אנתם או לא להיות?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

@RanMoyal
·רן, אני לא פוסל את Trinnov לעתיד, רק שבמתכונת הנוכחית זה לא משהו ששווה לי את ההתעסקות. זה גם בבירור לא מתאים ל @ahersko אלא אם כן הוא פתאום חווה שינוי מהותי בדרישות שלו.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

ahersko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

חברים, הדיון סטה למחוזות רחוקים.
אין לי צורך בחללית רבת כיולים
איש פשוט וצנוע אנוכי
כל שביקשתי הוא להתרווח בסוף יום עבודה ולהנות מקנופלר מנגן, ספרינגסטין שר או סטינג מסלסל.
לא רוצה להוציא עבור זה את התל"ג של אנגולה
לא רוצה שחייזר יכייל לי את המערכת בשלט רחוק
לא רוצה תמיכה בפורמטים שטרם הומצאו.
בקיצור... אתם לא בכיוון.

LiorShap
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 325 פעמים

Re: אנתם או לא להיות?

נושא שלא נקרא #18 

@ahersko
·
רק כמה דגשים -
א.רסיבר זה לא מגבר סטריאו ורמקולים. מה שאתה שומע אצל
חבר, חנות, חלל כזה או אחר, ללא כיול בחלל שלך שווה לקליפת
השום.

ב. אני יכול להגיד ומבלי לשכנע אותך ללכת על דנון או מרנץ,
שמה שהיום אני מקבל אחרי הכיול באודיסי פרו לא דומה
במהומה מהצליל ששמעתי out of the box.
180 מעלות הבדל!!

ג. אם אהבת את האוקניו מציע לך לבדוק את החטיבת יוקרה
שלהם, אינטגרה.
יש להם ברמות ה entry Level רסיברים מצוינים.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

אכן סטינו.

נחזור לנושא השרשור.

רן

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

ahersko כתב:חברים, הדיון סטה למחוזות רחוקים.
אין לי צורך בחללית רבת כיולים
איש פשוט וצנוע אנוכי
כל שביקשתי הוא להתרווח בסוף יום עבודה ולהנות מקנופלר מנגן, ספרינגסטין שר או סטינג מסלסל.
לא רוצה להוציא עבור זה את התל"ג של אנגולה
לא רוצה שחייזר יכייל לי את המערכת בשלט רחוק
לא רוצה תמיכה בפורמטים שטרם הומצאו.
בקיצור... אתם לא בכיוון.
...
אפשר להבהיר שסתם התבדחתי לגבי הטרינוב? :)

רק אל תיגע בדנון מאף סוג, כי רק בדנון הגיטרה של קנופלר תישמע כמו יוקללי לא מכוון. הסלסול של סטינג יישמע כמו עומר אדם אחרי פאקט סיגריות, והבוס יישמע כמו מרגול. כל סוג אחר, אפילו פירלס, בקיצור רק לא דנון.

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

LiorShap כתב:אני יכול להגיד ומבלי לשכנע אותך ללכת על דנון או מרנץ,
...
·חזק

ahersko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #22 

LiorShap כתב:@ahersko
·

ב. אני יכול להגיד ומבלי לשכנע אותך ללכת על דנון או מרנץ,
180 מעלות הבדל!!

...
·

אני לא מאמין שמערכת כיול יכולה להוציא ממגבר מה שאין בו.

לא קונה את זה.

מערכת כיול בהחלט משפרת, אבל לא ברמה של 180 מעלות.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #23 

@ahersko
·180 מעלות זו הגרסה היותר פוליטיקלי קורקט מ "שיפור בסדר גודל אחד לפחות" שהיה מביא עצבים ל @ziv_r העורך עד לפני כמה שנים. הוא כנראה פחות רגיש לטריגונומטריה מאשר ללוגריטמים.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

אני יכול לחזק כאן את הYAMAHA. מאז שעברתי לסידרת ה3000 (TOP), הוא פשוט נתן לי את כל מה שרציתי והצליח להוציא מהרמקולים שלי את מה שציפיתי, בעיקר בדו ערוצי ולגמרי בקולנוע. הכיול עזר מאוד והמצב כרגע הוא שאני לא רוצה יותר מזה. זה מאוד הפתיע אותי, לא ציפיתי, אבל כנראה בסידרת ה3000 הם הגיעו לנחלה. קראתי מראש על הכיול הפחות מתקדם אבל כשאני רואה את הגרפים של האיקולייזר לכל רמקול זה בדיוק מה שרציתי לעשות בעצמי ידנית ביחד עם דברים שהוא הבין ואני לא היתי עולה עליהם. אני מבסוט מכל רגע, השכנים לא. כל מה שפחות אהבתי ברמקולים הנהדרים האלה הוא הצליח לשפר ולחדד.
יכול להיות שאני מחובר "לפילוסופיה" של ימהה, יהיה כואב לי להחליף אותו למשהו אחר.
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

ahersko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #25 

אני חושש שבסוף אני אסיים עם 1080/880... ה 3080 מיותר מבחינתי.

אני בכל מקרה מאוד רוצה לראות ולשמוע את האנתם, אבל מיום ליום מבין שאני לא באמת צריך אחד.

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

לדעתי השירשור הזה מבליט כמה שיותר את האדיקות בה כל אחד מעוניין להגן על בחירתו.
@RanMoyal כבר כתב בעבר שלאחר בדיקתו מצא שכל הרסיברים שבדק, ללא כיול נשמעים אותו הדבר לאוזניו, וכי ההבדלים לאחר כיול קיימים, אולם לא עד כדי כך דרמטיים.

לקנות כיום רסיבר אנטם שיצא בשנת 2018, רק בשל המלצה של מישהו שהכיול שלו נוח ומדויק יותר, נראה לי מיותר. מקס' ממתינים כ- 30-60 יום עד שיצא מחליפו. מאידך, לבטל לחלוטין את כל הרסיברים של דנון רק מכיוון שמערכת הכיול לא היתה לטעמו של אחר, גם נראה לי מוגזם. לקנות אלטיטיוד + מגבר רב ערוצי רק בשביל מערכת 5.1 בסיסית גם עשוי להיות מופרך.

הבחירה צריכה להיות איפהשהו באמצע...

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 901 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

אנתאם יצא בסוף 2015 תחילת 2016 איפה שהוא באמצע בינהם.

יכולים לכתוב לך כמה משתמשים שחיברו "פלג אנד פלי" ויכולים
להגיד לך בוודאות שהאנתם נשמע פצצה יותר מהדנון או מהפיוניר שהיה להם... אבל תמיד יקומו ויגידו שזה לא תופס כי לאוזן אין זיכרון צליל ושצריך
לעשות בדיקות אחד מול השנה בהפרשי זמן קצרים... לי זה נשמע חסר טעם
מרגישים ויודעים מה היה לפני ומה יש עכשיו דיי בקלילות

שכל אחד ירכוש מה שהוא אוהב ומה שהכי נוח לו.
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #28 

@FastandFurious
·הזכרון השמיעתי הוא באמת בן כמה שניות. זו אחת הטענות נגד A/B ואני מודה שיש בזה צדק. לכן חשוב לעבוד עם פרוטוקול מסודר כשבודקים אודיו ולסמן בדיוק מה שומעים ומה מרגישים בקטעים מאוד ספציפיים ולרשום את זה בצד לפני שעוברים להאזנה השניה.

עשיתי את זה בפעם האחרונה בשביל הבדיחה ובשביל להעביר את הזמן בתקופת הסגר כשהשוואתי בין ה Anthem STR הדו ערוצי שלי לבין Sonic Impact T-Amp 2 שאותו הפעלתי מסוללות. זה היה מאוד משעשע וגם די חינוכי.

כמובן שגם עוזר להיות ישר עם עצמך. כמה פעמים בעבר הייתי בטוח שאני יכול לתלות את הסיבה לשינוי בדבר אחד מאוד נקודתי ולאחר מכן נאלצתי לחזור בי כי התברר שבצעתי חבילה שלמה של שינויים נוספים שהיה לי נוח לשכוח באותו הרגע.

למשל כתבתי מקודם שכל מה שעשיתי זה להריץ 3 כיולים ב MRX. ברור שזה לא ממש מדויק כי מי שהתעמק קצת גם קרא שכתבתי שבאחד הכיולים הזזתי את הרמקולים כדי למרכז טוב יותר את הבמה. נכון, אני יכול לטעון עכשיו שגם בעבר הזזתי רמקולים כשהיה לי דנון אבל אם להיות ישר - מעולם לא תיעדתי מה השתנה בכך פעם אז כך שאני לא יכול להסביר כמה אחוזים מהשינוי בין הדנון 4308ci ל720 MRX זה בגלל הגברה טובה יותר ומערכת כיול מתפקדת וכמה זה בגלל שפיתחתי מומחיות בהבנה לאן להזיז את הרמקולים כדי לשפר את הבמה.

niko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: איתן
נתן תודות: 655 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

lasik כתב:לדעתי השירשור הזה מבליט כמה שיותר את האדיקות בה כל אחד מעוניין להגן על בחירתו.
@RanMoyal כבר כתב בעבר שלאחר בדיקתו מצא שכל הרסיברים שבדק, ללא כיול נשמעים אותו הדבר לאוזניו, וכי ההבדלים לאחר כיול קיימים, אולם לא עד כדי כך דרמטיים.

לקנות כיום רסיבר אנטם שיצא בשנת 2018, רק בשל המלצה של מישהו שהכיול שלו נוח ומדויק יותר, נראה לי מיותר. מקס' ממתינים כ- 30-60 יום עד שיצא מחליפו. מאידך, לבטל לחלוטין את כל הרסיברים של דנון רק מכיוון שמערכת הכיול לא היתה לטעמו של אחר, גם נראה לי מוגזם. לקנות אלטיטיוד + מגבר רב ערוצי רק בשביל מערכת 5.1 בסיסית גם עשוי להיות מופרך.

...
עם כל הכבוד(ויש כבוד) לרן מויאל עברתי לאנטם 720 מפיוניר LX73(יש שרשור שלם על כך) ההבדל
היה כל כך גדול ומיידי לפני הכיול, רמת ההגברה והפרה באנטם בכמה רמות מעל הפיוניר(אני משווה למה שהיה
לי ולא למשהו שלא שמעתי), את הבדיקות שלי אני עושה בדו ערוצי כי שם ההבדלים ברורים וחדים, נוסיף את מערכת
הכיול שלעומת הפיוניר זה שמיים וארץ....הכיוון ברור.
אין לי ספק שהאנטם לא מושלם, אבל מבחינתי הוא התמורה הגדולה ביותר למחירו ובגדול.
JVC X5500
Anthem MRX1140
Paradigm Signature S8v2
Arendal 1723 center
Arendal sub2V
A.Technology4200

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

lasik כתב:לדעתי השירשור הזה מבליט כמה שיותר את האדיקות בה כל אחד מעוניין להגן על בחירתו.

...
לא זכור לי שזה מה *שבדיוק* אמרתי...אבל קרוב..:)

אכן, לפני מספר שנים היו אצלי בבית כ 5-6 רסיברים בו זמנית, ההבדלים בינהם ללא הפעלת הרום קורקשן, היו הבדלי וויסינג, הנובעים מכיול פנימי שונה שיוצא תחת החברה.

חלק מהחברות מדגישות תחומים מסוימים בספקטרום ובכך מנסים ליצור סוג של בידול.
חלקן עושות את זה גם באמצעות משחק ב DAC.

לא כזה מסובך לגרום לרסיבר X להשמע לחלוטין כמו רסיבר Y, או מאוד קרוב.

מה שאנשים, לצערי, טרם הפנימו, היא העובדה שהאימפקט הכי גדול והכי דרמטי על הסאונד, יבוא בדמות החלל/האקוסטיקה, בין אם מדובר בטיפול אקטיבי (רום קורקשן) או פאסיבי.

ברגע שהופעלו תוכנות הכיול בין הרסבירים השונים, קל היה לשמוע את ההבדלים בין רסיברים שנסמכו על אודיסי, או מערכת הכיול של ימהה, או ARC, או כאלו שנסמכו על המערכת של פיוניר, או כאלו שנסמכו על דירק וכו'.

לבוא ולטעון שפלוני קנה ימהה וזה העיף את דנון לכל הרוחות, כאשר שניהם *לא היו מכוילים*, זה קישקוש ולא באמת נובע מבדיקה מעמיקה.
קצת משחק באקולייזר הפנימי של אחד מהם והם ישמעו מאוד מאוד קרוב אחד לשני.

האם יכולות מערכת הכיול הן הדבר הכי חשוב בכל המכשירים הללו ואין בלתם?

בהנחה שמערכת כיול Y טובה יותר ממערכת X, האם ניתן להסיק שרסיבר/פרוססור המסתמך על מערכת Y ישמע בהכרח טוב יותר מרסיבר/פרוססור המסתמך על מערכת X?

התשובה הקצרה לשתי השאלות הנזכרות היא: כן.

התשובה הארוכה קצת יותר מורכבת ונוגעת לא רק ליכולות של המערכת עצמה, אלא גם ליכולות של המשתמש למצות את אותה מערכת, העקביות של אותה מערכת והאפשרויות שנותנת המערכת למשתמש, להתאים את הסאונד לטעמו האישי.

לכן שידרוג מדנון לדנון, או מימהה לימהה, או מרסיבר של חברה X לרסיבר דור חדש של אותה חברת X, כל זאת כאשר מערכת הכיול לא עברה שינוי מהותי, הוא לא באמת "שידרוג", אלא More Of The Same.

רן

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”