צריבה במסך OLED 55C7 והצעת ח.י. לפתרון הבעיה

פורום מסכי OLED בחסות LG
iqdarko (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

צריבה במסך OLED 55C7 והצעת ח.י. לפתרון הבעיה

נושא שלא נקרא #1 

אנחנו כבר שנתיים נהנים מהטלויזיה. אך פתאום שמנו לב על צריבה בצד השמאלי של המסך..

עשיתי כל פעולה אפשרית להעלמתה ושום דבר לא צלח.

שלחתי לח.י. וסה"כ השירות היה מצוין והם מיד התקשרו להציע הצעה:

הם מציעים מסך דומה מחודש (לטענת הנציגה, מכשיר שלא עבר תיקון אך אינו חדש, אולי תצוגה) עם האחריות הנוכחית שנותרה לנו או להוסיף 1,000 ש"ח לקבל 55C8 חדשה עם אחריות ל3 שנים נוספות. בנוסף, אם אני מעוניין ב65C8 אפשר בתוספת של 4,000 ש"ח.

שאלתי לגבי הC9 ונאמר לי שלא ניתן בכלל או במחיר נורמלי לשדרג.

השאלה שלי היא האם זה סביר? מה אתם ממליצים לי לעשות? לדעתי לא אלך על מחודש בהתחשב בכמות הבעיות שיש בOLED האחריות משתלמת.

האם המחיר שהוצע סביר סה"כ?

כל עצה תתקבל בברכה!

תודה.

armagedd0n
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 30 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

להגיד להם שיביאו לך TV חדשה זהה או יותר טובה לשיקול שלהם , ללא תוספת מחיר.
אם יתחילו להתווכח, תפנה אותם לתעודת האחריות ולמחוקק.

תציע להם "לישון על זה" ולהחזיר לך תשובה.
Atlantic Technology 350 THX -- L-C-R
Monitor Audio V10 --Surround
Definitive Technology SR 9080 --Surround Back
Dual PB2000
Denon X4400H
OLED 55 B7

shealtieljkwak
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

כרגע, הם בעצם הציעו לך לשלם 1K כדי לחדש את תקופת האחריות כי את ה- C8 מגיע לך לקבל ללא עלות.
מכיוון שאתה רק שנתיים עם הטלוויזיה, אפשר לדמיין כאילו הציעו לך במעמד הקנייה להאריך את האחריות מ-3 שנים ל-5 שנים ב- 1K. אני מניח שלא היית הולך על זה בזמנו ולכן ההצעה אינה תקפה בעליל.

אני דווקא הייתי מנסה לדחוף לכיוון של דגם חדש/גדול יותר עם אחריות לעוד שלוש שנים.
חידוש תקופת האחריות ב- OLED חשוב יותר "מלהשיג" דגם "זהה"/חדש בלבד. וזה כמובן תלוי בהצעת מחיר אטרקטיבית יותר (נניח 500 שקלים)

iqdarko (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

armagedd0n כתב:להגיד להם שיביאו לך TV חדשה זהה או יותר טובה לשיקול שלהם , ללא תוספת מחיר.
אם יתחילו להתווכח, תפנה אותם לתעודת האחריות ולמחוקק.

תציע להם "לישון על זה" ולהחזיר לך תשובה.
...
יש לזה איזה אחיזה במציאות? כלומר מבחינת החוק או תעודת האחריות, אני יכול לדרוש לקבל טלויזיה חדשה או לכל הפחות לסרב לטלויזיה מחודשת?

מישהו יכול לספר לי על מקרה כזה איתם? כי ממה שהבנתי כולם מקבלים "הצעות" בסגנון שלי.

iqdarko (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

shealtieljkwak כתב:כרגע, הם בעצם הציעו לך לשלם 1K כדי לחדש את תקופת האחריות כי את ה- C8 מגיע לך לקבל ללא עלות.
מכיוון שאתה רק שנתיים עם הטלוויזיה, אפשר לדמיין כאילו הציעו לך במעמד הקנייה להאריך את האחריות מ-3 שנים ל-5 שנים ב- 1K. אני מניח שלא היית הולך על זה בזמנו ולכן ההצעה אינה תקפה בעליל.

אני דווקא הייתי מנסה לדחוף לכיוון של דגם חדש/גדול יותר עם אחריות לעוד שלוש שנים.
חידוש תקופת האחריות ב- OLED חשוב יותר "מלהשיג" דגם "זהה"/חדש בלבד. וזה כמובן תלוי בהצעת מחיר אטרקטיבית יותר (נניח 500 שקלים)
...
זה מה שהם הציעו, c8 במקום c7 ב1000 שקל או לגדול ל65 ב4000. זה סביר? או חוצפה מצידם כפי שחשב הבחור מעליך?

תכלס לא בא לי להוסיף כסף ואני מרוצה מהC7 עד הצריבה... אבל החוסר אמינות של הטלויזיה מדאיגה אותי..

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #6 

@iqdarko
·
לדעתי נשמע הגיוני לחלוטין.

Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

השירות של חי בהתחלה היה מאד אדיב ונדיב. כל צריבה הייתה מוחפת במסך חדש. אבל עד מהרה הם הפנימו שהם בבעיה של סכנת פשיטת רגל מכל ההחלפות של מסכי אולד צרובים. עכשיו הם שינו גישה. תכלס, אם במעמד הרכישה עי המוכר, או בחוברת מדריך המשתמש לא היה רשום במפורש לגבי סכנת צריבה במסך, אז יש לך קייס לתביעה אם יש לך את הכוחות. עם איומים ועורך דין אתה תוכל לקבל החלפה למסך בגודל זהה מסדרה החדשה שקיימת במלאי, למשל 55C8. אבל אם אתה נחוש לשדרג ולהיות נחמד כלפיהם, אז לך על השדרוג. רק כך בחשבון שכל מסך אולד נמצא בסכנת צריבה ממשית בתוך שנתיים עד 5 שנות שימוש.

בדיקות מקיפות של אתר RTINGS הראה כי כל מסכי האולד כולל סדרת ה C9 יםתחו צריבה קבועה אם המסך יודאר קבוע על ערוץ CNN LIVE למשך כמה ימים ברציפות. כאשר ערוץ כזה מנגן, אין למסך יכולת הגנה עי הפעלת שומר מסך כי התמונה לא סטטית, ובכל זאת יש צבירה שיכולה להפוך לצריבה.

בארץ, למשל אם אתה נוי לסלקום TV, שם בתום כל תוכנית משודרת, הממיר מפסיק את השידור ועובר להקרנת שקופיות בקצב איטי. אלו כשלעצמן יכולות לצרוב את המסך. בקיצור מאד קשה להמנע מזה.

תכלס הבעיה מתחילה עם LG העולמית שמסרבת להודות שיש בעיה רצינית בטכנולוגיה הזאת, והם מנסים לשרוד עוד כמה שנים עד שתהיה לה מחליף כמו ה MLED.

Crossover-Shop
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 227 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

@Gad007
·

אתה קצת טועה בגישה ומגזים - השירות עושה עבודה טובה
הם מחליפים למחודש כמו שהם מתחייבים באחריות - הם מאפשרים שידרוגים למי שרוצה וזה בסדר גמור

לגבי צריבות תוך שנתיים עד חמש - זה מוגזם לגמרי
ברור שמי שלא יודע להשתמש במסך יצרוב אותו - אבל זה תופס גם לאלו שלא יודעים לנהוג - אל להם לרכוש רכב ספורט עם מנוע חזק שלא יחליקו איתו לתוך קיר!

לOLED יש אומנם חסרונות מובהקים אבל יש לטכנולוגיה גם יתרונות שלא תוכל להתעלם מהם

מבחינת היצרן הם מגבים כל בעיה - אני בטוח שעלויות הייצור והשינוע של המסכים משאירים להם שורת רווח מספיק גדולה כדי לטפל בבעיות
האחוז תקלות הוא נורמלי לחלוטין במיוחד ביחס של 1:6 מסכי אולד בכל סלון סטנדרטי היום

ברור שלמוצר יש עוד מקום לשיפור ברמת הרגישות - אבל יש לי לקוחות שמחליפים עכשיו את הדור הראשון של המסכים והם לא עושים את זה בגלל צריבות אלא נטו בשביל שדרוג גודל ורזולוציה
אנחנו בווליום מאוד גבוהה של מסכי אולד מבחינת מכירות ואחוז התקלות שאני נתקל בהן באופן אישי נמוך מאוד

מבחינת השקיפות של החנויות והיצרן לבעיות צריבה - לפחות 80% מהחנויות מספיק מקצועיות כדי להדגיש את נושא אופי השימוש הנכון במסכים מהסוג הזה ככה שאף אחד לא קונה חתול בשק :D
חנות מתמחה קרוסאובר
אלנבי 128 תל אביב
03-5604600
הפייסבוק שלנו!

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

@Crossover-Shop
·

מה זה בדיוק "אופי השימוש הנכון" ?

איך נכון לצפות בטלויזיה לפי LG העולמית ? באיזה בית ספר לומדים את זה ?

Crossover-Shop
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 227 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

פשוט - לא להשאיר תמונה סטטית
ובמידה ואתה מתכנן לצפות בערוץ אחד בצורה קבועה עם לוגו קבוע ברצף כמה ימים בלי לכבות אותה אז עדיף לבחור מוצר אחר

בדיוק כמו במסכי פלזמה - כלום לא השתנה למעט רמת הרגישות לצריבה שירדה בצורה משמעותית

כמו כן טיפים לשימוש נכון:
1. לא לעבוד על מצב 'צבעים חיים' - במידה והחלטת שכן - תרחם על העיינים ועל המסך ותוריד תאורת OLED לאזור 50%
2. אם לולי זה ערוץ פופולרי בבית - מומלץ להחליף אותו ברשימת השמעה המתאימה לילדים בYOUTUBE שם הלוגו מתחלף ו \ או לא קיים בתוכן לילדים
3. לכייל מסך בכל כניסה בנפרד בהתאם לאופי השימוש בכניסה , מה זה אומר? אם HDMI 3 זה קונסולה שים את המסך על מצב GAME ותדאג שהגדרת הLOGO תהיה על מצב מקסימלי - אם HDMI 2 זה מחשב תדאג להגדיר למחשב שומר מסך אחרי 5 דקות של חוסר שימוש - אם HDMI 1 זה ממיר של יס \ הוט לכייל את המסך למצב תאורת LED הגיונית ולא לשים את כל הפרמטרים של תאורה וקונטרסט על 100%

4. פעם בכמה שבועות - לפני כיבוי המסך - להפעיל מרענן פיקסלים לפני הכיבוי בסוף השימוש בלילה

אני אקדם משהו מול השירות של ח.י בשביל לייצר איזה ווידיאו בעברית מטעמם לגבי אופי שימוש נכון במסכים - אעדכן לגבי זה במידה והרעיון יתפוס
חנות מתמחה קרוסאובר
אלנבי 128 תל אביב
03-5604600
הפייסבוק שלנו!

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

Crossover-Shop כתב:פשוט - לא להשאיר תמונה סטטית
ובמידה ואתה מתכנן לצפות בערוץ אחד בצורה קבועה עם לוגו קבוע ברצף כמה ימים בלי לכבות אותה אז עדיף לבחור מוצר אחר

בדיוק כמו במסכי פלזמה - כלום לא השתנה למעט רמת הרגישות לצריבה שירדה בצורה משמעותית

כמו כן טיפים לשימוש נכון:
1. לא לעבוד על מצב 'צבעים חיים' - במידה והחלטת שכן - תרחם על העיינים ועל המסך ותוריד תאורת OLED לאזור 50%
2. אם לולי זה ערוץ פופולרי בבית - מומלץ להחליף אותו ברשימת השמעה המתאימה לילדים בYOUTUBE שם הלוגו מתחלף ו \ או לא קיים בתוכן לילדים
3. לכייל מסך בכל כניסה בנפרד בהתאם לאופי השימוש בכניסה , מה זה אומר? אם HDMI 3 זה קונסולה שים את המסך על מצב GAME ותדאג שהגדרת הLOGO תהיה על מצב מקסימלי - אם HDMI 2 זה מחשב תדאג להגדיר למחשב שומר מסך אחרי 5 דקות של חוסר שימוש - אם HDMI 1 זה ממיר של יס \ הוט לכייל את המסך למצב תאורת LED הגיונית ולא לשים את כל הפרמטרים של תאורה וקונטרסט על 100%

4. פעם בכמה שבועות - לפני כיבוי המסך - להפעיל מרענן פיקסלים לפני הכיבוי בסוף השימוש בלילה

אני אקדם משהו מול השירות של ח.י בשביל לייצר איזה ווידיאו בעברית מטעמם לגבי אופי שימוש נכון במסכים - אעדכן לגבי זה במידה והרעיון יתפוס
...
·

בקיצור הטכנולוגיה הזו הפכה למטרד למשתמש במקום להסב לו הנאה.

האם גם ה QLED סובל מאותן בעיות צריבה ?

Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

בו נגיד שאני מקבל "שימוש נכון" בלהמנע מהשארת תמונה סטטית במכוון כמו למשל חיבור המסך למחשב והשארתו ללא שימוש. אבל רוב הצבירות קורות בגלל שימוש רגיל ותקלות בלתי נמנעות שבו אתה צופה בחדשות ואז בזמן הפרסומת הולך להכין אוכל במטבח, ופתאום הטלפון מצלצל ויש הסחת דעת ואתה שוכח שהטלויזיה דולקת. במדיוק יש תקלת אינטרנט והשידור נפסק ויש לך עכשיו שקופית תקלת רשת של ממיר סלקום, ואתה מאד נלהב מהשיחה עם החברה שמספרת לך שהיא בהריון, ומרוב התלהבות אתה עוזב הכל ונוסע אליה ונשאר של עד למחרת, בזמן שהאולד בסלון מקרין לך שקופית ורודה של סלקום והנה הלכה ה 75C9. מ כאן שימוש לא נכון? (אגב, סיפור אמיני שלקרה לחבר עם 55E6, והוא נכנס איתם לתביעות כי התעקש על מסך עם תלת ממד שכבר לא היה להם..).

אין שום דרך להמנע מצריבות. הבעיה היא בטכנולוגיה. זו טכנולגית מעבר. אין לה כרגע שום מתחרים באיכות התמונה. פיקסלים אקטיביים, קונטרסט אינסופי, תדר הבהב לא קיים כי אין תאורה אחורית, זזיות צפיה מעולות, אבל עם חסרון ענק שזה אורך חיים קצר או לא צפוי.

למרבה המזל יש פתרון באופק וזה MICRO LED איכות מקבילה ואף עולה על OLED (לפי בדיקות ראשוניות אין בעיה של STUTTER ב 24P שיש באולד בגלל קצב רענון גבוה מאד), אבל MLED הוא גם מודולארי וגם בעל אורך חיים זהה ל LCD וללא צבירה או צריבה אפשרית.

השאלה מתי נוכל למצוא 65 איטש MLED של סמסונג בסניף רשת שופרסל בקרית מלאכי (אינדיקציה שהטכנולוגיה כבר כאן)? מעריך שאולי בשנת 2022.

עד אז, זה רק פשרות, וזו הסיבה שאני לא משקיע יותר מ 7000 שח על טלויזיה.

beltar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 75 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

יש לטלויזיות של LG שומר מסך ככה שלא ברור איך נשארה תמונה סטטית יותר מכמה דקות. אולי כי זה דגם ישן? זה לא אמור לקרות כיום.

אני ממליץ בחום לא להמתין ל-MicroLED! זאת טכנולוגיה מאוד בוסרית ויקח עוד שנים עד שהיא תעבוד (במחיר שפוי). עדיף לקנות טלויזיה עכשיו, כי החיים קצרים וסדרות הטלויזיה רבות. אם אתה חושש מ-OLED אז תקנה QLED.

דרך אגב, אמרת איפשהו למעלה ש-LG "מנסים לשרוד עוד כמה שנים עד שתהיה לה מחליף [לטכנולוגיית OLED]". זה לא נכון: הם מאוד מאמינים ב-OLED. השנה הם הכפילו את כושר הייצור ע"י הוספת מפעל בסין (בנוסף למפעל הראשון בקוריאה), והם גם בונים כבר כמה שנים מפעל שלישי בקוריאה. והארץ תוצף בטלויזיות OLED מהים עד הנהר!

Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #14 

istarmini כתב:
...
...
·

בקיצור הטכנולוגיה הזו הפכה למטרד למשתמש במקום להסב לו הנאה.

האם גם ה QLED סובל מאותן בעיות צריבה ?
...
·

QLED כמו LED זה LCD רגיל שלעולם לא נצרב. QLED רק אומר שהתרואה האחורית מבוססת LEDים היא מדור חדיש של LED כחול שמיוצר בטכנולוגיה של ננאואלקטרוניקה. התאורה יותר טבעית ואם בטלויזיה יש גם FLAD אז התוצראה מאד מרשימה ביחב ל LED רגיל.

כרגע כל התקוות תלויות ב MLED ששם זה LEDים מאד קטנים שמגיעים בתצורה של RGB ולכן הם משמשים ליצירת הפיקסלים.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #15 

@Gad007
·
אז קודם כל, גם LCD אפשר לצרוב. כמובן שצריך להתאמץ בשביל זה, אבל בין "לא סביר" ל"לעולם" יש הבדל.
מסכים עם פאנל IPS בד"כ יותר רגישים לזה ממסכים עם פאנל VA. סמסונג משתמשת בפאנלים מסוג VA, אז בהם יש סיכוי פחות גדול מטלוויזיות LCD של LG למשל.

שנית, כמה פעמים קרה לך שהתנתק האינטרנט בדיוק כשצפית בחדשות והתקשרו אליך ואז דעתך הוסחה ושכחת שהטלוויזיה דולקת? האם היא נשארה דולקת למשך ימים? כמה שעות לא באמת יגרמו לנזק. הסיפור שלך נשמע כמו משהו שיכול לקרות, אבל הסבירות לשילוב כזה של דברים לדעתי נמוך מאד. זה שזה קרה לחבר שלך לא אומר שום דבר, וכן אפשר לקרוא לזה שימוש לא סביר. זה שהוא שכח את הטלוויזיה דלוקה עם שקופית ורודה בגלל חברה בהריון זו לא בעיה של LG.

כן, אתה צודק שיש גם ל-OLED חסרונות, כולל סיכוי גבוה לצריבה ביחס למסכי LCD. אבל בנוגע להיותו חסרון "ענק", אני וככל הנראה רבים אחרים יחלקו עליך.

אני מסכים שמיקרולד כלל הנראה תהיה הטכנולוגיה הטובה ביותר לטלוויזיות. כל היתרונות של OLED בשילוב של כל היתרונות של QD-LCD וללא החסרונות של שתי הטכנולוגיה הקודמות - לפחות בתאוריה.
אבל על איזה קצב ריענון בדיוק אתה מדבר במיקרולד. הטכנולוגיה מקבילה ל-OLED, רק בנויה בצורה שונה. עדיין מדובר בפיקסלים שמאירים לבד, בדיוק כמו OLED, וסביר להניח שאופן העבודה יהיה דומה מאד לזה של OLED, בשונה מטלוויזיות פלאסמה שעבדו בצורה שונה לחלוטין שהזכירה יותר CRT מבחינת ריענון התמונה על המסך.

בנוגע להערכה שלך, לפי דעתי אתה אופטימי מדי. יכול להיות שנראה משהו כזה עוד כמה שנים, אבל המחיר לא יהיה קל להשגה. בדיוק כמו הדור הראשון של טלוויזיות OLED שהגיעו לארץ.

אם אתה לא משקיע יותר מ-7000, שיבושם לך. זה לא אומר שאחרים לא ישקיעו בכדי להנות מאיכות תמונה מהטובה ביותר שניתן לקבל כבר עכשיו, גם אם יש פשרות. אולי לאורח החיים שלך טלוויזיית OLED לא מתאימה לך, זה בהחלט לגיטימי, אבל זה לא אומר שזו טכנלוגיה שצריך להמנע ממנה כמו מאש. זאת הגישה שאני רואה כשאני קורא את ההודעות שלך.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”