המלצה למגבר של Schiit + DAC ל-HD6XX

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אוזניות, מגברי אוזניות ומה שבינהם.
Jonny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

המלצה למגבר של Schiit + DAC ל-HD6XX

נושא שלא נקרא #1 

יש לי HD6XX שמחכות למגבר ואני לא רוצה לשבור את הכיס על מגבר + DAC.
לכן הומלץ לי לבדוק את הכיוון של Schiit שלפי מה שהבנתי השילוב של Modi + Magni מעניק את התמורה הטובה ביותר לכסף בתקציב נמוך. (200$ לצמד לא כולל משלוח).
השאלה שלי היא האם קיימות אלטרנטיבות נוספות שיכולות להיות משתלמות אם מגדילים טיפה את התקציב?
(למשל דגם אחר של אותה החברה כמו HEL הקומפקטי או ASGARD שמגיע עם preamp ו-DAC במכשיר אחד וכו')
מגברי מנורות מאוד לטעמי בהקשר של ה-6XX, אך הם קצת יותר מסורבלים ויקרים ולכן פחות נוטה לכיוון הזה כרגע אלא אם קיים דגם ממש מוצלח, קטן ולא יקר שעולה על האופציות האחרות הנ"ל.

אילוצים: קומפקטיות, יחס עלות / תועלת גבוה, תקציב של סביב 200$-300$.

נ.ב. האם DAC הכרחי או שעדיף את עיקר התקציב להשקיע בהגברה טובה ומקסימום בהמשך לצרף DAC כלשהו...?

תודה רבה!

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אם אתה כבר שואל אז לדעתי - שממנה אתה רשאי להתעלם - ה DAC/AMP USB מעולה (שיש לי אותו אגב) הוא ה Apogee Groove.

DAC אתה צריך רק אם אתה מתחבר למקור שמסוגל להפיק רק אודיו דיגיטלי או שיציאות האנלוגיות שלו לא משהן, מחשב שולחני או נייד למשל.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

SoundMix
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

@Catskinner
·מגבר ודאק שולחניים לא ייתנו הרבה יותר מאשר מכשיר קומפקטי נוסח זה שהצעת?
אפשר להמליץ על Monolith Spark כמגבר למשל, ולשלב איתו DAC כמו Topping D10/30.
כנראה השילוב הזה יהיה עדיף.

Jonny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

תודה רבה חברים.

@Catskinner,
הסיבה שאני רוצה DAC היא אכן השמעה ממקור של מחשב שולחני / נייד.
מצד שני כשאני חושב על זה, אני מתכוון לקנות בהמשך כרטיס קול אולפני "קטן" כמו למשל Focusrite Scarlett 2i2 G3, אז האם כרטיס כזה מייתר את הצורך ב-DAC?
כלומר, האם כדאי לי כרגע לוותר לחלוטין על DAC ולהשקיע את כל התקציב במגבר? (להבנתי כרטיס קול כזה לא ממש יתאים לאוזניות כמו HD6XX בשל התנגדותן הגבוהה)

@SoundMix,
יש הייפ רציני ומבוסס ביקורות סביב MODI + MAGNI והמוצרים של SCHIIT, אז למה לא ללכת כבר על שילוב כזה?

SoundMix
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

מציע לך קצת לקרוא ברשת על השילוב שציינתי, יש כאלו שהעדיפו אותו והגיעו מהשילוב של Schiit.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #6 

@Jonny123
·קשה להמליץ על ה HD6XX בשביל לעקוב אחר הקלטות אולפניות. אלו אוזניות המתאימות יותר להאזנה ביתית רגועה. לדעתי - ששוב מותר לך להתעלם ממנה - האוזניות ה"אולפניות" הטובות ביותר שיש בתקציב של פחות מ 600$ הן ה Neumann NDH20.

אגב, הסיפור של ה"התנגדות הגבוהה" של ה HD600/650/6XX המציב מגבלות איומות כשרוצים לחבר להמגבר הוא סיפור נחמד, אבל כמו הרבה סיפורים אחרים הוא הגזמה פרועה. יש המון אוזניות שהרבה יותר קשות לדחיפה מה HD6XX.

אין לי נסיון ואני לא מכיר את ה Focusrite Scarlett 2i2 G3 כך שאני לא יכול לחוות דעה. אם אתה מחפש רק מגבר שמתאים מאוד ל HD6XX אז אני יכול להמליץ על ה Monolith Liquid Sparq.

איבחנת היטב את התופעה סביב Schitt זו חברה הנהנית כרגע מהילה בזכות תמחור יחסית הוגן ומוצרים סבירים. ספציפית ל Modi יש לו מוניטין של יישום גרוע לממשק ה USB. אם זה מתבטא בהבדלים גרועים שמיעים לעומת מכשירים דומים זה כבר נתון לשיקולם של המאזינים.

Roy.T
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 166 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

ל-Schiit יש שילובים זולים שנתנו תמורה טובה למחיר בתקופה שהיה בור ענק בהיצע של שילובים זולים. היום אין ממש סיבה אמיתית לבחור בהם כשמתחרים כמו טופינג, און, smsl ועוד מציעים דאקים סופר זולים מתקדמים יותר בשילוב מגברים איכותיים יותר. בטח ובטח שמוצר שעולה 100 דולר קופץ ב40 אחוז שמשכללים משלוח ומיסים.

הייתי מדבר עם kse1500 מהפורום, יש לו את המכשירים המשולבים החדשים של AUNE שגם זולים, גם יותר מתקדמים מבחינת דאק ציפ ואימפלמינטציה, וגם נשמעים הרבה יותר מוזיקליים לעומת השייט שלטעמי נשמע יבש ומשעמם.

edgarb
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

לי יש Hd6xx ושמעתי אותו עם magni וכעת יש לי מגבר של IFI Ican micro
ואין שום השוואה הmagni פשוט לא מספיק חזק להראות את הפוטנציאל של האוזניות המדהימות האלה

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

Roy.T כתב:ל-Schiit יש שילובים זולים שנתנו תמורה טובה למחיר בתקופה שהיה בור ענק בהיצע של שילובים זולים. היום אין ממש סיבה אמיתית לבחור בהם כשמתחרים כמו טופינג, און, smsl ועוד מציעים דאקים סופר זולים מתקדמים יותר בשילוב מגברים איכותיים יותר. בטח ובטח שמוצר שעולה 100 דולר קופץ ב40 אחוז שמשכללים משלוח ומיסים.

הייתי מדבר עם kse1500 מהפורום, יש לו את המכשירים המשולבים החדשים של AUNE שגם זולים, גם יותר מתקדמים מבחינת דאק ציפ ואימפלמינטציה, וגם נשמעים הרבה יותר מוזיקליים לעומת השייט שלטעמי נשמע יבש ומשעמם.
...
·

זה קשור במקרה לתמיכה ב dsd 128 או dsd 512
ובכלל מעבדי הXMOS לאאודיו

יש ברשותי את AUNE X1S כבר שנה עם dsd 128.
לא לקחתי בחשבון שקיים (כיום) + ראיתי שיצא דגם חדש שתומך ב dsd 512
דיי מבסוט מהנוכחי, למרות שהוא שורשר ל AUNE X7S ומנוצל רק מיציאת ה BALANCED ב 6+ GAIN כדי להפיק את המיטב ולתת יותר כוח לאזניות.
על המגברים של AUNE במיוחד X7S מצויין שעקבת היציאה לא נמוכה
וב AUNE X1S על אף שזה DAC והמגבר הוא בתור בונוס יש לו גם עקבה גבוה
מדובר על עקבה של 11.1OHM בX7S
וב 5.9OHM ב X1S

בAUNE X1S אין במגבר אפשרויות GAIN, אז הוא מגביר כמו שהוא.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #10 

SoundMix כתב:@Catskinner
·מגבר ודאק שולחניים לא ייתנו הרבה יותר מאשר מכשיר קומפקטי נוסח זה שהצעת?
אפשר להמליץ על Monolith Spark כמגבר למשל, ולשלב איתו DAC כמו Topping D10/30.
כנראה השילוב הזה יהיה עדיף.
...
·מצטער, רק עכשיו שמתי לב שלא שמתי לב לשאלה שלך.

קלי להסתכל על ה Apogee Groove ולחשוב שהוא צעצוע שכל מגבר שולחני גובר עליו ללא מאמץ. זה קל וזו טעות. ה Groove הוא אחד המגברים הבודדים המשתמשים בשיטה הנקראת constant current drive השונה מה voltage drive שמגברים אחרים משתמשים ויש לזה יתרונות מסויימים שאחד מהם זו האפשרות "להניע" אוזניות ללא תלות בעיכבה שלהם. אם זה מעניין אותך יש הסברים באתר שלהם וגם בסקירה של ירחון Streophile. השורה התחתונה היא שה groove הוא אחד ה DAC/AMP הנעימים יותר שיצא לי להשתמש בהם עם HD600. יש כמובן טובים יותר כמו המגבר ההיברידי Liquid Platinum בשילוב עם DAC כמו ה TeddyDAC אבל זה כנראה כבר הרבה מעבר לתקציב.

prolol
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 36 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

ממליץ שתקנה דאק ומגבר משולב. אם תחבר RCA מיציאת המחשב למגבר, תקבל סאונד שהמחשב הגביר ואז המגבר שלך מגביר שוב.

Jonny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

תודה רבה חברים.
אז ככה,
סיכמנו שה-MODI בכלל לא משהו מבחינת עלות תועלת ושקיימות אלטרנטיבות טובות יותר גם ל-MAGNI בטווח המחירים הנ"ל.
ככל שהדיון כאן התקדם, הגעתי למסקנה שאולי כדאי להשקיע קודם כל במגבר טוב ואח"כ להתחיל לשקול DAC (אלא אם כן יש דגם משולב שהוא קונצנזוס).
בכל מקרה, קיימת גם אפשרות לנטרל את בעיית המשלוח והמיסים כל עוד זה מגבר קטן שאפשר להביא עצמאית.

לגבי כל החברות שהזכרתם לעיל, אם זכרוני אינו מטעה אותי, נדמה לי שאלו "מותגים" שרצו באיביי בעבר ולא יודע עד כמה איכות הבנייה שלהם טובה ביחס למשהו מתוצרת ארה"ב למשל, גם אם הם עושים שימוש ברכיבים "גבוהים" יותר.
אשמח לשמוע מניסיונכם.

חייב לציין שאף פעם לא היה לי מגבר אוזניות, אבל כששמעתי את ה-HD650 בכמה הזדמנויות שמתי לב שמגבר מנורות ממש עושה איתן חסד, אז אולי זה כיוון שכדאי לבדוק. (כל עוד הוא לא עושה עוול לאוזניות אחרות)

כשעלו כל המינוחים הטכניים בהודעות האחרונות התחלתי להבין שאני לא באמת מבין משהו וחזרתי לאותה נקודת התחלה בה אין לי מושג מה האלטרנטיבות ומה כדאי לעשות...
אני מנסה לחשב מסלול מחדש אבל עדיין מבולבל...

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #13 

כלל האצבע אומר שצריך לחפש התאמה שהיא מכפלה של בין 2.5 ועד 8 בין עכבת המוצא של המגבר לעכבת האוזניות וזו הסיבה מדוע מגברי מנורות עובדים טוב עם ה HD600/650/6XX היות ולמגבר מנורות כמו ה Bottlehead Crack יש עכבת מוצא מעל ל 100. יש עם זה שלוש בעיות פוטנציאליות: הראשונה היא שמגבר מנורות לא יתאים אם בעתיד תרצה לעבור לאוזניות בעלות עכבה נמוכה - שזה רוב האוזניות היום - או להשתמש ב IEM. הבעיה השניה היא שאפשר להגיד על מגבר מנורות שיש לו אופי צליל נעים אבל אבל אי אפשר לטעון שהוא נייטרלי וזה עלול להפריע למי שאוהב או צריך חתימת צליל כזו. הבעיה השלישית היא שתתקשה למצוא מגבר מנורות משולב DAC. אתה יכול לקרוא הסבר מעולה לכל הנושא בכתבה של Headphonesty

ישנם מגברי אוזניות המנסים לשמר את אופי הצליל של מנורות עם הגמישות של הגברה מודרנית והם נקראים מגברים היברידיים שבהם המנורות משולבות במעגל הקדם הגברה. ה Liquid Platinum למשל הוא דוגמא טובה לאחד מהם שגם מתאים מאוד ל HD600 אבל הוא אינו כולל DAC. דוגמאה נוספת הוא ה MASSDROP CTH + SDAC DAC/AMP , גם הוא פרי תכנונו של Alex Cavalli, אבל הפעם עם DAC.

כפי שהבנת, יש לי כמה וכמה אוזניות ומגברי אוזניות בבית. חלק מהמבחר זה בגלל שיש לי כמה מקומות בבית שבהם אני מאזין למוזיקה וחלק זה בגלל התפתחות של טעם אישי ורצון לשפר וזה אגב אחד היתרונות הגדולים של האזנה לאוזניות כי אפשר להגיע לסט ברמה עולמית במחיר שהוא אחוז זעום ממה שמשקיעים במערכת המבוססת על רמקולים. אבל האמת? אילו ידעתי אז מה שאני יודע היום הייתי מגיע לתוצאה הסופית בלי לעבור דרך כמה תחנות ובלי לבצע מספר "שדרוגים הצידה" שעשיתי בטעות וזה היה עולה לי הרבה פחות כסף.

העצה שלי שתתרכז במגבר האוזניות עצמו כי DAC זה כבר מוצר צריכה שיגרתי וההפרדה תאפשר לך לשדרג את פענוח האודיו מתי שבא לך מבלי לפגוע באופי ההגברה שאתה אוהב.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

Catskinner כתב: היתרונות הגדולים של האזנה לאוזניות כי אפשר להגיע לסט ברמה עולמית במחיר שהוא אחוז זעום ממה שמשקיעים במערכת המבוססת על רמקולים.
...
·אני אישית לא מסכים עם הטענה הזו.
מי שרוצה אזניות שיאזין לאזניות.
זוג רמקולים משפרים את חווית השימוש, סאונד יותר פתוח שפחות מקבע אותך פיזית במקום כדי לשמוע מוזיקה.

'אין צורך להחזיק את הדרייבר על חוט ליד האוזן שלך על קשת' ועוד עם טכנולוגיות שמנסות לפצות על כל כך הרבה חסרונות כדי לגשר עם עולם הרמקולים:
-דרייברים קטנים
- מבנה פתוח
-קשת לוחצת על הראש

מה שבטוח שכל עניין ה DAC וה AMP ופיזית זוג האזניות שלרוב זוג אחד אינו מספיק.
לוקחים בפועל את אותו המקום ולדעתי השקעה שוות ערך לזוג רמקולים, גם הכי פשוטים וגם מדפיים.

אז לדעתי אזניות זה עניין של העדפה וכלי שימושי להאזנה פרטית

ShaulF
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

אני הייתי הולך על fulla2 בתור דאק , כי לא מאמין בהבדלים משמעותיים בין דאקים, המכשיר עצמו זול (60$) ווורסטילי.
לגבי מגבר, יש פה כל מיני הצעות, לא חושב שמישהו פה שמע את המאגני החדש/ים ככה שהייתי לוקח את ההתרשמויות בערבון מוגבל.
הvali 2 גם מועמד טוב, היברידי ונותן קצת חופש בסאונד ע"י החלפת מנורה, למרות שבזמן האחרון רוב ההמלצות רודפות אחרי 0.00000000001 עיוותים ולדעתי זה לא הקריטריון הראשון שצריך לקחת בחשבון בקניית ציוד.

שלח תגובה

חזור אל “אוזניות ומגברי אוזניות”