סאונד בר beosound stage

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
avilior (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 192 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

סאונד בר beosound stage

נושא שלא נקרא #1 

קצת על עצמי.ֿ

תחום הסאונד תמיד היווה חלק מחיי עוד משנות ה-90 שבהן היינו מקליטים שירים מהרדיו בטייפ דאבל קאסט. לאט לאט חיפשתי לשדרג את הסאונד ולשמוע באיכות הכי טובה שאני יכול. זה התחיל ממערכת מיני של סוני שקיבלתי לבר מצווה והמשיך והשתדרג..מאז ועד היום היו אצלי רמקולים סטאלטיים, מדפיים, רצפתיים, רסיברים, מגברים מנורתיים, סאבים קטנים וממש גדולים, הכל בשביל למקסם את איכות הסאונד.ֿ

עברו השנים למדתי כמה דברים על התחום והגעתי למסקנות אישיות ועם התפתחותה של המשפחה היינו צריכים לבצע פשרות שחלקן בטיחותיות (היו כמה פעמים שמצאתי את הרמקולים הרצפתיים מונחים באלכסון על השידה) וברגע אחד נמכרה כל המערכת וחיפשתי תחליף פשוט.

כמה מסקנות שהגעתי אליהן והן סובייקטיביות לחלוטין:
1. כדי לשמוע מוזיקה כמו שצריך, צריך לטפל קודם כל אקוסטית בחדר והדבר השני הוא שצריך לשבת בסוויט ספוט, אם אין לך לא את זה ולא את זה, אז לא משנה איזה מערכת יש אי אפשר להפיק ממנה את המקסימום. אחרי שהגעתי למסקנה הזאת רכשתי אוזניות ומגבר אוזניות והתוצאה מבחינתי טובה בהרבה מרמקולים יקרים מאוד.

2. כדי לשמוע קולנוע כמו שצריך, צריך רמקולים עם דרייברים שרצוי שיהיו גדולים, צריך סאב שרצוי שיהיה 12 אינצ׳ ומעלה ושוב החדר צריך להיות מטופל בצירוף עם מערכת כיול טובה. ולכן כדי לשמוע באיכות טובה ועל הדרך לצאת מהבית עדיף ללכת לקולנוע (עם כל החסרונות שבעניין..)

למען האמת אף פעם לא הייתי מרוצה 100% עם אף אחת מהמערכות שהיו לי, אני מניח שפשוט לא השקעתי את הכסף המתאים באקוסטיקה בחדר אבל זה בכל מקרה הביא אותי למסקנה למכור הכל ולקנות פשוט סאונד בר.ֿֿ

תחום הסאונד ברים התחיל להתפתח בשנים האחרונות ועוד ועוד שחקנים נכנסו לשוק. הבעיה היא שלרוב לא ניתן לשמוע סאונד ברים בחנויות יעודיות והסיבה היא שזה ייקח להם נתח מהמכירות הרציניות יותר שהם מגברים, רמקולים וכו׳.

ולכן, מי שרוצה גם לשמוע לפני שהוא קונה נמצא בבעיה. מה שנשאר זה לקרוא ביקורות ולקבל החלטה על סמך זה.

בסופו של דבר הגיעו שני פיינליסטים סופיים והם הסונוס arc וה-stage. ניסיתי להבין מבאג שמשווקת את המוצר האם ניתן לשמוע את המוצר לפני קנייה ונענתי בשלילה, אז הלכתי על האופציה השנייה. מדובר בסאונד בר עם 11 דרייברים שחלקם יורים את הסאונד למעלה עבור האטמוס.
מהניסיון שלי עם קליפשים קצת יותר גדולים שיורים את הסאונד למעלה - זה לא ממש עובד.

הגעתי לאריסטו שופ בחיפה שם בדיוק התחילו להכין חדר הדגמה ושמעתי כמה דק׳. אי אפשר היה להתרשם מהמוצר כמו שצריך מאחר וחדר ההדגמה לא היה מוכן ושמעו שם קטעים מהיוטיוב שלא היו מרשימים בכלל, אבל הבנתי שיש פוטנציאל ואהבתי את העובדה שאין סאב אז לקחתי.ֿ במקביל שמעתי גם את הבוס 700 עם הסאב אבל פחות אהבתי.

כיוונים:ֿ
סה״כ התהליך די אינטואיטיבי וזרם, כמה דק׳ וכבר אפשר היה להשתמש בו, על פניו..

בעיה:
סנכרון עם ממיר הוט. אחרי יומיים שבהם לא הצלחתי להשתמש ולהוציא סאונד חפרתי ברשת ומצאתי את הבעיה. ככל הנראה הממיר גורם לבעית סנכרון עם הarc של הטלויזיה. כדי שהכל יעבוד צריך לנתק את הכבל מהממיר להפעיל את הטלויזיה ואז לחבר שוב. תהליך שגורם לך להחזיר את המוצר לחנות בדרך הקצרה ביותר. אבל יש פתרון, ממיר כבל שמנתק את הרגל ה-13 של הקונטקטור שגורם לבעיה. אני עוד מנסה למצוא פתרונות אחרים אבל זה עניין אחר.ֿֿ

איכות סאונד במוזיקה:
מצאתי שבמוזיקה הכי טוב לי זה ללא אקולייזר בכלל. הסאונד יוצא טבעי וחביב מאוד. זאת לא מערכת סאונד אבל בשביל שהילדים יקפצו בסלון זה מספיק טוב.ֿ

איכות סאונד בסרטים:ֿ
ניגנתי כמה הדגמות אטמוס שאני מכיר טוב וואלה לא התאכזבתי. הסאונד יוצא מגבולות המסך ומרגישים אפקט תלת מימדי אפילו יותר מהקליפשים סטייל אטמוס שהיו לי מבלי לאבד את הדינמיות בסאונד. אי אפשר לומר שהסאונד מגיע מאחור אבל בהחלט הוא מסתובב לו במרחב הקדמי - סה״כ חביב מאוד. באס לא היה חסר, ברור שזה לא משתווה לpb13 של svs אבל בהחלט אפשר לחשוב שמתחבא לו סאב קטן איפה שהוא.

היה נחמד אם אפשר היה לחבר רמקולים אחוריים ולהשלים את החוויה, אבל אי אפשר, זה מה יש.ֿ
עדיין זה פתרון יותר טוב עבורי מהסונוס בגלל שהוא מייתר את הסאב שלא רציתי שיהיה כאן.

בשורה התחתונה אין כאן יומרה להחליף מערכת סראונד רגילה שעדיפה מכל סאונד בר שהוא, אבל כן יש כאן פתרון אסטטי עם סאונד חביב מאוד.

יתרונות:
אין סאבֿ
אסטטי ויפה
אפשרויות סאונד למוזיקה, סרטים וכו׳
airplay

חסרונות:
כניסת hdmi אחת
בעית סנכרון עם הממיר
אי אפשר לחבר סראונד או סאב למי שרוצה
נערך לאחרונה על ידי avilior ב 27/06/2020 23:48, נערך פעם 1 בסך הכל.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

Re: סאונד בר beosound stage

נושא שלא נקרא #2 

@avilior

תתחדש, סאונדברים נותנים פייט מרשים היום.

השקעה בסיסית או קצת מעבר באקוסטיקה זה תמיד צעד מומלץ כדי לשפר תוצאה בק"ב וגם מוזיקה, אני לא רואה הבדל ביניהם.

2 דברים לגבי מה שציינת:

למה לא רצית סאב?

לגבי רמקולי סראונד, אולי קצת מאוחר לזה, אבל יש ל JBL סדרת דגמים עם זוג רמקולים שאפשר לנתק מהיחידה הראשית ואפשר להשתמש בהם כסראונד, ממה שהבנתי הם החברה היחידה שמציעה היום רמקולי wireless אמיתיים במובן הזה (ללא כבלים, ללא חשמל, החיסרון הוא רק שצריך לטעון את הרמקולים אחרי 10 שעות).

avilior (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 192 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

היי,
לא רציתי סאב משתי סיבות:
1. תופס עוד שטח על הרצפה והילדים חושבים שזה תוף.
2. הסיבה היותר חשובה - מספיק קשה לשלב בין סאב טוב לרמקולים עם טווח תדרים עשיר, אז על אחת כמה וכמה סאונד בר שלא יודע לרדת נמוך מספיק והסאב צריך לפצות על זה. בדרך כלל התוצאה היא שחסר עומק לסאונד והוא נובע מהפער בתדרים.

לגבי הjbl, עצם העובדה שצריך לעבוד בשבילם (הטענה) כבר פוסל אותם מבחינתי. אבל תודה בכל מקרה.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”