בניית רמקולים DIY

(Do It Yourself) עשה זאת בעצמך: טיפים, טריקים ועזרה ב-DIY.
israels (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מרטין

נושא שלא נקרא #31 

המערכות שששמעתי מתחלקות לשני סוגים עיקריים ,
הסוג הראשון הוא מערכת מבוססת רסיבר של :אונקיו,דנון ,נאד,הרמן קארדון,מרידיאן,קמברידג' ,מארנטץ ,וכיו"ב.
עם רמקולים של :tanoy,סרווין ווגה,וורפדל שארדונט ,קלפיצ'ש,קף,וכיו"ב ששייכות לחברים שלי לעבודה.

והסוג השני הוא מערכות מקצועיות מבוססות : פאוור,פרה פאוור,פרוססורים ל dts,ac3 פרולוגי'ק כאשר כל ערוץ או כל יציאה מחוברת למונו בלוק אישי,המגבר בעצמו הנו תוצרת דנון כמו גם שאר הציוד למעט הפרוססור לdts שהוא תוצרת פיוניר,המערכת מחוברת לרמקולים של סרווין ווגה ,ו/או b&w ששייכת לחבר .אומנם לא ניסיתי לחבר אותה לרמקולים שלי אך לעומת זאת .ניסית לחבר את הרמקולים שלי לרסיברים הרשומים מעלה ועדיין הם ניגנו ללא דופי באופן מפורט למדי וללא עיוותים נשמעים לאוזן.לי כרגע אין את הכסף לקנות משהו יוקרתי יותר בהתחשב בעובדה שאני נשוי /סטודנט ומשלם משכנתא שגובלת בדיוק בגובה ההכנסה החודשית שלי,
לעניות דעתי הרמקולים עם המערכת יחד עובדים מצויין בכל קנה מידה ,ואם יש משהו שהייתי מחליף במערכת זה את הרסיבר לאחד מתקדם יותר שמכיל את האופציה להוסיף כרטיסים כגון הרסיבר החדש של דנון או אונקיו.אני מכיר חברות נוספות אך הכל נגזרת של היכולת הפינאנסית.לפי האייקון שלך או הסלוגן שמופיע צמוד לשמך אתה מתגורר בדבלין אירלנד מן הסתם הציוד האמור נגיש לך הרבה יותר מאשר לי ומן הסתם אתה גם מרוויח משכורת כזאת שיכולה לאפשר לך לרכוש ציוד איכותי יותר,וזאת מעבר לעובדה כי רבים מהמותגים העולמיים אינם מגיעים כלל לישראל ואין דרך להזמינם אלא לאחר תשלום נכבד במסדרונות המכס מה שהופך את הקנייה לבלתי כדאית בעליל אך,אם ובמידה אזכה להרוויח יותר מתי שהוא מה שלא נראה לעין בשל המצב במדינה וזאת בהתחשב בכך שאני בוגר אוניברסיטה עם דיפלומה של שף אך מרוויח 3500 ש"ח בחודש יש מקום לקנות ציוד איכותי יותר ומתקדם יותר בעל יכולות אקוסטיות גבוהות הרבה יותר.בינתיים הציוד הנוכחי עושה את עבודתו על הצד הטוב ביותר ולא איכזב אותי אפילו פעם אחת מאז שקניתי אותו אומנם בחלקים וכל פעם קצת אך לאחר שהשלמתי את הקנייה הוא עושה עבודתו נאמנה.המערכת מחוברת לשני די וי דיים כאשר האחד של jvc שעלה כ1000 ש"ח ומכיל בתוכו מפענחים של hdcd,sacd,dts,ac3,וכיו"ב משמש כנגן אודיו בעוד השני של יונדאי שקורא divx משמש ק די וי די ראשי לסרטים הופעות חיות וכיו"ב.
ישראל

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: מרטין סבג
נתן תודות: 858 פעמים
קיבל תודות: 1619 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #32 

ישראל אני לא מסכים עם כמה דברים:
1. ההיצע בישראל הוא פי כמה מאשר ההיצע באירלנד.
2. המחירים בישראל אטרקטיביים יותר. תתפלא.
Making Products, Mentor, Lecturer
twitter facebook linkedin
About.me

israels (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

מרטין

נושא שלא נקרא #33 

ראשית בקשר להיצע משיטוטי ברשת גיליתי עשרות חברות בעלות שם שאינן קיימות בישראל כלל,שנית המחירים בישראל נחלקים לשניים
מחירי יבוא מהמזרח שהם נמוכים יותר ויבוא מקורי שיקר פי כמה וכמה וזאת נעשה גם כן ע"י היבואנים הרשמיים .כך שלמעשה אטרקטיבי זה עניין של נקודת השקפה ויכולת פינאנסית ,אולי בגלל שבאירלנד קונים בפאונד אירלנדי שהוא בעל ערך נקוב גבוה יותר מאשר השקל אז זה נדמה כאילו בארץ זול יותר אך מאידך בישראל אם אינך מומחה של ממש ודורש וחוקר במקור היבוא של המוצר הרי שברוב הפעמים תקבל מוצר שהוא כפי שהגדרת "מותג מדבקה" גם מידי היבואנים הרשמיים כגון ישפאר,ניאופן,אלמור וכיו"ב.שיטוט קטן לאתרים הסיניים והאסייתים ייגלה לך את כל האמת בנושא .מעבר לזאת כך למשל דוגמא ספציפית : הרסיבר שלי הנו מדגם av-rx5022 של jvc אני אומנם מרוצה ממנו מאוד למרות שחבריי האודיופילים העירו לי בנושא אודיו jvc נופלת מהחברות האחרות בתחום למעט סוני וזאת במידה כי המוצר אינו made in japan ,חיפשתי לקנות רסיבר מתקדם יותר מאותה תוצרת שנחשבת בינונית ביחס לאיכותיים יותר.
אך עונה על הדרישות .כניסה מהיר לאתר הבינלאומי של jvc לימד אותי כי בכל העולם וגם באירופה jvc מוכרת רסיברים מתקדמים יותר עם יכולות גבוהות יותר ומספר כניסות דיגיטאליות וממוחשבות רב יותר(אופטיות וקואקסאליות)רק בישראל היבואן הרשמי תדיראן אמפא מתעקש שלא להביא דגמים מתקדמים אלו וזאת בהתחשב בעובדה כי בעולם הם כבר מזמן ירדו מהמדף אותו הדבר לגבי נגני cd עם קסטה ל 30-50-250-520 cd במכה וdvd קורה divx מתעדכן מתוצרת זאת וכיו"ב.
וזה לדעתי האישית עוני בהיצע מעין כמוהו.
ישראל.

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #34 

באירלנד המטבע הוא יורו.
אני לא משווה רק מספרים אלא את המחיר עצמו אחרי המרות של מטבעות וכח קניה.
עדייןף המבחר בישראל גבוה בהרבה מאירלנד.
מספיק להסתכל על רשימת החנויות באינדקס הקישורים שלנו אל מול חנות אחת רצינית באירלנד....
About.me

alexperl
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #35 

בישראל משלמים פעמיים על על סטראו לעומת ארהב.
אני מזמין מארהב, משלם מישלוח+מכס ויוצה לי הרבה יותר זול.
למשל: קבל RCA MONSTER CABLE INTERLINK 400 MKII 1M
בישראל = 750 שח = :evil:
ארהב= קבל+מישלוח+מכס = 200 שח!!! = :D
אנשים פשות לא מודעים לזה.= :?

israels (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

alexperl לא מדוייק

נושא שלא נקרא #36 

על מה שחסר משקל לא משלמים הרבה במכס אך דברים כבדים כמו רמקולים ומגברים ייעלו ביוקר בתוספת העלות של המכס לדוגמא לא מזמן טיילתי לי להנאתי בe-buy עמד להיסגר שם מכרז על רסיבר דנון מהדגמים שעולים בארץ 8000 ש"ח ויותר עם אופציה להוספת כרטיסי פיענוח וכיו"ב משומש במחיר מגוחך של 100 דולר בירור קטן מול המכס (שניתן לעשותו גם באינטרנט בלי קשר לעבודה שיש לי שם קצת קשרים)העלה כי כולל המשלוח והמכס הסכום יהיה אפילו גבוה יותר מרכישה בחנות ישראלית .זה אבסורד .
אך הצרה היא בעיקר בכך שרבים מהדגמים שקיימים בעולם או מהציוד ההיקפי כגון נגני sacd צ'יינגרים נגני מיני דיסק וכיו"ב אינם ניתנים להשגה בארץ אלא ביבוא אישי או לחליפין קשרים טובים עם הספק הישראלי שמייצג את אותה חברה .
כך שבקצה מחיר הוא לא חזות הכל ולמבחר יש משקל נוסף אומנם באופן יחסי חל שיפור ניכר בשנים האחרונות אך עדיין יש מקום לעשות יותר .
ישראל

israels (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הרמקולים הגיען אבל שכחו לשלוח

נושא שלא נקרא #37 

שרטוט איך לחבר את הקרוס אוברים לרמקולים ולטוויטר מישהו יודע איך עושים את זה ?
ישראל

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #38 

זה אמור להיות סופר פשוט.
אם תראה שרטוט של הקרוס נוכל להגיד.
About.me

barakzac
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

Re: israelsלא מדוייק

נושא שלא נקרא #39 

israels כתב:על מה שחסר משקל לא משלמים הרבה במכס אך דברים כבדים כמו רמקולים ומגברים ייעלו ביוקר בתוספת העלות של המכס לדוגמא לא מזמן טיילתי לי להנאתי בe-buy עמד להיסגר שם מכרז על רסיבר דנון מהדגמים שעולים בארץ 8000 ש"ח ויותר עם אופציה להוספת כרטיסי פיענוח וכיו"ב משומש במחיר מגוחך של 100 דולר בירור קטן מול המכס (שניתן לעשותו גם באינטרנט בלי קשר לעבודה שיש לי שם קצת קשרים)העלה כי כולל המשלוח והמכס הסכום יהיה אפילו גבוה יותר מרכישה בחנות ישראלית.

ישראל טעות בידך... אני לא יודע מהיכן אתה לוקח את הנתונים לגבי עלות המכס, אבל יצא לי לעבוד בתחום עמילות המכס ולא יתכן שאם היית רוכש את המגבר ב-100 דולרים הסכום הסופי היה יוצא גבוה מרכישה בארץ. ההוצאה העיקרית שלך היא על המשלוח, מס הקניה על מוצרי חשמל הוא באזור ה-17% בתוספת מע"מ 16.5% כלומר 134 דולרים(עלות+מכס) בתוספת מחיר המשלוח (שכמובן תלוי במקום שממנו ישלח המגבר). למכס אתה משלם אך ורק לפי סכום הקניה כך שהקניה עדין יוצאת כדאית.
...

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #40 

תיקון קטן, מע"מ משלמים גם על המשלוח.
About.me

barakzac
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #41 

מרטין צודק!! טעות שלי.. עלות+משלוח על זה משלמים מס ועל הסכום שיוצא מוסיפים את המע"מ ובכל זאת מגיעים למסקנה שיותר משתלם לייבא באופן אישי.
תודה על התיקון (Y)

israels (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

barakzac

נושא שלא נקרא #42 

עמילות מכס איננה גביית מכס על מוצרים שנרכשים ע"י אנשים פרטיים ,למכס הישראלי יש רשימה של כל הפריטים הקיימים ברשת האינטרנט ובחנויות הישראליות ברוב התחומים למעט תחומים ספציפיים ,והם משערכים את המכס על המוצר לפי הרשימה שבידיהם ,
במידה והמוצר אינו נכלל ברשימה זאת הם לוקחים את הדגם הכי קרוב וגובים לפיו מכס + מע"מ,יתרה מזאת התרגיל של מוצר משומש או לחליפין מכשיר או מוצר שנשלח כמתנה מחו"ל לארץ כבר לא עובד עליהם למעט מוצרים שמוגדרים כמתנה בכול מקום אחר על פני כדור הארץ למשל מזכרות(כגון צלחות מעוטרות,פיסלונים קטנים,תמונות קטנות וכיו"ב),מעבר לכך קבלה על המוצר כראייה לגביית מכס גם היא אינה משכנעת אותם יותר ,כך שלמעשה מומלץ שתברר היטב את מה שאתה אומר כי לי בירר אח של חבר שזאת בדיוק העבודה שלו כי אותו חבר רצה להביא לארץ סט של רמקולים מחו"ל ששווה בארץ 30 אלף ש"ח לשני קדמיים ועוד 18 אלף ש"ח לשני האחוריים והסנטר בארץ רצו על כל הסט משומש(מתצוגה)55,000 ש"ח ובחו"ל רצו ב 25,000 ש"ח פחות כולל משלוח ,לאחר בירור מול המכס,
הסתבר שעדיף לקנות בארץ חרף העובדה שהמודל שנמצא בתצוגה בארץ הנו ישן יותר מזה המוצע בe-buy ,עמילות מכס נוגעת למטענים גדולים ולא למוצרים בודדים (למעט מכוניות)כך שהחוקים שונים בתכלית ולא ניתן להקיש מן הכלל אל הפרט כמו שאתה עשית,
ואם לדעתך אני טועה תבדוק מול האתר של המכס ולאחריי כן תודיע לי .

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #43 

אין קשר לעסק או לכמויות או לגודל המוצר אלא למחיר שלו.

הדואר עושה בדיקות מדגמיות או לפי חשד ואילו חברות שילוח תמיד מעבירות הכל דרך המכס (וגם גובות על זה כסף).
About.me

barakzac
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #44 

ישראל שני הורי מתעסקים בתחום זה ולכן הדברים שהבאתי בפניך הם נכונים. אין הבדל אם אתה חברה שמביאה מוצרים או מיבא ביבוא אישי לגבי גובה המס ואופן התשלום למכס. הבעיה היחידה שאכן קיימת היא מוצר משומש. בהנחה שקנית מוצר חדש ויש לך עליו קבלה אותנטית מהספק לא תהיה לך שום בעיה ותשלם למכס לפי סכום זה. לגבי מוצר משומש ישנה בעיה, יכול מאוד להיות שהמכס יחליט שהערך שעליו הצהרת הוא איננו הערך הריאלי והוא אינו מוכן לקבל אותו ובמקרה כזה הוא יפנה ליבואן בארץ(או לחילופין למקורות מידע אחרים) על מנת לברר מהו המחיר של אותו מוצר חדש ומשם יקיש על הערך של המוצר המשומש לפי קריטריונים שלו (זמן השימוש, האם קיים דגם חדש יותר,מצב המוצר, וכו) גם במקרה כזה עדין קיים דיאלוג עם המכס (כלומר זה לא חד-צדדי) לגבי מחיר המוצר כשאתה רשאי להציג או "לפתוח את עיניו" של המכס ע"י הפנייתו למקורות המידע שלך לגבי המחיר, וישנם אפילו מקרים שהמכס מקבל את הערך שעליו הצהרת ובזה מסתיים העניין הבעיה היא (רק לגבי מוצר משומש) שאתה אף-פעם לא יכול לדעת. לגבי שאר הדברים (הובלה מס ומע"מ) הם נכונים לכל מקרה!! כלומר המס על מוצרי חשמל תמיד יהיה 17% והמע"מ כנ"ל ואופן החישוב ישאר דומה.

שלח תגובה

חזור אל “DIY”