מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

אלבום : Beyond The Missouri Sky (Short Stories) - Pat Metheny & Charlie Haden

לפעמים שניים צריכים להיפגש כדי ליצור את אחת המתנות היפות ביותר שקיימות " מוסיקה" .
"צ'רלי היידן" ו"פאט מת'יני" נולדו וגדלו "במיזורי" שבאמריקה במרחק של 100 מייל אחד מהשני .
והעבירו את בגרותם כמעט כולה באימונים עד כמה שיכלו להישאר ערים ביום.

מר" היידן" ומר" מת'יני" נפגשו לראשונה בשנת 1973. "שצ'רלי היידן" ניגן אז עם "אורנט קולמן" (ornette coleman"") ו"פאט" שהיה אז בן 18 הציג את עצמו לפניו, ומאז היו מדברים בזמנים שונים כאשר נפגשו בשל קונצרטים בערים משותפות ("הייד"ן עם "קיט ג'אראט" ו"מת'ני" עם "גרי בורטון" ) "פאט מת'יני" ביקש "מצארלי היידן" לבוא לנגן איתו באלבום שלו "8081" ובסבב הופעות הגדול שפרץ לאחר צאת האלבום הנפלא הזה ...עבודתם יחדיו קירבה את השניים להיות חברים קרובים ביותר , ומאז עבדו המון ביחד בהקלטות, בהופעות ובהמון דברים שונים עם השנים . ("פאט מת'יני" היה "best man" ל"צאלי היידן" ב 1989 שהתחתן עם "רות'" ) כבר בשנים שעבדו יחדיו חשבו השניים על אלבום דואט של שניהם קונטרה בס לצד עבודת הגיטרות של פאט .

ב 1996 נכנסו "צאלי היידן" ו"פאט מת'יני" לאולפן בניו יורק ("right track studio") להקליט את אחד האלבומים היפים של העשור לדעתי . : beyond the Missouri sky" "

מבחינה מוסיקלית" פאט" רצה להקליט וליצור אלבום שהוא אקוסטי לחלוטין ורק שניהם! זאת אומרת 2 כלים בלבד ," צארלי היידן" הציע לשלב כלים נוספים בגלל שהוא חש שהקטעים שהוא רוצה להקליט יכולים להיות מוסיקאלים ויותר מעניינים אם יוסיפו מימד תזמורתי לנושאים המוקלטים .
בסופו של דבר מה שיצא הוא הייבריד מעולה שבסיסו היה דואט אקוסטי של גיטרה וקונטרה בס שעליו הולבשו אך ורק בשביל המימדים הנוספים כלים שונים , אם זה גיטרה אקוסטית נוספת או פסנתר חשמלי וכמובן את גיטרת הסיטר החדשה שפאט ניסה כבר באלבום זה .

"צארלי" שמר עם השנים כמה וכמה קטעים שלו בשביל אלבום מיוחד זה שתמיד רצה להגשים , ביחד עם בחירות של מלודיות פשוטות ויפיפיות שיוכלו לקבל השראה מהם . בתחילת העבודה על הפרויקט "צארלי " שלח ל "פאט מת'יני " קלטת עם 4 שירים שרצה לבצע , וגם כדי להשמיע לחברו איך הוא "רואה" את הפרויקט , וכמובן גם שיקבל השראה מכך .

הקטעים שהיו בקלטת היו : "the precious jewel " , " "the moon is a harsh mistress "he's gone away" , ומנגינת הנושא מהסרט " cinema paradise"

חץ מה4 האלה יש באלבום כמה אורגינאליים של "היידן" עצמו ואפילו 1 שכתב במיוחד ל אישתו" רות'" "our Spanish love song " " first song" waltz for ruth"

שיר אחד שכתב בנו של "היידן" : "ג'וש" שנקרא "spiritual" שגם "פאט" וגם "היידן" מאד אהבו והכניסו אותו לפרוייקט .

כמובן ש"פאט" תרם מיצירותיו גם כן : "massage for a friend" ש"פאט" אומר שנכתב בזמן שחשב על "היידן", (את האמת שזה קצת יותר ממה שרציתי לדעת על חברותם אבל יאללה ניכנס J ) וקטע חדש לגמרי ש"פאט" כתב גם כן בשביל הפרוייקט במיוחד "tears of rain " בשיר זה "פאט" סימן את השיר הראשון שביצע עם גיטרת סיטאר החדשה שלו .

משלימים את האלבום הקטעים : " two for the road" , " love theme" , " the moon song" את נעימת האהבה לקחו שוב מהסרט "סינמה פארדיסו ".

כל 13 הקטעים מבוצעים כמובן בדואט של "פאט מת'יני" ו"צארלי היידן" וכאמור נוספו כלים נוספים כדי ליצור מימד נוסף למוסיקה הנהדרת שבוקעת מאלבום זה .

ההקלטה של אלבום זה נהדרת ושומעים כל "פיפס" הכי קטן מהכלים של השניים המדהימים הללו .
האלבום לוקח וסוחף אותך לעולמות אחרים ולשמים כתומים ששני אלה גדלו וראו יום יום בשעות הערב במיזורי .
אולי זה משנה ואולי לא אבל שני ענקי המוסיקה האלו מודים ל"קשר" ביניהם ואולי מאשימים את זה שגדלו באותו איזור גאוגרפי ובשל כך רואים וחוזים את המוסיקה הנהדרת שהם מבצעים כבר עשרות שנים .

עם האלבום מגיע DVD קצר מאד של ראיונות עם שניהם וגם שני קטעים מהטור המשותף שיצא לאחר צאת האלבום המהמם הזה .

אני לא יכול להוציא אותו מהסידי , אני מאמין שגם אתם לא תצליחו להתנתק מהמלודיות והדמעות שהוירטואוזים האלו ישאירו בעיניכם ובגרונכם .

מומלץ ביותר . (כמובן )Beyond the Missouri Sky
(short stories)
by
Charlie haden & pat metheny
1996

כל המידע נלקח מספר האלבום ונערך בתוספת רשמים אישיים
על ידי א.ב

נוסף: December 13th 2004
מסקר: אביעד (byrdparis)
דירוג:
קישורים קשורים: קישור לדיסק באמאזון
כניסות: 3183
שפה: hebrew

  

[ חזור לרשימת ההמלצות | הוסף תגובה ]

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht