שרשור תגובות: סדרת Ryzen 3000 של AMD

קונפיגורציות מחשב לגיימינג, אביזרים, כרטיסי מסך רלוונטיים וכו'
Lior98
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ליאור אהרון
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

Huber כתב:Lior98 - שאלה, על איזו רזולוציה אתה משחק? איזה מאיץ גרפי יש לך?
...
·היי

אני כרגע בלי מחשב גיימינג אבל אני מתכוון לרכוש חודש הבא (חיכיתי לשדרוג של הכרטיסי מסך של נוידייה ולמעבדים של ריזן בשביל לקבל את החומרה של 2019)

המחשב שאני מתכוון לקנות זה נטו גיימינג טהור מאמין שארצה להריץ ברזולוציה של 1440p שיהיה 60fps ומעלה לא פחות (מתכנן לקנות כרטיס מסך rtx super 2080) אז בנתיים על כרטיס מסך אני סגור על המעבד עדיין לא יודע אני כן במחנה של "אינטל" ועדיין מבחינת גיימינג יש קצת העדפה אליו ו9700k מגיע עם 8 ליבות שזה מכובד בשביל משחקים אני בספק שעוד שנתיים זה לא יספיק הייתי נותן 4-5 שנים עד שזה יהפוך לצוואר בקבוק רציני

נ.ב
ראיתי שהזכרת את הקונסולות דור הבא ואופטימיזציה שלהם למעבדי 8/16 יש קשר ישיר לפיתוח המשחק? אני מתכוון לזה שברגע שהם יתאימו את המשחק אם יותר צריכה זה תקף גם למחשב?הייתי בטוח שהאופטימיזציה היא בנפרד בין קונסולות לבין מחשב אישי אם ממה שהבנתי ממך זה נכון אז גם לשחקני מחשב זה יהיה קפיצת מדרגה שינחתו הקונסולות החדשות כנל לגבי גרפיקה?

ZUMARA
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@Lior98
·

לדעתי ה3700X עדיף וזה רק הולך להשתפר עם הזמן, על תשכח שהמעבדים של AMD רק יצאו וכנראה תראה עוד עלייה בביצועים בשבועות הקרובים עם עדכוני ביוס +ווינדוס . וכמובן HT שאין ב9700K והAMD זול יותר משמעותית.
פה תוכל לראות ביצועים ברזולציה של 2560X1440.
https://www.guru3d.com/articles_pages/a ... ew,25.html

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 513 פעמים
קיבל תודות: 4185 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

כפי שתראה פה, ההפרש בין 3700X ל 9700K זניח עד לא קיים (רמת אחוזים חד ספרתיים במקרה הטוב), יתרה מזאת, ברב המיקרים הוא יותר קרוב ל 9900K (מה שאומר חזק יותר מה 9700K):

https://www.guru3d.com/articles_pages/a ... ew,25.html

בכל המיקרים אתה הרבה הרבה מעל 60 פריימים, יותר נכון לרב מעל 100, כך שלהשקיע עוד כ 100$ באינטל כשהוא נחות יותר בכל פרמטר אחר (ובצורה מורגשת) - לא הגיוני.

ולגבי צוואר בקבוק, גם מי שרכש CORE I5 עם 4 ליבות לפני 2-3 שנים כשהיה רייזן עם 6 ליבות חשב בדיוק כמוך. לפני כשנה עשו בדיקה מקיפה (לגבי 4 ליבות לעומת 6 ליבות בגיימינג) וגילו שזאת הייתה טעות לרכוש מעבד 4 ליבות לגיימינג. אתה כרגע עומד באותה צומת ועומד לעשות את אותה טעות בדיוק.

לגבי הקונסולות, כמובן. ברגע שהקונסולות יגיעו עם 8/16 ליבות כמובן שזה ישפיע על פיתוח משחקים גם ל PC. רב מפתחות המשחקים (למעט כמה יוצאות דופן) פונות למכנה המשותף הנמוך ביותר, כשכיום זה ה PS4/XBOX ONE, מה שישתנה עם המעבר לדור הבא שיביא איתו CPU הרבה יותר עוצמתי, קרי אפשרות למפתחות המשחקים להביא מנועים הרבה יותר רציניים. בתורו זה יבא לאופטימיזציה טובה יותר לריבוי ליבות.

Lior98
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #19 

@Huber
·

לגבי רמת ה fps שהיא מעל 100 זאת הכוונה שלי כי מן הסתם אני קונה מחשב יקר עם חומרה מאוד חזקה אז אני מצפה שבשביל ההתחלה המשחקים ירוצו ב fps ממש גבוהה ככה שאדע שעוד שנתיים זה יחזיק עדיין ל fps סביר שיגיע ל60

אתה כן משכנע אותי על ryzen לא אשקר הבעיה היחידה שרוב הדברים שאתה אומר לגבי ביצועים נגד 9900k אתה מדבר על מונחים של עריכות וידאו של פוטושופ (זה גם מה שמראים בסקירות) אבל אני צריך מקור שמדבר על גיימינג נטו כי שוב המחשב שאני אקנה זה רק למשחקים אז נכון שהריזן ייתן הרבה יותר כוח בגלל ריבוי תהליכונים וכדומה אבל בגיימינג נקי אני עדיין לא יודע אם הוא עדיף על i7 9700k

מצטער על החפירה בנושא אולי אחכה עוד כמה שבועות שיציגו סרטוני השוואה בגיימינג (מריצים משחק עם 2 מעבדים שונים וככה מראים כמה המחשב מתאמץ וכמה fps יש ברקע)

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #20 

Lior98 - נכנסת ללינק בתגובה הקודמת שלי? כנראה שלא כי שם יש בדיוק מה שביקשת, השוואה בגיימינג.

בכל מקרה לי אין מניות באף אחת מהחברות, וכרגע יש לי אינטל (שבקרוב מאוד יוחלף ברייזן 2), כך שלא קריטי לי מה תבחר, רק מציין מה אני יודע בשבילך. משם תעשה את ההחלטה כראות עיניך :wink:

Lior98
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #21 

@Huber
·
הסתכלתי הרגע בלינק ששלחת אכן אלו משחקים אבל הרשימה מאוד מצומצת של משחקים (רק משחק אחד היה שיפור לטובת הריזן) ועד כמה האתר הזה אמין? כי בהמשך הכתבה הם הראו פשוט ביצועים בין i9 9900k/ryzen 3900x/ryzen 3700x אז המעבד i7 9700k עוד לא נכנס אני אמשיך עם ההתלבטות מקווה שעד שאקנה את במחשב יהיה לי תוצאה יותר ישירה שאקנה בראש שקט

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2083 פעמים
קיבל תודות: 4720 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

@Lior98
כבר החלטת, אז בשביל מה להמשיך את הדיון? :)

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #23 

ziv_r כתב:@Lior98
כבר החלטת, אז בשביל מה להמשיך את הדיון? :)
...
·

(Y)

ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2083 פעמים
קיבל תודות: 4720 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

עוד משהו, אני בעצמי ראיתי כיצד יש שיפור בחלק מהמשחקים לעומת אינטל, צריך רק להסתכל בגרפים בכתבה או באינספור הכתבות שכבר פורסמו ברשת.
אף אחד לא צריך סקירה עם 100 משחקים, צריך את המשחקים שאתה משחק.

נ.ב
האם הקריטריון שיכריע זה אם למשחק מסויים יהיה FPS של X לעומת X+1 בפלטפורמה השנייה? כמובן שלא, אנשים בוחרים לרוב לפי העדר, המבצע הנוכחי שעכשיו רץ, האפשרות להשתמש בציוד שכבר יש להם, דעות קדומות וכדומה. נשמע מעט בוטה, אבל זה נכון להרבה.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #25 

[left]AMD’s X570 Chipset Draws So Much Power, It’s Warping CPU Comparisons
[/left]

https://www.extremetech.com/computing/2 ... omparisons

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #26 

שוקלים לוח X570 ומבולבלים מהיהצע? באננדטק הכינו מאמר מקיף בתוכו טבלה מסודרת שתעזור לכם לבחור:

https://www.anandtech.com/show/14161/th ... verview/38

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #27 

Huber כתב:[left]AMD’s X570 Chipset Draws So Much Power, It’s Warping CPU Comparisons
[/left]

https://www.extremetech.com/computing/2 ... omparisons
...
·

der8auer הנפלא גם הוא עשה בדיקה דומה והגיע למסקנה שצריכת הזרם הגבוהה יותר לאו דווקא קשורה ל PCIe GEN4:

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #28 

אז מתי בעצם עדיין כדאי 9900K?

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #29 

האם בכלל שווה להמהיר מעבדי 3900X? לדעתי לפי המסקנות פה לרב לא ושעדיף להשאיר את ה OC על אוטומטי (לתת למעבד וללוח לנהל את התדר):

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #30 

Lior98 - ראיתי את זה וחשבתי עליך...

:lol:

שלח תגובה

חזור אל “PC גיימינג”