שאלה של מתחיל בנוגע לאחסון רשת

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
dank4 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 168 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

שאלה של מתחיל בנוגע לאחסון רשת

נושא שלא נקרא #1 

כיום יש ברשותי DESKTOP , עם כוננים פנימיים אשר מכיל קבצי מדיה , מדיי פעם אני מוריד אליו תוכן מאתר טורנט , ומנגן את התוכן דרך הרשת בעמדה אחרת - TV (רשת ביתית של 100M\1000 )
המחשב ישן יחסית - איטי , וגדול , והייתי רוצה להחליף אותו באיזשהוא אחסון אשר יחובר לרשת הביתית ( יש לי ראוטרים המקונפגים כ ACCESS POINT עם חיבור USB - מה מטרת אותם חיבורי USB הקיימים כיום ברוב הראוטרים המודרנים ??) ,
אין לי צורך אמיתי במחשב הזה או בעמדה הקיימת , ישנם בבית LAPTOPS אשר ישמשו כעמדת המחשוב לגישה לרשת ויריצו את מנהל ההורדות מאתרי טורנט
מהו מרחב הפתרונות אשר יכול להתאים לדבר ?
למיטב הבנתי - צוואר הבקבוק שנדרש לי הוא רוחב הפס האפשרי בהזרמת המידע - ברשת .

כמובן שהייתי מעדיף פתרון זול ופשוט ככל האפשר

תודה לעוזרים

theone
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

Re: שאלה של מתחיל בנוגע לאחסון רשת

נושא שלא נקרא #2 

בכמה כוננים מדובר?
מה הנפח הכולל?
איזה מחשב זה הישן שיש לך?

dank4 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

יש במחשב ( פנטיום דואל קור - בן כ 12 שנים) הארד דיסק אחד עיקרי בנפח טרה , מתוכו אני מעוניין לשמור ולשתף כחצי טרה.

avibarilan
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Avi Bar Ilan
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אתה יכול לרכוש מכשיר NAS
זה בעצם כמו מחשב קטנטן עם מפרצי דיסקים שמתחבר לרשת.
אני ממליץ מתוך ניסיון על יצרן בשם SYNOLOGY אבל יש גם יצרנים אחרים.
הממשק של סינולוגי מאוד פשוט וגם מאפשר לך דרך הדפדפן מעיין שולחן עבודה וגם חנות אפליקציות שלמשל אחת מהן נקראת download station שבעזרתה אתה יכול להוריד טורנטים ישירות אל ה NAS.
אתה תוכל גם לגבות את המידע מהמחשב אל ה NAS
לסנכרן מידע מה NAS אל הענן כמו גוגל דרייב ועוד המון המון המון יכולות
אתה יכול ללכת על דגם פשוט יחסית כמו DS220+ או אפילו DS220J שהוא טיפה יותר זול

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

11/07/2021 11:24  
dank4 כתב:
כיום יש ברשותי DESKTOP , עם כוננים פנימיים אשר מכיל קבצי מדיה , מדיי פעם אני מוריד אליו תוכן מאתר טורנט , ומנגן את התוכן דרך הרשת בעמדה אחרת - TV (רשת ביתית של 100M\1000 )
המחשב ישן יחסית - איטי , וגדול , והייתי רוצה להחליף אותו באיזשהוא אחסון אשר יחובר לרשת הביתית ( יש לי ראוטרים המקונפגים כ ACCESS POINT עם חיבור USB - מה מטרת אותם חיבורי USB הקיימים כיום ברוב הראוטרים המודרנים ??) ,
אין לי צורך אמיתי במחשב הזה או בעמדה הקיימת , ישנם בבית LAPTOPS אשר ישמשו כעמדת המחשוב לגישה לרשת ויריצו את מנהל ההורדות מאתרי טורנט
מהו מרחב הפתרונות אשר יכול להתאים לדבר ?
למיטב הבנתי - צוואר הבקבוק שנדרש לי הוא רוחב הפס האפשרי בהזרמת המידע - ברשת .

כמובן שהייתי מעדיף פתרון זול ופשוט ככל האפשר

תודה לעוזרים
...
חיבורי ה-USB הם אכן כדי לשתף כונן USB חיצוני כתיקייה ברשת בלי צורך להחזיק מחשב דולק 24/7.
זה פתרון מאוד בסיסי - הוא מאפשר שיתוף של דיסק אחד בודד, לרוב ללא אפשרות גיבוי ובחלק מהראוטרים גם יש בעיות אבטחה. בנוסף חומרה של ראוטר היא לרוב לא חזקה במיוחד (לפחות לא בראוטרים זולים) אז לא בטוח שתגיע למהירויות גבוהות. אם יש לך דיסק חיצוני כלשהו אין לך יותר מידי מה להפסיד אז אתה יכול לנסות ומקסימום אם לא יהיה מספיק טוב תעבור לפתרון אחר. ברוב המקרים כדי להפעיל את האפשרות פשוט מחברים דיסק לכניסת ה-USB ומפעילים את האפשרות בקונפיגורציה של הראוטר.
מה שכן אני מאוד לא ממליץ להשתמש בזה למסמכים ודברים אישיים. כמו שאמרתי ראוטרים לא תמיד מצטיינים באבטחה ואתה לא רוצה לתת לאנשים אקראיים באינטרנט גישה לקבצים האישיים שלך, ובנוסף גם היעדר גיבוי הוא בעיה.

לגבי מרחב הפתרונות, הכי טוב זה לקנות NAS אמיתי. זה לא פתרון זול כי המחירים שלהם מתחילים סביב ה-1500₪ לא כולל הדיסקים הקשיחים אבל זה נותן לך כל מה שאתה צריך, לרבות Transcoding מהיר לוידאו, אפשרויות גיבוי, אבטחה טובה (בהנחה שאתה דואג לעדכן את הקושחה) וגישה דרך ממשק נוח. אם אין לך בעיה עם הוצאה גדולה חד-פעמית לא הייתי ממליץ על שום דבר אחר. אם אתה מחפש פתרון ביניים אתה יכול לשתף דיסק USB דרך רכיב זול כלשהו כמו Raspberry Pi, אבל זה יהיה כאב-ראש להתקין את כל מה שצריך.

Gico
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 65 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

לא הייתי שומר על דיסק כזה (שמחובר לנתב) מסמכים אישיים, אבל לומר בהקשר של ראוטרים ש"לא תמיד מצטיינים באבטחה" זו קצת הגזמה,
כאשר אצל רוב צרכני האינטרנט הם הכלי העיקרי שחוסם תוקפים מהאינטרנט, אז הבעייה לשים מסמכים אישיים אינה "אנשים אקראיים באינטרנט",
אלא דווקא כאלה שיהיו מחוברים (כנראה עם רשות) לרשת הביתית ויוכלו לגשת למסמכים האלה.

מסכים שהפתרון הראשון הוא לחבר דיסק לנתב, אבל כפתרון שני כדי לחסוך עלויות הייתי מחבר את הדיסק לאחד הניידים בבית
אם אפשר להדליקו כל פעם שרוצים לצפות בתוכן, או לחילופין להשאיר את הנייד דולק 24/7.
לקנות NAS, ללמוד להגדיר ולהפעיל אותו רק כדי לשתף דיסק בודד זה overshooting בעיניי.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

משהו כמו זה יכול להתאים לך:

להגדיר NAS זה שטויות. שלא יפחידו אותך.

wizard מוליך אותך בתהליך ההגדרה, וזה מאוד פשוט.
יותר פשוט מהתקנה של כל מחשב אחר.
הכי "מסובך" זה הגדרת IP קבוע והגדרת תיקיות השיתוף.

dank4 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

תודה למגיבים ,
כאמור אין פה עניין - של גיבויים או של מסמכים פרטיים\רגישים , אלא רק גישה לסרטים של דיסני בתדירות של פעם בשבוע.

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

הייתי מזמן באותו מצב שלך, דסקטופ ענק שמסתובב על שידת טלויזיה, פינה בסלון עד שמת.
החלפתי בלפטופ מחובר כל הזמן על שידת טלויזיה.
בכנות, NAS זה הפתרון המועדף וכמו שהציעו לך, מפרץ יחיד יעשה עבודה מושלמת למה שאתה צריך.
אני מניח שאתה גם לא צופה באיכות 4k ופחות מעניין אותך טרנסקודינג ולכן כל NAS יעשה את העבודה.

אם אתה פחות מעדיף לקנות NAS אתה יכול בכיף להמשיך עם אחד מהלפטופים שלך שיחזיק וישתף את הסרטים.

ilane
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
קיבל תודות: 132 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

למרות שבאופן אישי אני מעדיף nas, במקרה שלך, אם הטלויזיה תומכת, ניתן להסתפק בכונן usb ולחבר אותו ישירות לטלויזיה.

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

14/09/2021 9:22  
ilane כתב:
למרות שבאופן אישי אני מעדיף nas, במקרה שלך, אם הטלויזיה תומכת, ניתן להסתפק בכונן usb ולחבר אותו ישירות לטלויזיה.
...
אבל אז הוא לא יוכל להוריד טורנטים בלי להתחיל להעביר את הדיסק כל פעם בין הטלויזיה למחשב (אלא אם מדובר בטלויזיה מבוססת אנדרואיד).

ilane
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
קיבל תודות: 132 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

14/09/2021 9:43  
NegativeIQ כתב:
14/09/2021 9:22  
ilane כתב:
...
אבל אז הוא לא יוכל להוריד טורנטים בלי להתחיל להעביר את הדיסק כל פעם בין הטלויזיה למחשב (אלא אם מדובר בטלויזיה מבוססת אנדרואיד).
...
א. נשמע שהוא לא צרכן כבר של הורדות
ב. הוא אומר ששאר המחשבים הם ניידים
ג. יש היום כוננים ניידים ssd קטנים, מהירים וצרכים מעט חשמל שממש מתאימים למטרה הזו

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”