המלצות למערכת 2.1 בסלון בכ-6000 ש"ח

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
si (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

המלצות למערכת 2.1 בסלון בכ-6000 ש"ח

נושא שלא נקרא #1 

שלום,
מחפש לקנות מערכת שמע לסלון (נטפליקס, ערוצי טלויזיה ומוזיקה מיוטיוב).
האישה והאסטטיקה מאפשרים לקנות את הרכיבים הבאים:
1. זוג רמקולים מדפיים
2. סאב
3. רסיבר דק לקולנוע ביתי

האם התצורה שציינתי מומלצת? (אין אופציה לרמקולים אחוריים)
אשמח לקבל המלצות למוצרים מתאימים.

ראית שיש מבצע לסאב של SVS בב-2000 שח. נגיד רמקולים מדפיים עוד 1500 שח.
רסיבר ראיתי למשל את זה: https://www.pompa.co.il/product/%D7%A8%D7%A1%D7%99%D7%91%D7%A8-%D7%A8%D7%A9%D7%AA-%D7%93%D7%A7-marantz-nr1509

תודה

רונן
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 1053 פעמים
קיבל תודות: 152 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אני מרוצה מהדנון שבקישור

http://manuals.denon.com/dra800h/EU/EN/index.php

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: המלצות למערכת 2.1 בסלון בכ-6000 ש"ח

נושא שלא נקרא #3 

@si
2.1 תצורה מקובלת בהחלט, אם כי יותר מקובלת לחובבי סטריאו. לקולנוע ביתי מקובל 5.1 ומעלה. אבל אין מניעה ל2.1 או 3.1 עם רמקול סנטר שמתמקד בעיקר בהשמעת דיאלוגים.
רסיבר תלוי בצרכים שלך. היתרון הגדול של המרנץ הזה זה שהוא נמוך וקל יותר למצוא לו מקום. רהיטי טלויזיה הם ברובם מאוד לא פונקציונלים לAV - אין מספיק מקום לסנטר, מגבר, העברת כבלים וכו.

רמקולים יש אין סוף, השאלה מה אתה אוהב ומה מגבלות הנראות שלהם (האם צריכים להיות מעוצבים וכו). אמרת שאתה רוצה מדפיים, איפה אתה הולך להניח אותם?

אחוריים אמרת שאין אפשרות. זאת כי אתה לא רוצה לתלות? מה עם סטנדים?

si (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

הרמקולים לא צריכים להיות מעוצבים אבל לא בומבסטיים מדי, מעדיף לא רמקולים לוויניים.
חשבתי להניח את המדפיים על המזנון ליד הטלויזיה (יש מקום).

מנסה להימנע מרמקולים אחוריים גם מסיבות אסטטיות ובכל מקרה אין לי תעלות לרמקולים אחוריים.
לגבי רמקולים אחוריים - האם באמת קריטי לשימושים שלי? אני לא חובב קולנוע הרדקור...

רוצה סה"כ לשפר איכות סאונד הבוקע מהטלויזיה ושמיעת מוזיקה מהיוטיוב.

לגבי רמקול סנטר - האם אפשר לקנפג את הרסיבר כדי שידע שאין רמקול סנטר ושאת ה-"סאונד של הסנטר" ישמיע דרך הרמקולים הקדמיים?

תודה על העזרה

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

@si
אם אתה נעול בכיוון של 2.1 ולא לעבור מעבר לזה כרגע, אתה יכול לצמד לסאב שבמבצע רמקולים מוגברים מאותה חברה.
כמובן ניתן לחבר אליהם את הסאב.
הם תומכים ביכולת הזרמה מהרשת, תוכל לחבר את הטלוויזיה אליהם בכבל אופטי וליהנות מהפורמטים שהטלוויזיה יכולה לתת.
לא כולל אטמוס במידה וקיים, כי אין חיבור HDMI וגם בכל מקרה החוויה שתקבל מ-2 רמקולים לא תהיה הכי אופטימאלית.
מידע כאן: https://www.svs.co.il/73904-Prime-Wirel ... er-System-
אני שמעתי אותם עם סאב מסדרה נמוכה יותר (SB1000) והסאונד נשמע מדהים.

במצב כזה סגרת את הסיפור ב-5,000 שקל ואין צורך ברסיבר נוסף מה שמייצר מינימאליזם מקסימאלי.

אופציה נוספת כפי שכתבת היא לקחת את הסאב + רמקולים קדמיים שכוללים רמקולי אטמוס מובנים בהם (יש כאלה בלוחות פה אם לא נמכרו עדיין) ורסיבר סלים (שאגב יותר יקר מרסיבר "רגיל").
התצורה שתקבל היא 2.1.2 שזה טיפה עדיף מ-2.1 רגיל. ימהה אלופים בהדמיות של צליל תלת מימדי.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

si כתב:הרמקולים לא צריכים להיות מעוצבים אבל לא בומבסטיים מדי, מעדיף לא רמקולים לוויניים.
חשבתי להניח את המדפיים על המזנון ליד הטלויזיה (יש מקום).

מנסה להימנע מרמקולים אחוריים גם מסיבות אסטטיות ובכל מקרה אין לי תעלות לרמקולים אחוריים.
לגבי רמקולים אחוריים - האם באמת קריטי לשימושים שלי? אני לא חובב קולנוע הרדקור...

רוצה סה"כ לשפר איכות סאונד הבוקע מהטלויזיה ושמיעת מוזיקה מהיוטיוב.

לגבי רמקול סנטר - האם אפשר לקנפג את הרסיבר כדי שידע שאין רמקול סנטר ושאת ה-"סאונד של הסנטר" ישמיע דרך הרמקולים הקדמיים?

תודה על העזרה
...
אתה יכול ללכת על מדפיים ולהניח אותם על השידה, אין בעיה.
אתה לא חייב סנטר או אחוריים. סאב מומלץ מאוד אם משתמשים במדפיים ואתה שומע או רואה תוכן עם יחסית הרבה באס ונמוכים. בוא נאמר שלחדשות ערוץ 12 אתה לא צריך סאב :)
אתה יכול ללכת בכיוון שavihuli הציע ולחסוך צורך בחיווט נוסף ומגבר. בSVS שהוא הציע יש יציאה לסאב שזה גם עוזר לדלג על מגבר. יש עוד רמקולים מוגברים עם התכונה הזאת אם המחיר שלהם גבוה לך מידי או שאתה לא אוהב גימור גלוס (כמוני). למשל Kanto YU6 (וופרים קצת יותר גדולים מSVS) שעולה בארץ בסביבות 2000:
https://www.kantoaudio.com/powered-speakers/yu6/
יש בטח עוד אופציות כאלו. לא מאוד מכיר רמקולים מוגברים.
לגבי סאב יש כרגע חיסול של דגמי SVS שיצאו מהמחזור במחיר נוח מאוד, אז שווה לקנות לפני שיגמר המלאי.

tamir89
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

@avihuli
·
איך איכות השמע של ה-svs prime המוגברים ביחס לדגם ה-prime satellite הלא-מוגבר?
מצטער שאני "רוכב" על האשכול של הבחור, פשוט אני עומד בפניי בניית מערכת 2.1 בתקציב דומה ושמתי עין על ה-svs prime satellite.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

@tamir89
אישית לא הייתי לוקח סטלייטים פסיביים עם דרייברים קטנים כקדמיים אלא אם זה לשולחן מחשב ושימוש בווליום נמוך יחסית בשמיעה מקרוב.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #9 

tamir89 כתב:@avihuli
·
איך איכות השמע של ה-svs prime המוגברים ביחס לדגם ה-prime satellite הלא-מוגבר?
מצטער שאני "רוכב" על האשכול של הבחור, פשוט אני עומד בפניי בניית מערכת 2.1 בתקציב דומה ושמתי עין על ה-svs prime satellite.
...
אני אענה לך בציטוט שלי מלפני שנה ומשהו עת האזנתי לשניהם, זה נראה לי ייתן לך את התשובה הכי טובה.

הפעם, גם עשיתי סשן האזנה קצר.

בחדר הקטן: זוג SVS Prime Sat לבנים יפייפיים, משולבים עם SB2000 ומחוברים למגבר החדש של SVS, ה- Prime Wireless Soundbase. פאק !! יש לדבר הקטן הזה ווליום מטורף ומדוייק. תענוג !!

באולם הגדול (משמאל לקופה): זוג Prime Wireless Speaker System בצבע שחור גלוס, מחוברים ל- SB1000 לבן. מאי הזרים אודיו באלחוטי לרמקולים מהפלאפון שלו.
האמת - מרשים !! מאוד !! הרמקולים הקטנים האלו הצליחו למלא את כל החלל של האולם, כאילו מבלי להתאמץ ושוב בצורה מדוייקת. חייבים לשמוע את זה באוזניים.
אם המוצר הזה ימונף נכון שיווקית, לדעתי אפשר להגיד ביי ביי לכל הסאונד-ברים. ולבטח הוא יכול להחליף בשקט את כל מי שרוצה לקבל סאונד עשיר / מלא מבלי "לקבל בראש" מהאישה.
הרמקולים יחסית קטנים ולא תופסים את העין ובקלות יכולים להשתלב במזנון, חדר מגורים, בצידי המחשב וכו'.
...
מקור: https://www.hometheater.co.il/vp2953495#2953495

שים לב ששני הדגמים, חולקים למעשה את אותם דרייברים בגודל של 4.5 אינץ' ועוד טוויטר 1 אינץ'.
אחד מוגבר פנימית ואחד מוגבר ע"י רסיבר, כך שהתוצאה אמורה להיות דומה מאוד עד זהה, תלוי בכיול ובהשפעה של איזה רסיבר מחובר ובחותמת הסאונד שלו.

@Avi_Dagan נוטה להסכים לנושא גודל הדרייברים, רק שים לב שכאן זה לא המקרה.
מה גם שלא רק לגודל הדרייבר יש השפעה על "גובה הווליום" האפשרי.
הסאונד המלא שהרמקולים הציגו במילוי חלל התצוגה הענקי שיש בחנות, מאוד!! הפתיעו אותי ולפיכך אני לא מוצא שום בעיה שלא יצליחו למלא חלל סלוני שהוא קטן בהרבה, אפילו בקנה מידה של עד פי 6-9 מהחנות לסלון טיפוסי.

לשימושים ולצרכים ששני החברים פה הציגו, נראה לי התוצאה תהיה הרבה מעבר למשביעת רצון.
כמובן שאפשר גם לסגור את הסיפור עם סאונד בר פשוט (עם / בלי סאב מצורף) החל מכ-700 ש"ח ועד לכמה אלפים בודדים ועדיין אני חושב שהתוצאה לא תהיה שקולה בכלל לתצורה של זוג מדפי + סאב בריא.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #10 

@Avi_Dagan
אגב, הגימור עץ בחלופה שהבאת נראים טוב בעיני, אבל כבר עניין של טעם ועיצוב של שאר החלל בסלון... (Y)

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

@avihuli
אני לא מומחה גדול, אבל ממה שאני יודע עם הגברה פנימית וביי אמפ אפשר להגיע לתוצאות טובות יותר מאשר עם הגברה חיצונית. שים לב שיש להם גם FR שונה למרות שהדרייברים על פניו דומים/זהים. יכול להיות שאני מדבר שטויות גם :)
אם הולכים יקר יותר, יש גם מוגברים עם DSP שנותן עוד שיפורים.
עד כמה קטן חדר ההדגמה הקטן? tamir89 לא ציין לאיזה גודל חדר ומטרה הוא שוקל את הסטלייטים.
אני תמיד מעדיף שחור מט כי אני בן אדם משעמם (כנראה) :)

tamir89
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

@avihuli
תבורך על ההשוואה, זה בדיוק מה שחיפשתי.
כמו כן קלעת בול לעניין של הסאונד בר. לצערי הסלון שלי בנוי כך שדיי בעייתי לשים רמקולים אחוריים בתצורה של 5.1 ולכן חשבתי בהתחלה להתפשר על סאונד-בר. אחרי שהבנתי שגם הסאונד-בר הטוב ביותר שאקנה לא משתווה באיכות שלו לזוג רמקוליים קדמיים + רסיבר, החלטתי ללכת על 2.1 וכך גם תהיה לי אפשרות בעתיד להתרחב ל-3.1 ואפילו ל-5.1 (אם כי שוב זה פחות סביר בסלון שלי).

@Avi_Dagan
תודה על ההתייחסות.
לשאלתך אצלי מדובר בסלון עם מטבח פתוח בשטח כולל של כ-40 מ"ר, החלק המיוחס רק לסלון הוא כ-32 מ"ר.
השימוש הוא עבור שידורי טלוויזיה / סרטים / הופעות / נטפליקס.
אחת הסיבות ששמתי עין על ה-prime satellite זה הרצון של האישה לרמקולים "לבנים וקטנים" (כמובן שקטנים זה עניין סובייקטיבי אבל לצורך העניין בוא נאמר לא יותר מ-25 ס"מ גובה), ומבחינת עלות/תועלת הגעתי למסקנה שבתקציב של 6,000 ש"ח ה-svs prime satellites עונים על הצרכים והתנאים הללו.
כמובן שאם אתה יכול להמליץ על רמקולים אחרים שמתאימים לדרישות הנ"ל אני יותר מאשמח לשמוע.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

@tamir89
אתה בהחלט יכול לנסות אותם. אולי תיגש ליבואן ותנסה לשמוע שם בחדר שבערך בגודל של שלך (אם יש להם). אם במבחן הבית לא יעבדו לך, תוכל למכור אותם בהפסד קל. הם יחסית זולים אז ההפסד גם לא יהיה גדול.
המלצות אחרות קשה לי לתת, גם כי אני לא מכיר המון דגמים וגם כי אני לא מכיר את הטעם שלך בסאונד. יש גם אפשרות ללכת על יד שנייה שיצא יותר זול.
אם יש לך אוזניות טובות אתה יכול לנסות להשוות כל מיני רמקולים לקבל רעיון מסויים על איזה סאונד אתה אוהב:
https://www.hometheater.co.il/vt350147.html
זה אבל יותר מדד למוזיקה, לשימוש כקולנוע ביתי יש צרכים קצת שונים.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #14 

@tamir89
אתה צריך לקחת בחשבון גם מה ולאן אתה מכוון בהמשך.
היתרון שברמקולים מוגברים (לא משנה כרגע בכלל של איזו חברה), הוא שהם מבטלים עבורך את הצורך ברסיבר (חוסך כסף).
בהמשך הדרך אם תחליט "להתרחב" בתצורה מעבר ל-2.1, תמיד תוכל להעביר אותם לפינת המחשב "ולעוף" על הסאונד.

ואז סאב לסלון, כבר יש לך, הרי מיותר על המחשב, ואז תרכוש רסיבר מתאים + רמקולים פאסיביים שמתאימים לחלל הנתון ולצורך שלך. כפי שציינתי לימהה יש פיצרים שמאפשרים להתקין אפילו 5 רמקולים בבמה מקדימה וזה אמור לדמות סאונד היקפי.
כמה ריאליסטי זה נשמע ? לא שמעתי במו אוזניי.
אבל לאור כך שהם מייצרים את מקרני הקול הטובים בעולם ואף אלופים במצבי DSP שונים, לא חושב שזה לא יישמע מספיק טוב בהתאם לאילוצים. לא ייתן את הדבר האמיתי בפריסה "לפי הספר", אבל כנראה הכי קרוב שתקבל.

בכל אופן, הייתי מציע שתתקדם צעד צעד ותוך כדי הדרך (והאוזן שלך וכמובן גם האישה), תחליט איך להתקדם ולגדול בעתיד.

בהצלחה ותתחדש !!

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

@tamir89
אלו אולי יכולים להתאים לך מבחינת הגודל, צבע, עיצוב והמחיר:
https://www.qacoustics.co.uk/q3000i-ran ... eaker.html
https://www.qacoustics.co.uk/q-acoustics-3030i.html
היבואן בארץ זה פיוז.