התייעצות בשידוך רסיבר - מה ישפיע יותר על הסאונד?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
OmriS (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

התייעצות בשידוך רסיבר - מה ישפיע יותר על הסאונד?

נושא שלא נקרא #1 

עד לפני שבוע המערכת שלי כללה רסיבר כניסה של פיוניר מלפני 8 שנים - vsx-322 וסט 5.1 של רמקולי מדבקה.

לשמחתי הזדמן לי לקנות השבוע ביד שניה סט רמקולים monitor audio apex 5.1.
בעסקה עם הרמקולים קניתי גם את הרסיבר שהיה בשימוש איתם yamaha rxv-995.

ממה שהבנתי וקראתי הדגם הזה של ימאהה נחשב לספינת הדגל לפני 20 שנה. אבל, הוא תומך רק ב DD ו DTS. הפיוניר שלי תומך גם בפורמטי HD AUDIO.

אני לא מבין מספיק בהגברה כדי להעריך מה ישפיע יותר על הסאונד, הביטרייט הגבוהה יותר בפורמטים החדשים, או מגבר "איכותי" יותר?
אני גם לא בטוח אם הפיוניר "מתאים" לרמקולים החדשים מבחינת הספק/נצילות וכו'?

אשמח לכל דעה בעניין

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

Re: התייעצות בשידוך רסיבר - מה ישפיע יותר על הסאונד?

נושא שלא נקרא #2 

rx-v995 הוא לא ספינת דגל.
rx-v2095 בכיר ממנו באותה שנה.
לא זוכר אם היו עוד דגמים ביניהם.

בכל מקרה, ה- rx-v995 עדיף בהרבה על הפיוניר 322 מבחינת איכות אודיו והגברה. ללא ספק.

OmriS (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #3 

25/09/2021 23:30  
Amir64 כתב:
בכל מקרה, ה- rx-v995 עדיף בהרבה על הפיוניר 322 מבחינת איכות אודיו והגברה. ללא ספק.
...
תודה.
אז לדעתך איכות האודיו וההגברה של המגבר משמעותית יותר מאיכות פורמט הסאונד?

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

640kbps זה מכובד אבל לצערי לא יודע להגיד לך אם לשדרג את זה יעשה יותר מלשדרג את ההגברה. כמובן גם צריך תוכן עם ביטרייט גבוה יותר שלא נתמך כדי שבכלל יהיה הבדל לרעה, אז תלוי מאיפה אתה מביא תוכן.

OmriS (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #5 

27/09/2021 15:51  
GalZohar כתב:
640kbps זה מכובד אבל לצערי לא יודע להגיד לך אם לשדרג את זה יעשה יותר מלשדרג את ההגברה. כמובן גם צריך תוכן עם ביטרייט גבוה יותר שלא נתמך כדי שבכלל יהיה הבדל לרעה, אז תלוי מאיפה אתה מביא תוכן.
...
התוכן שאני רואה כולל פסקולים של HD AUDIO, בין אם מבלוריי ובין אם מנטפליקס ודומיו.

מעניין שבתשובות שקיבלתי בפורום ק"ב ברדיט היה קונצנזוס לגבי זה שבמקרה הזה אודיו lossless הרבה יותר מהותי מההבדל בין המגברים. היו גם כמה דעות שהימאהה רק קצת יותר טוב מהפיוניר.

אני לגמרי לא יודע איך לשפוט איכות של הגברה אבל קיבלתי את הרושם מקריאה שהימאהה נחשב לטוב במיוחד. כנראה שלא.

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

הימהה של פעם הרבה יותר איכותי מהימהה של היום שלפי מדידות נראה שרוב המנדסים שלהם התפטרו או מתו מקורונה. זה הדגם העכשווי המקביל למה שרכשת:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... -avr.9090/

כפי שניתן לראות, הוא נמדד ממש גרוע עבור רסיבר מסדרת יוקרה שנמצא במקום ה 3 בליין שלהם:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... -avr.9090/

מכל מקום, בנטפליקס אין HD AUDIO. כל פסי הקול שלהם דחוסים באופן LOSSY (איכות MP3, גם אם זה אטמוס). 99.9% מבני האנוש לא יבחינו בין LOSSLESS ל LOSSY אם הוא מקודד ללא חסכון בביטרייט. כל רסיבר מחברה אחרת יהיה טוב יותר מחברת הפח שנקראת פיוניר, לפחות ממוצרים שלהם שיצאו אחרי 2005. החברה הייתה על סף פשיטת רגל פעמיים. פעם אחת נרקשה עי התאגיד שמחזיק באונקיו ופעם שניה כל התאגיד כמעט פשט רגל עד שנכנסו משקיעים חדשים ועכשיו הם מנסים לשווק ליין מוצרים חדש, בתקווה שהשיתוף עם דיראק לייב יציל אותם הפעם.

איכות ההגברה ברסיברי קולנוע ביתי דיי ירודה כי כדי להכניס 5 או 7 או 9 ערוצים למארז אחד, צריך לעשות הרבה פשרות. האיכות מעט משתפרת אם אתה שומע רק בסטריאו.

מה אתה בדיוק שומע? אם זה תכנים ויזואליים (וידאו) אתה לא צריך הרבה. תכנים ב DTS MA ישמעו הכי טוב שניתן, כי זה פורמט LOSSLESS בקצב עד 96 קילוהרץ, לפחות תיאורטית. אם אתה שומע מוסיקה ללא וידאו, אז רסיבר קולנוע ביתי כלשעצמו אינו מספיק כדי להפיק את המקסימום. אפשר רסיבר חדש של דנון כמו ה X3700H ואליו לשדך הגברה דו ערוצית חיצונית. הרסיבר הזה נמדד ממש טוב כ DAC ו PRE:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.15031/

שים לה כמה גבוה הוא מדורג מבין רסיברי "ספינות דגל"

https://www.audiosciencereview.com/foru ... png.76020/

גם ללא הגברה חיצונית, במצב סטריאו הוא ישמע לא רע במוסיקה ובמצב רב ערוצי זה יהיה שיפור משמעותי מאד ביחס לפיוניר והימהה שרכשת.

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

ה995 רסיבר מעולה
ברשותי אחד כבר 20 שנה
משמש רק לסטריאו,סאונד אדיר.
ויש לי עוד רסיבר של ימאהה rx v3200
מ2004 מכשיר מעולה בסטריאו למי שמכיר.
אם אתה שומע הרבה מוזיקה ה995 יותר טוב ממגברי סטריאו יעודיים.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”