הוספת רמקולים, אטמוס, וסאב

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 1001 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

@slarti

צריך לשים לעופר כתוביות:
הסאב שאבי המליץ, לא רואה ממטר את ה ELAC

זו היתה כוונתו.
לדעתי לחלל שלך ה SB3000 יתאים (אם יש כזה בלבן)

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

יפה, אז התקדמנו משמעותית... :D

1. אף אחד לא אמר שזה רע, זה פשוט אילוץ של העיצוב בחלל וזה בסדר, מותר לך.
אני גם די מסכים שמערכת כיול יכולה להתמודד עם זה שהם אי שם מאחורה.
איך הסאונד וכמה ריאליסטי זה יהיה, נוכל לדעת רק לאחר שנבדוק בפועל.

2. אם אתה מוסיף מדפיים מאחורה (בין המילים שלך הבנתי שאתה מעדיף שלא), אבל אם כן - אתה יכול מדפיים מהסדרה של האלק שלך אם אתה רוצה להשלים עיצובית. וזה יפתור את רוב הבעיה של מיקום הפולק בתקרה כי אז אין בעיה שיישארו שם כאטמוס אחורי, בתנאי שאתה מבצע את האמור בסעיף 3 להלן. לצורך העניין אפשר גם כל מדפי אחר, או אפילו סטליט מעוצב. קיצור - מה שתבחר - לא כזה משנה והם יוגדרו סראונד (תרצה המלצות - תגיד).

3. אם אתה בעניין של לשים זוג אטמוסים שיורים למעלה מעל הרצפתיים שלך, עליי. אני אחפש לך דגם מתאים בלבן.
אחזור אלייך עם זה מאוחר יותר.
למרות שאני חושב שלמקם זוג SVS Elevation בצבע לבן צמודי תקרה או אפילו בגובה ראש (כקדמיים גבוהים) - יכול להיות פגז עיצובי.
תראה איך עשיתי אצלי.

4 א. רק לצורך הפן העיצובי אם תרצה לשמור על הסימטריות בעין. אתה לא באמת חייב. סאב בודד יכול לסחוב בקלות את החלל הזה.

4ב. מה שעופר התכוון להגיד זה שעל הנייר הסאב שצירפת יורד עד ל-20 הרץ כאשר לפי הלינק ששמת והתקן, זה בהנחתה של 10dB+/- (לפי מה שאמיר גם רשם לך בשרשור הקודם על ציון התקן ברמקולים שלך), דרייבר של 10 אינצ' והגברה של 350 וואט.
מול ה-SVS שיורד עד ל-19 הרץ בהנחתה של 3dB+/-, דרייבר של 12 אינצ' והגברה של 500 וואט.
קיצור - אין פה באמת כוחות מבחינת השוואת הנתונים על הנייר. אלא אם ממש חשוב לך לשמור על קו עיצובי זהה, אבל אז יש התפשרות על הביצועים והסאונד.

שוב, בשמחה רבה... 8)
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #18 

@gal-cohen
חחח, רק צריך לוודא שהכתוביות שלו לא יהיו בוהקות מדיי. זה יכול לסנוור בעת הצפייה... :lol:

אני מסכים שצריך SB3000 אצלו, אפילו SB4000 - זה יעשה תוצאה פלאים.
אין בלבן בדיפולט, אבל הוא קיבל הפנייה לזה שהכל פתיר: https://www.hometheater.co.il/vp3012074#3012074

אגב, מתי אתה קופץ כבר אליי ??? (f)
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

slarti (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 155 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

@avihuli
·
אז שוב - אני חוזר לשאלה - האם בכלל יש טעם להחליף את האחוריים שלי מהפולק בתקרה למשהו כמו ה-SVS ELEVATION או רמקולים מדפיים? האם החוייה שלי תשתנה משמעותית מבחינת היקפיות הסאונד? בהנתן מערכת כיול טובה? (שים שניה את האטמוס בצד, רק מבחינת סטאפ של 5.1). ובהנחה שהתשובה לזה היא כן, האם יש הבדל מהבחינה הזאת בין לשים רמקולים מדפיים מאחורה לבין לשים את ה-SVS ELEVATION בפינמות של העמודים? כי אני יכול לעשות "מאמץ" לשים שם רמקולים השאלה אם זה יהיה שיפור מורגש. כי אם לא, אז למה להתאמץ?

לגבי אטמוסים שיורים למעלה - זה אופציה בלי קשר לכל העניינים האחרים.... השאלה עד כמה זה באמת מורגש בסרטים?

ולגבי הסאב - אני חייב להגיד משהו שלמדתי מזמן באודיו - מפרטים, באודיו, זה נחמד, אבל זה הרבה פחות משמעותי ממה שאנשים מייחסים לזה. השאלה היא לא כמה נמוך זה יורד, אלא מה איכות הסאונד. אני רגיש לאיכות סאונד. יכולתי לקנות רמקולים בחצי מחיר עם מפרט הרבה יותר "מרשים" מבחינת עוצמות והתנגדויות וגודל של וופרים (ולמעשה במקור קניתי כאלו, של פוקאל, שהיו לא רעים בכלל אגב, אבל החלפתי אותם ברגע האחרון לELAC) - אבל ה-ELAC פשוט נשמעים נהדר. יכול להיות שה-SVS הוא חזק ועוצמתי ויורד לתדרים נמוכים מאוד, אבל זה לא מה שאני מחפש במערכת. אני מחפש את איכות הצליל והניקיון. יכול להיות שה-SVS גם טוב מאוד (לא שמעתי אותו כמובן) אבל אני יודע בוודאות שהELAC ההוא נשמע מצוין (שמעתי אותו בעבר)....

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #20 

אני לא יכול לענות לך על השאלה הזו לנושא ההחלפה כי לא ציינת את הדגם של הפולק וגם כנראה לא שמעתי אותם.
כך שאם יש טעם, זה רק אתה יכול להגיד אחרי שתשמע. בכל מקרה ההתרשמות מהסאונדהיא אישית ומה שלי נשמע טוב יכול בעינייך להישמע קטסטרופה.
פולק נחשבים אחלה של רמקולים, כמה זה קריטי שיהיו רמקולים טובים יותר בסראונד - זה רק אתה יכול להחליט.
אני מניח שיש שקועים טובים יותר בהנחה ואתה רוצה לשדרג רק את חווית הסראונד למשהו יותר בשרני / נקי / מדויק וכו'.
מערכת כיול טובה יכולה להתגבר על "קשיים" בחלל אבל היא לא יכולה להפוך רמקול לא טוב למעולה (רק לצורך ההקצנה בדוגמא).

אטמוסים בסרטים, לדעתי עניתי על זה בשרשור הקודם. זה קיים. לא בכל הסרטים ולא לאורך כל הפסקול אלא רק בחלקים נבחרים ממנו כאשר יש צורך בהם.

סאב - מסכים שצריך לשמוע !! זה ייתן לך תובנה מיידית על מה צריך לקחת... :wink:
אתה מוזמן בכיף אליי אם אתה רוצה (קריות).

אם אתמצת את איך שאני רואה את הדברים ואת סדר קניית הדברים, אתה צריך להתחיל ב(להלן מטה...) ולהעמיק ברכישות כאשר עם האוכל יבוא לך התיאבון:
1. רכישת סאב ואתה ב-5.1
2. לאחר מכן רסיבר תומך אטמוס, עם מספיק ערוצי הגברה
3. אטמוסים קדמיים על הרצפתיים ואתה ב-5.1.2

מפה יש 2 אפשרויות להביא אותך ל-5.1.4 מבחינת החיווט:
פשוטה - למקם זוג Elevation בפינות של העמודים, צמודי תקרה ולהגדיר אותם כסראונד ואת הפולק כאטמוס אחורי.
טיפה מורכבת יותר - למקם זוג מדפי (או כל רמקול אחר), ע"ג המזנון מאחורה ולהגדיר אותם כסראונד ואת הפולק כאטמוס אחורי.

** אתה יכול גם להתחיל באפשרות הפשוטה ולחבר "באוויר" כבלים למזנון מאחורה מבלי לסלול באמת בתוך הגבס רק לצורך בדיקת הסאונד ב-2 החלופות ולבסוף תקבע פיזית בשטח את מה שנראה לך יותר טוב. ה-Elevation יכולים לשמש אותך גם מאחורה על המזנון.

slarti (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 155 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

@avihuli
·
אולי פספסת את השאלה. הפולק שלי מאחורה הם בסדר גמור. מדובר בדגם 625RT.
https://sel.co.il/rt-625-zvg-rmqvlim-ml ... t-dqh.html

השאלה היא האם המיקום שלהם, כרמקול תקרתי, פוגע ביכולת שלי לקבל סאונד היקפי איכותי, והאם החלפה שלהם ברמקול דומה להם מבחינת "רמה", אבל שממוקם כמדפי, או בפינה של העמוד כמו שהצעת, יתן שיפור *משמעותי* בסאונד. כי אם לא, אז אני מעדיף לא לגעת מאחורה....

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #22 

אמרתי שאבדוק לגבי אטמוסים לבנים ע"ג הרמקולים הרצפתיים שלך שהם ברוחב של 21 ס"מ.

להלן התוצאות:
DALI ALTECO C-1, רוחב של 16 ס"מ.
https://www.dali-speakers.com/loudspeak ... lteco-c-1/

KEF Q50A, רוחב של 18 ס"מ.
https://international.kef.com/products/ ... d8cb&_ss=r

JAMO S8, רוחב של 18-19 ס"מ.
https://www.jamo.com/products/s-8-atm

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #23 

@slarti
חחח, כנראה פספסת את התשובה... :P

*משמעותי* זה סובייקטיבי. אני לא יכול וגם לא אענה לך על השאלה הזו, גם אם תשאל אותה שוב בווריאציה אחרת.
אני יכול להגיד לך שאני נוטה לחשוב שכן יהיה שיפור, עד כמה - לא יודע. עד שאתה לא תבדוק בעצמך.
לפי הספר, לא אמורים למקם סראונד בתקרה.
אבל אצלי הסראונד גם ממוקמים בתקרה (עם רסיבר ימהה 2050) והסראונד האחורי מאחורי הספה, כולם סטליטים אגב.
כל מי ששמע את התוצאה של במת הסראונד שלי מאוד!! הופתע. את במת הבאס, אני בכלל שם בצד.
אבל זה אצלי, בחלל (הדי סימטרי) שלי, עם הסטאפ והרכיבים שלי.

מציע שתגיע קודם ל-5.1.2 לפי מה שהצעתי לעיל.
אחרי זה תחליט אם אתה רוצה לעבור ל-5.1.4 ואיך בדיוק.
סוסים לפני העגלה... (f)

niko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: איתן
נתן תודות: 655 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

@avihuli
הי אבי, מניסוני הקצר אני חושב שה SB3000 יעשה עבודה מצוינת למרות שחסרות מידות בסקיצה
לדעתי החלל אינו גדול מדי ל - 3000, כמובן שאם יש אפשרות כספית ופיזית(אסטטית) ל 4000 הרי
זה מבורך :P

niko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: איתן
נתן תודות: 655 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

avihuli כתב:אמרתי שאבדוק לגבי אטמוסים לבנים ע"ג הרמקולים הרצפתיים שלך שהם ברוחב של 21 ס"מ.

להלן התוצאות:
DALI ALTECO C-1, רוחב של 16 ס"מ.
https://www.dali-speakers.com/loudspeak ... lteco-c-1/

KEF Q50A, רוחב של 18 ס"מ.
https://international.kef.com/products/ ... d8cb&_ss=r

JAMO S8, רוחב של 18-19 ס"מ.
https://www.jamo.com/products/s-8-atm
...
·

מנצל"ש, אבי מה עושה מי שהמשטח העליון של הרמקול שלו(שלי) לא שטוח :מבולבל:
ראיתי שאתה DIY טוב, עשית טרים לרמקולים ? :lol:

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #26 

@niko
לשאלתך, אז כן... :D
לא חייב לקרוא את כל השרשור, יש תמונות להמחשה (תעבור על הכל כי יש התפתחויות).
https://www.hometheater.co.il/vt198886.html

לשאלתך #2, אפשר גם להתקין "לפי הספר", לא חייב ע"ג הרמקולים.

Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

בהמשך לדברים שאבי רשם, אני הייתי חוצב קלות בעמודים (בהנחה שיש גם בצד שני עמוד) כלומר מנצל את החיווט שעובר בתקרה ויורד עם חציבה עד לגובה הנכון על גבי העמודים. זה די פשוט ויכול לצאת מאוד יפה. העליונים ישארו כאטמוס (צריך להעביר עוד חיווט).

הייתי מתחיל ב5.1.2 ומשם מתקדם.

יש לי SB2000 , מוזמן לקפוץ (גר בקריות).

יש לך בית יפה מאוד.
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

harush
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד