עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

בחירת מסך LCD – מדריך למתחילים

כתב: MetalliJoe (יוסי)
31/05/2007 - 07:00


עמוד הקודם: ניגודיות | המאמר המלא | עמוד הבא: מתיחת התמונה >

 
 
 

קצב רענון

עוד נושא כאוב. במסכי LCD נמדד קצב הרענון באלפיות השניה (mili seconds). בטלוויזיות ה-CRT ובפלזמות זמן הרענון הוא באמת זניח, משהו כמו מספר מיליוניות השניה (מיקרוסקנד), והנתון הזה אפילו לא מצוין בנתוני המסך. קצב רענון התמונה נמדד על ידי מדידת הזמן שלוקח לפיקסל לעבור מלבן לשחור, או להיפך. קצב רענון נמוך גורם לפיקסלים לשנות את צבעם בזמן שעדיין ניתן להבחנה על ידי העין, וזאת הסיבה לשובלי הצבע הקטנטנים שנמרחים מאחורי דמויות שזזות מהר למשל על מגרש הכדורגל (האירופי והעולמי, לא הישראלי...), או במשחקי מחשב מהירים שבהם הרקע משתנה במהירות כגון במירוצי מכוניות. אל תקפוץ ותגיד שבמסך המחשב שלך אתה לא רואה שום מריחה. מסכי מחשב מגיעים בגדלים אחרים ובמהירויות רענון אחרות לגמרי. במסכי הטלוויזיה כדאי שתשים לב לנתון הזה.

כיום מסכי LCD נמדדים בין 6 ל-16 אלפיות. אולם בדיוק כמו בניגודיות, גם כאן אין תקן מוסכם וברור למדידה, ולכן אין דין קצב הרענון בפיליפס כדין קצב הרענון בטושיבה (למשל). גם כאן ניתן להשוות נתונים מוצהרים של שני דגמים של אותה חברה, וגם כאן זה בעירבון מוגבל. אז איך בודקים? גם כאן, בעיניים. וכאן חשוב לבדוק בעצמך אפילו יותר מאשר בבדיקה של הניגודיות, מכמה סיבות:

  1. קצב הרענון משפיע באופן שונה של תכנים שונים. מי שצופה בעיקר בסרטים איטיים או במהדורות החדשות ישים לב הרבה פחות למריחות מאשר מי שצופה בעיקר בכדורגל ובכדורסל.
  2. קצב הרענון משפיע באופן שונה על תכנים מאיכות שונה. מי שצופה בסרטי DVD מקוריים או אפילו בסרטי HD ישים לב למריחות פחות ממי שצופה בערוצים ציבוריים באיכות נמוכה.
  3. קצב הרענון משפיע באופן שונה על אנשים שונים. לכל אחד מאיתנו עיניים שונות, מוח שונה, מידת אבחנה שונה וסבלנות שונה, ומה שנראה לאחד בתמונה קריסטלית מדהימה יראה לאחר כתמונה בוהקת מדי, מרוחה ומעצבנת.

< עמוד הקודם: ניגודיות  המאמר המלא עמוד הבא: מתיחת התמונה >


דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.8
(36) הצבעות

בהקשר זה

 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק א)
 איך לקרוא מאמרי וידאו (חלק ב)
 מסך פלזמה או LCD?
 תנע זויתי ב-LCD
 ביקורות וידאו
 מדריך לכיול YES IMPACT
 איזה גודל וסוג מסך אני צריך?
 100HZ במסכי LCD
 תאורת LED במסכי LCD
 עוד על וידאו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום וידאו:
כל מה שרצית לדעת על מסכים = טיפ היום
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht