מנסה להריץ DTS/DOLBY דרך המחשב צריך עזרה

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
orenabr
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

Re: מנסה להריץ DTS/DOLBY דרך המחשב צריך עזרה

נושא שלא נקרא #31 

עם נגן VLC לא הצלחתי להעביר DTS/DOLBY DIGITAL בצורה נורמלית. הסאונד עובר למגבר הוא תמיד PROLOGIC.
בשביל זה אני רואה סרטים באמצעות נגן POWERDVD. הוא מעביר כמו שצריך את הסאונד... אני משתמש בנגן ישן (גירסה 11)
כי הוא היחידי שמאפשר לראות סרטי בלו-ריי (לא ISO אלא ספריות) ישירות מהHD באמצעות גרירה של הספרייה אל הנגן.
כמובן שהוא גם מראה את כל הMP4 וה-MKV עם סאונד DTS/DOLBY DIGITAL.
אני עובד עם וינדוס 64 ביט.

ron505
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: daniel
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

03/01/2021 17:00  
EliranAv כתב:
אם אתה צריך Dolby Atmos ב-Windows אז צריך להוריד תוסף Atmos ל-Windows 10, זה דרך החנות אבל חינם..
...
אהחן חבר,תגיד נניח אני בוחר במצב הזה במקום במצב 7.1 יהיה הבדל בסאונד? בסרטים ובשירים נניח...
האמת שהורדתי אבל אחר כך זה ביקש תשלום בשביל השימוש..

EliranAv
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

זה צריך להיות חינם, מה שלא חינם זה הרכיב של אוזניות (Dolby Atmos for Headphones) - תבדוק שוב מה הגדרת (הם דוחפים פרסומות לזה אבל לא מחייבים).

אצלי זה נראה ככה:
האמת שבדקתי תוך כדי כתיבה וזה מבלבל קצת (הבנתי שלא הבנתי :? ), בגדול לפי מה שאני רואה זה תלוי באיזה קידוד אתה משתמש בסאונד.
אם נגיד אתה רואה סרט שמקודד ב-Atmos והרסיבר שלך (מניח שאתה מתחבר לרסיבר/מגבר כלשהו) יודע לעבוד עם זה אז לא משנה באיזה תצורה של רמקולים בחרת, הרסיבר יקבל את האות (עם כל הערוצים) ויפיק צליל לפי מה שמוגדר בו (ולא ב-Windows).
התצורה שאתה בוחר כן קובעת לסאונד של PCM כמו משחקים או סרטים שמקודדים ב-AAC, ראיתי עכשיו שזה באמת הוריד לי ערוצים ששיניתי.
אני חושב שה-Atmos ב-Windows מתייחס ל-PCM בערוצים של הגובה כלומר 5.1.2 במקום 7.1 (או downmix ל-5.1),
אבל אני לא בטוח - אם כן אז יש משמעות.

לגבי מוזיקה הרוב זה גם ככה סטריאו ולא Atmos, יש חיה כזאת אבל זה לא סטנדרטי ואני מניח שלא רלוונטי לך.

ron505
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #34 

06/09/2021 0:04  
EliranAv כתב:
זה צריך להיות חינם, מה שלא חינם זה הרכיב של אוזניות (Dolby Atmos for Headphones) - תבדוק שוב מה הגדרת (הם דוחפים פרסומות לזה אבל לא מחייבים).

אצלי זה נראה ככה:
image.png

image.png

האמת שבדקתי תוך כדי כתיבה וזה מבלבל קצת (הבנתי שלא הבנתי :? ), בגדול לפי מה שאני רואה זה תלוי באיזה קידוד אתה משתמש בסאונד.
אם נגיד אתה רואה סרט שמקודד ב-Atmos והרסיבר שלך (מניח שאתה מתחבר לרסיבר/מגבר כלשהו) יודע לעבוד עם זה אז לא משנה באיזה תצורה של רמקולים בחרת, הרסיבר יקבל את האות (עם כל הערוצים) ויפיק צליל לפי מה שמוגדר בו (ולא ב-Windows).
התצורה שאתה בוחר כן קובעת לסאונד של PCM כמו משחקים או סרטים שמקודדים ב-AAC, ראיתי עכשיו שזה באמת הוריד לי ערוצים ששיניתי.
אני חושב שה-Atmos ב-Windows מתייחס ל-PCM בערוצים של הגובה כלומר 5.1.2 במקום 7.1 (או downmix ל-5.1),
אבל אני לא בטוח - אם כן אז יש משמעות.

לגבי מוזיקה הרוב זה גם ככה סטריאו ולא Atmos, יש חיה כזאת אבל זה לא סטנדרטי ואני מניח שלא רלוונטי לך.
...
תמיד נשארתי על סטריאו בווינדוס ורק שיניתי מצב שמע ברסיבר.
עכשיו כששיניתי ל 7.1 ברוב המצבי שמע יוצא סאונד רק מ ה 2 קידמיים.
בסטריאו בווינדוס מצב thx היה מוציא סאונד דרך הסנטר ושאר הרמקולים נותנים שמע מהצד כשיש חלקיפ כאלו בשיר .
ב 7.1 ה thx נטציא סאונד מהקידמיים.
טוב לדעת,נניח השירים שאני שומע הם ב 320kbps ויש עוד המון שהם שירי flac.
מה לדעתך הכי טוב לשים בווינדוס ?
שבחרתי סרט ב aac עדיין זה נשאר לי ב pcm.
הורדתי את האפליקציה ואז זה נתן לי אפשרות לשבוע או שבועיים חינם לא זוכר...

EliranAv
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

רב הדברים דרך המחשב הם גם ככה בסטריאו ואתה אמור לשמוע אותם דרך הרמקול הקידמיים ולא הסנטר - אולי הגדרה ברסיבר ???
במוזיקה mp3, flac לרב לא יהיה Atmos - אלה שכן הם בדרך כלל באים משירותי Stream מיוחדים בתשלום.
גם Youtube זה סטריאו (אפילו אם רשום אחרת בסרט),
מה ששונה זה בדרך כלל סרטים ומשחקים.
אני מניח ש-Netflix וכאלה במחשב גם לא יהיו בסטריאו אבל אין לי כדי להגיד בוודאות.

כשלי יש סאונד PCM רשום לי ברסיבר כמה ערוצים יש, לדוגמא: Linear PCM [7.1].
אם אני מגדיר לסטריאו או 5.1 אני רואה את השינוי בהתאם.

אם יש לך אפשרות לבחור בתצורה של הרמקולים את האטמוס (כמו בתמונה ששמתי) זה הכי טוב כי אתה מעביר את הסאונד (כל הערוצים) לרסיבר כולל אפקטים של גובה,
הרסיבר יעשה את העבודה משם לפי מה שהגדרת בו.
אם אין תבדוק שוב באפליקציה של ה-Dolby Atmos, כשאני פותח הוא מקפיץ לי הודעה שאפשר לנסות/לקנות את הרכיב של האוזניות אבל אפשר לדלג על זה.
מקסימום תסיר את התוכנה (דרך Remove Programs) ותסתכל בגוגל בסרטונים/מדריכים איך להתקין את זה.

ron505
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #36 

08/09/2021 22:44  
EliranAv כתב:
רב הדברים דרך המחשב הם גם ככה בסטריאו ואתה אמור לשמוע אותם דרך הרמקול הקידמיים ולא הסנטר - אולי הגדרה ברסיבר ???
במוזיקה mp3, flac לרב לא יהיה Atmos - אלה שכן הם בדרך כלל באים משירותי Stream מיוחדים בתשלום.
גם Youtube זה סטריאו (אפילו אם רשום אחרת בסרט),
מה ששונה זה בדרך כלל סרטים ומשחקים.
אני מניח ש-Netflix וכאלה במחשב גם לא יהיו בסטריאו אבל אין לי כדי להגיד בוודאות.

כשלי יש סאונד PCM רשום לי ברסיבר כמה ערוצים יש, לדוגמא: Linear PCM [7.1].
אם אני מגדיר לסטריאו או 5.1 אני רואה את השינוי בהתאם.

אם יש לך אפשרות לבחור בתצורה של הרמקולים את האטמוס (כמו בתמונה ששמתי) זה הכי טוב כי אתה מעביר את הסאונד (כל הערוצים) לרסיבר כולל אפקטים של גובה,
הרסיבר יעשה את העבודה משם לפי מה שהגדרת בו.
אם אין תבדוק שוב באפליקציה של ה-Dolby Atmos, כשאני פותח הוא מקפיץ לי הודעה שאפשר לנסות/לקנות את הרכיב של האוזניות אבל אפשר לדלג על זה.
מקסימום תסיר את התוכנה (דרך Remove Programs) ותסתכל בגוגל בסרטונים/מדריכים איך להתקין את זה.
...
ההגדרה ברסיבר האמת השתנתה לי כששיניתי את מקור השמע מ סטריאו ל 7.1. עכשיו שומעים דווקא ממש סבבה וגם הגברתי את כל הרמקולים ל 4db והגדרתי מרחק ידנית וזה סבבה לגמרי האמת.
נטפליקס משתנה אוטומטית למקור שמע של dolby atmos .
בדיוק בחרתי ב 5.1.2 והגדרתי את ה אטמוס אחוריים.
תודה בכל אופן חבר :)

Gent_gv
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #37 

תנסה להוריד נגן mpc-hc.
אני מריץ דרכו סרטים מהמחשב והוא נותן את כל הפורמטים.

Ba6Ra6K
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

אני משתמש בPOTPLAYER ולא הייתה לי בעיה עם DTS מהמחשב לרסיבר (מרנץ 5015). שווה לנסות.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”