ייעוץ ועזרה עם רכישת רסיבר חדש

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Arco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

ייעוץ ועזרה עם רכישת רסיבר חדש

נושא שלא נקרא #1 

שלום, אני חדש כאן..

התקלקל לי הרסיבר הישן שלי (ימאהה) שהיה בן 13 בערך ולא הצליחו לתקן לי אותו במעבדה, אז פניתי לרכישה של רסיבר חדש. תחילה נתתי עדיפות לחסכון בלבד ולכן שמתי עין על RX-V385, ואז חשבתי לרכוש מכשיר future-proof למתוח את התקציב לאיזור 3500 והסתכלתי על RX-V6A. פתאום ראיתי תגובות לא כל כך מחמיאות על המכשיר. לכן אשמח לעזרתכם.

הצרכים שלי כרגע די בסיסיים - חיבור של ממיר יס (בקרוב יוחלף ל-4K, כעת ממיר HD) ונטפליקס/סרטים שאזרים מהלפטופ, הכל בחיבור HDMI. יש לי רמקולים 5.1 שהיו מחוברים לרסיבר שמת. חושב אולי בעתיד הלא ממש קרוב לחבר רמקולים בתקרה עבור 5.1.2 של הפורמט סאונד החדש.

אז מה מומלץ עבורי? אם אני מוותר על 5.1.2 העתידי, האם RX-V385 יספק את צרכיי היטב? אשמח להמלצות לשני המקרים (עם או בלי 5.1.2).

Arco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

Re: ייעוץ ועזרה עם רכישת רסיבר חדש

נושא שלא נקרא #2 

אין המלצות? :( די זקוק לרכוש אחד כבר השבוע.

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

מדובר בדגמי כניסה לא רעים ואם הקודם סיפק אותך והוא כנראה היה בתקציב דומה אז האפשרויות רבות גם בחברות אחרות.
אם אהבתה את הימאה הישן שלך ואתה מכיר את הממשק אז תשאר ביאמאה ,אם תרצה גיוון אז יש לך את דנון/מרנץ שהם לא פחות טובים ואולי טובים יותר

Arco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

תודה. מה שחשוב לי שלא יהיו באגים כמו חוסר סינכרון בין תמונה לצליל, שהכל יעבוד חלק. שני הדגמים שציינתי חפים מבעיות כאלה? למשל עם מקורות 4K של נטפליקס או ממיר יס? ב-4K טרם השתמשתי, כי הרסיבר הקודם היה עתיק ולא תמך. לכן זה היה משהו חדש בשבילי.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

בדנון לפחות יש פיצ'ר של סינק אוטומטי, אני מניח שגם ביאמהה.
Jack of some trades, master of none

Arco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

איזה דגם של דנון מומלץ בתקציב שלי?

LeeJunFan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

יש לי את הימאהה מזה כמה חודשים.

מבחינת פונקציונליות - הוא לא אפוי עד הסוף. יש הרבה פיצ'רים שהוא תומך בהם לכאורה, אבל עדיין לא קיימים ואמורים להגיע בהמשך בעדכוני גרסה (בגדול כל הפיצ'רים של HDMI 2.1).

יש בו גם 2 באגים מעצבנים שעדיין לא תוקנו:

1. המסך מחשיך בניגון של תוכן Dolby Vision. למרבה המזל יש workaround שמאפשר בכל זאת לנגן תכנים כאלה, אז זה לא סוף העולם אלא סתם אי נוחות.
2. לפעמים ה-eARC מתנתק. זה כנראה משהו בתיאום בין הטלוויזיה (LG OLED CX) לבין הרסיבר, כי יש על זה הרבה תלונות ברשת. זה גם משהו שאפשר לחיות איתו, פשוט מכבים ומאפשרים מחדש את ה-eARC והבעיה נפתרת. האמת שזה גם לא קרה לי מאז עדכון הגרסה האחרון (לפני כשבוע), אז אולי זה תוקן.

שאר הדברים עובדים חלק.

מבחינת סאונד:

סאונד סבבה. לא נשמע טוב כמו הסוני שהיה לי לפניו, אבל בהחלט סאונד משביע רצון.

הוא קצת חלש, אז אם אתה צריך הגברה ממש חזקה לא בטוח שהוא יספיק לך. אם אתה צריך אותו לסלון סטנדרטי אז הוא כנראה יספיק.

פיצ'רים נוספים:

מערכת כיול מאוד בסיסית.

ממשק ההגדרות נוראי, נראה כאילו בנו אותו לפני 20 שנה.

כל הפיצ'רים של HDMI 2.1 עדיין לא נתמכים ואמורים להתווסף בהמשך בעדכוני גרסה.

הפורטים של ה-HDMI 2.1 מכילים את הבאג הידוע. ימאהה הודיעו על מבצע של החלפת לוחות האם של הדגם הזה (ודגמים נוספים) שאמור להתחיל בארה"ב בחודש הבא. עדיין לא ברור מה יהיה בארץ. לדעתי הדגמים החדשים שנמכרים עכשיו כבר אמורים להגיע עם לוח אם חדש שאין בו את הבאג, שווה לוודא לפני הקנייה (ואולי להמתין קצת)

Arco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

תודה! אני מניח שמדובר בRX-V6A?

השאלה עד כמה נחוץ להשתמש דווקא בפורטים של 2.1? האם 4K יכול לעבוד גם בפורטים רגילים או חייב את ה-2.1?
אגב חשבתי שהחשכת מסך זה רק למשחקים, אבל לפי מה שכתבת גם נטפליקס באיכות גבוהה יכול לעשות בעיות?

אנסה ליצור קשר עם SGE לגבי החלפת לוחות והאם ניתן לבדוק לפי סריאלי שהמכשיר כבר עם הלוח התקין, נראה אם יענו לי.

ואני לא צריך סאונד חזק, מהבחינה הזו הרסיבר בטוח יספיק. העיקר שהיה איכותי מספיק

LeeJunFan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

אכן, אני מדבר על ה-RX-V6A.
זה לא עניין של איזה פורטים אתה משתמש - כרגע כל הפורטים יספקו לך את אותה פונקציונליות (של HDMI 2.0). לצורך העניין כל סטרימר היום יכול להתחבר לכל אחד מהפורטים ולתת לך 4K עם כל הפיצ'רים.
הקטע של HDMI 2.1 רלוונטי רק ל-XBOX החדש, הפלייסטיישן החדש וכרטיסי סדרה 30 של NVIDIA.
החשכת מסך קורית בכל תוכן שהוא dolby vision. הפיתרון הוא להעביר ל-input אחר ברסיבר ואז להחזיר.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

נראה לי שהאלטרנטיבה הקרובה למחיר שאתה מחפש יהיה Denon AVR-X2700H. כדאי לברר שהדגמים הנמכרים הם כבר המתוקנים. דנון משווקים בעולם דגמים עם ה2.1 מתוקן כבר ממאי, אבל אין לי מושג אם הם זמינים בארץ או לא, יתכן שחלק מהחנויות עדיין מחזיקות מהסטוק הישן. התחלף החודש היבואן של דנון הארץ, ואני מקווה שהוא כבר משווק את הדגמים האלו. אני לא הייתי קונה דגם שדורש החלפות, מתאמים או עדכוני קושחה בלי תאריך יעד ברור.
אפשר לזהות את הדגמים המתוקנים לפי המספר הסידורי:
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php ... 8#p3187478
חסרון בדנון הוא שככל שאני זוכר, רק פורט אחד תומך ב2.1 וביאמהה יותר (כשיעבדו).

לגבי הבדלים בסאונד, יש שמעדיפים חברה אחת על פני אחרת, לטעמי הרמקולים הם הפקטור המרכזי.

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

הסדרה 1000 או 2000 של דנון הם קפיצה גדולה ביחס מה שהיה לך כך שבכל מקרה תיהיה מרוצה.
בעיות סינכרון לא צריכות להיות בשום מקרה

Arco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

אז SGE לא חוזרים אלי..

הסתכלתי על דגמי דנון וראיתי ש-2700 יקר מדי(4500 שקלים) וב-1600 אין upscale ל-4K שזה משהו שהייתי רוצה שיהיה לי, כי אני הולך להשתמש ב-4K. יש את הפיצ'ר הזה בימאה V6A, אבל לא הייתי רוצה לקחת מכשיר עם חלק תקול, גם אם הסיכוי שזה יפגע בי נמוך יחסית.

יש המלצה לחנויות אמינות שיהיו כנים איתי לגבי היחידות עם לוח HDMI תקין? קצת אובד עצות למען האמת.

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

ה V6A נמדד ממש גרוע לפי סקירה אוביקטיבית בפורום ASR:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.17204/

מה התקציב? עדיף ללא ספק דנון. דנון ביבוא רשמי יקר מאד. אפשר למצוא חלק מהדגמים ביבוא מקבילי. למשל, ה X4700H יבוא רשמי 8000 שח ומקבילי 6000 שח או 5400 באיבורי אילת. ההיתי הולך על ה X3700H ביבוא מקבילי אם תמצא עדיין, כי הם נחתפו ב 3500 שח לא מזמן. הנה ביקורת שלו ב ASR:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.15031/

הרסיבר מקבל ביקורות מעולות בכל מקום, וגם נמדד מצויין לפי ASR. לא ההיתי יורדת מתחת לדגם הזה, כי אז איכות הרכיבים יורדת משמעותית.

Arco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #14 

3500 ש"ח זה התקציב, אבל לא ראיתי את הדגם - 3700 במחיר הזה, אלא ב 5500+, אולי כבר אין ייבוא מקביל? אשמח ללינקים. מה שכן, בדקתי באמזון וזה 1600$, אז המחיר של 5500+ בארץ נראה הגיוני, איך בייבוא מקביל ירדו ל-3500 שקלים?

מה לגבי הדגם 1600 של דנון? האם הוא גם עדיף משמעותית על הימאהה וכדאי לי לוותר על ה 4K upscaling? הם נמכרים במחיר דומה.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

25/08/2021 13:18  
Arco כתב:
3500 ש"ח זה התקציב, אבל לא ראיתי את הדגם - 3700 במחיר הזה, אלא ב 5500+, אולי כבר אין ייבוא מקביל? אשמח ללינקים. מה שכן, בדקתי באמזון וזה 1600$, אז המחיר של 5500+ בארץ נראה הגיוני, איך בייבוא מקביל ירדו ל-3500 שקלים?

מה לגבי הדגם 1600 של דנון? האם הוא גם עדיף משמעותית על הימאהה וכדאי לי לוותר על ה 4K upscaling? הם נמכרים במחיר דומה.
...
כדאי לברר בחנויות עצמן את המחיר ולא להסתמך על מחירים בזאפ. באופן מסורתי חנויות מתמחות מבקשות מחיר מקסימום כדי שיוכלו להציע לך את המחיר האמיתי במסווה של הנחה מיוחדת אם תתווכח. זה יותר נכון לרמקולים, אבל גם במגברים יש לרוב מרחב תמרון מסויים.
idgu עושים יבוא מקביל עם היתרונות והחסרונות שבזה. את ה2700 למשל ב3170 ש"ח, ולפעמים יש קופונים שמנחיתים עוד קצת את המחיר. אחריות תהיה בעייתית אם תזדקק לה, אם כי גם אחריות יבואן בארץ זה לא תמיד הדבר הכי אמין שיש. לא יודע אם תוכל לדעת בוודאות שאתה מקבל את הגירסא המתוקנת ביבוא מקביל, אבל אתה יכול לנסות לשאול. בעקרון, אם הם לא מושכים סטוק ישן מאיפשהוא, זה אמור להיות המודלים המתוקנים.

לגבי upscalling, אני מעדיף לתת לטלויזיה לעשות את זה ולא לAVR. עדיף שמכשיר שכל תכליתו היא להציג תמונה יעשה את זה, על פני מכשיר "הכל כלול". אני משתמש בAVR רק לpassthrough.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”