עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

אינטגרייטד: Mystère ia21

מאת: שמעון בוזגלו
21/05/2009 - 07:00


עמוד הקודם: איך נשמע המגבר? | המאמר המלא

 
 
 

סיכום

שילוב של צליל טבעי, גדול, עם מרקם מלא ועשיר ובעל נוכחות מוחשית, איזון טונלי מצוין, פרזנטציה בימתית מרשימה, קצב נכון, דינמיקה מרגשת, נינוחות ותחושה ש"הכול קטן עליו", ביחד עם מראה יפהפה וקלות תפעול (כוונון אוטומטי ספציפי לכל סוג שפופרות), יוצרים מגבר המציב רף איכות בלתי עביר ביחס למכשירים בתחום מחירו - והרבה יותר. למען האמת, הוא מתומחר במחיר שערורייתי והזוכים הם אנחנו, הקונים. אשר לאמינות, הואיל ו-Mystère היא חברת בת של החברה המייצרת את מגברי PrimaLuna, הידועים באמינות מופלגת, יש לצפות לכך גם כאן.

האם יש חסרונות למגבר? ברור. לאיזה מכשיר אין? וגם כאן עולה שוב השאלה "ביחס למה?" אם נשווה את ה-Mystère ia21 למגברים הרבה יותר יקרים ממנו (עולה בדעתי מגבר וקדם - טרנזיסטוריים! - במחיר $15000 שהקשבתי להם ארוכות לאחרונה) אפשר לקבל "עוד יותר" מכל דבר: יותר קצות תדרים, יותר Attack, יותר דיוק, הגדרה ופירוט, יותר דינמיקה, יותר שליטה וכיו"ב (ואף על פי כן, למיטב זכרוני השמיעתי, שכן לא ערכתי השוואה אחד לאחד, נדמה לי שבסיכומו של דבר ה-Mystère ia21 מוזיקלי יותר מבן משפחתו הטרנזיסטורי ובוודאי בעל צליל טבעי ועשיר יותר). מכל מקום, רצוי שבין מתאגרפים לא יהיה פער גדול מדי במשקל, אז בואו נחזור למגברים באופק של ה-Mystère ia21.

  • ל Mystère ia21 אין שלט רחוק. לי זה הדבר האחרון שמפריע, אם בכלל, אבל מי שאינו יכול בלי שלט ומוכן לוותר על פוטנציומטר הנגדים, ייאלץ להתפשר על מגבר פחות טוב משמעותית, או ייאלץ להשקיע סכום כפול ויותר כדי לקבל תוצאות קרובות. ההחלטה בידכם.
  • אם המגבר היה עולה פי שניים ויותר, היה מקום לדרוש גם שפופרות טובות יותר (כך לדעתי צריך להיות, אבל בפועל וברוב המקרים, גם השפופרות המסופקות עם המכשירים היקרים ביותר - אינן טובות יותר).
  • דבר נוסף שעלול להיות בעיה בשביל חלק מן הקונים, הוא שכיסוי השפופרות אינו פתוח מלמעלה ולכן רצוי להסיר אותו בזמן ההשמעה, אם אינכם ששים לצלות עליו את אצבעותיכם הענוגות.

מוזר לומר את זה על מכשיר, אבל אומר:Mystère ia21 הוא מגבר שמשמח אותי. משמח אותי לשמוע אותו, לראות אותו, להראות אותו. איך ייצרו מגבר ברמה כזאת במחיר כזה - זה באמת Mystère בעיני.

פירוט המערכת
מקור: פטיפון Michell GyroDec עם ספק הכוח המשודרג (HR), זרוע TecnoArm וראש Shelter 901 (לפרק זמן בן שבוע בערך נבחנה המערכת עם נגן תקליטורים שפופרתי: PrimaLuna Prologue 8).
פונוסטייג´: EAR834P עם שפופרות משודרגות.
הגברה: Mystere IA21 (המגבר בביקורת).
רמקולים: Coincident Victory (97db; 10 אום עכבה נומינלית).
כבלים: לרמקולים - Entreq Discovery, HiDiamond Power+1.
אינטרקונקטים - Entreq Discovery, HiDiamond Reference Black Gold.
כבלי חשמל - Acoustic Zen Tsunami Plus.
מפצל חשמל - Transparent Bank 6.
שקעי החשמל הם של SINE.
בידוד: ארונית מבנייה עצמית בסגנון RoomTune, עם משטחי SRA מתחת לפטיפון ולפונו סטייג´. המגבר מונח מחוץ לארונית על בלוק עץ מסיבי בעובי 10 ס"מ. כל הציוד, כולל הרמקולים, מונח על ספייקים של BDR. כל הכבלים, כולל מפצל החשמל, מונחים על ספוגים אקוסטיים של Auralex (בחלק מתקופת הביקורת נבחנה המערכת עם רגליות מיוחדות של Entreq).

מחיר מומלץ לצרכן: 2500 יורו.

לדף המוצר באתר היצרן לחץ כאן.

להמשך דיון בנושא הביקורת לחץ כאן.

גילוי נאות: כותב הביקורת רכש את ה Mystère ia21.


< עמוד הקודם: איך נשמע המגבר?המאמר המלא


נושאים מקושרים

אודיו
אודיו


עוד מ: אבטליון
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

2.3
(56) הצבעות

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht