מאוכזב מימאהה, צריך עזרה עם רסיבר V6A מודל 2020

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
CampofMusic (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

מאוכזב מימאהה, צריך עזרה עם רסיבר V6A מודל 2020

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם, ברשותי רסיבר V6A של חברת ימאהה מודל 2020, אני מבסוט מימנו במחינת ביצועים אבל במחינת דברים טכנים הוא די כושל ואני לא רואה את ימאהה מתקנת תבעיות של הריסבר וחושב שאולי לא יצליחו לתקן תעניינים עד שאנשים לא מדברים על הנושאים האלה בכל היקום, רוצה להבין מה לעשות במצבים כאלו.

ימאהה ציינה שהם יטפלו בכל העניין של ה-HDMI 2.1 בכך שהם מחליפים את הציפ עצמו(ימאהה האירופאית/אמריקאית ציינו את זה באתרים שלה), וזה יהיה לקראת סוף השנה ודיבור שלי עם היבואן בארץ אמרו שהם יטפלו בזה בדיוק כמו שבחול מטפלים, אבל חוץ מזה הם טענו שיגיע עדכונים נוספים לשפר דברים שמשתמשים מדווחים כמו זה שה-PS5 לא עובד עם הכניסה של ה-HDMI 2.1 הוא נותן לי רק 2.0, בינתיים עוברים חודשים מאז המודל הזה(הסוני 5 יצא בנובמבר) ועדיין ימאהה מתעכבת עם עדכונים ושיפורים לרסיבר, תיקון ציפ זה בכלל נועד לסוף השנה מה שמשאיר אותי זה תקוע כרגע(אלא אם כן אני מחבר את זה לטלוויזיה רק שלצערי אין לי הרבה כניסות בטלוויזיה בשביל זה קניתי רסיבר).

עכשיו אני שם לב שיש לי גם בעיה עם ה-Nvidia Shield PRO, הדולבי וויזן לא עובד ועושה מסך שחור כל פעם שאני מנסה להריץ תוכן ב Dolby Vision אני נכנס לפורומים בחול ואני שם לב שהתקלה הזו קיימים כבר חודשים שלמים ואין מענה מימאהה לתקן בעיה זו לא בעדכונים ולא בהודעות רשמיות מהחברה.

אני חושש שימאהה מאד מתנערת מאחריותה כחברה גדולה לתקן בעיות אלו, אני בודק מלא פורומים בחול ורובם מסכמים את זה בזה שימאהה מנסה להאשים את הקונה והמכשירים שהיא מחברת ולא את המוצר עצמו, זה מתסכל אותי כקונה, זה לא רסיבר זול וזה כסף שהשקעתי בשביל הטלוויזיה שלי ובשביל הקונסולות החדשות, פיצרים המשמעותים האלו פשוט לא עובדים ואני מרגיש שיש ניתוק עם ימאהה בכל הנוגע לבעיות אלו.

רציתי לשאול אתכם מעבר לזה שצריך לשלוח תקלות אלו לימאהה ולקוות שהם יתקנו את זה, מה אפשר לעשות בנידון? תודה לעוזרים.

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

Re: מאוכזב מימאהה, צריך עזרה עם רסיבר V6A מודל 2020

נושא שלא נקרא #2 

לא ניתן לעשות כלום חוץ מלשלוח ליצרן את פרוט התקלות ולקוות לטוב.
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

LeeJunFan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

יש לי את אותו רסיבר ואני מזדהה איתך.
מצד שני, כן רואים התקדמות מצד ימאהה, פשוט איטית. למשל בעדכון האחרון הם הוסיפו את ה-Dolby atmos height virtualization (בחודשיים איחור).
אני מאמין שחלק מהדברים שקשורים ל-HDMI 2.1 הם מעדיפים לא לשחרר לפני שהם בודקים אותם כמו שצריך על הצ'יפ החדש, ולצערנו כרגע זה תוקע אותנו עם רסיבר מלא בעיות. בכל מקרה אני עדיין לא איבדתי תקווה.
לגבי PS5 - אם יש לך טלוויזיה עם eARC אתה יכול לחבר אליה את הטלוויזיה ולהוציא את הסאונד מהטלוויזיה לרסיבר עם eARC. את כל שאר המכשירים (שאני מניח שלא דורשים HDMI 2.1) תחבר לרסיבר. פחות נוח, אבל עובד.
לגבי הדולבי ויז'ן - יש לי אותה בעיה. כשאתה מפעיל תוכן של dolby vision, תחליף את ה-Input ברסיבר (לא משנה לאיזו כניסה) ותחזיר אותו. זה מסדר את הבעיה. אם אתה צופה בנטפליקס אז יכול להיות שתצטרך לנסות את זה כמה פעמים, כי לפעמים נטפליקס נתקע כשאתה מחליף Input...

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #4 

19/07/2021 19:18  
LeeJunFan כתב:
יש לי את אותו רסיבר ואני מזדהה איתך.
מצד שני, כן רואים התקדמות מצד ימאהה, פשוט איטית. למשל בעדכון האחרון הם הוסיפו את ה-Dolby atmos height virtualization (בחודשיים איחור).
אני מאמין שחלק מהדברים שקשורים ל-HDMI 2.1 הם מעדיפים לא לשחרר לפני שהם בודקים אותם כמו שצריך על הצ'יפ החדש, ולצערנו כרגע זה תוקע אותנו עם רסיבר מלא בעיות. בכל מקרה אני עדיין לא איבדתי תקווה.
לגבי PS5 - אם יש לך טלוויזיה עם eARC אתה יכול לחבר אליה את הטלוויזיה ולהוציא את הסאונד מהטלוויזיה לרסיבר עם eARC. את כל שאר המכשירים (שאני מניח שלא דורשים HDMI 2.1) תחבר לרסיבר. פחות נוח, אבל עובד.
לגבי הדולבי ויז'ן - יש לי אותה בעיה. כשאתה מפעיל תוכן של dolby vision, תחליף את ה-Input ברסיבר (לא משנה לאיזו כניסה) ותחזיר אותו. זה מסדר את הבעיה. אם אתה צופה בנטפליקס אז יכול להיות שתצטרך לנסות את זה כמה פעמים, כי לפעמים נטפליקס נתקע כשאתה מחליף Input...
...
קודם כל תודה רבה רבה על הפתרון הזמני של הדולבי ויזן, פתרון של שנייה אבל עובד!.

בנוגע להתקדמות של ימאהה, מדובר ברסיבר שיצא שנה שעברה זה התקדמות איטית מאד בהתחשב שהם כבר הוציאו או עומדים להוציא מודל חדש של 2021 , מדובר על פיצרים שצריכים לעבוד, לא לעבוד בעתיד, זה מצחיק כי הם מותקנים על המכשיר אבל לא עובדים, אז מה הפואנטה להחזיק אנשים ב***** ולהגיד להם לחכות לעדכון?.

סליחה זה כמו לקנות מוצר, אבל אומרים לך אתה תנצל את הפוטנציאל שלו עוד שנה שנתיים, די מבאס חייב להגיד.

בנוגע לסוני 5, יש לי את ה lg oled יש לי 4 כניסות שלושה בצד ואחד מאחור, אני יכול להשים מאחור אבל זה ייעקם תכבל מעדיף לקנות איזה מתאם, אבל אני מאמין שעד שאני אקנה מתאם כבר ייצא עדכון שיפעיל את ה hdmi 2.1 לסוני 5 ואז אני אחכה עוד קצת וייתקנו לי את ה hdmi 2.1 ציפ כי גם יש לי xbox series x ושם זה בעייתי לא עובד בכלל ברסיבר, שנה הבאה קונה rtx סדרה 4000 אם בכלל זה מה שייקראה.

שאלה לי בנוגע ל atmos height virtualization, לצערי אין לי רמקולים בקירות, יש לי רק 5.1, האם דבר זה יכול לשפר את חווית השמיעה בזה שהוא ייתן לי דימוי לרמקולים בקירות?, או שזה לא באמת עושה אפקט טוב ובזבוז לעומת רמקולים אמיתיים?

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לגבי atmos height virtualization הדעות ברשת חלוקות. עוד לא יצא לי לבדוק בעצמי (יש את זה בדנון). זה מדמה אפקט של רמקולי תיקרה מהרמקולים הרגילים. בגדול נשמע שזה יותר גימיק ולא כולם מפעילים את זה בכלל. מה שדי בטוח שזה לא מתקרב לרמקול אמיתי בתקרה.

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #6 

20/07/2021 8:21  
GalZohar כתב:
לגבי atmos height virtualization הדעות ברשת חלוקות. עוד לא יצא לי לבדוק בעצמי (יש את זה בדנון). זה מדמה אפקט של רמקולי תיקרה מהרמקולים הרגילים. בגדול נשמע שזה יותר גימיק ולא כולם מפעילים את זה בכלל. מה שדי בטוח שזה לא מתקרב לרמקול אמיתי בתקרה.
...
תודה רבה על המידע!

LeeJunFan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

19/07/2021 23:21  
CampofMusic כתב:
בנוגע להתקדמות של ימאהה, מדובר ברסיבר שיצא שנה שעברה זה התקדמות איטית מאד בהתחשב שהם כבר הוציאו או עומדים להוציא מודל חדש של 2021 , מדובר על פיצרים שצריכים לעבוד, לא לעבוד בעתיד, זה מצחיק כי הם מותקנים על המכשיר אבל לא עובדים, אז מה הפואנטה להחזיק אנשים ב***** ולהגיד להם לחכות לעדכון?.

סליחה זה כמו לקנות מוצר, אבל אומרים לך אתה תנצל את הפוטנציאל שלו עוד שנה שנתיים, די מבאס חייב להגיד.
...
העניין שזה בדיוק מה שהם אמרו... אם תסתכל במפרט, כל הפונקציות של HDMI 2.1 מופיעות עם כוכבית וכתוב שזה מותנה בעדכון גרסה.
זה מבאס, ובהחלט אפשר לבוא בטענות שזה לוקח זמן לא סביר, אבל להגנתם הם כן ציינו את זה.

20/07/2021 8:21  
GalZohar כתב:
...
הפעלתי את זה ועד כה אני לא מרגיש בהבדל.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

21/07/2021 18:28  
LeeJunFan כתב:
...
צריך לנסות את זה בתוכן של אטמוס בקטע שבו האטמוס פעיל... בגלל זה עוד לא טרחתי לבדוק את זה לעומק. לך תמצא קטע שבו אתה יודע בוודאות שיש מה לחפש בכלל, ואז להשוות עם ובלי ולא לדעת אם אתה לא שומע הבדל כי זה לא באמת קטע מתאים, או כי זה פשוט פיצ'ר לא אפקטיבי.

jablonk
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

[/quote]

תבדוק שהרמקולים שמחוברים מוגדרים כ-Large\Small ואלו שלא מחוברים מוגדרים כ- None. אתה חייב לפחות 5.1 כדי שזה יעבוד.
בנוסף תבדוק את ההגדרות הבאות:
Speaker settings -> Configuration -> Virtual Cinema Front -> Off
Sound settings -> Surround Decoder -> Surround Decode -> Auto
Sound settings -> Virtual Speaker -> VSBS -> Off
Sound settings -> Virtual Speaker -> Dolby SP Virtual -> ON

שים גם לב שכמו שרשמו לפניי, אתה חייב תוכן ב- ATMOS כמובן.

LeeJunFan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

22/07/2021 17:36  
jablonk כתב:
תבדוק שהרמקולים שמחוברים מוגדרים כ-Large\Small ואלו שלא מחוברים מוגדרים כ- None. אתה חייב לפחות 5.1 כדי שזה יעבוד.

...
למה צריך להגדיר VSBS Off? לא ראיתי תיעוד לזה בשום מקום

jablonk
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

29/07/2021 11:56  
LeeJunFan כתב:
22/07/2021 17:36  
jablonk כתב:

...
למה צריך להגדיר VSBS Off? לא ראיתי תיעוד לזה בשום מקום
...
צודק טעות שלי. צריך לכבות רק Virtual Cinema Front.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”