B6 - מסך כמעט בן שלוש - האם זו צריבה ?

פורום מסכי OLED בחסות LG
shealtieljkwak
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

wegabi כתב:לא טריויאלי שיבואן מקומי מציג גישה מערבית ובוגרת למוצרים שהוא מייבא, ודואג להחליף בלי לעורר קשיים מיותרים.
...
סימן שאלה גדול על הטענה של "בלי לעורר קשיים מיותרים".
בכל אופן, אם אני מבין נכון, הסיבה ל"גישה מערבית ובוגרת" אינה קשורה כלל ליבואן אלא ליצרן העולמי שהוא זה שדואג לפצות על מסכים תקולים. לא נראה לי שמקרה זה יש לתת קרדיט ליבואן. הוא רק פרוקסי.

אם נסתכל על הגישה של היצרן העולמי להחליף מסכים תקולים - גם כאן, לא מדובר על אמא תרזה. עלות ההחלפות מגולמת במחירי הטלוויזיות. זה לא יוצא מכיסם של בעלי המניות. צרכני LG משלמים כחלק מעלות הטלוויזיה את עלות ה"ביטוח" של המסכים התקולים.

אנחנו כל כך רגילים לקבל שירות רע שאנחנו יוצאים מגדרו כשאנחנו מקבלים את מה שמגיע לנו (גם אם זה עם קשיים מיותרים).

shealtieljkwak
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #32 

evgenetic כתב:קצת מוזר וצורם לשמוע ברכות כלפי מישהו שלפני רגע רצה לדפוק אותך...
...
מוזר, הזוי, ועצוב אבל זה שיקוף של השירות בארץ.

wegabi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 101 פעמים
קיבל תודות: 96 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

@evgenetic
·
מסכים אתך, אבל אני ריאלי.
בעולם מושלם הייתי כועס על הניסיון לדחוף לי מסך שעבד קשה באולם תצוגה.
במציאות הישראלית, ח.י מתגלים עדיין כנותן שירות ברמה אחת לפחות מעל המקובל.
בשורה התחתונה לקח לי 3 דקות לגגל את החוק, ובדיוק דקה להבהיר לנותנת השירות שאני לא אסכים לקבל מסך מחודש.
לזכותה ייאמר שהלכה לבדוק, וחזרה אלי עם תשובה חיובית מהר מאוד, ובלי להתווכח.

בתור מי שמעדיף לקנות מה שרק אפשר מאמזון בגלל שלא בא לי להתעסק עם נותני שירות מקומיים, עד שקם יבואן שמגלה אחריות (יחסית) - אני בהחלט בעד לשבח, למרות תרגיל ה'מצליח' שהם מנסים לדחוף.

shealtieljkwak
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #34 

wegabi כתב:לזכותה ייאמר שהלכה לבדוק, וחזרה אלי עם תשובה חיובית מהר מאוד, ובלי להתווכח.
...
ממש לא "לזכותה" ותרשה לי להתייחס בציניות ל"הלכה לבדוק".
היא לכאורה עושה את התרגילים האלה על בסיס יומי ולכאורה אולי מתוגמלת לפי זה.
מרגיז אותי שמישהו כמוך/כמוני שמבין, זוכה לקבל את מה שמגיע לו ואנשים כמו ההורים שלי זוכים להידפק.

עד שקם יבואן שמגלה אחריות (יחסית) - אני בהחלט בעד לשבח, למרות תרגיל ה'מצליח' שהם מנסים לדחוף
...
אבל כאן בידיוק הבעיה שלי והבעיה שלנו כצרכנים; אם אנחנו משבחים את מי שמנסה לדפוק אותנו איך השירות ישתפר?
אם אני קובע המדיניות בקבוצת ח.י שקורא את השבחים שלך - למה לי להשתפר? אני אמשיך לנהוג בידיוק באותה צורה!

לעולם לא נוכל לקבל שירות טוב בארץ אם אנחנו מקבלים שירות רע.
שירות טוב במדינות אחרות לא נוצר יש מאין או בגלל שנותני השירות הם צדיקים. הוא נוצר מכוח צרכני שלא מוכן לקבל שירות רע.

נכון, ח.י רמה אחת ואולי שתיים מעל כולם אבל לי באופן אישי זה עדיין רחוק מהיחס שהייתי רוצה לקבל.

wegabi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #35 

אני לא מכיר עוד נותני שירות בארץ שמחליפים מוצר בשווי 5 ספרות על סמך תמונה בווטסאפ.
אז נכון, אמזון הם לא, אבל ביחס לאלטרנטיבה - שנות אור.
גם אותי הרגיזה גישת המצליח, אבל מצד שני, רואים בבירור שמה שמניע אותם להחליף את המסך הוא המחויבות לשם המותג לא פחות מאשר ההתחייבות החוזית שלהם לאחריות (נסה פעם לקבל שירות מט.ר או מניופאן).

אז במציאות המבאסת הזו, אני חושב שעדיף לשבח יבואנים כמו ח.י, גם אם יש להם עוד לא מעט מה ללמוד בדרך לשירות מצוין.

Evil-u
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 110 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

זה גם מה שאני אומר, הם צעד בכיוון הנכון.

עד עכשיו היינו רגילים לשריפת גשר מצד נותן השירות וישר לרוץ למכתב מעורך דין.

r1pe
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

@Wegabi

מתוך עניין תוכל לפרט מה בדיוק נצרב לך?

wegabi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #38 

@r1pe
·
שני פסים אופקיים קרוב למרכז המסך.
הם בולטים בעיקר על רקע אדום, סגול או צהוב.
לא צריבה של לוגו או משהו דומה, פשוט פאנל דפוק.

Adir88 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

בשעה טובה המסך הוחלף ל C9 עם שלוש שנים אחריות ב -1900.

אסכם את חווית השירות מח.י:

נקודות לחיוב:
1. אישור החלפה של המסך בשיחת טלפון קצרה ושליחת תמונה בוואצאפ. הפתיע אותי כמה שזה היה זריז. אפילו הייתי אומר שזה היה קל מידי.
2. הוצעו אפשריות החלפה ושדרוג רבות. החל מהחלפה לדגם מקביל ללא עלות \שדרוש לגמים מתקדים\גדולים יותר \ הרחבת אחריות בתוספת תשלום.
3. התנהלות עם הנציגי שירות ומכירה היית טובה. תמיד חזרו אלי תוך גג 24 שעות.
4. תיאום הטכנאי היה תוך כמה ימים לשעות נורמליות. טכנאי הגיע בזמן ואפילו הקדים. יתקשר חצי שעה לפי הגעה.
5. הטכנאים עשו רושם כמקצועיים וסה"כ היו די שירותיים. התקיננו את המתלה פעמיים בלי להתלונן (כי ביקשתי את המסך ס"מ גבוה ממה שהם שמו בהתחלה).

שיפור:
1. נושא ההחלפה למסך מחודש - כנראה לפי כל העדויות פה בפורום ולפי מספר הודעות שקיבלתי בהודעות פרטיות בעקבות השרשור - זו חד משמעית שיטה של ח.י להציע קודם כל מסך מחודש ללקוח - וגרוע מכך לשקר ללקוח שזה חלק מתעודת האחריות גם כאשר הסברתי לה שזה לא מה שאומר החוק (ממש כך - הנציגה הראשונה שיקרה לי ואמרה שזה הנוהל וזה מה שמגיע לי מתוקף תעודת האחריות)
אני משוכנע שהשיטה הזו עובדת לפחות בחצי מהמקרים. ממש מעצבן.

2. הטכנאים היום מאוד שירותיים, מקצועיים ונחמדים. יחד עם זאת אחד מהם אכל לי את הראש 5-10 דקות על האחריות המורחבת. כמעט יתחנן שאני ארחיב אותה לעוד שלוש שנים. אין לי בעיה עם זה שהטכנאים מנסים למכור שירות, זה בסדר. אבל זה כבר הפך באיזשהו שלב להציק.

בקיצור פרט ל'שיטת המצליח' שהוזכרה פה רבות - סה"כ אפשר להגיד שאני מרוצה מכל שאר ההתנהלות מולם.

beni7320
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

Adir88
לאיזה מספר טלפון התקשרת ועם מי דיברת(שם/מחלקה)
תודה

wegabi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #41 

הזדמנות טובה לתפוס טרמפ ולספר על חוויית ההחלפה שלי:

גם ה-C7 שלי הוחלפה היום.
לאחר התלבטות והתייעצות החלטתי ללכת על C8 חדשה ולא על ה-C9 (בתוספת תשלום של 1000 ש"ח).

ההתנהלות מול ח.י היתה טובה, חזרו אלי מהר, הסתפקו בצילום התקלה בווטסאפ, והתיאום היה מהיר.
נתנו חלון של 4 שעות, אבל התגמשו איתי בשירות (אדיבים מאוד) והטכנאי הגיע מוקדם.
ההתנהלות מולי בעת ביקור הטכנאי היתה טלפונית (אשתי היתה בבית, אני בעבודה).
החלק המעצבן היה כשהטכנאי התקשר אלי להתלונן שהוא לא מצליח להשחיל את כבל החשמל של הטלויזיה בתעלה בקיר.
מדובר בתעלת קוברה בקוטר של 2 צול (כ-50 מ"מ), זרוע של תינוק עוברת שם אבל ראש של כבל חשמל לא...
מעניין איך הכבל של ה-C7, זהה לחלוטין, עבר בלי בעיה (יחד עם 3 כבלי HDMI, כבל תקשורת וכבל אופטי).
כששאלתי את הטכנאי איך הכבל הקודם עבר בקלות בהשחלה לא היתה לו תשובה. זה כנראה קסם.
כל מי שעבר את גיל 8 מבין מצוין שמדובר בטקטיקה של לחץ כדי שארכוש ממנו את השידרוג, ושאין שום הסבר אחר לקשקוש הזה.
כשביקשתי שיחתוך את הראש של הכבל ויחבר מחדש, הסביר לי שהוא מנוע מלעשות זאת, כי "זה מבטל את האחריות על המסך".
במקום זה, היה לו פיתרון קסם מוכן - התקנת מתקן קיר מתכוונן (במקום המתקן המקורי הקבוע של המסך הישן), שאיפשר לי להשחיל בעצמי בקלות את הכבל בעתיד.
את המתקן הוא הציע לי בעלות סמלית ובמחיר מבצע של 1,000 ש"ח בלבד. הצלחתי לעמוד בפיתוי.

כשראה שלא השתכנעתי, הציע לי, תוך הפעלת טקטיקות מכירה אגרסיביות, להאריך את האחריות ב-3 שנים נוספות, בעלות של כ-50 ש"ח לחודש למשך 36 חודשים.
כשהבהרתי לו שאני אסתפק במסך ותודה נגמרה ההתמקחות, וחסכתי ממנו את הצורך להציע לי גם מגן ברקים קסום במחיר הזדמנות ושמן נחשים בבקבוק מהודר.
מזל שביקשתי מאשתי שבכל בקשה לשדרוג או הרחבה תפנה אותו אלי.

לסיכום:
ח.י יצאו אחלה, המסך הוחלף בחדש והם לקחו אחריות מלאה והתנהלו מהר וחלק יחסית, והצדיקו בשורה התחתונה את השם הטוב שלהם.
הטעם היחיד לפגם הוא התנהלות הטכנאים.
אני מבין שזו הפרנסה שלהם, אבל חבל שזה בא על חשבון הלקוח.
לא הגיוני שהטכנאי השאיר לי את הטלויזיה כשכבל החשמל משתלשל על הקיר רק כי לא הסכמתי לקנות מתקן במחיר מופקע.
כשאגיע הביתה הערב אוודא שכל היתר נעשה כמו שצריך, ואז אפנה לח.י - חשוב שידעו שזו חוויית השירות שהלקוחות שלהם זוכים לה.
טיפ ללקוח הבא שנאלץ להחליף מסך - נסו להיות בבית בעת הגעת הטכנאי ,ולהימנע מהתנהלות בשלט רחוק.

Adir88 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #42 

beni7320 כתב:Adir88
לאיזה מספר טלפון התקשרת ועם מי דיברת(שם/מחלקה)
תודה
...
·

שיחה ראשונה היית לשירות לקוחות, לא זוכר את המספר.
העברתי להם את כל הפרטים כולל התמונות.

אחרי כשעתיים יתקשה אלי נציגת מכירות לאשר החלפת מסך והציע לי להחליף למחודש ללא עלות או לשדרג בתוספת תשלום.

Adir88 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #43 

wegabi כתב:
כשראה שלא השתכנעתי, הציע לי, תוך הפעלת טקטיקות מכירה אגרסיביות, להאריך את האחריות ב-3 שנים נוספות, בעלות של כ-50 ש"ח לחודש למשך 36 חודשים.
...
·

לי הציעו אחריות ב 27 ש"ח לחודש. הציע 'להתקשר למנהל לעשות עוד הנחה' ולהביא לי גם מגן ברקים מתנה..
wegabi כתב:
טיפ ללקוח הבא שנאלץ להחליף מסך - נסו להיות בבית בעת הגעת הטכנאי ,ולהימנע מהתנהלות בשלט רחוק.
...
·

זה מבחינתי חובה. אישתי, כמו רוב האנשים, לא מבינה בדברים האלה.
מבחינתי אין מצב להשאיר איתה בעל מקצוע כי בקלות אפשר לערבב ולנסות למכור תוספות \ להתקין את הטלוזיה איפה ואיך שנוח לטכנאי ולא איפה שאני רוצה \ לשכוח לחבר כבלים \ לא לוודא שהמכשיר תקין וכו'..
אני ביקשתי מהנציגה שיגיע טכנאי מתי שנוח להם (גם שיהיה עיקוב של שבוע) העיקר שאני יהיה לקוח ראשון על הבוקר.
הגיעו אלי ב 8 וחצי ככה שלא התעקבתי יותר מידי לעבודה..

shealtieljkwak
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #44 

Adir88 כתב:מבחינתי אין מצב להשאיר איתה בעל מקצוע כי בקלות אפשר לערבב
...
דווקא אצלי זה בידיוק ההפך. אני יוצא מהבית, מכבה את הטלפון. אישתי מקבלת את בעלי המקצוע ועונה על כל שאלה ב- "No English". מניסיון, הם עושים את העבודה זריז מאוד ומסתלקים במהירות.

GiladY
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 103 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

Adir88 כתב:טוב אתמול כבר חזרו אלי לתיאום החלפה ל- B8 חדשה אך עניין האחריות מאוד מטריד אותי.
אם אני אקח B8 (ללא עלות נוספת כמובן) - האחריות לא תורחב ותסתיים בדיוק בעוד חודשיים במועד המקורי שלה.
ביקשתי שיבררו לי את נושא הרחבת האחריות וחזרו אלי היום עם האפשריות הבאות:

B8 חדשה ללא עלות נוספת - אחריות נגמרת עוד חודשיים.
B8 חדשה - 1200 שח - אחריות מורחבת לעוד שלוש שנים.
C8 ב1200 עם אחריות לשנה או 1600 עם אחריות לשלוש שנים.
C9 ׁ(בהמתנה של מספר שבועות שיהיה מלאי מסודר) ב1700 עם אחריות לשנה או 1900 עם אחריות לשלוש שנים.

מצד אחד מעצבן אותי להוסיף עוד סכום כזה. מצד שני האחריות במסכים האלו הוכחה כקריטית וניראה לי שהדבר הנכון הוא להרחיב אחריות לעוד שלוש שנים של שקט.
עכשיו השאלה היא לאיזה דגם....

בעניין השירות של ח.י אז אם אני אתעלם לרגע משיטת המצליח המאוד מעצבנת של הנציגה הראשונה וההצעה שלה להחליף את המסך ל'מחודש',
שאר התתנהלות מולם היית מעולה. תוך שעתיים אחרי ששלחתי להם תמונות קיבלתי אישור להחלפת מסך.
אתמול אחר"צ כבר הציעו לי שטכנאי יגיע עם B8 חדשה השבוע וכשביקשתי לברר על נושא האחריות נציגת מכירות חזרה אלי הבוקר עם שלל אפשריות שידרוג לדגמים מתקדמים \ מסכים גדולים יותר.

חבל שהם הורסים לעצמם עם השיחת טלפון הראשונה וחבל שהייתי צריך להתעצבן כדי להוריד אותם מהרעיון של המסך המחודש.
אם לא זה, הם באמת יכלו להצטיין...
...
שלום חברים,

קראתי, חקרתי, למדתי, אבל אני לא יודע לגבש החלטה. מקווה שתוכלו לייעץ לי מניסיונכם ומומחיותכם הטובה.

לפני מס' ימים כתבתי על התקלה . העבירו את התמונות לבדיקת מעבדה וחזרו עם תשובה שמדובר ב"צריבה". אני לא כל כך מסכים עם התשובה הזו, וסליחה שאני מערער על דעת המומחים כמי שלא מבין גדול בתחום - לא עשיתי עם המסך שום דבר שמצדיק צריבה אחרי 10 חודשי שימוש (חשבתי ש"שימוש סביר" אמור למנוע את התופעה, לפחות כמה שנים קדימה, בואו נסכים שלפחות שנה אחת קדימה...). המסך לא עובד הרבה זמן ברציפות (חשבתי שאחרי כל כיבוי אמור באופן אוטומטי לבצע רענון שימנע צריבות), אין הקפאה של התמונה ואם כבר צריבה, אז הייתי מצפה לראות במיקום של הלוגו בצד ימין למעלה, לא פס אנכי שחוצה את המסך. כתב אחד החברים שאולי פגעתי במסך בניסיון לנקות אותו. זה לא קרה. כמובן שאם היה קורה לא הייתי מתנדב לספק את המידע הזה, אבל אני יכול לומר בכנות, שחומרי ניקוי לא התקרבו למסך, גם לא למסגרת מסביב. אם זו היתה הסיבה, הייתי שותק וסוגר את את העניינים עם שירות הלקוחות מאחורי הקלעים. אני כותב את התגובה הזו מתוך ביטחון שאני יודע שאני לא הבעיה.

כל זה לא משנה כרגע. הימים האחרונים היו קשים. פשוט כואב הלב. אבל כמו במקרים אחרים שהועלו כאן בפורום לאחרונה, בשירות הלקוחות של ח.י התייחסו לתקלה בצורה הוגנת, נתנו מענה מהיר, הרבה יותר מהמקובל בישראל, ולמרות האכזבה הגדולה, זה מנחם.

ההצעה שקיבלתי:

55 -
B7 (הדגם שיש לי) - מחודש, וממשיך את יתרת האחריות (שנתיים וחודשיים).
B8 - שדרוג בתוספת מחיר של 1,000 ש"ח.
C8 - שדרוג בתוספת מחיר של 1,500 ש"ח.

65 -
B8 - שדרוג בתוספת מחיר של 3,700 ש"ח.
C8 - שדרוג בתוספת מחיר של 4,700 ש"ח.

אני מעוניין לשדרג ל-65. בחרתי 55, כי רציתי להיכנס ל-OLED במסגרת התקציב שהיה לי (נקנתה ב-5,600).
רציתי לדעת מה דעתכם על ה-C8? מעבד מתקדם יותר ואולי יתרון בקונסולות גיימינג (לא רלבנטי לי), אבל בעיה בהצגת סצנות חשוכות (נכון למאי 2019)? מאידך, קראתי פה ושם, אולי הבנתי לא נכון - ש-TheCoolest, שדעתו מובילה אותי כבר שנים רבות בכל פעם שאני עומד לפני רכישה, לא חושב ש-B8 טובה יותר מ-B7 (או כך לפחות אני מבין), ו-C8 היא אופציה טובה יותר לשדרוג. מה דעתכם? מה הסיבה ש-B8 פחות טובה? לא קראתי על זה שום דבר, ואם כבר אז שמדובר בדגם די זהה לקודמו.

עריכה: על פניו נראה שהצעות השדרוג הללו יקרות יותר בהפרש שבין המחיר ששילמתי (משווק מורשה) למחיר השוק.

תודה וסוף שבוע נעים.
גלעד

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”