שרשור תגובות: חברת Synology רוצה לתת לכם NAS במתנה

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
Kthubs
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #31 

פשוט לא ייאמן.
בשלוש שעות האחרונות כתבתי סיפור מדהים על אובדן מידע שחוויתי.
הסיפור הכיל הכול- דרמה, תקווה, עליות וירידות במתח כשצריך, קאמבק מפתיע ורומנטיקה שמלווה בסצנת מין מכובדת (למה לא). הדמויות בסיפור היו ממנעד רחב של עמים, עדות ונטיות מיניות. הסיפור הכיל רגעים בהם כולנו היינו מהנהנים ומבינים שלמדנו משהו לחיים.
אבל אז המחשב קרס. ברגע הכי גרוע הלך הכונן הקשיח! היחיד שהיה לי במחשב!
וכך איבדתי את הסיפור, שהיה כה מדהים שלבטח היה מזכה אותי בנאס, כנראה אפילו שניים.

digitalvr
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #32 

היי
כאחד שעוסק בתחום המחשוב כבר לא מעט זמן לא פעם פנו אליי בבקשה לשחזר קבצים אבודים.
אני זוכר מקרה אחד שבו פנה אליי הבוס שלי עם עיניים אדומות מחוסר שינה.
היה לו ביד דיסק נייד בבקשה לסייע לו בלשחזר את כל התמונות והסרטים המשפחתיים.

בזמן שאני מנסה לראות מה ניתן לעשות הוא סיפר לי שבמהלך הסוף שבוע
המחשב הפסיק לעבוד וכל התמונות והסרטים של המשפחה אבדו.

מכיוון שהוא ידע שיש לו גיבוי על דיסק נייד הוא לא דאג וניסה לפתוח את הקבצים במחשב הנייד של העבודה.
מסתבר שגם הדיסק הנייד הפסיק לעבוד ולא היה לו שום גיבוי נוסף של החומר.

אמרתי לו שעד כמה שנדיר שזה קורה הוא צריך לפעול לפי החוק הלא כתוב...
לפחות 2 גיבויים ועוד אחד OFF SITE

לאחר מספר נסיונות עם תוכנות לגילוי וסריקת קבצים הצלחתי להציל לו חלק נכבד מהמידע,
אבל עדיין היה חסר לו לא מעט חומר.
הצעתי לו ללכת לחברות לשחזור מידע, שם נתנו לו הצעת מחיר גבוהה של 4 ספרות.

מאז גם אני למדתי מהמקרה הזה ואני מגבה את התמונות והוידאו המשפחתיים לפחות ב 3 מקומות.
בשרת המדיה שלי בסלון , בשרת הגיבויים NAS ובדיסק קשיח נייד.

הבעיה היא שעדיין כל הגיבויים אצלי בבית ואשמח למכונה קטנה ושקטה שתעשה את הגיבוי OFF SITE,
על מנת שבאמת אוכל להיות רגוע לגבי הגיבויים שלי .

חג שמח ובריאות שלמה לכולם

אבירם
אבירם ראסן
0543222462

AvivMustaky
סמל אישי של משתמש
כתב
כתב
נתן תודות: 212 פעמים
קיבל תודות: 249 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

והנה הסיפור שלי :-(

היו תקופות שהיה לי זמן. היה לי זמן לכתוב כתבות טכנולוגיות, היה לי זמן ללמוד דברים חדשים, היה לי זמן לעשות גיבוי ידני לכל ביט שיושב לי על המחשב.
הימים חלפו, התקדמתי בעבודה, המשפחה גדלה ולשמחתי למדתי לתפקד תחת לחץ והסחות דעת.
היו תקופות שעבדתי מהבית עם ילד אחד על הידיים, ילד שני עומד ליידי ובוכה והשלישי צועק מהחדר שהוא רעב, בתוך כל הבלאגן הזה הייתי שולח מיילים לעובדים, בודק תקינות אפליקציות ומנהל פסי יצור בסין.
אבל, והוא אבל גדול, היה דבר אחד שלגביו לא הייתי מתפשר, לעולם, והוא גיבוי הנתונים הקריטיים בהרדיסק חיצוני (כן, באופן ידני).

אני זוכר את אותו היום בו לקחתי את העבודה בהסחת דעת רחוק מידי, מי שיש לו ילדים מכיר את התחושה שלפעמים כל שאתה צריך הוא 20 דקות של שקט כדי לפתור איזו בעיה מרגיזה ובמקום זה אנחנו תקועים עליה שבוע , אנחנו "והילדים".
באותו יום הם שברו אותי, שברו כל ערך עליון שהצבתי לעצמי, היה לי עיקרון ברור -"לא תהיה טלוויזיה בחדר לעולם", אבל זהו, נִכְנַעְתִּי, כל שרציתי לעשות הוא גיבוי Image לHDD שישב לו במדיה סנטר, לשכפל אותו ולשים לזאטוטים סרט, שישבו ויבהו, שייצרו לי 20 דקות של שקט כדי לעבוד.

עם ילד אחד על הידיים, שני שמרוקן בקבוק שלם של קטשופ וחונק לי את השניצל מול העיניים ושלישי שבוכה (כן, תמיד יש אחד שבוכה) אני מצליח לגבות את הרדיסק של המדיה סנטר, ו"שופך" אותו על החדש, כך לפחות חשבתי.

אחרי 25 דקות של העתקה,בהם הייתי בטוח, על פי כמות הרעש, שמה שיש לי בבית זו הפגנה כנגש הממשל, הצלחתי להשיג את מבוקשי.
יש לי ביד הרדיסק משוכפל של המדיה סנטר, קראתי בקול - "ילדיים בואו אחרי יש לי ביד את התממשות כל חלומותיכם, הם הלכו אחרי כמו העכברושים החלילן מהמלין, חיברתי לטלוויזיה בחדר, נחשו מה? לא מדיה סנטר ולא נעליים, כלום.
חוזר למחשב, רואה שהעכבר והשניצל עשו איחוד לבבות מרגש עם בריכת הקטשופ, מנקה, מתיישב לראות מה הבעיה.
ואז הרגשתי, הרגשתי את הדם זורם לי לראש במהירות שיא , יש אומנם הרדיסק עם IMAGE של המדיה סנטר אבל הוא נמצא על הרדיסק גיבוי של העבודה שהיה מחובר גם הוא למחשב בזמן כתיבת ה- IMAGE.
לא האמנתי שמחקתי, דרסתי, פשוט התעללתי בו ושמתי עליו את כל התכנים של הילדים. "ש פ כ ת י את ה IMAGE על ההרדיסק הלא נכון" 8O.
מה אספר עכשיו בעבודה? שבמקום נתוני סיכום השנה והמצגות השיווקיות יש את הפרק החדש של לילו בגן החיות?.

יומיים של מתח עברו עלי, יומיים שכל שחשבתי לעצמי זה איך ? איך הם שברו אותי, יכלתי לכעוס רק על עצמי ועל העובדה שאין לי גיבוי לכל זה.
לסיפור סוף טוב, לבסוף הצלחתי לשחזר את הכול ולהחזיר את המידע לקדמותו. אבל את התחושה הזו שהייתה לי בגוף כשראיתי שכל חיי העיסקיים נמחקו ע"י פרקים של לילו וכמה חיות, הבטחתי שלא ארגיש שוב.

והילדים? יש להם טלוויזיה בחדר וגם מדיה סנטר :-)
נערך לאחרונה על ידי AvivMustaky ב 10/04/2020 12:38, נערך 2 פעמים בסך הכל.

amirs3
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

Re: שרשור תגובות: חברת Synology רוצה לתת לכם NAS במתנה

נושא שלא נקרא #34 

@HTmag
שנה שעברה היינו לקראת סיום הכנת סרט מחזור
וספר מחזור.
הכל היה מגובה ע״י דיסק און קי וכונן קשיח חיצוני 2tb +1 tb... אנו ביה״ס המכיל בכל שכבה כ 170 תלמידים.
נסו לחשוב על כל תמונה ועל כל סרטון כולל סרטוני שכבה וסרטונים של כל ילד\ה ותמונות קבוצתיות של כל כיתה ושכבה מאירועים שונים המסכמים את השנה על הצד הטוב ביותר.
עבדנו ימים ולילות על עיצוב ספר המחזור על הצד הטוב ביותר כולל גיבוי מלא של כל הנתונים בדרכים שונים.
ממש יומיים לקראת סיום הינו בעיצומו של עריכת הספר וזה כולל את תמונת המחזור השכבתית המכילה את התמונות של המורים והמחנכים של כל כיתה ויצאנו ממש רגע אחרי לילה שלם שעבדנו על העבודה הזו להתאוורר מתוך הנחה שיהייה לנו ספר מושלם בעוד כמה שעות.
אלא, שטכנאי המחשבים הגיע בזמן שהיינו בהפסקה וראה דיסק מחובר והחליט להוציא אותו בזמן העתקת המידע מה שגרם לו משום מה לא לעבוד יותר.... ואין גיבוי!!!!!!
הבכי, הדכאון והתסכול של כלל אנשי הצות שעבדו על הפרויקט המושלם הזה ירדו לתמיון וכולנו היינו עובדי עצות מה לעשות.
התלמידים היו אמורים לקבל את הספר מהמחנכים עם מילים חמות וחיבוקים רגע לפני הגיוס ורגע לפני ההמשך לעתודה - וזה לא קרה!
לצערנו היינו צריכים לעבוד על זה מחדש בקיץ ולהזמין תלמידים לקחת את הספר ואת הסרט שהכנו וערכנו מחדש ממזכירות ביה״ס....
החוויה כמובן לא היתה אותה חוויה ותלמידים רבים לא זכו לראות את אותו ספר וסרט מעולם בגלל הגיוס הצבאי הצפוף ובכלל המרחק (עברו דירה וכו׳)
NAS בהחלט היה גורם לאירוע הזה להראות לגמרי אחרת ולכן אשמח לדבר כזה לפרויקטים חשובים כאלו נוספים הנעשים על ידי הצוות החינוכי.....

רותם-א
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

2009
נערך לאחרונה על ידי רותם-א ב 28/08/2020 18:35, נערך פעם 1 בסך הכל.

HFDO5
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

היי

הסיפור שלי מורכב מכמה מקרים שהיו לי.

כבר שנים אני אוגר תמונות משפחתיות.
טיול אחרי צבא, חתונה, ילדים וכו'.
כל התמונות נשמרות על מחשב עם דיסק גדול שמשמש גם לשרת הורדות ביתי ושרת עידן פלוס לקודי בכל הבית.

הצטברו כבר כמה מאות ג'יגות של חומר והחלטתי להתחיל לבנות גיבוי שיהיה כמה שיותר זול ויעיל.
התמונות במחשב מחולקות לתת תיקיות לפי האירוע או לפי זמן אם זה סתם תמונות יום יומיות.

בניתי סקריפט גיבוי שכל הרצה לילית (שמוגבלת בזמן ריצה כדי לא להרוג את האינטרנט בשעות השימוש)
* מכווץ כל תיקיה לקובץ אחד (אם הוא לא קיים כבר בענן)
* עושה Sync ל AWS S3 deep storage

ככה אין אלפי קבצים ב S3 וגם העלות היא מינורית כי זה Glacier ב S3.

אחרי כמה זמן החלטתי לעשות בדיקת שחזור וראיתי שיש הרבה פספוסים.
חלק מהתיקיות עודכנו במחשב אבל לא בענן -תמונות ששלחו לפלאפון הועתקו למחשב והגיעו לתיקיות שהעלתי כבר
החלטתי לעשות גיבוי מלא פעם בכמה זמן (חצי שנה) כדי לשפר את המצב.
יעלה קצת יותר אבל הגיבוי יהיה הרבה יותר מעודכן עם שינויים שקורים במחשב בבית.

הגיע היום של הדיסק הקשיח שלי והוא החל לתקתק, לא היה לי זמן לטפל בעניין ולפני שהעתקתי את החומרים לדיסק אחר הוא כבר הלך לעולמו.
לא דאגתי כי זכרתי שיש לי גיבוי והכל בענן.
קניתי דיסק חדש והתחלתי להוריד את כל הגיבוי.
ההורדה הייתה מהירה מידיי, פה התחלתי לדאוג קצת.
ממאות ג'יגות של תמונות משפחתיות נשארו כמה K בודדים ב S3!

אחרי הרבה לחץ ועצבים הגעתי לבעיה...
שהוספתי את החלק של הגיבוי המלא לסקריפט לא רציתי לחכות באמת גיבוי מלא כדי לבדוק שהוא עובד
אז פשוט העלתי קבצים ריקים עם השם של התיקיה ל S3 לתיקיית בדיקות.
שסיימתי את השינויים זכרתי לתקן את השם של התיקיית בדיקות לתיקייה המקורית, אבל לא הורדתי את החלק של ליצור קובץ ריק...
בגדול הגיבוי פשוט העלה קבצים ריקים ודרס לי את כל המידע בענן עם כלום!
כמובן שלא חשבתי להפעיל versioning או משהו דומה ופשוט כל המידע הלך.

למזלי.... פעם בכמה זמן אני עושה גיבוי על דיסק חיצוני שנשמר במגירה בעבודה.
הגיבוי בערך חודש מלפני שהדיסק מת, אז לא ממש הלך לאיבוד משהו חשוב.
העתקה אחרונה של הפלאפון הייתה עדיין על המכשיר גם והכל שוחזר בסופו של דבר.

מסקנות:
  • תמיד כדאי לשמור גיבוי נוסף - גם שמשתמשים בגיבוי בענן
  • גם אחרי שמסיימים לעשות תיקון בסקריפט גיבוי, לעשות בדיקה על מה שהוא מעלה
  • לא לסמוך רק על גיבוי בעיניים עצומות, שדיסק מתחיל לתקתק ישר לגבות
אני מאמין שיכולות הגיבוי של NAS כבר עובדות out of the box
היה עוזר אם לא הייתי עושה קומבינות ומשתמש במשהו מוכן :D

חג שמח.

razi_z
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

Re: שרשור תגובות: חברת Synology רוצה לתת לכם NAS במתנה

נושא שלא נקרא #37 

היי,

כשהייתי ילד לפני 20 שנים בערך וחדש בתחום המחשבים, רציתי לפרמט לבד בפעם הראשונה את המחשב.
עשיתי את זה פירמטתי הצלחתי והכל היה בסדר, כעבור יום אחותי (שהיתה בזמנו בזמן התואר הראשון שלה) ניגשה אלי ושאלה איפה כל החומר שהיה לה על המחשב, מסתבר שפשוט לא חשבתי בזמנו לגבות את החומר שהיה קיים על המחשב וגם לא היה גיבוי בשום מקום אחר.
מפה לשם הסתבר שמחקתי לה את כל החומר לתואר הראשון שלה ולא היה לה גיבוי לחומר במקום אחר, עליו היא עבדה במשך שנה וחצי כולל הגשות לעבודות שהיא היתה צריכה להגיש במועד קצר כמה ימים לאחר מכן.
גרמתי לה לעבוד במשך כמה שבועות רצופים ללא הפסקה על מנת שהיא תוכל להחזיר חלק מהחומר שנמחק כולל הכנה לעבודות עתידיות.
אין צורך לתאר איך חטפתי על זה לאחר מכן.....

מאז הכלל הראשון שלי בכל מה שקשור למחשבים זה גיבוי גיבוי גיבוי ועוד גיבוי על הגיבוי למקרה שההרדיסק עליו היה גיבוי החליט שהוא מסיים את חייו.

תודה, חג שמח, בריאות ואל תשכחו לבצע גיבויים!!!

AvivMustaky
סמל אישי של משתמש
כתב
כתב
נתן תודות: 212 פעמים
קיבל תודות: 249 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

לצערי יש לי כל כך הרבה סיפורי אובדן מידע דיגיטלי :-(

אבל הנה סיפור מזוית אחרת, זוית של "שחזור" המידע באופן מעט הזוי.

2003, טיול, דרום אמריקה, אני, אשתי, צעירים,יפים, כיף, נהנים, מצלמים, ושוב מצלמים, מגבים הכול על הרדיסק חיצוני, נפל ההרדיסק, מים, נרטב, נסיון החיאה, קצר חשמלי, הלך המידע.

יושבים לנו בגסטהאוס די מבואסים מהסיטואציה מנסים שוב ושוב לדחוף את ההרדיסק למחשב המצוקמק שיש באזור הציבורי שבאותה תקופה חש את עצמו "לובי", הפרופורציות הלא מאוזנות של החיים באותה תקופה גורמות לאשתי לפרוץ בבכי מר. בכי שנשמע עד לצידו השני של ה"לובי" (סדר גודל מטר וחצי מעמדת המחשב ), פקיד הקבלה, מסטול ככל שיהיה, ניגש לאשתי ומתחיל להסביר לה כמה החוויה היא החשובה ולא התמונות, מצא זמן לשיחת נפש.

חלפו הימים, מלאנו את כרטיס הזכרון של המצלמה בתמונות חדשות והתחלנו לחוש טוב עם עצמו, כאילו מלאו התמונות את המצברים כדי שנוכל לעזוב ולהמשיך בטיול.

נפרדנו לשלום מאדון סטלן והמשכנו בדרכנו, כאשר בטעות (שבעתיד תשתלם לנו מאוד) השארנו את ההרדיסק מאחור.

עד כאן מדובר בסיפור רגיל, לא שאני מזלזל בכאב שחשנו באותה תקופה, תקופה שההורמונים היו בשמיים , פרופורציות לא מאוזנות כבר אמרתי?, תקופה שההרדיסק הזה היה כל חיינו.

היום הפך ללילה ושוב ליום, ככה 534 פעמים . אנחנו כבר בארץ, אני עובד, אשתי לומדת, בראש זכרונות של חצי מהטיול הגדול שלנו, את האמת מבסוטים מהחיים. אבל שום דבר לא הכין אותנו בבוקר בהיר אחד למכתב מדואר ישראל המודיע שיש לנו דואר רשום, מתמלא בכעס על אשתי ששוב קיבלה דו"ח מהמשטרה, הרי מה מגיע בדואר רשום באותה תקופה? מזכיר שזו תקופה פרה אליאקספרס.
נותן לזמן לעבור, בתקווה שהם ישכחו שיש משהו שממתין לי שם, אבל באופן מפתיע דואר ישראל ביעילותו שלח אחרי שבוע הודעה שנייה, "חביבי" יש לך דואר, והוא גדול אז אין לנו יכולות לדחוף אותו בתיבר הדואר התל אביבית המתפרקת שלך.

גדול? כמה גדול הדו"ח יכול להיות?
אני מחליט ללכת לדואר לראשות מה מצפה לי שם, עומד בתור, האמת די מתרגש, מקבל חבילה, לא גדולה מידי אבל גם לא דו"ח.
פותח אותה ומגלה שם מכתב, מכתב קצר, מאוד עינייני, מהצד השני של העט בחור צעיר שמספר תחילה את הטיול שעשה בדרום אמריקה, אני עוצר את הקריאה כדי לגלות שהנייר הזה עטף הרדיסק חדש של Western Digital .
אני שואל את עצמי - "מה למען השם הבן אדם הזה רוצה ממני ומתי הדבר הזה הולך להתפוצץ?"

ממשיך לקרוא את המכתב, הפרטים מתחילים להתגלות, הבחור הזה, ג'וני שמו, הוא אחד מהעובדים הבכירים ב - Western Digital, הבחור מספר שהגיע לגסטהאוס כמה שעות אחרי שעזבנו וכשהתיישב על המחשב ב"לובי" (או כמו שהוא הגדיר את המקום טוב ממני, "המחשב שילד מכונת הכביסה") הוא מצא את ההרדיסק שלנו והלך לשים אותו אצל הסטלן בקבלה.
הבחור החביב מהקבלה סיפר לג'וני את הסיפור הקורע לב שלנו וכמה שאשתי בכתה (אז חשבתי שזה מגוחך, היום אני אומר על זה תודה ובכל פעם שהיא בוכה אני מקווה שמשהו טוב יקרה מיד אחרי זה , ואז הוא לא קורה :-( )
ג'וני מצידו מזהה את הלוגו של Western Digital על ההרדיסק שלנו ומבטיח לעצמו שאת המידע הוא יחזיר לנו.

הוא חזר הביתה לאחר חצי שנה של טיול והלך לנסות לשחזר את המידע.
במכתב הוא כותב שהסטלן בלובי לא הסכים לתת לו את הפרטים שלנו (פריט מידע שהרשים אותי מאוד) אבל ממעבר על התמונות והמסמכים לא היה קשה להשיג אותם.

אני עומד מול המכתב בשוק, רץ הביתה, מספר לאשתי את הסיפור, בהתרגשות רבה אנחנו מחברים את ההרדיסק למחשב.
תשמעו, היה שם הכוול, הכול כולל תמונות שמחקנו, כולל עבודת גמר מכיתה יב' (ולך תזכור באיזה שנה זה היה).

יושב וחושב לעצמי, יאללה, איזה אנשים טובים יש בעולם הזה ופתאום נזכר שהיה אחלה טיול.

אביב

הרקולס
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #39 

למה אני צריך NAS?

כי ככה נשמרים החומרים שלי היום:

תמונה

והורדתי מהם את זה:

[imgbig]https://1.bp.blogspot.com/-Irpo1OgzxNk/ ... Labels.jpg[/imgbig]

תודה ל ophtek.com ול blogspot.com על התמונות בשביל ה Gag :roll:

sagibarel
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 19 פעמים

זה בטח לא סיפור אבל אולי משאלה

נושא שלא נקרא #40 

שנים שאני חושב לעצמי אולי צריך NAS בבית
אין ספור שעות ישבתי וקראתי על הפלטפורמות השונות
התחלתי לפני יותר מעשור ובסוף סגרתי על מכונת XBOX ותוכנת XBMC (אני יודע שזה לא NAS אבל יכולתי לשמור על קבצים שונים בתוך ה XBOX הפרוץ שלי)
עברו כמה שנים והתחדשתי ב XTREAMER ULTRA ובו הייתה גירסה חינמית של FREENAS - ניסיתי לשחק ולקנפג את ההגדרות , אבל התייעשתי והייתי מעביר את כל המדיה (במקום באמצעות הרשת הביתית) על ידי DOK פשוט ובסיסי.
עברו עוד כמה שנים והטכנולוגיה השתפרה ושוב מצאתי עצמי מתלבט בפעם המי יודע כמה למה צריך NAS,
ושוב התפשרתי על דיסק חיצוני 2TB מחובר למחשב בבית.
אנ כל הזמן חושב על NAS ומה הוא יכול לעזור לי בבית , גיבויים של כל המדיות שיש בבית (וברוך השם יש)
סרטים (בזמן הזה מאוד נחוץ), תמונות ולהזכר בתמונות מהעבר.
תעזרו לי על המשאלה ?

eranits1
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

בשנת 1985 כש NAS היה קיצור ל NASA למדתי קורס תכנות קובול בסיוון מחשבים. אלו היו הימים הראשונים של מחשבי pc בישראל.
דיסק קשיח היה מדע בדיוני. באותה העת, דיסקטים של 360k היו המדיה איתה עבדנו. 2 כוננים לדיסקטים היו בכל מחשב.
באחד שמרנו את הקוד והתוכנה שכתבנו ובשני את הדטה. כדי לגבות על הקוד הרב שכתבנו פשוט העתקנו את הקבצים לדיסקטים של גיבוי.
אני עם הבטחון העצמי שלי אף פעם לא ביצעתי גיבוי למרות האמינות הנמוכה של הדיסקטים בזמנו.
למזלי רק פעם אחת במהלך כל שנת הלימודים נדפק לי רק דיסקט שכאמור לא היה לו גיבוי, אין ברירה כותבים הכל מחדש.
לעומת זאת...
חברה ללימודים שממש חששה (דטהלוסטפוביהלוגי), היתה מבצעת גיבויים כל שעה עגולה.
ולמרות הגיבויים התכופים, היא סבלה פעמים רבות מדיסקטים דפוקים שלא פעם דפקו גם את הגיבויים שלא התנהלו על בסיס יומי...
אוי לו רק היה לה אז סיינלוגי...
בהווה, אני כמובן (עם הבטחון העצמי שלי...) עדיין ללא מערך גיבויים.
כן נכון מסתמך על נס ולא על נאס
מי יודע אולי יהיה שינוי...

shaharza
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

האמת שהסיפור שלי, שהתרחש לפני עשור פלוס, לקוח מהשאול...
עבדתי בבנק כלשהו (לא משנה איזה) והייתי צריך לשדרג את מערכת ההפעלה של השרת שמחזיק את כל ההקלטות של שיחות עם לקוחות.
"קח את הסקריפט הזה ואחרי שתעדכן את מערכת ההפעלה תריץ אותו. זה מבצע הקשחה של השרת" כך נאמר לי ע"י חבר בכיר בצוות ה-IT. מה שהוא שכח להגיד שהסקריפט גם מפרמט את כל הכוננים כולל אלה שיש עלים את ההקלטות.
בקיצור כדי לחסוך לכם קריאה (ולי את הצמרמורות שעוברות בי עד היום) מזל שוודיאתי שיש גיבוי לפני ולאחר מספר ימים של שחזור והתקנה מחדש אובדן המידע היה ממש מזערי.
מסקנה: תמיד לוודא שיש גיבוי. אין דבר כזה יותר מידי גיבויים. NAS יכול להוות גיבוי טוב לחומר ביתי :-)

avob
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #43 

לפני כשנה וחצי, גילינו שכל מהתמונות שאבא שלי העביר למחשב מהטלפון שלו במרוצת השנים נמחקו כלא היו.

אבי ואני לא סומכים כ"כ על שירותים כמו גוגל תמונות ומצאנו את עצמנו מסנכרנים מדיי שבוע תמונות מהפלאפונים למחשב.
יום אחד שמתי לב למשהו מוזר.. משהו היה חזר לי בעין, איזו תיקיה שאני רגיל לראות כל הזמן.
שומו שמיים! 'נעלמה' לה כליל תיקיה שלמה שהכילה את התמונות מהפלאפון של אבא שלי שנאגרו במשך שנים במחשב.
ככה הלכו להם 270 ג'יגה והמירוץ נגד הזמן החל.
מורידים Recuva. לא עוזר. מורידים תוכנות חינמיות אחרות. לא עוזר.

אחרי כמה ימים מורטי עצבים בהם הייתה תחלופת רגשות מאוד עזה (מכעס עצמי, לעצב, לכעס ושוב לעצב..), נתקלתי בתוכנה שהראתה ניצוצות של תקווה.
בגרסאת ניסיון הצלחתי לשחזר גרסה מוקטנת (ממגבלות הגרסה) של חלק נכבד מהתמונות והסרטונים.
לאחר כמה דק' של התלבטות החלטנו לשלם את ה$100 על הרישיון לתוכנה המלאה והתחלתי לשחזר קבצים.
מיותר לציין שלא הכל שוחזר כמו שצריך..
עד היום יש לי תיקיה בשם Restore/Cant מהאירוע 'הקטנטן' הזה שמהווה סוג של צלקת ואות קלון בכל פעם שאני נתקל בה.

במבט לאחור ובדיקה מעמיקה יותר, הסתבר שהטלפון החדש שלו החליט לשחק איתנו תופסת והצליח באורח פלא להעלים את התיקיה היחידה שהיה אמור לסנכרן לתוכה.. קלאסי
הטעות הגדולה הייתה שלא היה לנו גיבוי, וגם אם כן היה צריך פה גיבוי של כמה גרסאות אחורה כדי לקלוט את הטעות בזמן. מקווה שילמדו מהטעות שלנו

HTmag (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
קיבל תודות: 314 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

מאז שההכרזה על התחרות יצאה לדרך, חברת Synology ראתה את ההשתתפות החיובית מבין חברי הקהילה והיא משדרגת את הפרס!

הפרס שודרג ל- 5 התקני NAS מדגם חדש שיוכרז רק בחודש מאי הקרוב, ה- NAS יהיה עם יותר מפרצים, עם מעבד חזק יותר, יותר RAM והמנצחים יהיו בין הראשונים בעולם להחזיק אותו. התנאים לפרס כמובן לא השתנו, הזוכים ישתפו את הרשמים שלהם לאחר חודש ימים של שימוש.
צוות האתר

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

קצר ולעניין - הותקן NAS במשרד שלא החזיק IT קבוע. בגלל הידיעה שמדובר בפרצה הקוראת לגנב הגיבוי הותקן מצד הNAS.
כלומר - הNAS משך את המידע אליו, היו לו הרשאות קריאה למידע החשוב במחשבים של המשרד ולעומת זאת למחשבי המשרד לא היתה הרשאת כתיבה לNAS כלל.

כאשר הפקידה פתחה קובץ מצורף והדביקה את כל הרשת המשרדים בכופרה, המידע המגובה בNAS ניצל כי לא היה לכופרה הרשאות לשכתב את המידע שעל הNAS.

זהו יתרון גדול של NAS עצמאי על פני פתרונות אחסון חיצוניים שהם - העובדה שהוא יכול לבצע אקטיבית פעולות וכך ניתן לנהל הרשאות ולמנוע השחתה ממחשבי משתמשים.

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”