חוק החמש משתמשים?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
nirmv
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 59 פעמים
קיבל תודות: 117 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

שקרית או לא שקרית, הפרסומת מצויינת.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

היה לי בזק שנים והייתי מרוצה, כל הבעיות עם בזק התחילו אצלי שעברתי מ 40 מגה ל 100 מגה , התשתית מימי טרפופו של בזק לא מסוגלת להעביר 100 מגה ומקסימום היה לי 60 מגה, אבל 60 מגה היה יכול להיות סבבה אם לא היו ניתוקים כל שעה..
ואז 5 דקות אין אינטרנט...
לפני כחודשיים עברתי להוט לחבילה של 200 מגה 5 מגה upload , מעולם לא ראיתי בבדיקת speed test פחות ממאה...
והכי חשוב, אין ניתוקים !!
אז שיש 500 של הוט, זה לא אומר שיש 500 מגה אבל בוודאי יותר מ 200 ברוב הזמן,
ועוד נתון חשוב,, ב 500 מגה נותנים 10 מגה של UPLOAD לעומת 0 ועד 0.1 בריבוע בבזק...
העלת קבצים חשובה לא פחות למי שמשתמש הרבה בשרותי ענן ובימים טרופים אלה לשימוש ב ZOOM ,
קשה לי להאמין שבתשתית של בזק אם יש 5 מתשמשי ZOOM בו זמנית שזה יעבוד בתעבורה של 0.1 בריבוע !! :)

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 312 פעמים
קיבל תודות: 543 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

@arix
·
גם בהוט זה תלוי בתשתית ובמזל שלך.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #19 

@integral
מזל זה תמיד נכון,
אבל מה לעשות, תשתית של בזק הינה תשתית מהאלף שעבר, חוטי נחושת שהתשמשו במלחמת העולם הראשונה אם לא לפני :)
תשתית של הוט בהרבה יותר מתקדמת, יכולה לעבור ג'יגות של תעבורה על קואקסים איך שלא תסובב את זה , זאת טכנולוגיה יותר מודרנית :)
רק שיהיו סיבים אופטיים לתוך הדירות (ולא רק עד הבניין) וכל צרכן יקבל סיב אופטי אז יהיה על מה לדבר ...

EyeKey
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

אני גם מרוצה מאוד מהחבילה 200 מגה של הוט. אני גר יחסית במרכז גוש דן והכי הרבה שיש לבזק להציע פה זה 40 מגה. אמנם קיבלתי בדיוק את החבילה באופן קבוע (בהוט אני אף פעם לא מגיע ל200, מקבל 100-150 בדרך כלל), אבל היו לי ניתוקים ומקרים שהאינטרנט פשוט לא עובד ליום-יומיים.

בקיצור אני נשאר בהוט והדבר היחידי שיגרום לי לעזוב אותם זה סיבים (באותו היום שזה יגיע אני עובר), לא חוזר לתשתית הארכאית של בזק.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

arix כתב:@integral
אבל מה לעשות, תשתית של בזק הינה תשתית מהאלף שעבר, חוטי נחושת שהתשמשו במלחמת העולם הראשונה אם לא לפני :)
תשתית של הוט בהרבה יותר מתקדמת, יכולה לעבור ג'יגות של תעבורה על קואקסים איך שלא תסובב את זה , זאת טכנולוגיה יותר מודרנית :)
...
רק לידיעתך...
שימוש בקואקס לתקשורת החל בשנת 1858 - כבל תקשורת הטראנס אטלנטי הראשון.
שימוש בכבל נחושת דו גידי לתקשורת החל מאוחר יותר, בסוף המאה ה- 19.

אל תזלזל בכבלי נחושת - אפשר להעביר בהם נתונים במהירויות הרבה יותר גבוהות ממה שבזק מספקים לנו בישראל.
הבעיה היא לא בכבלי הנחושת עצמם, אל במערכות בזק שאליהן מחובר החיווט שמגיע אל הבתים.

למשל אפשר כבר כמה שנים לספק חיבור ג'יגהביט על זוג חוטי נחושת.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

Amir64 כתב:

...
רק לידיעתך...
שימוש בקואקס לתקשורת החל בשנת 1858 - כבל תקשורת הטראנס אטלנטי הראשון.
שימוש בכבל נחושת דו גידי לתקשורת החל מאוחר יותר, בסוף המאה ה- 19.

אל תזלזל בכבלי נחושת - אפשר להעביר בהם נתונים במהירויות הרבה יותר גבוהות ממה שבזק מספקים לנו בישראל.
הבעיה היא לא בכבלי הנחושת עצמם, אל במערכות בזק שאליהן מחובר החיווט שמגיע אל הבתים.

למשל אפשר כבר כמה שנים לספק חיבור ג'יגהביט על זוג חוטי נחושת.
...
ממש לא נכון , בכבל התת ימי השתמשו בכבל טלגף שנקע לאחר כמה ימים ואז העבירו כבל עם הרבה גידים בדומה לכבל של בזק היום , כמובן פחות איכותי....
כבל קואקסילי המציאו רק בשנת 1880 (ראה כבל קואקסילי בויקיפדיה)
בקשר לכבלי הנחושת של בזק, די להסתכל בארונות התקשורת בבתי האב בישראל ולקבל חום....
בקשר חיבור ג'יגהביט על כבלי נחושת, שכחת לציין פרט חשוב, שבזק חייבת לספק חיבור אופטי עד ארון התקשורת בבניין ושלא כמו היום שיש ארון תקשורת שכונתי..
הכבלים של בזק בבתים זה לא CAT7 , זה חוטי נחושת מעפנים לא מסוככים עם בידוד שיבש כבר מזמן,
רק שיהיה כבל אופטי לכל בית אב אז זה יהיה כבר משהו חדשני ולא בידוד מתקלף מהאלף שעבר כמו היום
...
·

רןכהן (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

nirmv כתב:שקרית או לא שקרית, הפרסומת מצויינת.
...
·
מה אתה אוהב בפרסומת הזאת?

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #24 

arix כתב:@integral
מזל זה תמיד נכון,
רק שיהיו סיבים אופטיים לתוך הדירות (ולא רק עד הבניין) וכל צרכן יקבל סיב אופטי אז יהיה על מה לדבר ...
...
·

אתה עובד בהוט? יש לי חבר בחיפה שמתפרנס בזום והוט מתנתק אצלו ללא הרף. אז מה עוזר 500 מגה? תלוי מאוד מה מצב התשתית שמחוברת אליך של בזק או של הוט.

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #25 

arix כתב:
...
...
ממש לא נכון , בכבל התת ימי השתמשו בכבל טלגף שנקע לאחר כמה ימים ואז העבירו כבל עם הרבה גידים בדומה לכבל של בזק היום , כמובן פחות איכותי....
כבל קואקסילי המציאו רק בשנת 1880 (ראה כבל קואקסילי בויקיפדיה)
בקשר לכבלי הנחושת של בזק, די להסתכל בארונות התקשורת בבתי האב בישראל ולקבל חום....
בקשר חיבור ג'יגהביט על כבלי נחושת, שכחת לציין פרט חשוב, שבזק חייבת לספק חיבור אופטי עד ארון התקשורת בבניין ושלא כמו היום שיש ארון תקשורת שכונתי..
הכבלים של בזק בבתים זה לא CAT7 , זה חוטי נחושת מעפנים לא מסוככים עם בידוד שיבש כבר מזמן,
רק שיהיה כבל אופטי לכל בית אב אז זה יהיה כבר משהו חדשני ולא בידוד מתקלף מהאלף שעבר כמו היום
...
https://en.wikipedia.org/wiki/Coaxial_cable#History
[1858 — Coaxial cable used in first (1858 ) transatlantic cable.[47
...
1880 זו רק השנה בה נרשם הפטנט על כבל קואקסיאלי באנגליה.
בדיוק כמו שבשורה אחת למטה באותו מקום כתוב שב- 1884 נרשם פטנט בגרמניה.

בזק לא חייבת לספק סיב אופטי עד הבית, רק עד ארון התקשורת הקרוב לבית.
מארון התקשורת ועד לבית אפשר להשאיר חיבור נחושת דו גידי ולהעביר 1gbps. (עד 250 מטר)

בזק חייבת בחיווט רק עד לארון כניסה לבניין.
אם יש לך חיווט לא תקין בבית, באחריותך להחליף אותו אם זה מפריע לך, לא באחריות בזק.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #26 

integral כתב:
אתה עובד בהוט? יש לי חבר בחיפה שמתפרנס בזום והוט מתנתק אצלו ללא הרף. אז מה עוזר 500 מגה? תלוי מאוד מה מצב התשתית שמחוברת אליך של בזק או של הוט
...
·

.
...
אני לא עובד בהוט ,
אני בכלל עובד בחברה שמפתחת 5G , לדעתי הכל יהיה בעתיד הלא רחוק אלחוטי , לא אופטי, לא נחושת ולא קואקסים, אבל זה כבר נושא חדש לוויכוח :)
500 מגה צריך במשפחות שיש שם הרבה משתמשים...
גם לי היה חבר שהיו לו ניתוקים בהוט, לאחר מעבר לספק אינטרנט אחר אין יותר ניתוקים,
ללמדנן שזאת לא בעייה של תשתית כמו התשתיית העלובה של בזק....

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

Re: חוק החמש משתמשים?

נושא שלא נקרא #27 

mescaline כתב:
...
...
·

יש לי חבר גר בקיסריה שאצלו בבית יש חיבור מבזק ביום טוב הוא מקבל 30-35 מגה (בפועל מחובר על 100)
לא מגזים אבל יש לו בבית מעל 100 מכשירים שמחוברים לרשת, יש 9 אקסס פויינטים ו 13 טלוזיות, בכל זמן נתון יש לפחות 4-5 טלוזיות שצופים בהן ב נטפליקס/פלקס/סלקום TV ומשמיעים קבוע בבריכה ובלפחות עוד 2-3 חדרים מוזיקה בסטרימיניג מטידל/ספוטיפי, גם המשרד של אחד ההורים ממוקם בבית והעוזרת כמעת קבוע על ZOOM/סקייפ עם המשפחה שלה אפילו שהיא מבשלת או מקפלת כביסה ובחיים לא נתקלתי אצלו בגימגום בצפיה/שמיעה או שמעתי אותו מתלוננן על תקיעות.
...
·שמע אין סיכוי שמקבל כזאת מהירות וזה מספיק לכולם, בתור אחד שהקים לא מעט בתים חכמים מבחינת תיצור הרשת עם
100 נקודות פלוס...2 עד 3 שיחות זום באיכות גבוהה חונקות קו כזה מבחינת העלאה, צריך כ 2 עד 3 מגהביט שנייה לכל אחד,
אלא אם כן באיכות נמוכה יחסית. כנ"ל לגבי 2 טלביזיות שמנגנות 4K כל אחת צריכה 15 מגהביט שנייה עם שידורי HD ב 5 מגהביט אז יש סיכוי, ספוטיפי לא צורך הרבה רוחב פס בד"כ 0.5 מגהביט שניה.גם עם נתב חזק מאוד עדיין רוחב הפס פשוט לא מספיק...היום אני מחבר הרבה פעמים בתים מסוג זה עם 500 מגה בתצורת Bizbox של הוט שעולה כ 350 ומע"מ לחודש. במקרים מסויימים 2 קוי בזק אחד לגיימר מהוות פתרון יחסית זול.
ילד אחד שמשחק פורטנייט יכול לעיתים לצרוך את כל רוחב הפס בעצמו....

שבת שלום וסוף שבוע נעים!

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #28 

Amir64 כתב:
...
...
בזק לא חייבת לספק סיב אופטי עד הבית, רק עד ארון התקשורת הקרוב לבית.
מארון התקשורת ועד לבית אפשר להשאיר חיבור נחושת דו גידי ולהעביר 1gbps. (עד 250 מטר)

בזק חייבת בחיווט רק עד לארון כניסה לבניין.
אם יש לך חיווט לא תקין בבית, באחריותך להחליף אותו אם זה מפריע לך, לא באחריות בזק.
...
אמרת את התשובה העצובה בעצמך...
בזק לא חייבת שום דבר :) אז למה להתחבר אליהם ? :)
"בזק לא חייבת לספק סיב אופטי עד הבית"
"אם יש לך חיווט לא תקין בבית, באחריותך להחליף אותו אם זה מפריע לך, לא באחריות בזק"
לידעיתך, בזק השחילה לי את החוטים המעפנים בבית (לפני 35 שנה בערך) ..
אבל התשובה שלך אם לא הבנת "לא חייבת"
בהוט לפחות הם אחראים (למיטב ידיעתי) גם לחוטים בבית :)

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #29 

arix כתב:
...
...
אמרת את התשובה העצובה בעצמך...
בזק לא חייבת שום דבר :) אז למה להתחבר אליהם ? :)
"בזק לא חייבת לספק סיב אופטי עד הבית"
"אם יש לך חיווט לא תקין בבית, באחריותך להחליף אותו אם זה מפריע לך, לא באחריות בזק"
לידעיתך, בזק השחילה לי את החוטים המעפנים בבית (לפני 35 שנה בערך) ..
אבל התשובה שלך אם לא הבנת "לא חייבת"
בהוט לפחות הם אחראים (למיטב ידיעתי) גם לחוטים בבית :)
...
לא באתי להתווכח איתך איזו תשתית עדיפה, או איזו חברה.
רק תיקנתי את העובדות הלא נכונות שרשמת בהודעה הזו:
https://www.hometheater.co.il/vp3104241#3104241

בזק חיה על השוק העסקי, וממש לא כדאי לה להשקיע בתשתיות לשוק הביתי.
בטח לא כשמשרד התקשורת לא עושה את העבודה המצופה ממנו, כרגולטור של שוק התקשורת בישראל.

למען הסר ספק...
אין לי שום דבר טוב להגיד על בזק.
אין לי אינטרנט שלהם, ואפילו לא טלפון.

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #30 

arix כתב:
...
...
אני לא עובד בהוט ,
אני בכלל עובד בחברה שמפתחת 5G , לדעתי הכל יהיה בעתיד הלא רחוק אלחוטי , לא אופטי, לא נחושת ולא קואקסים, אבל זה כבר נושא חדש לוויכוח :)
500 מגה צריך במשפחות שיש שם הרבה משתמשים...
גם לי היה חבר שהיו לו ניתוקים בהוט, לאחר מעבר לספק אינטרנט אחר אין יותר ניתוקים,
ללמדנן שזאת לא בעייה של תשתית כמו התשתיית העלובה של בזק....
...
·

זה לא מלמד כלום. לחבר שלי יש הוט עם ספק אחר ועבר יותר מאחד. עדיין יש ניתוקים. הוט בעצמם אומרים ללקוחות שלא בכל מקום ניתן לתת 500 ואפילו 200 מה שאומר שגם שם יש תשתית ויש תשתית.

לגבי השטות עם ה 500 מגה שכתבת, אצלי יש בית מאוד עמוס, עם משתמשים תובעניים, כולל משחקי רשת, זומים, הורדות כבדות, 3 תחנות סטינג ועד היום הסתפקנו בגדול עם כ 60 מגה. הרבה יותר חשוב איזה ראוטר מנהל את כל התקשורת הזאת מאשר רוחב הפס. יש כמובן גם שרת פלקס, אבל זה לא קשור לאינטרנט.

לאחרונה נדפקה התשתית של הקו שעליו ישב האינטרנט, אז הזמנתי קו אינטרנטו שבינתיים נותן כ 80 ועובד מצויין. הזמנתי גם קו נוסף ואעשה דאבל WAN לתקופה, אבל זה ממש לא קשור לרוחב הפס. הזמנתי כדי שבמידה ויש נפילות תהיה אלטרנטיבה כי אני זקוק לזום לעבודה, על הדרך זה גם ישפר רוחב פס.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”