שרשור מרכז REW: Room Acoustics Software

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

קראתי כמחצית מהמדריך שהוא אגב אכן מאוד פשוט, ברור ומובן להגדרה עם צילומי מסך מפורטים.
מקווה שיהיה לי זמן במהלך השבוע להתעסק עם ההגדרות הראשוניות הנדרשות טרם התארגנות על מיקרופון.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #32 

Alon_Solo כתב:
...
...
·זאת שאלת מיליון הדולר!!!
זאת כבר המומחיות מבחינתי - להבין מה המדידה אומרת וביתר שאת לדעת איך אפשר לטפל בבעיות שעלו ממנה בלי לדפוק משהו אחר.
...
זו בדיוק המטרה של השרשור.
שאנשים יתחילו להעלות פה גרפים של לפני / אחרי, מה הם עשו ? מה ניתן לעשות ? מה אי אפשר וכדומה.
כך יווצר פה תהליך של למידה באמצעות שיתוף.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

DANRANDD
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

שבת שלום חברים,

כמה דברים שכן ראיתי ששאלו כאן:

התוכנה עצמה בסיסית להפעלה מאוד ברמת גרף היענות התדרים(פשוט וקל )- אבל זה רק גרף אחד שמייצג דבר אחד - איך נראת העקומה ברגע אחד מסוים -הרגע שהתדרים מגיעים למיקרופון .
גרף זה מספר חצי מהסיפור במקרה הטוב .ובפירוש תוכלו לקבל גרף נהדר ב FR אבל סאונד לא טוב .
יש גרפים נוספים שמתייחסים למה שקורה במימד הזמן שהוא חשוב לא פחות ויש אומרים גם יותר.כל מה שקשור ל IMPULSE RESPONSE,RT60,ETC,PHASE.

לדעת להבין אותם ולתמרן איתם לטובתנו היא משימה מורכבת לא כי היא מדע טילים,אלא כי הוא דורשת המון התעסקות ,ניסוי וטעיה ופענוח נכון של מה אני בעצם רואה .מה כן להתייחס ומה לא .
הרשת מוצפת חומר וכל אחד יכול ולגעתי גם צריך לגעת בזה.

לגבי תדרים נמוכים ( REW היא הרבה מעבר לתדרים נמוכים)

לגבי ממה ששאלו - פיק -מערכת RC טובה תוכל לתקן בעניין ה FR,אבל יש לה הרבה פחות השפעה בעניין ההדהוד בחדר (ברוב במקרים).-עדיין היא מציה פתרון טוב.

דיפ - מורכב הרבה יותר ויש המון שיטות "לטפל " בו אבל צריך לדעת מה אתה עושה .הדרך היחידה לדעת- היא לקרוא עוד ועוד ולנסות עוד ועוד.לא תמיד צריך להזיז דברים.לפעמים זה פשוט שתי מקורות תדר זהה לא מתוזמנים- נניח שני סאבים או קידמיים וסאבים(האינטגרציה בקרוס לקויה).

יש עוד תוכנה מעניינת שנקראת MSO: לא חפרתי עליה כי אני מאוד מרוצה מ REW - בגדול MULTI SUB OPTIMIZER -כשמה כן היא.

ניתן גם לבצע ROOM SIMULATION עם REW - שזה מרתק ונותן נקודת התחלה מסוימת- איך ישפיע כל מיקום סאב/תוספת סאב - על התוצאה הסופית בחדר.

אין דרך אחרת,לקחת את הסאונד שלך לקצה וזה ממש לא קשור לכמה הציוד שלך עולה.זה משהו שמקובל מאוד בחול אבל משום מה -לא ממש תפס פה בארץ.

יצרני הרמקולים - תמיד מודדים וכך מתכננים רמקולים(לפעמים גם מייצרים עקומת "סמיילי" בכוונה ,שתתן חום בבאסים ויותר דגש בגבוהים וכל חברה והטעם שהיא מכוונת אליו.יצרני פרו -ישאפו לתוצאה שטוחה ושקופה יותר.

כל חברות ה RC -חיות על מדידות וכולנו יודעים את ההשפעה שלהם וזה רק ילך ויתעצם,ישתפר,יהיה נגיש ,זול יותר וטוב יותר.

נראה לי מתבקש שמי שאוהב אודיו -ישקיע בזה בעצמו.אין חוליה במערכת יותר חשובה מזו .

בקיצור,פתחתם פוסט מבורך.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #34 

@DANRANDD
דן, תודה. שמח על ההתייחסות... (Y)

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #35 

טוב, מנסה להתחיל לשבת על זה.
למה ה-ASIO4ALL משמש ? חייבים להוריד את זה מעבר לגרסא המתאימה של ה-REW ?

** עריכה, הורדתי את ה-REW, עובד.
ואז הבנתי שצריך את ה-ASIO, אז נוריד גם. בהמשך נחבר גם לרסיבר ונתחיל להגדיר.

MarioMan
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: יונתן פת-יה
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 195 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

avihuli כתב:טוב, מנסה להתחיל לשבת על זה.
למה ה-ASIO4ALL משמש ? חייבים להוריד את זה מעבר לגרסא המתאימה של ה-REW ?

** עריכה, הורדתי את ה-REW, עובד.
ואז הבנתי שצריך את ה-ASIO, אז נוריד גם. בהמשך נחבר גם לרסיבר ונתחיל להגדיר.
...
·

ה-ASIO4ALL בעצם מייצרת עבורך דרייבר ASIO לכרטיס קול סטנדרטי (ולעניין זה גם כרטיס קול מובנה בלוח אם או ממשק אודיו על גבי יציאת ה-HDMI של כרטיס המסך).

הדבר מאפשר גישה ״נקיה״ יותר לחומרה מה שמבטיח מסלול השומר על נאמנות המידע (bit-perfect) וכן latency יותר נמוך.

בעצם זה דרייבר אוניברסלי שניגש לחומרה הסטנדרטית באמצעות Kernel Streaming או אולי גם WASAPI Exclusive.

אם יש לך כרטיס קול מקצועי אז אין צורך בזה מכוון שכרטיסי קול מקצועיים מגיעים עם דרייבר ASIO משל עצמם.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #37 

@MarioMan
כן, תודה. עכשיו אני מבין גם מה זה עושה... :D

והבנתי אתמול שצריך את זה כי כאשר באתי להמשיך להגדיר את ההגדרות ב-REW אז זה מחייב לבחור את הערך הזה באחד מהשדות. אגב, המדריך הרשום ש- @mbd שים לינק אליו, מאוד מפורט, ברור, צילומי מסך. יש הכל... (Y)
ממש תענוג לכאלה שהם "מתקשים" כמוני ורק בתחילת הדרך, אבל גם את רומא לא בנו ביום אחד, אז הכל טוב.
לבינתיים הותקן אתמול בלילה בהצלחה על הלפטופ
 לבינתיים הותקן אתמול בלילה בהצלחה על הלפטופ

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #38 

ניסיתי להגדיר עכשיו את הנדרש ב-REW מבחינת הרסיבר בלפטופ.
משום מה הלפטופ (חדש, יוגה C740), נותן לי רק אפשרות להוציא סטריאו דרך כבל ה-HDMI ולא רב ערוצי.
כלומר התצורה רמקולים שהמחשב הגדיר היא סטריאו ואין בשום מקום אפשרות לסמן 7.1.
אני מחובר עם מתאם TYPE C לכבל HDMI רגיל שרץ לרסיבר. האם זה עניין של החיבור או הגדרות של הלפטופ ?
אגב, גם שאני משתמש ברמקולים של המחשב, אין אפשרות להגדיר בתצורת רמקולים משהו שהוא לא סטריאו.

אני מחובר עם המתאם הזה: https://www.protec.co.il/product/protec ... 7%91%D7%94
הסאונד עובר (לא בדקתי תמונה), אבל במנהל ההתקנים הוא רושם:
‏‏Windows הפסיק את פעולתו של התקן זה מכיוון שההתקן דיווח על בעיות. (קוד 43)
A request for the USB device descriptor failed.

DANRANDD
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #39 

@avihuli

דיי בוודאות שמדובר בסנכרון hdmi לקוי בין המחשב לרסיבר( edid).
דבר ראשון תגיע למצב , שבלי קשר ל rew , אתה מסוגל להעביר 7.1 מהמחשב לרסיבר ( rew במצב סגור ) .
אחרי שתקבל את זה תקבל את האופציה הזו גם ב rew.( יכול להיות ממש עניין של חיבור וניתוק או כיבוי והדלקה של המכשירים שלא סונכרנו - בסדר נכון = מחלות ה hdmi).
תדליק את המחשב קודם - רק אחכ רסיבר . ( לפעמים גם צריך ניתוק מהחשמל של הרסיבר לפני ההדלקה שלו )

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #40 

@DANRANDD
כן, גם נראה לי משהו שקשור לחיבור עצמו.
למרות שאני מצליח להעביר סטריאו, מעבר לזה לא יכול לבחור במשהו אחר.
אם עובר סטריאו, לא אמור לעבור גם כל השאר ?
אני אנסה עם לפטופ אחר ללא המתאם, או אולי זה אפילו הכבל עצמו דפוק (למרות שקשה לי להאמין שזו הבעיה).

DANRANDD
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #41 

@avihuli
·
יכול להיות גם הגדרות בכרטיס קול .
מספיק ״טיק״ על חלונית 2ch כדי שזה לא יעבוד

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #42 

DANRANDD כתב:@avihuli
יכול להיות גם הגדרות בכרטיס קול .
מספיק ״טיק״ על חלונית 2ch כדי שזה לא יעבוד
...
לדעתי זה גם משהו שקשור לכרטיס הקול, רק לא מוצא איפה משנים את זה.
בדקתי גם את כל ההתקנים שקשורים והכל מעודכן לגרסא האחרונה. אמשיך לבדוק ואעדכן.
סטריאו זו האופציה היחידה שנותן לנגן (ואכן מנגן סטריאו, 5.1 וגם 7.1 נמצאים באפור).
גם אם אני נכנס למאפייני קביעת התצורה אין משהו אחר לבחור בו פרט לסטריאו.

Sourc3
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 120 פעמים
קיבל תודות: 138 פעמים

נושא שלא נקרא #43 

@avihuli
·

אם אתה בוחר ב״פתור בעיות״ ובוחר את המקור, מה קורה?

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #44 

@Sourc3
כלום, עשיתי גם את זה. ה-WIN לא מזהה שיש בעיה כלשהי.
כאילו נראה לי שצריך לסמן V באיזשהו מקום בשביל לאפשר את הרב ערוצי.
אבדוק עם לפטופ אחר גם ואולי גם עם כבל אחר.

DANRANDD
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #45 

@avihuli
·
תלך ל "playback devices" - יש שם לשוניות של הגדרות.

לפני כן,לך ל "LENOVO SETTINGS" ---- AUDIO SETTINGS . גם שם יש הגדרות

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”