ARC GENESIS

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Saaron
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: סער
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

Re: ARC GENESIS

נושא שלא נקרא #16 

10/03/2021 16:10  
טלHD כתב:
10/03/2021 14:34  
Saaron כתב:
ההיגיון שלי אומר תכייל הכל בימאהה ובמידה ולא מרוצה מתוצאת הסאב אז תכייל אותו עם ה-ARC אחרי הכיול המלא של הרסיבר.
...
זו נראית לי דרך עקומה משהו...
הרסיבר ישלח ערכים לתיקון/כיול של הסאב...והסאב יקח את הערכים האלו ויתקן אותם שוב לפי הכיול של עצמו.
זה גרוע בפני עצמו אבל זה לא מה שיקרה....אלה גרוע מכך.
מדוע? כי הסאב מכייל את עצמו לפי הצלילים שהוא עצמו מוציא למיקרופון ה ARC בלי שום קשר למה שהכיול של הרסיבר החליט.
אז מה שיקרה שערכים שלא קשורים (לא ידועים) אחד לשני, יתנגשו ויהיה סלט אחד גדול.
במסגרת הנתונים האלו, הרע במיעוטו הוא לכייל את הסאב עם ה ARC של עצמו ולאחר מכן לתת לרסיבר/פרוססור לתקן /לבצע כיול (בהנחה שיקבל מהסאב ערכים הזקוקים לכמה שפחות תיקון אחרי שכבר תיקן את עצמו).
...
או לחילופין לכייל את הרסיבר ללא כיול של סאב ולכייל את הסאב עם ה-ARC

טלHD (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

10/03/2021 16:36  
Saaron כתב:
10/03/2021 16:10  
טלHD כתב:

זו נראית לי דרך עקומה משהו...
הרסיבר ישלח ערכים לתיקון/כיול של הסאב...והסאב יקח את הערכים האלו ויתקן אותם שוב לפי הכיול של עצמו.
זה גרוע בפני עצמו אבל זה לא מה שיקרה....אלה גרוע מכך.
מדוע? כי הסאב מכייל את עצמו לפי הצלילים שהוא עצמו מוציא למיקרופון ה ARC בלי שום קשר למה שהכיול של הרסיבר החליט.
אז מה שיקרה שערכים שלא קשורים (לא ידועים) אחד לשני, יתנגשו ויהיה סלט אחד גדול.
במסגרת הנתונים האלו, הרע במיעוטו הוא לכייל את הסאב עם ה ARC של עצמו ולאחר מכן לתת לרסיבר/פרוססור לתקן /לבצע כיול (בהנחה שיקבל מהסאב ערכים הזקוקים לכמה שפחות תיקון אחרי שכבר תיקן את עצמו).
...
...
שמגדירים לרסיבר לפני הכיול שאין סאב , אוטומטית כל הנמוכים מופנים לקדמיים שיוגדרו כ"גדולים"/פול ריינג.
במקרה כזה, לערכי הכיול אין שום ערך במידה ואחריו אגדיר שיש סאב ואשנה את החיתוך לקדמיים ב 60/80HZ לדוגמא.

טלHD (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

10/03/2021 16:17  
Crossover-Shop כתב:
הכיול של הסאב נועד בעיקר ליישומי מוזיקה עם מגברים דו ערוציים - בדיוק כמו הסאבים של JL מסדרת פנטום

אתה יכול לכייל את הסאב לחדר - לפני הכיול לרסיבר

ולכייל את הרסיבר - ללא סאב - ואז להוסיף את הסאב המכוייל למערכת הרמקולים שעברו כיול ייעודי
האיזון בווליום בין הרמקולים 'המכויילים' לבין הסאב 'המכוייל' באופן ידני זניח

הכיול של הסאב - הוא נטו הבנה של המקרופון את ההחזרים הראשוניים של החדר (וקצת יותר) ותיקון עיוותים והחזרים שהוא שומע בזמן אמת לטובת עקומת צליל 'ישרה' יותר

אם אתה חובב את הנושא לעומק

תזמין מקרופון UMIC-1
תתקין REW על המחשב
שם תוכל לקבל הבנה מלאה של החדר - טסטים לפני ואחרי כיול - ובאופן כללי לכוון את המערכת שלך בצורה יותר כירוגית
אם אתה רוצה להגדיל ולעשות - אתה יכול להזמין MINI DSP - יחידה 2X4 HD - לחבר דרכה את הסאב SVS ולכייל אותו גם (MINI SDP ישאר מחובר תמיד בין הרסיבר לסאב - במקרה הזה גם כמו בכיול של ג'נסיס ARC הייתי ממליץ לכייל את המערכת הקיימת ללא סאב ולהוסיף אותו מכוייל לחדר אחרי)

עולם שלם - אם יש לך סבלנות וזמן לזה
...
לא צריך להזמין, כבר מזמן יש לי מקרופון UMIC-1 :wink:
כמובן, בוצעו ויבוצעו מדידות עם REW...

אם לא הייתה לי סבלנות לחקור וללמוד כל פעם מחדש, אז כנראה שהתחביב הזה לא היה בשבילי. :lol:

מכוון שהחלל והאקוסטיקה בחלל היא מרכיב מהותי מאוד מהסאונד (יש אומרים 50%...), אז עקרונית מע' הכיול אחראיות על כ50% מהתוצאה.

לפי ההבנה הזו, כנראה שלא השקעתי מספיק זמן עד היום בלהעמיק בניסיונות בפועל במדידות ובהכרה לעומק של מע' הכיול (בייחוד ARC ודיראק)... וזו הזדמנות טובה.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

10/03/2021 17:11  
טלHD כתב:
10/03/2021 16:36  
Saaron כתב:

...
שמגדירים לרסיבר לפני הכיול שאין סאב , אוטומטית כל הנמוכים מופנים לקדמיים שיוגדרו כ"גדולים"/פול ריינג.
במקרה כזה, לערכי הכיול אין שום ערך במידה ואחריו אגדיר שיש סאב ואשנה את החיתוך לקדמיים ב 60/80HZ לדוגמא.
...
הבעיה היא, שיכול להיות שלאחר כיול ללא סאב, אם תגדיר שהוספת אחד, הרסיבר לא יאפשר להשתמש במצב הכיול הקיים.

אם אין בעיה כזאת אצלך, לא אמורה להיות סיבה שלא תוכל לכייל ללא סאב ובהמשך להגדיר שיש.

בגדול את מע' הכיול זה לא צריך לעניין, היא שולחת את אותם האותות לרמקולים בין אם יש סאב או אין. זה כמו מצב הפוך שאפילו עם סאב הרסיבר מפרש לא נכון את התוצאות וקובע רמקולים כגדולים, אז משנים ידנית לקטנים+את הקרוסים וזה לא פוגע בתוצאה.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”