תכנון תשתית קולנוע ביתי במרתף

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
ohaddi (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: אוהד רוזנטל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

תכנון תשתית קולנוע ביתי במרתף

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

בשעה טובה אני מתחיל לבנות את ביתי, כרגע מתחילים טפסנות מרתף שם אני מתכנן לעשות קולנוע ביתי.
אני מעונין להכין תשתית עבור קולנוע ביתי כלומר שיניחו לי צינורות השחלה עבור מקרן ורמקולים ואשמח לעזרתכם במיקומים.

תיאור המקום:
המסך יהיה על הקיר המשותף שיבנה בשני שכבות בלוק (בלוק 20, חוצץ קלקר באמצע, בלוק 20), שאר הקירות הם בטון, מצ"ב תמונהשל החלל המיועד.

תיאור המערכת:
בוודאות מערכת של סנטר, 2 קדמיים, 2 אחוריים, סאב, עם הכנה בתקרה ל-2 אטמוס (אם נעשה אטמוס).

אם יש מערכת של סאטליטים טובה אז גם התקבל בשמחה, הייתי רוצה לשמוע בווליום מעט גבוה אבל לא מאוד, בטח שלא שלפוצץ את הבית או את השכנים עם המערכת.

תיאור התקציב: :)
הוצאה מועדפת 5,000 ש"ח למקרן
הוצאה מועדפת לרמקולים ורסיבר 10,000-12,000
מסך למקרן טרם תוקצב וכמובן שכנגיע אליו נתקצב

בתודה מראש וחתימה טובה

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

Re: תכנון תשתית קולנוע ביתי במרתף

נושא שלא נקרא #2 

אם אתה בבניה, למה לא לתכנן 4 רמקולי אטמוס?
אח"כ אתה יכול להצטער שלא עשית.
גם אם בהתחלה תקנה רק 2.

רמקולי אטמוס שקועים בתקרת בטון?
אתה חייב שתכנון התקרה יכלול מיקום וגודל של קופסאות ביטון עבור הרמקולים השקועים.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

מבחינת אקוסטיקה יכול להיות שעדיף לך למקם את המסך דווקא על הקיר שמול הפתח בשביל הסימטריה.

בכל מקרה, אם אתה לא צריך הרבה מושבים באופן קבוע (ו-99% מהאנשים לא צריכים), כדאי לשקול פשוט לקנות טלויזיה 75-85 אינץ' ולשבת קרוב (מרחק צפיה של 2.7-3 מ' ל-85").
את הסראונדים למקם על קירות צדדיים בהתאם לתקן. אפשר אפילו סראונדים אחוריים על קצוות הקירות. אם זה ממש חדר ייעודי אפשר אפילו על סטנדים גבוהים ולא על הקיר, למרות שלסראונדים זה פחות קריטי מאשר לקדמיים. בכל מקרה תסתכל על התקן ותנסה לתכנן ככה שתוכל להגיע הכי קרוב שאפשר לזוויות והגבהים המומלצים, אבל לא נורא אם בלית ברירה מתפשרים. אצלי למשל הסראונדים בערך במיקום שבו אמורים להיות סראונדים אחוריים שזה הרבה פחות מומלץ, והם גם קצת גבוהים, אז מושלם זה לא אבל זה עובד הרבה יותר טוב מכלום.

בתקציב הזה למיטב הבנתי רק רמקולים מדפיים (לסראונדים אפשר לשים זולים יותר, אבל שוב למיטב הבנתי עדיף לא קטנים). בגלל התקציב הנמוך אפשר לשקול לחסוך סנטר, כדאי לקרוא על זה ולנסות להבין מה עדיף אצלך (למרות שלא תמצא תשובה חד משמעית). אם קונים סנטר אז אחוז מכובד מהתקציב צריך ללכת אליו כי גם אחוז מכובד מהסאונד ילך אליו.

akira
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

בנוגע, למסך כמה שיותר גדול עדיף - ובמקרה שלך עדיף מסך קבוע.
יש את המסכים של Silver Ticket באמזון:

יש לי כזה - המחיר סבבה (אם כי צריך שילוח צד ג') והאיכות טובה מאוד.

מקרן ב-5,000 זה ברף הנמוך ל-4K, אלא אם אתה רוצה יד-2. יש עכשיו כמה מקרני JVC בלוחות.

אם התקציב מוגבל, אז לא צריך לרכוש את כל הרמקולים בהתחלה. תתחיל עם במה קדמית, ותרכוש עוד בהמשך. זה עדיף מאשר לרכוש רמקולים זולים יותר שנכנסים בתקציב ואז לשדרג אותם.

ohaddi (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: אוהד רוזנטל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #5 

תודה למשיבים,

אכן התכנון לשים את המסך על הקיר המשותף שזהו הקיר התחתון של באיור.

כיום אני עם מערכת כניסה 5.1 של מוניטור אודיו סדררה M (רצפתיים M4, סנטר MCB, שני מדפיים M1 וסאב MSW 10.
משודך לרסיבר ימאה RXV373.
אני לא מרוצה מהסאונד, תחושה שהוא שטוח מדי, בזמנו לפני שרכשתי אמרו שסאונד פאנצי מעייף לאורך זמן ואני מתחרט שלמערכת אין אופי.
מי יודע אולי החלפת רסיבר תביא לי את האקסטרא שחסר לי

אולי אני מיושן אז לא חשבתי על 4 אטמוסים.

בכיפור שנפגשתי עם אחי שיש לו מקרן, דווקא המליץ לי ללכת על טלוויזיה גדולה במקום מקרן

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”