הוספת switch במהירות ג'יגה לרשת הביתית, והגדרות.

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

eagle75 כתב: nir11, העובדה שמתמחרים בארץ נתבים מנוהלים בצורה מוגזמת לא אומר שלא צריך לרכוש אחד כזה. בעולם זה מאוד נפוץ.
כמו כל דבר במדינת העולם השלישי שבה אנחנו חיים, הדברים זזים יותר לאט. עוד שנה, השרשור הזה יראה הזוי, כאשר המחירים בארץ ירדו.
ebay is your best friend!
...
מעניין. המתג הזה של לינקסיס יעלה 430 שקל. אני מנחש שכולל משלוח זה יעלה לפחות 500 שקל.
אחרי 10 שניות של חיפוש בגוגל מצאתי את הדבר הזה:
http://www.goldtop.co.il/show_details.a ... aff=bazman

מתג לא מנוהל מתוצרת 3COM (חברה די מוכרת...), וזה עולה 280 שקל. נכון, רק 5 פורטים, אני מניח שעם עוד טיפה מאמץ הייתי מוצא לך מתג גיגה 8 פורטים במחיר עוד יותר זול.

אבל זו לא הנקודה - הנקודה היא ש*לא צריך* מתג מנוהל בבית!
זה לא נותן כלום, זה לא מוסיף שום דבר, זה בזבוז נטו של כסף. למה לזרוק כסף על משהו שלא צריך אותו?

ברשת שלי בעבודה יש מתגים רבים במהירות גיגה, יחד עם זאת, אני צריך גם קצת מתגים במהירות 100, בגלל שהפורטים שמחוברים אליהם הם במהירות זו. אז יש לי 4 מתגים (במקרה של 3COM) במהירות 100, הם לא מנוהלים, כי אני לא צריך ניהול שלהם, וזה חסך פה לא מעט כסף. אם מחר היו מצעים לי להחליפם במתגים מנוהלים - הייתי מסרב, כ זה בזבוז זמן, ולא מביא לי שום תועלת.

נקודה נוספת, עוד שנה השרשור הזה לא יראה הזוי, בגלל שקיימים מתגי גיגה לא מנוהלים גם לשוק המסחרי, תמיד יצטרכו כאלה, תמיד הם יהיו זולים. אם היית צודק אז לשוק הבייתי כבר לא היו מוכרים מתגי 100 לא מנוהלים. איפה ראיתי מתג 100 ביתי מנוהל?

eagle75
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 179 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

nir11 כתב:
eagle75 כתב: nir11, העובדה שמתמחרים בארץ נתבים מנוהלים בצורה מוגזמת לא אומר שלא צריך לרכוש אחד כזה. בעולם זה מאוד נפוץ.
כמו כל דבר במדינת העולם השלישי שבה אנחנו חיים, הדברים זזים יותר לאט. עוד שנה, השרשור הזה יראה הזוי, כאשר המחירים בארץ ירדו.
ebay is your best friend!
...
מעניין. המתג הזה של לינקסיס יעלה 430 שקל. אני מנחש שכולל משלוח זה יעלה לפחות 500 שקל.
אחרי 10 שניות של חיפוש בגוגל מצאתי את הדבר הזה:
http://www.goldtop.co.il/show_details.a ... aff=bazman

מתג לא מנוהל מתוצרת 3COM (חברה די מוכרת...), וזה עולה 280 שקל. נכון, רק 5 פורטים, אני מניח שעם עוד טיפה מאמץ הייתי מוצא לך מתג גיגה 8 פורטים במחיר עוד יותר זול.

אבל זו לא הנקודה - הנקודה היא ש*לא צריך* מתג מנוהל בבית!
זה לא נותן כלום, זה לא מוסיף שום דבר, זה בזבוז נטו של כסף. למה לזרוק כסף על משהו שלא צריך אותו?

ברשת שלי בעבודה יש מתגים רבים במהירות גיגה, יחד עם זאת, אני צריך גם קצת מתגים במהירות 100, בגלל שהפורטים שמחוברים אליהם הם במהירות זו. אז יש לי 4 מתגים (במקרה של 3COM) במהירות 100, הם לא מנוהלים, כי אני לא צריך ניהול שלהם, וזה חסך פה לא מעט כסף. אם מחר היו מצעים לי להחליפם במתגים מנוהלים - הייתי מסרב, כ זה בזבוז זמן, ולא מביא לי שום תועלת.

נקודה נוספת, עוד שנה השרשור הזה לא יראה הזוי, בגלל שקיימים מתגי גיגה לא מנוהלים גם לשוק המסחרי, תמיד יצטרכו כאלה, תמיד הם יהיו זולים. אם היית צודק אז לשוק הבייתי כבר לא היו מוכרים מתגי 100 לא מנוהלים. איפה ראיתי מתג 100 ביתי מנוהל?
...
קראת את המאמר שצירפתי באחד הפוסטים הקודמים?
איך בדקת שאתה מקבל מהירות של 1G, האם בדקת בכלל? תראה, זה לא שמתג לא מנוהל לא יעבוד, פשוט אתה לא תנצל את מלוא רוחב הפס. אם לך לא אכפת מכך, אולי לאחרים כן?

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #33 

רכז גיגה 8 פורטים ב 240 שקל. לא מנוהל.
אי ביי זה החבר הכי טוב שלך? תחליף חברים..

היה עדיף לידידנו השואל אילו היה קונה ראוטר N (עניין של 220 שקל) ומוסיף עליו את הDLNIK. חסכון של 200 שקל.
בנוסף, בכל כרטיס רשת ניתן לבטל אתה FLOW CONTROL.

eagle75
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #34 

nir11 כתב:בנוסף, בכל כרטיס רשת ניתן לבטל אתה FLOW CONTROL.
...
לא נכון.
חוץ מזה שלא כל המכשירים המחוברים הם מחשבים.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #35 

eagle75 כתב:
nir11 כתב:בנוסף, בכל כרטיס רשת ניתן לבטל אתה FLOW CONTROL.
...
לא נכון.
חוץ מזה שלא כל המכשירים המחוברים הם מחשבים.
...
כן נכון. בכל כרטיס רשת גיגה אפשר לבטל את זה. לגבי כרטיס רשת במהירות 100 - לפי מה שהבנתי בסנריו - זה לא מעניין.
מעבר לכך, אם זה היה כל כך חשוב, ניתן לאפשר גישה לפופקורן ב SHELL, ומשם תוכל גם לבטל את ה FLW CONTROL שלו.

כמה OVERKILL בשביל בעיה שבכלל לא קורית...
כמו שהזכרתי קודם, אני עובד על רשת שיש בה ערוב גדול מאוד בין HOSTS שעובדים על 100, ל HOSTS שעובדים על גיגה. אני עושה מדידות פרפורמנס על רשת הגיגה כמעט כל יום (זה חלק מהעבודה), ומעולם לא נתקלתי בירידה בביצועים. על רשת גיגה אני מקבל בדרך כלל בערך 115 מגה בייט לשניה, תחשב בעצמך עד כמה זה מנצל את הקו.

ורק למען הדיוק, אני יודע שהתכוונת להבדל בין PC לסטרימר, אבל צריך לזכור שגם סטרימר הוא מחשב לכל דבר
(וגם סוויץ הוא מחשב, וכו וכו).

eagle75
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #36 

לא רק סטרימר. ישנם רסיברים שמתחברים לרשת, רדיו-אינטרנט, סללורים ועוד הרבה דברים אחרים.

אנחנו מסכימים שיש בעיה עם מתגים לא מנוהלים? אנחנו גם מסכימים שייתכן שבמקרים מסויימים ניתן לפתור אותה על ידי קנפוג מתאים בכל אחד ואחד מהרכיבים שמחברים לרשת. (עם דגש על במקרים מסויימים).

אני שמח שאצלך הכל עובד כמו שצריך, אבל אתה לא יכול להכליל את זה על כולם.
רוב האנשים שקונים מתגים 1G פשוטים, לא מודעים אפילו לבעיה.
אתה חייב לזכור שלא כולם כמוך, מתחברים בtelnet ומקנפגים כל אחד ואחד מהרכיבים ברשת כדי להתגבר על הבעיה. (ושוב, זה לא תמיד אפשרי).

אני לא הייתי קונה היום מתג לא מנוהל, ויש פורומים שלמים באינטרנט שמסכימים איתי. זכותך לא להסכים. אני חושב שלאדם הפשוט עדיף להוסיף 100-200 שקל ולרכוש מתג מנוהל בחו"ל במקום להתעסק עם קינפוגים של כל דבר חדש שמכניסים לרשת הביתית.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #37 

eagle75 כתב: אני שמח שאצלך הכל עובד כמו שצריך, אבל אתה לא יכול להכליל את זה על כולם.

. אני חושב שלאדם הפשוט עדיף להוסיף 100-200 שקל ולרכוש מתג מנוהל בחו"ל במקום להתעסק עם קינפוגים של כל דבר חדש שמכניסים לרשת הביתית.
...
אי אפשר להחזיק במקל בשתי הקצוות. מצד אחד אתה "מאשים" :) אותי בזה שאני מתחבר בטלנט לכל מחשב, מצד שני, אתה מבקש מהאדם הפשוט לנהל מתג. האדם הפשוט לא מבין כלום במתג.

לגב הרשת שלי, אני לא יכול להסיק ממנה לגבי כל העולם, אבל אני יכול לומר את הדבר הזה:
זו רשת שיש בה (בין השאר), כ 15 מתגים במהירות גיגה, 4 מתגים במהירות 100 (לא מנוהלים), כ 200 מחשבים (ווינדוז, לינוקס, סולריס, VMWARE, ועוד). זו רשת שאחת ממטרותיה העיקריות היא למדוד ביצועים (זו רשת בדיקות), ומעולם לא נתקלתי בבעיה שתוארה כאן בכתיבה בין שני NODES שמחוברים ב גיגה.
אני מדגיש שבחלק מהמקרים מחוברים כרטיסי FAST למתגי גיגה, וזה לא מפריע.

יש רשתות הרבה יותר גדולות משלי, אבל אני חושב שהרשת שלי מספיק "מעניינת" בכדי שאפשר יהיה להסיק ממנה מסקנות שרלוונטיות לרשת ביתית פשוטה, גם אם מחוברים אליה רסיברים וניידים.

סליחה על חוסר הצניעות, אני חושב שאני די מבין ברשתות, בחיים לא הייתי חושב לשים סוויץ מנוהל ברשת הפשוטה שיש לי בבית (כוללת נתב, נקודת גישה אלחוטית נוספת, 4מחשבים, סטרימר וטלפון נייד שמתחבר מעת לעת).
אני מסכים שזכותו של כל אחד לחשוב אחרת, ולא קראתי באמת את כל הפורומים שתומכים בדעה שלך. אולי אתה צודק ואני טועה. במידה וזה כך - אני אישית אגלה את זה תוך שניות. אצלי בבית מותקן על כל מחשב ווינדוז - DUMETER ואני יודע מה קצב התקשורת בכל שניה. אם אני אראה שאני מקבל קצבים איטיים על רשת גיגה, אני קודם אחקור את זה (בעיקר על ידי חיבור ישיר בין המחשבים שהקשר ביניהם איטי), ואם אני אגיע למסקנה שאני צריך מתג מנוהל - אני ארוץ לקנות אחד כזה.

eagle75
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #38 

יש הבדל בין לבטל דגל במתג לבין לקנפג 4-8 מכשירים שונים.
ל"נהל" מתג מנוהל יותר קל מאשר ל"נהל" מתג לא מנוהל. :lol:

הרשת שלך בהחלט נראית מרשימה וברור שאתה מבין בתחום יותר ממני.
אם ככה, כיצד אתה מסביר את מבול הבעיות שחווים משתמשים אחרים בפורום שונים בהקשר של מתג לא מנוהל? יכול להיות שאתה פשוט יותר מודע לבעיות אפשריות מאשר האדם הממוצע ואתה פשוט נמנע מהם מראש?

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #39 

eagle75 כתב: אם ככה, כיצד אתה מסביר את מבול הבעיות שחווים משתמשים אחרים בפורום שונים בהקשר של מתג לא מנוהל? יכול להיות שאתה פשוט יותר מודע לבעיות אפשריות מאשר האדם הממוצע ואתה פשוט נמנע מהם מראש?
...
אינני יודע, לא ראיתי דיווחים כאלה, אבל אני לא קורא פורומים כאלה כל כך.
בבואי לחבר מחשב לרשת גיגה אני לא עושה כל מני דברים מורכבים. כל מה שאני עושה זה לוודא במחש שהוא באמת מחובר בגיגה ( אפשר אפילו לראות את זה בבלון של יותר בווינדוז), ואז, אם יש צורך, אני מריץ פעולת כתיבה על הרשת כדי לוודא את המהירות. אולי אנשים חושבים שבהעתקת קבצים ברשת ביתית הם יקבלו 115 מגה בייט לשניה, ואז מתלוננים בפורום? שלא לדבר על זה שרוב האנשים בכלל לא מבדילים בין גיגה ביט לגיגה בייט...

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #40 

קראת את המאמר שצירפתי באחד הפוסטים הקודמים?
איך בדקת שאתה מקבל מהירות של 1G, האם בדקת בכלל? תראה, זה לא שמתג לא מנוהל לא יעבוד, פשוט אתה לא תנצל את מלוא רוחב הפס. אם לך לא אכפת מכך, אולי לאחרים כן?
...
סליחה, לא ראיתי את ההודעה הזו עד עכשיו.
זה באמת לא טרוויאלי לבדוק את זה, בגלל ששום אמצעי אחסון ביתי לא תומך במהירות הזו, לכן בקריאה או כתיבה לא תקבל את המהירות הזו גם אם הסוויץ תומך בה.
בעבודה אני משתמש בתוכנה שמשמשת לבדיקת ביצועים של אמצעי STORAGE ונקראת IOMETER.
צריך לדעת איזה פרמטרים לקנפג בה, אם עושים את זה נכון אפשר להגיע למהירות של 1 גיגה. אם עושים את זה לא נכון, לא מתקרבים למהירות הזאת בכלל.
אגב, בהעתקת קבצים רגילה לא מתקרבים בכלל למהירות 1G בגלל כל מני OVERHEADS שמערכת ההפעלה מוסיפה. IOMETER יכול לכתוב ברמת הבלוק (ולא ברמת FILE SYSTEM) ולכן לא כפוף למגבלות של ה FILE SYSTEM.

eagle75
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #41 

nir11 כתב:
eagle75 כתב: אם ככה, כיצד אתה מסביר את מבול הבעיות שחווים משתמשים אחרים בפורום שונים בהקשר של מתג לא מנוהל? יכול להיות שאתה פשוט יותר מודע לבעיות אפשריות מאשר האדם הממוצע ואתה פשוט נמנע מהם מראש?
...
אינני יודע, לא ראיתי דיווחים כאלה, אבל אני לא קורא פורומים כאלה כל כך.
בבואי לחבר מחשב לרשת גיגה אני לא עושה כל מני דברים מורכבים. כל מה שאני עושה זה לוודא במחש שהוא באמת מחובר בגיגה ( אפשר אפילו לראות את זה בבלון של יותר בווינדוז), ואז, אם יש צורך, אני מריץ פעולת כתיבה על הרשת כדי לוודא את המהירות. אולי אנשים חושבים שבהעתקת קבצים ברשת ביתית הם יקבלו 115 מגה בייט לשניה, ואז מתלוננים בפורום? שלא לדבר על זה שרוב האנשים בכלל לא מבדילים בין גיגה ביט לגיגה בייט...
...
:D
זה לא רק האנשים בפורומים, גם מספר כותבי ביקורות באינטרנט מתייחסים לסוגיה הזאת.
אני לא יודע מה לומר... נראה לי שזה נשאר לשיקולו הפרטי של פותח השרשור.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #42 

אגב, כשיצא הפופקורן C200 (או יותר נכון כשהוא הגיע לזיו), הדבר הראשון ששאלתי אותו הוא מה היא מהירות העתקת הקבצים ברשת.
מעניין שגם בפופקורן A100 אף פעם לא התקרבו לניצול מלא של רשת 100M, בקושי מגיעים לניצול של 50 אחוז מהרשת.
אני מספר את זה כדי להראות שציוד רשת HI END לא ממש מועיל כשה HOSTS שמחוברים אליו לא יכולים להגיע לפוטנציאל שלו.

אם אני זוכר נכון, המספר שזי ציין עבור ה C200 הוא 16 מגה בייט לשניה. אני מבטיח לך שזה לא באשמת הסוויץ :-)

eagle75
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #43 

nir11 כתב:אגב, כשיצא הפופקורן C200 (או יותר נכון כשהוא הגיע לזיו), הדבר הראשון ששאלתי אותו הוא מה היא מהירות העתקת הקבצים ברשת.
מעניין שגם בפופקורן A100 אף פעם לא התקרבו לניצול מלא של רשת 100M, בקושי מגיעים לניצול של 50 אחוז מהרשת.
אני מספר את זה כדי להראות שציוד רשת HI END לא ממש מועיל כשה HOSTS שמחוברים אליו לא יכולים להגיע לפוטנציאל שלו.

אם אני זוכר נכון, המספר שזי ציין עבור ה C200 הוא 16 מגה בייט לשניה. אני מבטיח לך שזה לא באשמת הסוויץ :-)
...
נשמע הגיוני... :-)
דווקא סטרימרים לא צריכים רשת של 1G, בשביל לראות סרטי 1080P לא צריך רוחב פס גדול מדי, בדר"כ 100M מספיק.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #44 

אני מניח שאתה צודק (לא ניסיתי), אבל אני עובד טיפה אחרת:
אני לא מזרים מדיה ממחשב, אני מעתיק דרך הרשת אל דיסק USB חיצוני שמחובר לפופקרון - ואז מנגן לוקלאלית ממנו, בלי תלות במחשב.
עבור סנריו כזה יש חשיבות כמובן חשיבות גדולה למהירות הכרטיס - מכיוון שכך ההעתקה הרבה יותר מהירה.
אגב, במחשבה שניה, אני לא בטוח שרשת 100M קווית מספיק מהירה להזרמה. אמנם לא ניסיתי, אבל ה 30 מגה ביט (בערך) שהפופקורן תומך בהם עשויים לא להספיק עבור תכנים תובעניים, ואני חושב שאולי תהיה גם איטיות בפעולות כגון הרצה מהירה או קפיצה לנקודת זמן. אני מסייג את דברי בכך שמעולם לא ניסיתי את זה.

eagle75
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #45 

nir11 כתב:אני מניח שאתה צודק (לא ניסיתי), אבל אני עובד טיפה אחרת:
אני לא מזרים מדיה ממחשב, אני מעתיק דרך הרשת אל דיסק USB חיצוני שמחובר לפופקרון - ואז מנגן לוקלאלית ממנו, בלי תלות במחשב.
עבור סנריו כזה יש חשיבות כמובן חשיבות גדולה למהירות הכרטיס - מכיוון שכך ההעתקה הרבה יותר מהירה.
אגב, במחשבה שניה, אני לא בטוח שרשת 100M קווית מספיק מהירה להזרמה. אמנם לא ניסיתי, אבל ה 30 מגה ביט (בערך) שהפופקורן תומך בהם עשויים לא להספיק עבור תכנים תובעניים, ואני חושב שאולי תהיה גם איטיות בפעולות כגון הרצה מהירה או קפיצה לנקודת זמן. אני מסייג את דברי בכך שמעולם לא ניסיתי את זה.
...
למה אתה לא ממפה את הכונן USB ישירות למחשב שממנו אתה מוריד? תוכל לחסוך כך את ההעתקה.

אין לי ריפים מלאים של בלו-ריי, אבל MKV תובעניים מתנגנים אצלי בצורה חלקה ברשת 100M.
(יש לי HTPC ייעודי בסלון ושרת NAS לא ייעודי במקום אחר).

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”