תסבירו לי למה אין שנוי במחירים או אפילו עלייה כשהדולר מתרסק?

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
michael123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 164 פעמים
קיבל תודות: 37 פעמים

נושא שלא נקרא #76 

moranhoresh כתב:אותי מעניין לדעת מה יקרה כשהדולר יעלה, האם לא יקפיצו פתאום מחירים בטענה ש"הדולר עלה"
...
יעלו מחירים, 100%
אם ימשיכו לקנות ולהאמין באחריות (הישראלית) המפוקפקת..

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #77 

michael123 כתב: צריך פשוט להצביע ברגליים ולהפסיק לקנות!

בתור אחד שמבלה כמה חודשים בשנה בטורונטו, קנדה אני רוצה להגיד שהיתה להם בעיה דומה: הדולר הקנדי עלה ואפילו עבר את אחיו האמריקאי.. אבל המחירים לא השתנו..
אז הקנדים התחילו לנסוע לבפלו ולקנות בארה"ב - אלקטרוניקה, מכוניות..
רמז נקלט, ולפחות מחירי מכוניות ירדו בכמה אלפי דולרים..
אבל זה לקח כמה חודשים
...
נו, אתה בדיוק הסברת את אחת הסיבות למחירים גבוהים בארץ.
פעם אחרונה שבדקתי, בצד השני של מחסום ארז לא מצאתי את החנויות של בופלו :roll:
האלטרנטיבה המקבילה לצרכן הישראלי יקרה בהרבה וקנייה בהזמנה מחו"ל יש לה חסרונות אחרים שגם שווים כסף.
השוק בארץ קטן בהרבה מהשווקים שאתה משווה אליהם בצפ' אמריקה ואירופה ומבודד.
אתה יכול לראות את המחירים הגבוהים כניצול של היבואנים/סוחרים אבל אתה מתעלם מהסיכון הגדול יותר שיש להם כשהם נתקעים עם מלאי.
השוק מוצא את האיזון שלו לבד. עובדה, אחרת המחירים היו יורדים.
moranhoresh כתב:אותי מעניין לדעת מה יקרה כשהדולר יעלה, האם לא יקפיצו פתאום מחירים בטענה ש"הדולר עלה"
...
אתה מתיחס לכל העיניין כאילו המחירים נתונים להחלטתם הבלעדית של היבואנים/סוחרים והם צריכים הצדקות ותירוצים.
אם הם היו חושבים שעדיין יקנו את הסחורה הם היו מכפילים את המחיר היום בלי צורך בשום תרוץ.
כל עוד קונים מהם והם רווחיים, אז יש להם את כל ההצדקה שהם צריכים בשביל התמחור שלהם.
כל עוד הצרכנים מצד שני משלמים ונהנים מהמוצרים, אז העסקים ימשיכו לטובת שני הצדדים.
משה

moranhoresh (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #78 

הבעיה היא שבארץ אין מסחר הוגן. כמו שציינתי מקודם, כשחנות מסוימת נתנה הנחות גדולות, אז באו שאר החנויות ליבואן ואיימו עליו שאם לא יחייב במחיר מינימום הם לא ימכרו את הסחורה שלו. זה לא כללים של "שוק חופשי" ולא "מסחר הוגן", אלא שיטה של מאפיה.
דוגמא נוספת לכך היא רכבי היוקרה, שיותר זול להביא אותם באמצעות היבואנים המקבילים. אז מה עשו סוכנויות הרכב הגדולות, לחצו על הכנסת, וכעת מתוכנן חוק, או תקנה, שיפגעו קשות וינטרלו את היבוא המקביל. למה? כי הסוכנויות לא יכולות לסבול תחרות.
זאת הבעיה בארץ, אין תחרות ואין מסחר הוגן. בגלל זה מחירי הדלק בכל תחנה הם זהים, בגלל זה הריביות והעמלות בבנקים זהות.

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #79 

המשחקים בין החנויות והיבואן זה חסר משמעות מבחינת הצרכן, או כמו שנאמר, זה לא צריך לעניין אותך.
אתה לא חייב לקנות ותאמין לי שלא היבואן ולא החנויות יוכלו לשרוד אם לא יקנו מהם.

הדוגמא של דלק לא רלוונטית לנושא יבוא מוצרי צריכה כי יש בז"ן אחד ואתה חייב לקנות דלק (למרות זאת יש הבדלי מחירים מסוימים בין תחנות).

הריביות והעמלות בבנקים רחוקות מלהיות זהות. הן בהחלט גבוהות מידי והאשמה פה היא לגמרי על הצרכן כי יש אלטרנטיבות רק שקיימת בורות פיננסית גדולה בציבור ורוב האנשים פשוט מתחברים לבנק מסוים ולא מתענינים באלטרנטיבות.
משה

giladye
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #80 

חברה, הוצאות יבואן בישראל (מלבד נושא המס) דומות להוצאות יבואן במקום אחר בעולם (לידיעתכם יבוא מהמזרח לישראל, שם מיוצרים מוצרי החשמל, זול מיבוא אותו המוצר לאנגליה, אנחנו פשוט יותר קרובים), כך שלכאורה אין סיבה לפערים הגבוהים במחירים. הסיבה העיקרית למחירים הגבוהים הוא העדר תחרות אמיתית ומעין קרטל בין היבואנים הגדולים שמעוניינים בשקט ולא במלחמה אמיתית. כאשר השוק לא תחרותי הצרכן מפסיד. מניסיוני בעבר בו עסקתי בתחום תיאום המחירים בין החנויות באמצעות היבואן הוא דבר שכיח, כאשר משווק מוכר מוצר במחיר זול ויוצר תחרות אמיתית שאר המשווקים טוענים שהוא "שורף" את המוצר וניגשים לבכות בפני היבואן ולהתחנן ש"יכבה את השריפה". היבואן למעשה היבואנים הגדולים שולטים בשוק ובמחירים.

לדעתי הדוגמה של moranhoresh ליבואני הרכב היא מצוינת, וממחישה את בעית השוק הישראלי המצומצם.
Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds

Shed
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 135 פעמים

נושא שלא נקרא #81 

הנה השני סנט שלי:

אמנם הדולר יורד, אבל תשומות הייצור לא ירדו, שכן הרוב המוחלט של המוצרים עליהם אנו מדברים מיוצר במזרח.
לכן, אם עלות המוצר אתמול היתה 100 דולר, מחר היא תהיה 120 דולר, רק בגלל שינוי שערים. היצרן יעלה את המחיר הנקוב בדולרים על מנת לא לספוג בעצמו את הפרשי השערים.
You are never fully dressed without a smile

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #82 

giladye,
הנקודה הנכונה והעיקרית במה שכתבת היא שזה קשור לכך שהשוק הישראלי מצומצם.
אם זה לא היה כך, התיאום שאתה מדבר עליו לא היה קיים.
עדייו, ההתנהלות בין החנויות והיבואנים לא צריכה לעניין את הצרכן במובן זה שזה לא איזה קשר שקושרים נגדו.

לדעתי הדוגמה עם הרכב דווקא לא מתאימה כי שם יש עיניין של תקנה של המחוקק. זה כבר סיפור אחר כי שינו את חוקי המשחק.
משה

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #83 

shed,
אתה צודק אך כעיקרון כל הדיון רלוונטי למוצרים אמריקאיים.
מה שכן, ירידת הדולר מורידה את מחירי המוצרים האסיאתיים כי השוק האמריקאי גדול והצרכן האמריקאי המרוויח דולרים לא יספוג את כל ירידת הדולר.
כלומר, האסיאתים ירויחו פחות.
משה

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #84 

מוקו, בעניין הרכב מי שינה את חוקי המשחק? הכנסת. למה? כי היה לובי חזק ביותר של יבואני הרכב. הון=שלטון. הם מנטרלים את שאר השחקנים במשק במהלכים שמחוץ למשחק.

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #85 

moranhoresh כתב:מוקו, בעניין הרכב מי שינה את חוקי המשחק? הכנסת. למה? כי היה לובי חזק ביותר של יבואני הרכב. הון=שלטון. הם מנטרלים את שאר השחקנים במשק במהלכים שמחוץ למשחק.
...
בזה אני מסכים.
אני רק אומר שזה לא קשור לנושא יבוא מוצרי צריכה אלקטרוניים. ההסכמים בין החנויות ליבואנים שם לא נקבעים בכנסת. זה הבדל מהותי.
משה

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #86 

זה לא נקבע בכנסת, כי:
1. יבואני סטריאו לא כ"כ חזקים ועשירים כמו יבואני רכב
2. בינתיים לא ידוע לי כ"כ על יבוא מקבילי של מוצרי סטריאו, בייחוד HI-END
3. לפי הדרישות של יצרני רכבי היוקרה היבואן הרשמי בארץ צריך לתת שרות לכל רכבי החברה לא משנה איך הם נקנו. לעומת זאת, היבואן של מוצרי חשמל/סטריאו בארץ לא מוצא עצמו מחוייב לתת שרות למי שלא קנה את המוצר דרכו.

Shed
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 135 פעמים

נושא שלא נקרא #87 

moco כתב:shed,
אתה צודק אך כעיקרון כל הדיון רלוונטי למוצרים אמריקאיים.
מה שכן, ירידת הדולר מורידה את מחירי המוצרים האסיאתיים כי השוק האמריקאי גדול והצרכן האמריקאי המרוויח דולרים לא יספוג את כל ירידת הדולר.
כלומר, האסיאתים ירויחו פחות.
...
השוק האמריקאי במיתון, ולכן אנחנו גם לא רואים שם אינפלציה (קרי, עלייה של מחירים נקובים בדולר)

בכל מקרה, אני בדרך כלל נמנע משרשורים כאלה, מהסיבה הפשוטה שאני לא מחטט לאחרים בכיס שלהם. אני לא שואל את זה שהתקין לי פרקט בבית למה הוא לוקח ממני X שקלים למטר ולא Y. אני עושה סקר מחירים, וכאשר אני מוצא מישהו שנראה לי, ושהמחיר מתאים לי (לאוו דווקא המחיר הזול ביותר) אני מחליט לרכוש .

בדיוק באותו אופן - לא אכפת לי כמה היבואן, הדילר ובעל החנות מרוויח. ברור לי שהם מרוויחים וברור לי שאם הם לא ירוויחו אני אשאר בלי מוצר ובלי שירות.
אף אחד לא מרמה, לא עושק, לא גונב ולא מנצל אף אחד אחר. עוד לא שמעתי על מישהו שהצמידו לו אקדח לרכה והכריחו אותו לרכוש טלוויזיה ב-30K בעל כורחו.
You are never fully dressed without a smile

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #89 

Shed כתב: השוק האמריקאי במיתון, ולכן אנחנו גם לא רואים שם אינפלציה (קרי, עלייה של מחירים נקובים בדולר).
...
טיפה סלט עשית. מיתון בדרך כלל בא עם ירידת מחירים (כי אנשים לא קונים).
יש מצבים הפוכים (זה נקרא סטגפלציה), אבל עליית המחירים במקרים אלה די קטנה.
בכל מקרה הסיפור של המיתון בארה"ב רק מתחיל כך שלא ברור מה יהיה.

לעיניין מחירי הסחורות האסיאתיות בארה"ב, אני חושב שהדולר ירד (יחסית לשאר המטבעות) בשיעור גבוה יותר משמעותית משיעור האינפלציה בארה"ב.
כל מי שמייצא לארה"ב (כל העולם פחות או יותר) נדפק גם הוא כי הלקוח האמריקאי לא יפצה אותם על ירידת הדולר, אין לו ממה. אין מצב שיש מיתון בשוק ענק כמו ארה"ב ושאר העולם חוגג.

מסכים איתך ב100% בגישה שלך לצרכנות.
משה

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

Re: הנה ההוכחה כי יש תאום עמלות בין הבנקים, כפי שטענתי

נושא שלא נקרא #90 

...
לא הטלתי ספק, זה פורסם כבר מזמן. אני רק מאשים את הלקוחות כי לשירותים שבהם העמלות משמעותיות יש אלטרנטיבה. ני"ע - לך לבית השקעות, מט"ח - לך ל צ'יינג' .
בריביות, יש תחרות גם בהפקדות וגם בלוואות.
משה

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”