מבקש המלצה לרסיבר

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

כנראה אקנה את ה q95t של סמסונג ב 65". OLED נראה לי כמו תוספת גבוהה מדי לתקציב, וכנ"ל מסך גדול יותר (אלא אם יורדים הרבה באיכות).

באתר הזה הסתכלתי אבל כמובן שלא כל פיצ'ר ברור לי מה הוא שווה. לגבי ה atmos virtualization הבנתי שזה לא משהו ובטח שלא שווה תוספת משמעותית.

ה-HDR+ פחות ברור לי.
לגבי תכנים, איפה יש HDR+? הכיוון זה נטפליקס וטורנטים בעיקר מבחינת תוכן איכותי. סדרות וסרטים שיצא לי להוריד בטורנט אפילו ב 4k לא מצאתי, רק 1080 במקרה הטוב, וגם שם צריך לשים לב שלא עשו יותר מדי דחיסה ואז גם ה 1080 נראה רע.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

GalZohar כתב:כנראה אקנה את ה q95t של סמסונג ב 65". OLED נראה לי כמו תוספת גבוהה מדי לתקציב, וכנ"ל מסך גדול יותר (אלא אם יורדים הרבה באיכות).

באתר הזה הסתכלתי אבל כמובן שלא כל פיצ'ר ברור לי מה הוא שווה. לגבי ה atmos virtualization הבנתי שזה לא משהו ובטח שלא שווה תוספת משמעותית.

ה-HDR+ פחות ברור לי.
לגבי תכנים, איפה יש HDR+? הכיוון זה נטפליקס וטורנטים בעיקר מבחינת תוכן איכותי. סדרות וסרטים שיצא לי להוריד בטורנט אפילו ב 4k לא מצאתי, רק 1080 במקרה הטוב, וגם שם צריך לשים לב שלא עשו יותר מדי דחיסה ואז גם ה 1080 נראה רע.
...
atmos virtualization של דנון זה איזו טכנולוגיית הדמייה של צחיחים מלמעלה בלי שיש לך רמקולים בתקרה או קרוב אליה. ניסיתי את זה פה ושם ולא שמתי לב לשינוי, אבל אולי לא בדקתי את זה מספיק לעומק או עם פסי קול עם נוכחות גובה מספיקה.
+HDR10 יש בתכנים מסויימים של 4Kו וHEVC בסטרימינג ובUHD BD, זה פחות נפוץ מDV אבל היום יש יותר מבעבר. תדע בעיקר אם הטלויזיה שלך מראה איזה זיהוי במסך ואם המקור ממנו אתה רואה תומך בזה. אולי באפליקציות סטרימינג יופיע בדף המידע של הסרט/סידרה. אפשר גם לבדוק על קובץ שהורדת על ידי ניתוח פשוט שלו עם mediainfo. בעקרון זה פורמט מתחרה לDV שלא קיים בכל מותג טלויזיה. סמסונג הם המותג המרכזי שתומך בו (לא תומכים בDV) וLG להיפך. יש פה ושם יצרנים שתומכים בכל 3 הסוגים.

שוב, השאלה היא כמה חסכת בלקנות משומש דור או כמה אחורה מול חדש. אל תתייחס למחירים באתרים כבהכרח מחירים סופיים. צריך לברר מה גמישות החנות ובדרך כלל יש כזאת, במיוחד אצל אלו שמפרסמים במחירים הגבוהים ביותר, ושלא יטעה אותך אם כתוב מחיר מבצע כאשר המחיר עדיין מפלצתי. זה בשביל פראיירים.
נערך לאחרונה על ידי Avi_Dagan ב 18/10/2020 12:14, נערך פעם 1 בסך הכל.

carmonle
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ערן כרמון
נתן תודות: 84 פעמים
קיבל תודות: 105 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

@GalZohar
·
לאור חוות הדעת על השירות לא הייתי משקיע אפילו שקל בסמסונג

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

@carmonle
·
יש משהו במה שאתה אומר, למרות שהבנתי שזה דגם משתלם יחסית פחות בהשוואה לאלטרנטיבות שראיתי בחנות. מה שכן היה שם בעיקר LG וסמסונג..
יש המלצה אחרת בטווח מחירים הזה? עדיף בערך באותה איכות ויתרון לכזה שנתלה צמוד לקיר כמו ה Q95T וה-GX. וחנות שיש בה אותם כדי לראות?

לגבי הרסיבר עם XT32 הציעו לי 5500 ש"ח לחדש מודל חדש יותר שקיים במלאי. מבחינת התקציב זה בערך כפול ממה שהתכוונתי לשלם וגם חוץ מה-XT32 נראה שאני לא באמת אשתמש ביתרונות לעומת רסיברים זולים יותר. מבחינת יד 2 אני מחפש... גם אין לחץ כרגע כי אנחנו כנראה לא עוברים דירה בחודשיים הקרובים, אלא אם כן יש איזה דיל שצריך לתפוס. אני בעיקר בבירורים לגבי מה לקנות בעיקר כדי לקבל את כל הידע הנדרש וגם לתכנן את הסלון בהתאם במידת הצורך.

carmonle
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ערן כרמון
נתן תודות: 84 פעמים
קיבל תודות: 105 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

GalZohar כתב:@carmonle
·
יש משהו במה שאתה אומר, למרות שהבנתי שזה דגם משתלם יחסית פחות בהשוואה לאלטרנטיבות שראיתי בחנות. מה שכן היה שם בעיקר LG וסמסונג..
יש המלצה אחרת בטווח מחירים הזה? עדיף בערך באותה איכות ויתרון לכזה שנתלה צמוד לקיר כמו ה Q95T וה-GX. וחנות שיש בה אותם כדי לראות?

לגבי הרסיבר עם XT32 הציעו לי 5500 ש"ח לחדש מודל חדש יותר שקיים במלאי. מבחינת התקציב זה בערך כפול ממה שהתכוונתי לשלם וגם חוץ מה-XT32 נראה שאני לא באמת אשתמש ביתרונות לעומת רסיברים זולים יותר. מבחינת יד 2 אני מחפש... גם אין לחץ כרגע כי אנחנו כנראה לא עוברים דירה בחודשיים הקרובים, אלא אם כן יש איזה דיל שצריך לתפוס. אני בעיקר בבירורים לגבי מה לקנות בעיקר כדי לקבל את כל הידע הנדרש וגם לתכנן את הסלון בהתאם במידת הצורך.
...
·בשביל מערכת הכיול חכה שהדנון 3700 ירד לכ-4000 ש"ח ברכישה מחו"ל אלא באם תצליח להשיג דנון 3600 שקשה מאוד למצוא.

לסמסונג לא הייתי מתקרב בגלל השירות הרע לא הייתי רוצה למצוא עצמי בסטטיסטיקה של טלויזיה תקולה.

אני לא בשוק למסך כיום אבל כנראה הייתי הולך על סוני כיום ממה שאני קורא ולומד בפורום

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #36 

GalZohar כתב:לגבי הרסיבר עם XT32 הציעו לי 5500 ש"ח לחדש מודל חדש יותר שקיים במלאי. מבחינת התקציב זה בערך כפול ממה
...
מניח שזה ה3700?
היה מישהו שהציע לי לפני כמה חודש-חודשיים את ה3600 ב3800 ש"ח בקופסא פתוחה. יכול לתת לך את השם אולי יש לו עדיין ויוריד קצת. לא יודע אם זה שווה לך. אני גם לא בטוח שאתה חייב XT32 אבל כמובן שאם התקציב מאפשר אז כדאי.

liron1006
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 110 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #37 

18/10/2020 12:12  
Avi_Dagan כתב:
GalZohar כתב:כנראה אקנה את ה q95t של סמסונג ב 65". OLED נראה לי כמו תוספת גבוהה מדי לתקציב, וכנ"ל מסך גדול יותר (אלא אם יורדים הרבה באיכות).

ה-HDR+ פחות ברור לי.
...
atmos virtualization של דנון זה איזו טכנולוגיית הדמייה של צחיחים מלמעלה בלי שיש לך רמקולים בתקרה או קרוב אליה. ניסיתי את זה פה ושם ולא שמתי לב לשינוי, אבל אולי לא בדקתי את זה מספיק לעומק או עם פסי קול עם נוכחות גובה מספיקה.
+HDR10 יש בתכנים מסויימים של 4Kו וHEVC בסטרימינג ובUHD BD, זה פחות נפוץ מDV אבל היום יש יותר מבעבר. תדע בעיקר אם הטלויזיה שלך מראה איזה זיהוי במסך ואם המקור ממנו אתה רואה תומך בזה. אולי באפליקציות סטרימינג יופיע בדף המידע של הסרט/סידרה. אפשר גם לבדוק על קובץ שהורדת על ידי ניתוח פשוט שלו עם mediainfo. בעקרון זה פורמט מתחרה לDV שלא קיים בכל מותג טלויזיה. סמסונג הם המותג המרכזי שתומך בו (לא תומכים בDV) וLG להיפך. יש פה ושם יצרנים שתומכים בכל 3 הסוגים.

שוב, השאלה היא כמה חסכת בלקנות משומש דור או כמה אחורה מול חדש. אל תתייחס למחירים באתרים כבהכרח מחירים סופיים. צריך לברר מה גמישות החנות ובדרך כלל יש כזאת, במיוחד אצל אלו שמפרסמים במחירים הגבוהים ביותר, ושלא יטעה אותך אם כתוב מחיר מבצע כאשר המחיר עדיין מפלצתי. זה בשביל פראיירים.
...
יש לי דנון 2600, לא הצלחתי להבין איך מפעילים את האופציה הזאת? atmos virtualization

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: מבקש המלצה לרסיבר

נושא שלא נקרא #38 

לא בטוח שיש את זה בסדרה 2.
בעקרון משנים משהו בהגדרות ואז בזמן צפיה אפשר להפעיל את האופציה.
כרגע לא ליד המכשיר.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”