מנסה להריץ DTS/DOLBY דרך המחשב צריך עזרה

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
CampofMusic (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

Re: מנסה להריץ DTS/DOLBY דרך המחשב צריך עזרה

נושא שלא נקרא #16 

02/01/2021 21:05  
Avi_Dagan כתב:
02/01/2021 21:02  
CampofMusic כתב:
ניסיתי להתקין KODI 18.9 לא עבד לי ה HDMI בצורה טובה וגם לא עבר לי הסאונד, את KODI 19 לא ניסיתי אני אנסה .
כמו שכבר אמרתי יש לי RTX 2070 יותר ממספיק להריץ.
...
לא זכרתי, בגילי קשה :)
ב18 אין תמיכה בHDR, ב19 כן, הוא אמנם עדיין בבטא אבל אני מניח שאחרי כל הזמן שהם כבר עובדים עליו הוא יציב מספיק. בכל מקרה שווה לנסות.
...
שמח לדעת שהבנת אותי למרות שכתבתי HDMI חח מקליד מהר שוכח מה אני רוצה לכתוב בכלל חחח,
בכל מקרה אני אחזור אחרי בדיקה לראות אולי באמת הקודי מספק יותר מה-MADVR

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

02/01/2021 21:17  
CampofMusic כתב:
שמח לדעת שהבנת אותי למרות שכתבתי HDMI חח מקליד מהר שוכח מה אני רוצה לכתוב בכלל חחח,
בכל מקרה אני אחזור אחרי בדיקה לראות אולי באמת הקודי מספק יותר מה-MADVR
...
MADVR מצויין אבל מאחר והבעיות שלך באודיו, אולי קודי יתן מענה טוב יותר. אני לפחות לא יודע מה הבעיה אז קשה לי לעזור בזה, לכן מציע לך לנסות עוד דברים. יש אבל פורומים באתר של קודי, סטרימינג וחומרה עם אנשים אולי מנוסים יותר שיתכן שלא קוראים כאן. שווה לשאול שם גם.
בהצלחה.
Jack of some trades, master of none

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #18 

אולי זה קשור איכשהוא להגדרות של LAV. נסה לבדוק את הLAV Audio Configuration.

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #19 

02/01/2021 21:30  
Avi_Dagan כתב:
...
אוקיי אז מצאתי את הבעיה, ברגע שאני סוגר את הטלוויזיה פותח את הרסיבר בלבד מפעיל את הסרט רץ לי ה DTS X ברסיבר בלי בעיה(דרך madVR),
דרך קודי לא עבד לי לא יודע למה, זה עבד גם עם dolby digital plus,
ברגע שאני פותח את הטלוויזיה זה נשאר על PCM לא משנה מה, מוזר אולי אתמול ששיחקתי באחד ההגדרות בטלוויזיה או במחשב זה שונה ואז באותו רגע זה עבד, עכשיו זה לא עובד שאני פותח את הטלוויזיה,

שוב החיבור שלי זה ככה:

כניסה אחת מהמחשב לרסיבר HDMI 1 ברסיבר, עוד כניסה EARC מהטלוויזיה HDMI 2 לרסיבר HDMI EARC.

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #20 

02/01/2021 21:30  
Avi_Dagan כתב:
...
אחרי שבירת ראש של שעות על גבי שעות פתרתי את כל הבעיות, הכל עובד 4k hdr וכל הפורמטים,
הבעיה היית במחשב, בעצם בהגדרות סאונד playback בחרתי ב restore to default והדבר החשוב לסמן את כל הבחירות של שליטת exclusice של הווינדוס, זה בעצם נותן אפשרות לרסיבר לשנות את הסאונד הפורמט עם הוינדוס בלי זה זה לא עובד לבד ופשוט ממשיך לשדר pcm בלי הפסקה, שאמרתי שעבד לי עם המחשב בלי הטלוויזיה זה כי באפשרויות של output יש 2 דברים ברגע שפותחים תטלוויזיה יש לי lg tv ואם אני מכבה תטלויזיה אז מופיע לי הרסיבר שלי ולכן אני מאמין שרסיבר בהתחלה עבד עם exclusive ואז בטעות הורדתי את זה כנראה מהרגל ופתאום לא עבד לי יותר עכשיו תיקנתי הכל ברוך השם וזה עובד פיקס.

מה שכן... kodi לא עובד עם הפורמטים, עדיין הוא עושה לי pcm מוזר.

ומבחינת כתוביות, מסתבר בהתקנה הראשונה שלי יש איזה plugin שנפתח ביחד עם הmpc שאפשר לגשת עליו בסרגל של וינדוס ומשם אפשר להוריד את הבהירות של הכתוביות ואני שעה לא מבין למה הדבר הפנימי של הmpc לא מוריד את הבהירות חחח.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #21 

פגז! כל הכבוד.

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #22 

03/01/2021 8:31  
Avi_Dagan כתב:
פגז! כל הכבוד.
...
ולמרות זאת....
אני מרגיש ש madvr עושה לי קצת black crush שזה באיזורים השחורים זה נהיה שחור מידי, מישהו שחווה את זה גם?

באמת שוקל כבר לקנות nvidia shield כי שמעתי ששם עובד פיקס בלי בעיות

EliranAv
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

PCM זה הסאונד שהמחשב מוציא כברירת מחדל אלא אם אתה מנגן סאונד שקודד ב-dolby/dts, ככה זה אמור להיות.
דרך PCM אתה גם יכול לקבל גם 5.1 או יותר, זה תלוי במקור, לדוגמא משחקי מחשב או סרטים/סדרות שרשום בהם aac - אצלי שיש סאונד כזה אני רואה PCM Linear ואז את מספר הערוצים שיש (5.1 או 7.1).

תוודא ב-windows, שאתה עובד על התצורה הנכונה של הרמקולים (מקש ימיני על ה-Icon של הקול בסרגל כלים)
אם לא הגדרת אף פעם את התצורה אז ב-Advanced Setup צריך להגדיר את הרמקולים שיש לך,
אתה בוחר את ה-Device (בחיבור ישירות לרסיבר זה אמור להיות הרסיבר) ואז Configure ובוחר את התצורה של הרמקולים שלך (5.1, 7.1, Atmos וכו').

אם אתה עובד עם Media Player Classic (לי יש את החבילה של k-lite עם הקודקים) צריך להגדיר:
  • Audio Output - את החיבור שלך, אני שם same as input ואז זה אמור להתאים למה שמוגדר ב-windows.
  • Audio Decoder - צריך לסמן תחת Formats את מה שרוצים (זה ה-passthrough)
תתחיל לבדוק עם סרט שבוודאות הוא DTS, תוריד סרטון בדיקה מ- Master Audio Sound Check 5.1. חוץ ממה שרשום ברסיבר תבדוק אם אתה מזהה את הצלילים של כל הרמקולים לפי הסרטון.

EliranAv
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

אם אתה צריך Dolby Atmos ב-Windows אז צריך להוריד תוסף Atmos ל-Windows 10, זה דרך החנות אבל חינם..

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #25 

03/01/2021 16:57  
EliranAv כתב:
PCM זה הסאונד שהמחשב מוציא כברירת מחדל אלא אם אתה מנגן סאונד שקודד ב-dolby/dts, ככה זה אמור להיות.
דרך PCM אתה גם יכול לקבל גם 5.1 או יותר, זה תלוי במקור, לדוגמא משחקי מחשב או סרטים/סדרות שרשום בהם aac - אצלי שיש סאונד כזה אני רואה PCM Linear ואז את מספר הערוצים שיש (5.1 או 7.1).

תוודא ב-windows, שאתה עובד על התצורה הנכונה של הרמקולים (מקש ימיני על ה-Icon של הקול בסרגל כלים)
Audio Configuration.png

אם לא הגדרת אף פעם את התצורה אז ב-Advanced Setup צריך להגדיר את הרמקולים שיש לך,
אתה בוחר את ה-Device (בחיבור ישירות לרסיבר זה אמור להיות הרסיבר) ואז Configure ובוחר את התצורה של הרמקולים שלך (5.1, 7.1, Atmos וכו').

אם אתה עובד עם Media Player Classic (לי יש את החבילה של k-lite עם הקודקים) צריך להגדיר:
  • Audio Output - את החיבור שלך, אני שם same as input ואז זה אמור להתאים למה שמוגדר ב-windows.
    Audio Output.png
  • Audio Decoder - צריך לסמן תחת Formats את מה שרוצים (זה ה-passthrough)
    Audio Decoder.png
תתחיל לבדוק עם סרט שבוודאות הוא DTS, תוריד סרטון בדיקה מ- Master Audio Sound Check 5.1. חוץ ממה שרשום ברסיבר תבדוק אם אתה מזהה את הצלילים של כל הרמקולים לפי הסרטון.
...
אני חשוב שבאופן כללי הHDR בPC לא משהו, ניסיתי לשנות הגדרות ב MADVR אבל NO LUCK,
החלטתי לעשות החלטה מוחצת אבל כבר אין לי כוח להתעסק עם המחשב יותר באלי פשוט להפעיל ולהתראות, רכשתי היום את ה Shield TV PRO מNewegg :)!!!

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #26 

05/01/2021 21:06  
CampofMusic כתב:
החלטתי לעשות החלטה מוחצת אבל כבר אין לי כוח להתעסק עם המחשב יותר באלי פשוט להפעיל ולהתראות, רכשתי היום את ה Shield TV PRO מNewegg :)!!!
...
החלטה טובה.

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #27 

05/01/2021 21:19  
Avi_Dagan כתב:
05/01/2021 21:06  
CampofMusic כתב:
...
החלטה טובה.
...
שאלה, איך PLEX? עושה את העבודה עם HDR 4K DTS X ATMOS?

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #28 

05/01/2021 21:22  
CampofMusic כתב:
...
זוועה לדעתי, אבל עובד טוב עם שילד בניגוד לתצורות אחרות. נראה לי שיעבוד לך. Dannino יוכל לעזור לך עם שאלות ובטח יש פה עוד שמשתמשים בשילוב הזה.
מה עשתה לך השכנה המסכנה, ספר קצת :) נראה לי שדווקא השכנים מלמטה יכולים לסבול יותר מסאב, שקול לתלות אותו על התקרה :lol:

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #29 

05/01/2021 21:26  
Avi_Dagan כתב:
05/01/2021 21:22  
CampofMusic כתב:
...
זוועה לדעתי, אבל עובד טוב עם שילד בניגוד לתצורות אחרות. נראה לי שיעבוד לך. Dannino יוכל לעזור לך עם שאלות ובטח יש פה עוד שמשתמשים בשילוב הזה.
מה עשתה לך השכנה המסכנה, ספר קצת :) נראה לי שדווקא השכנים מלמטה יכולים לסבול יותר מסאב, שקול לתלות אותו על התקרה :lol:
...
חחחחחחחחחחחחח הרגת,
שכנה מעצבנת, שנים שהיא עושה רעשים בשבת, הגיע הזמן להתנקם בסטייל,
ראיתי שהרבה משתמשים בשילד כPLEX בגלל ששילד היחיד שנותן תביצועים הטובים ביותר עם כל הפורמטים.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #30 

05/01/2021 22:17  
CampofMusic כתב:
ראיתי שהרבה משתמשים בשילד כPLEX בגלל ששילד היחיד שנותן תביצועים הטובים ביותר עם כל הפורמטים.
...
כן. לNV יש native support בכל מיני פורמטים שPLEX מתקשה איתם ולכן יש רק צורך מינימלי בטרנסקודינג. בכוונה רשמתי מינימלי, כי התוכנה הזאת בדרך כלל מוצאת משהו לקודד מחדש, יתכן אבל שאין צורך בכלל כשמשתמשים בשילד.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”