שרשור תגובות: סדרת Ryzen 3000 של AMD

קונפיגורציות מחשב לגיימינג, אביזרים, כרטיסי מסך רלוונטיים וכו'
ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2083 פעמים
קיבל תודות: 4720 פעמים

שרשור תגובות: סדרת Ryzen 3000 של AMD

נושא שלא נקרא #1 

למאמר: סדרת Ryzen 3000 של AMD

תמונה

חברת AMD משיקה את הדור השלישי לסדרת Ryzen, עם תמורה נהדרת לכסף וביצועים שישכנעו אתכם להצטרף לקבוצה האדומה עם מחשב הגיימינג הבא שלכם.

Lior98
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ליאור אהרון
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

רק אני לא מבסוט מהביצועים של המעבדים הנל בגיימינג?

שקלתי לקנות מחשב גיימינג עם המעבד ryzen 3700x אבל ה i7 9700k יעשה עבודה יותר טובה ציפיתי מהם לטיפה יותר גם התדר של השעון ממש נמוך בשביל מעבד שמדברים עליו לטובה...

tomer953
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
שם מלא: tomer953
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 1452 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

תודה זיו!
לדעתי שווה לחכות לדור 10 של אינטל ולראות איך הוא ישפיע (מאמין שגם על המחירים)

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 515 פעמים
קיבל תודות: 4185 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

סדרת ה- 3000 לא השאירה את המעבדים המקבילים לבית Intel מאחור בכל מבחן ולמעשה, כאשר המחיר דומה בין 2 המחנות, קשה לבחור באחד שבטוח יהיה יותר טוב מהשני בכל גזרה.

צריך לזכור שהמחירים לא ממש קרובים. המעבדים של אינטל מגיעים ללא גוף קירור, כשגוף קירור נורמלי שיחזיק 9900K עולה מעל 60$ בערך, בעוד שהרייזן 2 מגיעים עם גופי קירור הולמים לחלוטין. תוסיפו את זה למחיר המעבד ותראו שהמחיר של פלטפורמת אינטל פתאום קופץ בלא מעט.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #5 

Lior98 כתב:רק אני לא מבסוט מהביצועים של המעבדים הנל בגיימינג?

שקלתי לקנות מחשב גיימינג עם המעבד ryzen 3700x אבל ה i7 9700k יעשה עבודה יותר טובה ציפיתי מהם לטיפה יותר גם התדר של השעון ממש נמוך בשביל מעבד שמדברים עליו לטובה...
...
·

רק אתה. כל העולם וכל הסוקרים מרוצים. ולדעתי אתה עושה טעות פטאלית, להזכירך ה 9700K מגיע עם 8 ליבות בלבד ללא HT בעוד ה 3700X מגיע עם 8/16 ליבות, מה שאומר שבעתיד הלא רחוק המעבד שבחרת יהווה צוואר בקבוק (רואים את זה יפה היום במעבדי ה I5 הלא כ"כ ישנים שיצאו עם 4 ליבות בלבד כש AMD שיחררו R5 עם 6 ליבות). השוק הולך לאט אך בוודאות לכיוון הזה, ולרכוש כיום מעבד לגיימינג עם 8 ליבות בלבד...? בהצלחה.

אה, כן - ה 9700K יעלה לך $385 ללא גוף קירור (תוסיף עוד 50-60 דולר לקירור וקיבלת מחיר של כ 440$), בעוד ה 3700X יעלה לך כ 330$ כולל הכל.

קנה את ה 9700K, שמור את הדיון הזה איפשהו וחזור לפה עוד כשנתיים :wink:

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #6 

tomer953 כתב:תודה זיו!
לדעתי שווה לחכות לדור 10 של אינטל ולראות איך הוא ישפיע (מאמין שגם על המחירים)
...
·

לדעתי שווה לחכות לדור 12....

אין דור 10 באופק. בסוף 2019 דור 10 יגיע רק לניידים, אין שום צפי כרגע למעבדים חדשים מבית אינטל לא השנה ולא שנה הבאה (לכל המאוחר, כרגע כנראה רק ב 2021 נראה דור חדש למעבדים השולחניים של אינטל). הרבה בהצלחה בהמתנה (Y)

Lior98
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ליאור אהרון
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

Huber כתב:
...
...
·

רק אתה. כל העולם וכל הסוקרים מרוצים. ולדעתי אתה עושה טעות פטאלית, להזכירך ה 9700K מגיע עם 8 ליבות בלבד ללא HT בעוד ה 3700X מגיע עם 8/16 ליבות, מה שאומר שבעתיד הלא רחוק המעבד שבחרת יהווה צוואר בקבוק (רואים את זה יפה היום במעבדי ה I5 הלא כ"כ ישנים שיצאו עם 4 ליבות בלבד כש AMD שיחררו R5 עם 6 ליבות). השוק הולך לאט אך בוודאות לכיוון הזה, ולרכוש כיום מעבד לגיימינג עם 8 ליבות בלבד...? בהצלחה.

אה, כן - ה 9700K יעלה לך $385 ללא גוף קירור (תוסיף עוד 50-60 דולר לקירור וקיבלת מחיר של כ 440$), בעוד ה 3700X יעלה לך כ 330$ כולל הכל.

קנה את ה 9700K, שמור את הדיון הזה איפשהו וחזור לפה עוד כשנתיים :wink:
...
אתה מדבר במונחים כמו עריכת וידאו ודברים דומים שבזה אתה צודק יש ניצחון מוחץ למעבדי ryzen zen 2 אבל בגיימינג נטו (זה מה שהתכוונתי) בגיימינג טהור אני לא מאמין שיש את השיפור שאתה מדבר כי במשחקים זה לא בהכרח משפיע הריבוי משימות/ריבוי מעבדים
·

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #8 

אתה לחלוטין טועה. כבר היום יש משחקים ש 4 ליבות הן צוואר בקבוק בשבילם וששש ליבות בשבילם הם ההמלצה לביצועים סבירים (וזה כיום, בעתיד הלא רחוק זה יגדל):

https://www.hometheater.co.il/vp2968878#2968878

המגמה הזו תלך ותתחזק בשנים הקרובות משתי סיבות - האחת מכיוון שמעבדי 6/8 ליבות הופכים למיינסטרים עקב הכניסה של RYZEN לשוק. כיום רואים לא מעט מנועי משחקים שמתחילים לננצל את זה. ומהסיבה הכי קריטית - הדור הבא של הקונסולות שמגיע שנה הבאה כנראה יגיע עם מעבדי 8/16 ליבות ולכן כל מנועי המשחקים העתידיים יקבלו אופטימיזציה לתצורה הזו.

ד"א, - תעבור שוב על הביקורות ותראה שה"ניצחון" של ה 9700K על פני 3700X בגיימינג הוא מינורי לחלוטין ברב המכריע של המיקרים ולרב ה 3700X כמעט זהה בביצועים גם ל 9900K.

אם אתה מחליף מחשב כל 1-2 שנים, אין על מה לדבר, אבל אם אתה כמו רובנו מחליף מחשב כל 4-6 שנים, ההחלטה שלך תתגלה כשגויה בעתיד המאוד קרוב.

אבל הי, כפי שציינתי, אתה כמובן מוזמן לרכוש מה שבא לך. רק לשם הספורט תשמור את הת'רד הזה ובוא נבדוק עוד כשנתיים היכן יעמדו הביצועים של ה 3700X לעומת ה 9700K במשחקים (רמז, עשו השוואה זהה לזה בין הדור הראשון של הרייזן ל I5 שהתחרה בו בתקופתו וכל מה שציינתי למעלה הוכח כנון).

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #9 

נאמנות ל- Intel / AMD הפכה לכמו iOS / Android, יש 2 מחנות וכל אחד בטוח שהוא יותר טוב.

T-boon
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

לא יודע איך זה היום אבל לי אישית יש סטיגמה/טראומה למעבדי AMD מלפני מלאאאא שנים כשקניתי מחשב והמליצו לי AMD,
אמרו לי שזה זול יותר וטוב יותר, athelon 64,
הלכתי על זה (וגם חבר שלי) ובפועל יצא שהיה לנו מחשב עם מעבד שמתחמם והפתרון היה לשים גוף קירור אחר עם אוורור גדול ורועש,
וגם אז זה הוריד אולי איזה 2 מעלות,
פשוט המעטפת של המעבד / שטח הפנים שלו אשר בא במגע עם גוף הקירור היה כל כך קטן ויש גבול לכמה חום ניתן להעביר דרך שטח פנים שכזה.

לא זוכר איזה גוף קירור אני קניתי אבל זוכר שהיה רועש מאד,
חבר שלי הלך רחוק עוד יותר וקנה גוף קירור יקר שקראו לו טייפון שהרעיש אף יותר משלי, זה היה בלתי נסבל,
בזמנו לא היו קירורים איכותיים שמתמחים בנושא...
ONKYO TX-NR 509
cerwin wega VE12
samsung UE65MU7000U

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #11 

T-boon - הקטע האירוני הוא שכרגע תיארת בדיוק את הסיטואציה של מעבדי אינטל כדוגמאת ה 9900K :lol:

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #12 

Lior98 - שאלה, על איזו רזולוציה אתה משחק? איזה מאיץ גרפי יש לך?

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #13 

@T-boon
ובאמת נשמע לך הגיוני לפסול מותג שלם, כולל כל הפיתוחים העתידיים שלו בגלל התנסות אישית שלילית בודדת מלפני יותר מ- 10 שנים?

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #14 

לפי ההגיון הזה כולם צריכים לרכוש רכבי לאדה :lol:

T-boon
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

ziv_r כתב:@T-boon
ובאמת נשמע לך הגיוני לפסול מותג שלם, כולל כל הפיתוחים העתידיים שלו בגלל התנסות אישית שלילית בודדת מלפני יותר מ- 10 שנים?
...
לא אחי, לא פסלתי, איפה פסלתי?
כתבתי שזה טראומה, טראומה זה לא דבר הגיוני חחחח,
סתם על הדרך העליתי זכרונות,
וכמו בעבר, אני מעריך שבמחשב הבא שלי אני אבדוק בפורומים כמו פה או HWZ לפני קניה,
ואז אם יגידו AMD אז זה מה שיהיה, בנתיים מאז ה athelon 64 , כל מחשב שקניתי הומלץ אינטל
ONKYO TX-NR 509
cerwin wega VE12
samsung UE65MU7000U

שלח תגובה

חזור אל “PC גיימינג”