פתרונות מים איכות/חיים ארוכים

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
Altadan (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 0

פתרונות מים איכות/חיים ארוכים

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

אני עכשיו הצטרפתי לפורום אחרי זמן מה של קריאה ורפרוף בין השרשורים.
לאחרונה התחדשתי ממכונת גאג'יה קלאסיק תותחית למכונת מחליף חום "אלבה 3" של 969.coffee (מתחרה של רוקט אפרטמנטו).

רציתי לשאול לעצתכם בעניין מים. אילו פתרונות ישנם?
מסנן "בריטה" או תמי4 זו התחלה, אבל עניין האבנית עומד בעינו, נכון?
האם "מי עדן" כדאיים מבחינת האבנית?
או שמא יש מרככי מים שאינם משתמשים במלח שמישהו כאן ניסה וממליץ?

בתודה מראש, ובברכת שנה אזרחית חדשה,
דן
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

noam
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 54 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

מכונה יפה, מה גם לך להעדיף מכונה שהשם שלה (לפחות לי) לא מוכר.
הזמנת אותה מאיטליה? אם כן אפשר לדעת מה העלות שלה?

תודה.

odpr
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

ראשית מכונה יפה בצורה בלתי רגילה. אני בדיק על הגדר בנוגע למכונות האלה.

כמה היא עלתה לך?
האם לא חסר לך מוציא מים חמים?

coffeeavi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 62 פעמים
קיבל תודות: 276 פעמים
יצירת קשר:

Re: פתרונות מים איכות/חיים ארוכים

נושא שלא נקרא #4 

Altadan כתב:שלום לכולם,

רציתי לשאול לעצתכם בעניין מים. אילו פתרונות ישנם?
מסנן "בריטה" או תמי4 זו התחלה, אבל עניין האבנית עומד בעינו, נכון?
האם "מי עדן" כדאיים מבחינת האבנית?
או שמא יש מרככי מים שאינם משתמשים במלח שמישהו כאן ניסה וממליץ?

דן
...
·

אז כדאי שיהיה ברור
תמי4 ו-מי-עדן אינם מייצרים מים מרוככים הם אינם מונעים אבנית, הם מכילים מינרלים שמצטברים לאבנית!
בריטה- יש סוגים שונים. זו טכנולוגיה לריכוך מים. יעילות ואורך החיים בהתאם למוצר ולשימוש.

מרכך עם רזין- עושה עבודה מעולה למכונות קפה. אפשר לרענן אחת לתקופה ומניסיוני זה בערך פעם בשנה - שנה וחצי.
מרכך רזין קטן במיכל של המכונה, עושה עבודה טובה אך צריך לרענן כל שבוע - חודש בתלות בשימוש.
* רענון= משמעותו החזרה למצב עבודה 100% של הרזין
** רענון רזין נעשה עם מלח באופן חד פעמי כל תקופה בהתאם לשימוש. כמות המלח זניחה לחלוטין ואין כל בעיה עם זה בשימוש ביתי.

יש המון חומר בפורום בנושא ריכוך מים ושיטות שונות, תן לאצבעות לשוטט על המקלדת...
בהצלחה
נערך לאחרונה על ידי coffeeavi ב 02/01/2020 17:35, נערך פעם 1 בסך הכל.

Altadan (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

Re: פתרונות מים איכות/חיים ארוכים

נושא שלא נקרא #5 

@coffeeavi
·
תודה לך על הכיוון.

אצבעותיי לקחוני למרחבי הרשת, ומצאתי כמה אפשרויות (Aquatech, א.ש טיהור מים) שנעות בין ריכוך מים עם רזין, הלאה לסינון מים לכל הבית (הסרת אבנית עד 60C), וכן לטיהור מים באוסמוזה הפוכה שמסיר לחלוטין(כך נאמר לי בטלפון) את האבנית, גם בהרתחה 100C.

הסינון הפשוט יותר, עד כמה שידוע לי, לא עושה יותר מדי לטעם המים.
הטיהור, מצד שני, משפיע מעט ("טעם נרכש" אמרה הנציגה בטלפון)
הריכוך ברזין... זה... זה לא יוצא מלוח? או לכל הפחות, עשיר בנתרן?

אודה לך על עוד מעט מידע, או איזה לינק. אני אחפש גם עצמעונית... אני חדש לאתר הזה, אז ייקח לי כמה רגעים לגלות איך/מה/איפה לחפש.

בעניין המכונה ואלו ששואלים עליה
א) לא חסרה לי פית המים החמים (אם כי זה יכול היה להחליף קומקום, לא?). תראה, לא הייתה לי פיה בגאג'יה קלאסיק, אז אני לא יודע מה הפסדתי. אולי הייתי נהנה ממנה. מה אתם עושים עם שלכם?

ב) היא עלתה לי €1,233 (קניתי גם את האאוריקה ספשיאליטה (מאד שקטה!). אם מתחשק לכם, אתם יכולים לגלוש לאתר שלהם, שם תמצאו את האימייל של מריאנו, ותוכלו להתכתב/להזמין. היא מוצגת יפה באתר אמריקאי מצוין (שבכלל שווה להכיר, גם את התמיכה הטכנית החינמית שלהם),

ג) התלבטי המון המון המון בינה לבין ECM SLIM ו-BEZERA B10 (קדמה מחזיקים, וניתן להזמין במיוחד עם ידיות עץ), אבל אהבתי את הלוק של האלבה, ואת הפשטות היחסית של ההרכבה שלי בפנים (אני מקווה לטפל בה בעצמי בעשור או שניים הקרובים. היא גם זולה מה-ECM, אז גם בזה צריך להתחשב.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

rog-tlv
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

גם אני בעלים מאושר של האוריקה ספשליטה, שקטה ונוחה בטירוף :)
אני רואה שיש לך מגירת דפיקה מענינת מתחתיה, אני מחפש להחליף לכזאת, ממליץ עליה? ואיפה קנית אותה כמובן :)

itamars2
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 329 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אבי כתב את התגובה שרציתי לכתוב והתעצלתי.

יש המון חומר בנושא בפורום,

לשאלתך האוסמוזה הפוכה גם מאוד בזבזנית במים וגם צריך לתפקוד תקין של המכונה להחזיר חלק מהמינרלים באמצעות מינרליזטור.

הרעיון של סינון מים לכל הבית מיותר רוב המים שלך הולכים בגינה במקלחות ובשרותים.

בצד של הנוחות יש לך פילטרים משולבים שיושבים על קו המים של המכונה שמחליפים פעם בכמה זמן-פופולרי כאן בפורום בסטמקס.

חסרונות-שיטה יקרה יותר תחזוקה אין-רק החלפה.

הרזין במיכל תת כיורי השיטה הזולה ביותר למשך הזמן הארוך ביותר, אני משתמש בה בתוספת פילטר פחם קוקוס.

שמוליק_טל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

itamars2 כתב: הרעיון של סינון מים לכל הבית מיותר רוב המים שלך הולכים בגינה במקלחות ובשרותים.
...
זה נכון, אבל יש יתרונות במים מרוככים לכל הבית : מניעת אבנית בדוד שמש וקולטים, שמירה על מכונת הכביסה ומדיח הכלים מאבנית. כביסה רכה יותר, מקלחות ומקלחונים ללא הצטברות אבנית ואפילו השיער רך יותר לאחר מקלחת.
לגינה לא משתמשים במים מרוככים, מחברים ישר לגינה ללא ריכוך.

coffeeavi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #9 

@Altadan

לגבי טעם, לא יודע עד כמה אתה אנין חיך ועד כמה אתה supertaster
אל תשכח שאם אתה שותה משקאות מבוססי חלב זה ממש לא רלוונטי, ואם רק אספרסו
כמות המים היא 25-30 מ"ל, מרבית השותים לא יבחינו בהבדלי טעם בגלל המים,
אלא אם הם ממש מים דלוחים, מלוחים, עם כלור וכד' ברמה שאתה גם לא שותה אותם מהברז.
באם יש לך מים שכאלו, וקשה לי להאמין שזהו המצב, תתחיל לשקול ייצור מים 'מזוקקים' לבד.
חפש שרשורים על מים מהגל השלישי וגם על ייצור מים בעיבוי.

לגבי שאלותיך.
לאחר רענון של רזין עם מלח מתבצעת שטיפה (שלא צורכת הרבה מים כלל) ולאחריה לא נשאר כל טעם מלוח.

להפקת מים ממש ללא מינרלים משתמשים בשיטת עיבוי או במערכות סינון יקרות וגדולות כמו במפעלים/מעבדות שמפיקים מים מזוקקים. לצורכי שתיה, למים שכאלו מוסיפים מינרלים לקבלת טעם רצוי. גם על זה יש המון חומר ברשת ובפורום.

בהצלחה, תתחיל לשתות קפה ולהינות מהמכונה החדשה.
המלצתי, ובטח בשלבים ראשונים, אל תנסה להפוך לפרופסור לכימיה... פשוט שתה קפה :קפה מהביל:

ונ.ב.
1. אני לא מכיר מערכת לכל הבית שממש, אבל ממש מסלקת אבנית באופן מוחלט.
כל הפתרונות בשוק עובדים באופן חלקי בלבד, שלא ימכרו לך אשליות.
2. לצרכי שתיית מים מומלץ לשתות מים עם מינרלים, הגוף זקוק להם! לקפה מכיוון וכמות המים קטנה
זה זניח לגמרי וניתן לשתות עם מים מרוככים.

itamars2
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 329 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

העלויות של הריכוך לכלל הבית גבוהות לאין שיעור מהתועלת מלבד החסרון הבריאותי ושאין באמת דרך אם שמים בראשי להפריד את הגינה.

Altadan (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

טוב,

רבותיי, הראש שלי מסתובב אחרי שקראתי את השרשור/דיון/התפלגות בנושא המים (ראו שרשור משנת 2015 https://www.htcafe.co.il/modules.php?na ... c&start=75)

לסיכום-ביניים אני חושב שאני מבין כמה דברים:
א. ישנם פילטרים בריטה/בסטמקס, שצריך להחליף פעם בשנה, והם "עושים ת'עבודה" עם מכונת הקפה. העלות היא משהו שבהחלט יש להתחשב בו - במיוחד לאורך זמן - ובעיקר מדובר בפתרון למכונת הקפה עצמה.
ב. ישנו מרכך מחליף יונים / רזין / שרף, שהוא ככל הנראה עולה הרבה פחות לאורך זמן, דורש החלפת מלח כל X זמן (תלוי בגודל המיכל), וכפי שכותב coffeeavi, מכיוון שכמות המים-לשתייה ששותים בכל כוס קפה היא זניחה, אין בעיה גופנית לשתות מים מרוככים.
ג. קיימת גם אפשרות של אוסמוזה הפוכה שמסירה אבנית לחלוטין, אבל... יתכן שתגרום בעיות למכונה, ולכן יש צורך גם במינרליזטור, ואני מתרשם שאף אחד בפורום לא מתעסק עם זה. EDIT: אבל בכל זאת מעניין אותי לדעת מה חושבים פה המומחים על המוצר הבא: https://www.aquatech.co.il/%D7%90%D7%95 ... 7%9B%D7%94

ד. בנוסף לכל הפתרונות שעיקרם מכונת הקפה, ישנם גם מסננים שניתן לחבר לשיבר הראשי, כפי שכתבתי קודם לכן, אבל זה פחות למכונת הקפה, ויותר למדיח/כביסה/מקלחת (אגב, אין לנו גינה!). הנציגה (דגנית שמה) של חברת אקווטק עמם שוחחתי ככה סתם כדי להתרשם אמרה שסנן כזה (https://www.aquatech.co.il/%D7%9E%D7%95 ... ingMsgCont) יוריד משמעותית את כמות האבנית בצינורות, אבל בהחלט לא מספק פתרון מלא למכונות שמרתיחות מים.

עד כאן.

מכל מה שקראתי וראיתי עד כה, הכי התרשמתי ממה שהתקין sam22 (בעמוד 5 של אותו שרשור ותיק, להלן: https://www.htcafe.co.il/modules.php?na ... =1#2317250

עם צינורית שהוא מסתיר, ומוציא בנוחות ישר אל תוך המכונה.

אז סיכום שאחרי סיכום ביניים, הדרך להפחית משמעותית את האבנית במכונה היא או
בסטמקס/בריטה, או
מרכך רזין.

כן?

EDIT: בקיצור, מה צריך אדם לעשות כדי לקבל
א) בריאות למכונת הקפה (מבלי לפגוע בטעם הקפה, כמובן)
ב) מים טובים לשתייה בבית

תודה לכם על ההמלצות וההסברים
דן

coffeeavi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #12 

Altadan כתב:
EDIT: בקיצור, מה צריך אדם לעשות כדי לקבל
א) בריאות למכונת הקפה (מבלי לפגוע בטעם הקפה, כמובן)
ב) מים טובים לשתייה בבית

תודה לכם על ההמלצות וההסברים
דן
...
·

א. מרכך רזין, קטן במיכל ואם זה טוב לך מבחינת הטעם, לעבור למרכך 8 ליטר שיאפשר לך תחזוקה אחת לשנה או יותר בעלות זניחה. עלות המרכך זולה יחסית לפתרונות האחרים.
וכדאי להבהיר, מרכך שכזה לא עובד על מלח 8O מלח משמש רק לרענון של הרזין אחת לתקופה והוא נשטף החוצה.
ב. לשתות מים מהברז. הכי בריא והכי טעים בהנחה כמובן שהמים שמסופקים לכם היכן שאתה גר
עומדים בתקנים ואינם מכילים תוספות שמורגשות או לא. מים ממכונות או מבקבוקים הם לדעתי אחיזת עיניים, בלי ספק מוצר שיווקי מדהים, אך הם אפילו מסוכנים לשתיה, ראה ערך בקבוקי פלסטיק שעומדים בשמש X זמן, ראה ערך זיהומים במכונות ועוד ועוד...

לרוויה

שמוליק_טל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

itamars2 כתב:העלויות של הריכוך לכלל הבית גבוהות לאין שיעור מהתועלת מלבד החסרון הבריאותי ושאין באמת דרך אם שמים בראשי להפריד את הגינה.
...
נראה לי שאתה מערבב ריכוך מים וסינון מים. מרכך דירתי לא מתקינים מייד אחרי השעון מים אלה בכניסה לבית. מתקן כזה יושב בתוך הבית ומחובר לחשמל.לכל בית יש בדרך כלל רכזת של מים שיושבת בחוץ, ככה שאתה יכול להחליט לאן מחברים מים מרוככים ולאן לא.
איזה בעיה בריאותית יש במים מרוככים? מים מרוככים לא מורידים מינראלים מהמים.
אם אתה לא אוהב לשתות מים מרוככים, אתה יכול להשאיר ברז לא מרוכך עבור שתיה.

לגבי מי שכתב שזה לא נותן פיתרון ריכוך מלא, במה זה שונה ממרכך רזין 8 ליטר? זה מרכך רזין,רק גדול יותר.
אצלי יש כרגע מרכך 8 ליטר מתחת לשיש שמחובר למכונה ולברז נוסף. מהברז הזה אני מוציא מים לקומקום החשמלי. במידה ואני מטפל במרכך בזמן, אין שום אבנית בקומקום, כך שזה נותן מבחינתי פתרון מלא לאבנית, כולל להרתחה.
יש גם מרככים דירתיים שלא עובדים על מלח, מערכות כאלה לא מונעות אבנית לחלוטין, יכול להיות שמשם נובע הבלבול.

ראיתי לא מעט סרטונים ביוטיוב של מערכות ריכוך שמותקנות בבתים בארה"ב במקומות בהם שואבים מים מבאר ביתית. מים כאלה בדרך כלל מכילים רמת אבנית גבוהה והפתרון של מרכך ביתי מאוד מקובל שם. ממה שראיתי אנשים מאוד מרוצים מהמערכות האלה. זה פתרון לכל הבית ולא רק למכונת הקפה.
לגבי עלויות, עלות הרכישה מאוד גבוהה, אבל התחזוקה מאוד זולה. המלח שמשמש לריכוך מאוד זול.
ממה שקראתי הצריכה היא בערך 20 קילו מלח לחודש. עלות של שק 25 קילו מלח למרכך היא 60 ש"ח. לא כזה נורא כשחושבים על עלות חומרי ניקוי ונזקי צנרת שזה חוסך.
קראתי לא מעט חוות דעת על מוצרים כאלה ואנשים מאוד מרוצים מהתוצאות. הטוש במקלחת לא נסתם, השירותים והמקלחונים נשארים נקיים וללא כתמי אבנית. הכביסה יוצאת רכה יותר ויש כאלה ששוטפים את הרכב רק עם מים מרוככים כדי למנוע כתמי אבנית.ברור שלא מתקינים כזאת מערכת רק בשביל מכונת הקפה.
אני חושב להתקין מערכת כזאת בבית החדש שאני בונה.אני צריך לבדוק קודם את רמת האבנית באיזור.

אורניקו
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

@שמוליק_טל
·

אני לא בטוח איזו מערכת זו שצורכת 20 קילו מלח בחודש,
ואני לא יודע באיזה מלח מדובר שעולה מעל 2 ש"ח לקילו בקניית שק -

מה שאני כן יודע זה שהזרמת תמלחת בכמויות כאלו לביוב זה נזק סביבתי *עצום*.
ועוד על בסיס קבוע, ועוד "סתם" לשימוש ביתי...

amirnew
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

לכמה זמן/ ליטרים מספיק פילטר כזה בכניסה של מכונה, מרכך רזין קטן?

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”