מוצר מדף TRUENAS VS

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
silverbullet (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

מוצר מדף TRUENAS VS

נושא שלא נקרא #1 

אהלן חברה,

שאלתי היא כללית. למה רוב הפוסטים כאן הם על מוצרים כגון SYNLOGY או QNAP ובקושי על TRUENAS ? האם ההתעסקות עם מוצר קוד פתוח היא פחות פופולארית?

אני אישית רכשתי מחשב עם מארז קובייתי (3 דיסקים קשיחים ואחד M2 NVME) ועליו התקנתי את ה-TRUENAS. המחשב עלה לי בערך כמו דגם ה-920+ והמערכת עובדת ממש טוב. אז כן, זה קוד פתוח, אבל אני לא מרגיש שאני צריך להתעסק עימו יותר מידי ואפילו ניתן להוריד תוספים למערכת כדי לשדרג אותה.

דעתכם, למה כן מוצר מדף ולמה לא מוצר קוד פתוח? (אגב, אין לי חיבה יתרה לקוד פתוח ואני מעדיף PLUG&PLAY ברוב המקרים)

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

Re: מוצר מדף TRUENAS VS

נושא שלא נקרא #2 

אני חושב שאנשים קונים מוצרי מדף בעיקר בגלל הפשטות וזה שאין צורך ממשי להתעסק בהם. כמו שאמרת פלאג אין פליי. והסיבה השניה לזה ממשיכים לקנות QNAP וסינולוגי היא מחיר וזמינות. גם ל-TrueNAS יש מוצרי מדף, פשוט מדובר בד"כ בציוד שהוא מקצועי ומיועד יותר לעסקים, כך שהמחירים בהתאם.

אני משתמש ב-Free\TrueNAS מ-2015.
בכל השנים הללו הבעיה היחידה בה נתקלתי הייתה שהלך סטיק של זכרון. וזה אכן גרם לכל מני תופעות לוואי לא ממש נעימות. עם זאת, סטיק של זכרון יכול להדפק גם ב-NAS שהוא מוצר מדף.
לדעתי TrueNAS מדהימה. בנוסף אני מעדיף את ZFS על פני כל מני ריידים למיניהם ומערכות סגורות בהן אתה תלוי ביצרן ולא יכול להעביר את הכוננים שלך עם המידע למערכת אחרת.
עם זאת, דרישות החומרה, בגלל ZFS (בתלות בביצועים המצופים\דרושים) יכולות להיות גבוהות יחסית למערכות אחרות. אני משתמש ב-i7-2600K והוא פחות או יותר מספיק לרמת הביצועים שרציתי לקבל מהמערכת שלי. עם זאת, לביצועים שאמורים להספיק למערכת עם חיבור רשת 1 גיגה, גם סלרון פשוט יעשה את העבודה בקלות.

לדעתי קוד פתוח עדיף בהרבה מקוד סגור. יכול להיות שאני מוטה, מאחר ואני משתתף בכמה פרוייקטים קוד פתוח בעצמי, אבל זה פשוט פותח את האפשרות לך, כמשתמש, לראות בדיוק איך המערכת פועלת, מה בדיוק היא מכילה, למצוא\לתקן פירצות\בעיות\באגים. לי זה נותן הרבה יותר ביטחון שמי שעובד על המערכת יודע מה הוא עושה, ומספיק בטוח בעצמו בכדי לפתוח את (רוב) הקלפים שלו. עם מערכות סגורות, אתה לא באמת יודע מה קורה מאחורי הקלעים. עם קוד פתוח, הרבה יותר קשה "להסתיר" דברים.

Gico
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 65 פעמים

Re: מוצר מדף TRUENAS VS

נושא שלא נקרא #3 

אני מצטרף לתגובה של TheCoolest בעניין של תלות ביצרן: אם\כאשר מוצר המדף מתקלקל,
אתה צריך לחפש כיצד לתקן ותלוי בנציגים של אותו יצרן בארץ,
ואם המכשיר דורש החלפה אתה חייב לקנות שוב מוצר מאותו יצרן כדי להגיע למידע שלך, גם אם יש אפשרויות אחרות טובות יותר.

אני תומך בבנייה של מערכת מרכיבי חומרה סטנדרטיים שאף פעם לא תהיה בעייה להחליפם,
כמו גם רכיבי תוכנה סטנדרטיים שניתן להחליפם, שזה אומר לא מערכת סגורה.

אני ממש מבין לליבם של אנשים שרוצים Plug and Play כדי לחסוך זמן והתעסקות בדברים טכניים.
עבורי ההתעסקות ב-NAS של DYI היא סוג של למידה והתפתחות עצמית שאני עושה בכייף.

לגבי הפורום הזה יש נוכחות חזקה של סיינולוג'י בחסויות וכו'. הנוכחות הזו מזמינה לכאן אנשים שיש להם ומתעסקים עם מערכות סיינולוג'י,
נבנה כאן ידע של הקהילה במוצרי החברה הזו (שזה סבבה), אנשים שמגיעים לכאן קונים יותר סיינולוג'י,
והתוצאה בסופו של דבר היא שהפורום מוטה חזק למוצרי סיינולוג'י, וכבר אינו מדגם מייצג של החלוקה למוצרי מדף מול DIY.

גילוי נאות: יש לי שרת NAS עם מערכת Unraid.
ספציפית עבורי עם NAS שמחוברים אליו כיום 32 דיסקים, כשידעתי מראש (לפני 5 שנים) שאגיע לנפח אחסון גבוה,
לא הייתה וגם אין כיום אופציה של מוצר מדף במחיר סביר.

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”