עזרה בבחירה Sette 270wi vs. Eureka mignon

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
Benda25 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

עזרה בבחירה Sette 270wi vs. Eureka mignon

נושא שלא נקרא #1 

שלום,
מתלבט בין 2 המטחנות, פחות או יותר באותו מחיר, איכות הטחינה נראית זהה.
מה מומלץ/כדאי? למה לשים לב?

תודה

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 402 פעמים

Re: עזרה בבחירה Sette 270wi vs. Eureka mignon

נושא שלא נקרא #2 

@Benda25
·

הסט היא מטחנה עם חוות דעת פושרות לגבי אמינות אבל מספקת 0 אגירה ושקילה שזה סופר חשוב.
היוריקה מטחנה שהרוב לא מכירים, אבל היא מבית טוב ונותנת מה שעוד 100 מטחנות נותנות. בניגוד לסט היא אוגרת ומבוססת טיימר במקום שקילה (שלדעתי זה לא שווה הרבה).
בין שתיהן הייתי חופר קצת להבין אם הבעיות גיר של הסט עדיין קיימות ואם לא, הולך עליה.

Ohrf02
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

@Benda25
·

אם רעש הוא פקטור רציני מבחינתך הייתי הולך על הmignon.
הסטה קצת יותר יקרה אך באה עם משקל מובנה (הרבה יותר מדוייק מטיימר) ונאמר שעם 0 אגירה וטחינה אוורירית (נראה שהטחינה קצת יותר אוורירית בסטה מאשר בmignon).

עוד אספקט שכדאי לשקול זה המראה, הסדרה החדשה של הmignon נראית הרבה יותר טוב מהסטה (לפי דעתי האישית לפחות :) ).

Ohrf02
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

@ozeltzex
·

לא הייתי אומר שהmignon היא מטחנה לא מוכרת.

הסדרה החדשה של הmignon פחות מוכרת ופופולארית בארץ (רק בתקופה האחרונה חנויות ציוד לקפה מתחילות להביא את רוב הדגמים לארץ), אך באירופה היא מאוד פופולארית.

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 402 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

@Ohrf02
·

אם בא לך לקנות לפי פורומים בחו"ל סבבה. אישית הייתי מעדיף חוות דעת מקומית..
לא אומר שום דבר לרעתה, אבל היא סתם עוד מטחנה בלי שום פיצ'ר מעניין. אם זה מספיק לך נהדר.

smario
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0

נושא שלא נקרא #6 

סתם מתוך סקרנות
הniche בחוץ מאיזה סיבה?

dgent
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

+1 לניש, משמעותית יותר שקטה מול ה SETTE .

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

ה-270Wi מטחנה אמינה מאוד. מי שאומר אחרת לא התעדכן בשנתיים מאז שיצאה ומכיר כנראה רק המוניטין של הדגם הקודם והבעייתי (270W).

הבחירה די פשוטה לדעתי:

- אם חשוב לך טחינה on-demand (כלומר ישירות מההופר), אחריות מקומית ושקט (במובן של דציבלים) - לך על ה-Eureka Mignon Specialita. על ה-Eureka Mignon הרגילה הייתי מדלג. אין לה טיימר דיגיטלי ומצבים לבודד וכפול, ולדעתי אלה דברים מינימליים לטחינה on-demand נוחה.
- אם חשוב לך טחינה on-demand עם אגירה מינימלית ונוחות מקסימלית - לך על ה-Sette 270Wi
- אם אתה מעוניין לבצע single-dosing (כלומר לשקול ידנית כל מנת פולים לפני שאתה טוחן), התקציב מאפשר ויש לך סבלנות לחכות למשלוח - לך על ה-Niche Zero. יש די קונצזוס שהיא המטחנה האולטימטיבית למשתמש ביתי שמעדיף single-dosing.
- אם לא החלטת עדיין אם אתה מעוניין בטחינה on-demand או single-dosing, לך על ה-270Wi. היא מעולה בשניהם. החיסרון היחידי שלה הוא רעש. היא לא מטחנה שאתה רוצה להפעיל אחרי שבני הבית הלכו לישון.

בהצלחה!

Benda25 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

תודה על התשובות, חברים
יש לכם המלצה למטחנה אחרת?
להבנתי ניש עולה כ 2700 שח ולכן מחוץ למשחק.
גם משומשות באות בחשבון.

שוב תודה

Benda25 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #10 

לגבי הסטה, מבין שאין יבוא לארץ ועניין האחריות/חלפים קצת יותר מאתגר.
אשמח גם להמלצות על חנויות
תודות

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

Benda25 כתב:להבנתי ניש עולה כ 2700 שח ולכן מחוץ למשחק.
...
ה-270Wi גם לא רחוקה מהסכום הזה. הדיווח האחרון שראיתי בפורום היה ממישהו שקנה אותה ב-2400 ש"ח. זה בתקציב?

אם אתה רוצה לרדת בתקציב, אפשרות אחת לקנות Eureka Mignon Specialita ביבוא אישי. אם אני זוכר נכון זה מוריד את המחיר לאיזור ה-1700 ש"ח. אם אחריות מקומית שווה לך תוספת של 600 ש"ח רק אתה יכול להחליט.

noam
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 54 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

לי יש את ה 270wi רק כמה שבועות אז רק מחזיק אצבעות שלא אתקל בנושא האמינות.
חוץ מזה כל פעם שאני טוחן אני נהנה מהקלות שבחזרתיות ובכיוונון, איך שהקפה יוצא בדיוק ליידית, בצורה האורירית מאוד ובדיוק במשקל שקבעתי.
אני לא מכיר מטחנה עדיפה כיום על המטחנה הזאת.

שמוליק_טל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

boren כתב:ה-270Wi מטחנה אמינה מאוד. מי שאומר אחרת לא התעדכן בשנתיים מאז שיצאה ומכיר כנראה רק המוניטין של הדגם הקודם והבעייתי (270W).

הבחירה די פשוטה לדעתי:

- אם חשוב לך טחינה on-demand (כלומר ישירות מההופר), אחריות מקומית ושקט (במובן של דציבלים) - לך על ה-Eureka Mignon Specialita. על ה-Eureka Mignon הרגילה הייתי מדלג. אין לה טיימר דיגיטלי ומצבים לבודד וכפול, ולדעתי אלה דברים מינימליים לטחינה on-demand נוחה.
- אם חשוב לך טחינה on-demand עם אגירה מינימלית ונוחות מקסימלית - לך על ה-Sette 270Wi
- אם אתה מעוניין לבצע single-dosing (כלומר לשקול ידנית כל מנת פולים לפני שאתה טוחן), התקציב מאפשר ויש לך סבלנות לחכות למשלוח - לך על ה-Niche Zero. יש די קונצזוס שהיא המטחנה האולטימטיבית למשתמש ביתי שמעדיף single-dosing.
- אם לא החלטת עדיין אם אתה מעוניין בטחינה on-demand או single-dosing, לך על ה-270Wi. היא מעולה בשניהם. החיסרון היחידי שלה הוא רעש. היא לא מטחנה שאתה רוצה להפעיל אחרי שבני הבית הלכו לישון.

בהצלחה!
...
תגיד, אתה צוחק?
סטה מטחנה אמינה מאוד?זאת כנראה המטחנה הכי לא אמינה שיש בעולם בפער גדול. אם היא עובדת אצלך שנתיים, כנראה שבקרוב מאוד תפסיק לעבוד. הגיר עשוי עם גלגלי שיניים מפלסטיק ולכן לא מחזיק הרבה זמן. לא שינו את זה גם ב WI ולהרבה מאוד אנשים המטחנה שבקה. סטה שולחים גירים חדשים למי שמבקש גם בתום תקופת האחריות, אבל עדיין לא שינו את הגיר למשהוא יותר אמין.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #14 

שמוליק_טל כתב: אבל עדיין לא שינו את הגיר למשהוא יותר אמין.
...
שינו גם שינו. הנה ציטוט של תגובה של היצרן לשאלה של מישהו בפורום coffeesnobs.com.au:
[left]
Thanks for your interest in Baratza grinders. It looks like you've done your research! The improvements we have made to the Sette 270Wi vastly increase longevity and performance. Not only is the software completely re-done, but the gearbox went through some*major design changes. Several other components have been upgraded/improved to improve longevity and overall performance as well.*

So far, the Sette 270Wi has been on the market in the U.S. for around six months, and we've only had great feedback. We haven't seen any of the same issues that we experienced with the 270W.

I hope this gives you confidence in your purchase! Also, all Baratza grinders purchased from an authorized seller come with at least a 1 year warranty, provided by the importer. In your case, the importer in Australia is Five Senses. If you have any issues with your grinder, Five Senses is extremely helpful and knowledgeable.*[/left]
...
(ההדגשה שלי)

בניגוד למטחנות אחרות שדורשות טיפול במעבדה, באראצה מוכרים חלקים ומספקים הוראות במידה וצריך לבצע תיקון. כשמדובר בדור הקודם (270W) הם אפילו שולחים גירבוקס חדש על חשבונם. לא שגירבוקס חדש זה סיפור יקר. הוא עולה 30 דולר, סכום שרוב האנשים כאן מוציאים על קפה בחודש אחד. אבל שנתיים אחרי, לא אני ולא חמשת הקונים האחרים שרכשו איתי את המטחנה אין בעיות איתה. מי שמושפע מההפחדות בפורומים מפסיד מטחנה פנטסטית. גם בסכום כפול אני לא רואה אף מטחנה שהייתי מעדיף.

שמוליק_טל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

@boren
·
תסביר את זה לבחור הזה:

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”