עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

 תערוכת IFA 2010 - חלק א

03/09/2010 - 07:00


עמוד הקודם: Microsoft - Kinect | המאמר המלא | עמוד הבא: Sony >

 
 
 

Panasonic

הדוכן של פנסוניק כמעט לחלוטין על טהרת התלת מימד. אבל הצלחנו לשכנע אותם לגעת ממש בציוד ואפילו שנציגי פנסוניק ידגמנו עבורינו חלק מהדברים... 

פנסוניק גם מדברת על שירות העברת סרטים בהזרמה, כולל תלת מימד. 

ב-152" התלת מימד לוח הזמנים מדבר על הזמנות מוקדמות כבר בחודש הקרוב, עם הספקה ברבעון הראשון של השנה הבאה. ה-152" צפויה לעלות בארה"ב בין 400-500 אלף דולר (!!) באירופה תעבירו את המספר ליורו וזה בערך יהיה המחיר... 

מסך ה-85" שלהם ישמש בעיקר לשימושים עסקיים. למשל, מישהו שרוצה לשדרג ולעשות קסטומיזציה על הרכב שלו יוכל לראות ממש איך נראה הרכב שהוא מזמין. 

ההדגמה הכי מרשימה היתה של משחק תלת מימד דווקא מבוסס מחשב NVIDIA שהעביר 60FPS ב-FULL HD בתלת מימד, סימולצית נהיגה מטורפת לחלוטין. באולמות אחרים עשו הדגמות דומות, אבל זה פשוט היה מטורף. כאשר מתנגשים בקירות, יש סימולציה של איבוד הכרה, טשטוש ואפקטים נוספים שוהפכים את כל החוויה לריאלית ביותר. 

מספר נקודות מעניינות:

1. מתברר שלא רק 50VT20 יושק לשוק האירופאי, אלא שגם מודל חדש בשם 42GT20 יושק. זה מסך בסדרת המסכים התלת מימדיים עם פאנל NEOPDP חדש עם יכולות תלת מימד! 

המסך החדש יכלול רזולוציית FULL HD כמובן, יכולות INTELLIGENT FRAME CREATION מהסוג החדש (כולל בתלת מימד), יחס ניגודיות גבוה במיוחד, תמיכה בהזרמת תוכן (כולל DLNA) ותמיכה מובנית ב-DVBC, DVBS ו-DVBT. בארץ לא בטוח שנקבל את זה כי לוגית אנחנו שייכים לאיזור אסיה. 

בנוסף, סדרת VT20 כוללת מעתה גם מסכים בגודל 42" ו-46"! 

2. פנסוניק הכריזה על נגן בלוריי 3D חדש בשם DMP-BDT100. הוא כמובן יתמוך בפיצ´רים רבים, כולל הזרמת תוכן ב-DLNA, תמיכה בדיסקי בלוריי דו ותלת מימדיים עם HDMI 1.4. 

3. הכרזה נוספת של SOUNDBARS :SC-BFT800 ו-SC-HTB10. אלה יאפשרו פיתרון של ALL IN ONE מלא של בלוריי תלת מימדי, כולל ניגון, אודיו (בתלת מימד עם הקרנת סאונד) ושידור הוידאו למסך! 

4. משקפיים משקפיים משקפיים - פנסוניק משיקה מספר מודלים של משקפי 3D בצבעים שונים ובגדלים שונים כך שניתן להתאים אותם יותר במדוייק לפנים (כזכור, המודל הראשוני היה מיועד יותר למבוגרים ופחות התאים למי שיש לו פנים קטנות). 

5. מצלמת HDC-SDT750 הוכרזה - שהיא מצלמה תלת מימדית לשוק הפרטי. את התוכן היא מוציאה על גבי כרטיס SD. 

בנוסף, עם מתאם אופטי מיוחד, ניתן להפוך מצלמת DSLR רגילה מסדרות LUMIX לתלת מימדיות! 


שירות VOD של פנסוניק

לפי פנסוניק, יש 4 עמודי תווך ל-3D: 
- תכנים ביתיים (בעזרת מצלמת הוידאו 3D הביתית החדשה) ועדשה עבור מצלמת ה-LUMIX של החברה. 
- סרטים (יגיעו בבלוריי או בהזרמה) 
- שידורים (סוני שותפה בערוצים וגם ספונסרית לאירועי ספורט - רולאן גרוס, מונדיאל, GOLF US OPEN וכו´) 
- משחקים - PS3 ושותפות עם יצרני משחקים. 

ל-Viera Cast של פנסוניק, מצטרף שירות VOD חדש של Ace Trax המאפשר הזרמה של תכנים מקוונים בתלת-מימד ! 

הודעה לעיתונות:
Panasonic, מובילה עולמית במסכי HD וחלוצה בתחום התלת מימד חשפה במהלך מסיבת העיתונאים לפתיחת תערוכת האלקטרוניקה הבידורית IFA2010 בברלין שורה של מוצרים המבססים את מעמדה כמובילה עולמית בתחום. 

בין המוצרים שחשפה החברה: תוספות חדשות לסדרת ה-VT Viera, מסך 42 אינץ עם יכולות המרה מדו מימד לתלת מימד, מערכת קולנוע ביתית משולבת עם נגן תלת מימד מצלמות וידאו 3D ביתית, עדשות 3D מתחלפות ו...מסך התלת מימד הגדול בעולם בגודל 152 אינץ 

מסך 152 אינץ´ תלת מימד דגם TH-152UX1 שהציגה Panasonic בתערוכה שווה בגודלו ל"קיר וידאו" הבנוי מ-16 מסכי LCD בגודל 37 אינטש כל אחד! התמונה מוצגת בשלמות ובאחידות על שטח של 3.32x1.78 מטר ברזולוציה של 4096x2048. בגודל הזה ובאיכויות התמונה של פלזמה, זה כבר לא סתם "קולנוע ביתי" - זו הוליווד במיטבה". 

שני המסכים החדשים בסדרת ה- VIERA VT: 42VT20 בגודל 42 אינץ ו- 46VT20 בגודל 46 אינץ כוללים טכנולוגיית High-Speed 3D שפותחה על ידי מהנדסי Panasonic ובבסיסה מנגנון עיבוד תמונה בתנועה חזק במיוחד 600Hz, הייעודי למסכי התלת מימד. עוד כוללים המסכים מנגנון 24p Smooth Film לתלת מימד שלמעשה מבטל את הרעשים בתמונה (Judder) שאופיינית לסרטי הקולנוע בתלת מימד וזאת באמצעות הגדלת הפריימים ל- 24 תמונות בשנייה. 

המסכים עומדים בתקן THX הנהוג בתעשיית הסרטים בהוליווד, מציגים יחס ניגודיות גבוה במיוחד (מעל (1:5M, מהירות התגובה היא 0.001 ms בלבד וההשתקפות שלהם הינה מינימלית ביותר, כל אלו מבטיחים שהצרכן בבית יראה את התמונה המדויקת ביותר כפי שהבמאי תכנן עבורו. 

עוד הציגה החברה מסך בגודל 42 אינץ דגם TX-P42GT20 שלראשונה אצל Panasonic, מציג יכולת המרה מ- 2D אל 3D. המסך, שהמפרט שלו זהה למפרט דגמי ה- VIERA VT, מגיע עם חיבורי USB וחיבור רשת עבור שירות Viera Cast לצפייה באתרי אינטרנט נבחרים, אך בניגוד לסדרת ה- VT20 דגם זה יסופק ללא משקפיי תלת מימד אקטיביות. 

בנוסף לשלושת הדגמים שהוצגו לעיל Panasonic הציגה מגוון שלם של מסכי פלזמה 

ו LCD בגדלים של 42,46,50 ו-65. כל הדגמים בסדרת ה- Viera NeoPDP החדשה מכילים את הטכנולוגיה העדכנית ביותר, המאפשרת להם להפיק איכות תמונה טובה יותר תוך צריכת חשמל נמוכה משמעותית בהשוואה לממסכי הסדרה הקודמת. השיפור הטכנולוגי מושג הודות לפאנל חדש של Panasonic שמבוסס על מסנן חדש, מנגנון שחרור גז חדש, ותאי פוספר (phosphor) משופרים שעוצבו מחדש. 

Panasonic חשפה ב-IFA2010 גם את קו מסכי ה- LED-LCD ברזולוציית FHD (1080p). סדרת המסכים כוללת את ( V20 (42, 37,32, D28 (37" and 32") ו- D25 (42", 37" and 32"), 22" . 

כל מסכי ה LED- מגיעים בעיצוב דק במיוחד (1.5 אינץ), איכות תמונה גבוהה בשל מנגנון Creation Pro Intelligent Frame וקישוריות לאינטרנט. 

עוד חשפה החברה קו נוסף של משקפי תלת מימד אקטיביות במגוון צבעים וגדלים למבוגרים ולילדים ומערכות קולנוע ביתיות לתלת מימד דגם 35/SC-BTT750 עם 5.1 ערוצים (אפשרות הרחבה ל- 7.1). 
במרכז המערכת נגן HD 3D Blu-ray Disc דגם DMP-BDT100 היודע להפיק שני אותות נפרדים של FULL HD במקביל (אחת לכל עין) ולהעביר את האינפורמציה בו זמנית למסך ולמשקפי ה- 3D אקטיביות המסנכרנות אליו. 
הנגן מצויד במתאם LAN אלחוטי שמוכנס דרך USB והוא תומך בתכונת BD LIVE וקישור ל-Viera Cast המאפשרים להוריד ישירות מאתרי אינטרנט קטעי HD, טרילרים, משחקים, מפרטים של סרטים מאתרים שונים. 
בתחום הצילום חשפה Panasonic מצלמת וידאו ביתית הראשונה דגם HDC-SDT750 המאפשרת צילום תלת מימדי עם עדשה כפולה. המצלמה מצטרפת לדגם AG-3DA1 (ששיווקו החל לאחרונה בישראל) ומיועד בעיקר לתחום ה-Broadcasting. עוד חשפה החברה עדשות תלת מימד מתחלפות למצלמות סטילס של Lumix. 

מצלמת הוידאו של Panasonic הינה קלה, נוחה לשימוש ועתידה להקל על תהליך הצילום בתלת מימד של סרטונים ביתיים, תיעוד טיולים וכיו"ב . בדומה למצלמת ה-3D לתחום הברואדקאסט גם במצלמת הוידאו החדשה פועלת בפורמט של Side by Side ואומר זוג עדשות מצלמות שתי תמונות במקביל באיכות 1080p (1920 על 1080 פיקסל), בקצב של 60 פריימים בשנייה בקידוד של AVCHD. 

שתי התמונות מועברות לזוג כרטיסי זיכרון מסוג SDHC/SD המשולבים בתוך גוף אחד. בסופו של דבר מתקבלת תמונה אחת בתלת מימד ברזולוציית HD אותה ניתן לראות באמצעות חיבור HDMI למסך תלת מימד או לצרוב ל-DVD ולצפות בתכנים דרך נגן בלו ריי ייעודי של החברה. 

ה- HDC-SDT750 מסוגלת גם להפיק צילומי וידאו גם בדו מימד ברזולוציה HD על חיישן ה- 3CMOS הפנימי והיא כוללת, זיכרון פנימי של 64 ג´יגה בייט, מערכת ייצוב תמונה של החברה מסוג Hybrid O.I.S ותוכנת עריכת לתכנים תלת מימדים HD Writer AE 2.6T למחשב פיסי. 

מצלמת הווידיאו החדשה SDT750 תחל להימכר בארה"ב בחודש אוקטובר הקרוב, במחיר של $1,399. 

עוד הציגה Panasonic לראשונה עדשת תלת מימד המיועדת לחיבור לסדרת המצלמות SLR של החברה ממשפחת Lumix G Micro. במצלמות אלו ניתן יהיה להחליף את העדשה הרגילה בעדשת התלת מימד שהיא למעשה שתי עדשות קטנות יותר באותו הקוטר, המצלמות שתי תמונות במקביל, שלאחר מכן מעובדת באמצעות אלקטרוניקה הקיימת במצלמה ליצירת אפקט של עומק בתמונה. 
מועד תחילת שיווק הצפוי הוא לקראת סוף השנה. תג המחיר טרם נקבע. 


מסך הפלזמה הגדול בעולם עם תמיכה בתלת מימד


< עמוד הקודם: Microsoft - Kinect המאמר המלא עמוד הבא: Sony >עוד מ: oferlaor
תגיות


דרגת קושי: 2
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 לפרסום באתר
 תקנון וחוקי האתר
 אודות האתר
 עוד על כללי - Hometheater


המאמר הפופולרי ביותר בתחום כללי - Hometheater:
פרסום ברשת אתרי HT Israel !
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht