתי עד כה בבעיות כאלה תודה לאל... אולי כי הוא לא באמת מזרים, אלא עובד בתצורה של Direct Play שבה הוא מעביר לקליינט את ה-Path של הסרט והקליינט מושך אותו בעצמו (גם קודי וגם Infuse יודעים לעבוד ככה), הפלקס משמש פשוט כמסד נתונים מרכזי

Gico
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 65 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

היתרון העיקרי של ה-Plex הוא בנגישות לתוכן מחוץ לבית, ובשל כך אפשרות לשיתוף המדיה עם בני משפחה (עד 15 משתמשים שונים).
בבית קודי עדיף, כי הפלקס מחליט לעשות Transcode, כשלקליינט אין יכולת לפענח את הוידאו, ו\או האאודיו, ו\או הכתוביות.
לדעתי במקום הצפייה המרכזי בבית שווה להשקיע במיני מחשב כדי לא לעבור את הויה-דולורוזה של בעיות תוכנה וחומרה.

צריך לבדוק טוב טוב איך הפלקס עובד עם קליינט שאינו מחשב, כדי לדעת אם צריך או לא צריך Transcoding,
שמחייב כושר עיבוד גבוה על ה-NAS: כ-2000 יחידות passmark כדי לקודד סטרים של 1080p. לא יודע כמה נדרש עבור 4K.

שלח תגובה

חזור אל “תוכנה - KODI”