ירידת מחירי ה OLED בשנה/ים הקרובות

פורום מסכי OLED בחסות LG
pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

Kondo10 כתב:תמיד יהיו דברים טובים המתקדמים יותר.
...
·

להתקדם לאיפה ? ל 8K .. ל 16K

בסוף נשב 2 ס"מ מהמסך עם זכוכית מגדלת

היצרנים כבר מזמן מנסים לדחוף לנו גימיקים כאלה ואחרים

כדי למכור לנו את הדגמים "החדשים" שלהם

הכל כבר נהיה More of the Same

(i) הדבר היחיד שעוד צריך לקרות זה ירידת מחירים משמעותית של OLED

סוני ו LG חייבים לרדת מהעץ !
נערך לאחרונה על ידי pessik ב 24/09/2019 12:53, נערך פעם 1 בסך הכל.

Kondo10
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום סרטים וטלויזיה
נתן תודות: 765 פעמים
קיבל תודות: 1510 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

טלHD כתב:
...
...
·

מה זה פלאזמה? זה המסכים האלו מלפני 15 שנה שבורח מהם גז ? :lol:
ברצינות, תתקדם....הגיע הזמן.
...
·

תתפלא כמה המסך הזה היה טוב אפילו להיום. (פיוניר קורו) קיבלתי הרבה פניות לקנות את המסך שהיה ביד שנייה
אך זה תמיד נפל על רגליות שלא מצאתי. אבל מי שמבין יודע כמה המסך הזה איכותי.

היו כמה רציניים אך לא הגיעו, דווקא אתמול הגיע מישהו ,אסף את המסך, והלך. (כמובן עזרתי לו כי המסך כבד)
לא עוברת חצי שעה מתקשר עוד מישהו שרצה להגיע יום לפני אך היה תקוע בעבודה ואומר לי "אני יכול להגיע לקחת את המסך" כמובן שזה היה כבר מאוחר.

מה שאני מנסה לומר שאל תספידו את מסכי הפלזמה. יש להם עדיין ביקוש גם אחרי עשור. ( באלקטרוניקה זה הרבה)

Kondo10
סמל אישי של משתמש
נתן תודות: 765 פעמים
קיבל תודות: 1510 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

pessik כתב:
...
...
·

בסוף נשב 2 ס"מ מהמסך עם זכוכית מגדלת
...
·

כנראה לא הבנת את מה שרשמתי, כתבתי בדיוק את מה שאתה אומר.
לא לחכות.
נערך לאחרונה על ידי Kondo10 ב 24/09/2019 12:55, נערך פעם 1 בסך הכל.

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #19 

Kondo10 כתב:
...
...
·

תתפלא כמה המסך הזה היה טוב אפילו להיום.

אל תספידו את מסכי הפלזמה.

יש להם עדיין ביקוש גם אחרי עשור. ( באלקטרוניקה זה הרבה)
...
·

(Y) (Y) (Y) (f) (f) (f)

שיהיה לך חג שמח חבר יקר

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

לא בקטע של להעליב ולא בקטע של לצבוט או להטריל אלא דעה אישית וכנה שלי:
אתם פשוט חיים בסרט שהפלזמה שלכם עדיין מעניינת או רלוונטית כיום. אם המקורות שלכם הם ערוצי SD ואתם צופים בסרטים על נגן DVD אז אולי עוד איכשהו יש בזה הגיון. אחרת, אני לא מבין על מה אתם מדברים בכלל. כן, הפלזמות הנהדרות בסוף החיים של פנסוניק בזמנו היו נהדרות לתקופה. התקופה הזו עברה חלפה לה מהעולם. היתרון היחיד שניתן עדיין לשייך כיום לטכנולוגיות כמו פלזמה ו/או CRT הוא התמודדות עם תנועה. זהו.
אבל את היתרון הזה (לא מזלזל בו אגב) דורסים עשרות יתרונות אחרים.

כלל לא מפריע לי אם אתם משדרגים או מתקדמים, אחרי הכל אין לזה כלל נגיעה או השפעה על החיים שלי. נהפוך הוא, כאחד שמנסה במידת האפשר לצמצמם כמה שמתאפשר לי צריכה מוגזמת אני אפילו מודה לכם. אבל בואו, אל תשלו את עצמכם שיש לכם בכובע איזה קלף מנצח שאתם מפחדים לשחרר. זה משול למישהו שיתלבט אם להתקדם מרכב המונע בקיטור כאשר העולם כבר על גבול המעבר לרכב חשמלי אוטונומי. אתם בכלל לא באותו קליבר.

לגבי נושא השרשור,
אני דווקא רואה ירידת מחירים גדולה משנה לשנה. הרי חברים, כולל אנכי, שילמו רק לפני כמה שנים בודדות מעל 10K ש"ח על OLED בגודל 55 אינץ' עם פאנל FHD. היום ניתן להשיג בפחות מזה OLED בגודל 65 אינץ' עם פאנל 4K שטוב בכמה סדרי גודל מאותם מסכים. ועולה פחות. אנשים שוכחים מהר כנראה שרק לפני שנים בודדות (עניין של כ-3 שנים) מסכי OLED בגודל 65 נמכרו פה במעל 20K ש"ח.
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

jacko-il כתב: אבל את היתרון הזה (לא מזלזל בו אגב) דורסים עשרות יתרונות אחרים.
...
בעיני הצריבות ב-OLED הן חסרון ש"דורס" את כל היתרונות האחרים. לפחות מבחינתי, כל זמן שיש כל כך הרבה דיווחים בפורומים על הבעיה הזו, הטלוויזיות האלה פשוט לא אטרקטיביות.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #22 

אני כבר 4 שנים עם OLED. מסך שני שלי.
ניסיתי לצרוב אותו (וגם את הקודם) בכל דרך אפשרית, לא מצליח. שבועות שחקתי עליו עם HUD קבוע של משחקים ופשוט כלום. גם לוגואים של ערוצים לא נשארים עליו. מוכן גם להתערב (ולגבות את זה עם כסף) שלא תצליחו לצרוב אותו. מי שמוכן להרים את הכפפה מוזמן לפנות אליי ונחשוב על איזשהו שעשועון נושא פרסים או משהו.
גם בדיקות עצמאיות נייטרליות כמו שעשו ב- HDTVtest הגיעו לאותן מסקנות.
אז כן, יש פאנלים שנצרבים. הם יוצאים מן הכלל ולא הכלל. אם זה בגלל אצוות ייצור לא מוצלחת או אולי בגלל שימוש לא תקין את הלקוח, אין לי מושג. מה שאני יודע עם עצמי זה שאני מסתכל לצריבות בעיניים וצוחק עליהן בזלזול. BRING IT ON.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

jacko-il כתב: אז כן, יש פאנלים שנצרבים. הם יוצאים מן הכלל ולא הכלל. אם זה בגלל אצוות ייצור לא מוצלחת או אולי בגלל שימוש לא תקין את הלקוח, אין לי מושג.
...
1. מה זה שימוש לא נכון בעיניך?
2. איך אתה מסביר שאם הבעיה כל כך נדירה בכל זאת יש בפורום הזה המון דיווחים על צריבות?
pessik כתב:
...
...
·

...
במקום יותר רזולוציה על אותו גודל מסך, מה דעתך על יותר גודל מסך עבור אותו מחיר? למשל OLED 77 במחיר של OLED 65. עכשיו תשלב בטלוויזיה כזו שיפורים כמו אפס צריבות, תמיכה ב-FreeSync ו-G-SYNC, בהירות גבוהה יותר בשביל תמיכה טובה יותר ב-HDR. קיבלת משהו רחוק מאוד מההיצע העכשווי, אבל משופר בהרבה. יש למה לשאוף.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #24 

@boren
·
ניתוק מהחשמל והוצאת התקע יכול למשל להיות שימוש לא נכון. נשמע מוזר, אבל יש אנשים שעושים את זה מסיבה לא ברורה. אין הרבה כאלה, אבל זה סתם כדוגמא.
עוד משהו שאולי נחשב לגמרי כשימוש נכון אך הוא פשוט לא חכם- לצפות כל הזמן באותו הערוץ בדיוק. זה לא יושב על משבצת "השימוש לא נכון" אך לצופים כאלו למשל אני תמיד ממליץ לא לקנות OLED. מה גם שלא ברור לי מראש מהי הפואנטה בלקנות מסך פרימיום רק כדי לצפות כמעט 24/7 באותו ערוץ חדשות למשל. הנקודה היא שכל עוד יש גיוון בתכנים (גם אם באותם תכנים יש אלמנטים סטטיים קבועים לגמרי) הסיכון לצריבה קטן עד לא קיים. (למעט מקרה בו יש פגם באיכות הפאנל עצמו או במנגנון הניקוי האוטומטי שגורמים לו להיות רגישים בצורה חריגה לצריבה. את האפשרות הזו ציינתי גם כן קודם והיא בהחלט קיימת).

אני לא יודע איך להסביר. אני כן יודע שעם השנים כמות מסכי ה OLED שנמכרים גדלה משמעותית. מכאן גם ההתאמה לכמות התלונות. אני מניח שחלק מהמקרים ניתן לשייך לשימוש לא תואם (אולי מבחינת הגדרה זה נכון מאשר שימוש לא סביר) וחלק מהמקרים הם פשוט חומרה פגומה כמו פאנל וכו' שתיארתי קודם גם כן.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

boren כתב:
...
...
2. איך אתה מסביר שאם הבעיה כל כך נדירה בכל זאת יש בפורום הזה המון דיווחים על צריבות?
...
·

הנושא הזה נטחן עד דק. אתה לא יודע שזה "המון" מהסיבה הפשוטה - אתה לא יודע כמה מסכים נמכרו וכמה מתוכם נצרבו. גם אם ראית עשרים דיווחים ונמכרו עשרות אלפי מסכים, באחוזים זה ההיפך המוחלט מ"המון". כפי שאמרו לך גורמים קצת יותר מוסמכים ממני וממך עשו בדיקות והגיעו למסקנה שלמרות שהתופעה קיימת היא לא אקוטית.

קבל את זה איך שתרצה...

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

jacko-il כתב:אני כבר 4 שנים עם OLED. מסך שני שלי.
ניסיתי לצרוב אותו (וגם את הקודם) בכל דרך אפשרית, לא מצליח. שבועות שחקתי עליו עם HUD קבוע של משחקים ופשוט כלום. גם לוגואים של ערוצים לא נשארים עליו. מוכן גם להתערב (ולגבות את זה עם כסף) שלא תצליחו לצרוב אותו. מי שמוכן להרים את הכפפה מוזמן לפנות אליי ונחשוב על איזשהו שעשועון נושא פרסים או משהו.
גם בדיקות עצמאיות נייטרליות כמו שעשו ב- HDTVtest הגיעו לאותן מסקנות.
אז כן, יש פאנלים שנצרבים. הם יוצאים מן הכלל ולא הכלל. אם זה בגלל אצוות ייצור לא מוצלחת או אולי בגלל שימוש לא תקין את הלקוח, אין לי מושג. מה שאני יודע עם עצמי זה שאני מסתכל לצריבות בעיניים וצוחק עליהן בזלזול. BRING IT ON.
...
1+... (Y)
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

Huber כתב:
...
...
הנושא הזה נטחן עד דק. אתה לא יודע שזה "המון" מהסיבה הפשוטה - אתה לא יודע כמה מסכים נמכרו וכמה מתוכם נצרבו. גם אם ראית עשרים דיווחים ונמכרו עשרות אלפי מסכים, באחוזים זה ההיפך המוחלט מ"המון". כפי שאמרו לך גורמים קצת יותר מוסמכים ממני וממך עשו בדיקות והגיעו למסקנה שלמרות שהתופעה קיימת היא לא אקוטית.

קבל את זה איך שתרצה...
...
1+... (f)
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #28 

boren כתב:
...
...
יותר גודל מסך עבור אותו מחיר? למשל OLED 77 במחיר של OLED 65.
...
·

הזמן יגיד את שלו ,

נעשה את השיחה הזו בעוד שנה ונראה איפה אנחנו עומדים .

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

המחירים אכן במגמת ירידה.
לא מזמן, לפני שרכשתי את הסוני 940, עוד ניסיתי לברר לגבי OLED 77, המחירים היו מעל 130 אלף שקלים (יבואן מקביל).

אבל OLED כבר לא אופציה יותר עבורי.
הייתי מאוד רוצה למשל שמחיר טלוויזיה Z9G 8K בגודל 98 אינטש, יתחיל לרדת אל העם.
כרגע מתומחר ב- 70000 דולר, בלעדית רק לאוליגרכים....

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

חובבי הקורו מוזמנים לרכוש ממני את המסך 5090 הישן שלי. עומד בחדר העבודה שלי ורק אוסף אבק :)

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”