עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

בחירת מסך LCD – מדריך למתחילים

כתב: MetalliJoe (יוסי)
31/05/2007 - 07:00


עמוד הקודם: הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: טכני >

 
 
 

גודל המסך

אם אתה עובר ממסך 4:3 בגודל 29 אינץ´ וחושב שמסך רחב (16:9) בגודל 32 אינץ´ הוא more than enough, ובכן, כדאי שתחשוב שוב. יש כמה עובדות שישנו את דעתך:

  1. למסך רחב יש שטח קטן יותר ממסך רגיל בעל אותו גודל. מכיוון שגודל מסך נמדד באלכסון מפינה לפינה, חישוב קל יראה שהשטח הגדול ביותר מתקבל במסך ריבועי לחלוטין, כלומר כשהגובה זהה לרוחב, וככל שמתרחקים מיחס של 1:1 כך קטן השטח. מכיוון ש-16:9 רחוק יותר מ-4:3, קיבלנו שטח קטן יותר באותו גודל מסך.
  2. גם עם אותו שטח פנים, מסך רחב נראה בעינינו כקטן יותר, בגלל גובהו, או ליתר דיוק חוסר גובהו.
  3. לדברים טובים מתרגלים מהר... לא מעט אנשים קונים מסך רחב שנראה להם כסוף הדרך, ולאחר כמה חודשים מתברר כתחילת הדרך, הדרך הארוכה לשדרוג ולקניית מסך גדול יותר.

אז איך קובעים גודל מסך?

כלל האצבע עבור מסך HD READY הוא שמרחק הצפייה צריך להיות גדול פי 3 עד 5 מגודל המסך. כלומר למסך 32 אינץ´ מרחק הצפייה המומלץ הוא בין 2.40 ל-4 מטר, למסך 37 אינץ´ נקבל בין 2.80 ל-4.60 מטר ולמסך 42 אינץ´ - בין 3.20 ל-5.30 מטר. עבור מסכי FULL HD, אפשר לקצר את המרחקים בגלל שהפרוט גדל. הבדלים עצומים, שנובעים מההעדפות של כל אדם: אחד אוהב להרגיש "בתוך הסרט", בעוד האחר רוצה גבולות ברורים: אני כאן והם שם...

כאן תגיע המלצה שתככב עוד הרבה בהמשך: בחן במו עיניך. קח סרט מדידה, מדוד את המרחק הממוצע לצפייה בביתך, וגם את המרחק המינימלי והמרחק המקסימלי, לך לחנות ושב במרחקים האלה מול המסך. זכור שלא קונים מסך כל חודשיים, ונסה לחשוב אם המסך גדול מספיק כך שלא תרצה להגדיל אחרי זמן מה, וקטן מספיק כדי לא לגרום לתחושת חוסר נעימות בצפייה ממושכת.

רק לידע כללי, ההמלצה המקובלת היא הממוצע ומטה לכל טווח, כלומר 3 מטר למסך 32 אינץ´, 3.5 מטר ל-37 ו-4 מטר ל-42. אבל, כאמור, זוהי המלצה בלבד, וכדאי לבדוק לפני הקניה.


< עמוד הקודם: הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: טכני >


דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.8
(36) הצבעות

בהקשר זה

 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק א)
 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק ב)
 מסך פלזמה או LCD?
 תנע זויתי ב-LCD
 ביקורות וידאו
 מדריך לכיול YES IMPACT
 איזה גודל וסוג מסך אני צריך?
 100HZ במסכי LCD
 תאורת LED במסכי LCD
 עוד על וידאו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום וידאו:
כל מה שרצית לדעת על מסכים = טיפ היום
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht