באילו פתרונות גיבוי אתם משתמשים כיום ?

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 956 פעמים
קיבל תודות: 335 פעמים

באילו פתרונות גיבוי אתם משתמשים כיום ?

נושא שלא נקרא #1 

אשמח לשמוע במה אתם משתמשים לעצמכם וללקוחותיכם לצרכי גבוי.

אני אישית לי וללקוחותיי מבצע גיבוי במספר רמות :

1. גבוי מקומי לדיסק פנימי/חיצוני באמצעות EASEUS TODO BACKUP FREE שהיא תוכנה חינמית המאפשרת לגבות ברמת IMAGE וברמת קבצים/תיקיות.
אני מבצע IMAGE בכל לילה של דיסק המערכת ובנוסף גיבוי תיקיות/קבצי נתונים אשר נמצאים בדיסקים אחרים. אני שומר בין 3-5 עותקים של גיבויים אחרונים בהתאם לנפח כונן הגיבוי.
אני משתמש בתוכנה זו מספר רב של שנים ומאוד מרוצה מצריכת המשאבים הקלה ומאמינות השחזור שלה.
2. למקומות עם חומרים חשובים במיוחד (הנה"ח, תיקים רפואיים,מסמכים משפטיים) אני גם רוכש מנוי של CRASHPLAN שמאפשר גבוי בענן ללא הגבלת נפח ושומר אינסוף גרסאות קבצים אחורה. זהו שירות בעלות חודשית של 10 דולר.
3. אני ממליץ ללקוחות לגבות לדיסק חיצוני באופן ידני נתונים חשובים ולנתקו מהמחשב, אבל מעט מאוד לקוחות עושים זאת.
4. בנוסף המצאתי איזה פטנט עם טיימר דיגיטלי שמחבר כונן קשיח חיצוני (כזה שמתחבר לשקע החשמל ואינו זקוק להדלקה ידנית) למחשב רק בעת הגיבוי, ולאחר מכן מנתק את הכונן ע"י כיבוי החשמל בעת סיום הגיבוי.

הדבר שאני הכי חושש ממנו זאת מתקפת כופר, ואני חושב שהשילוב של גבוי בענן עם דיסק גבוי שאינו מחובר באופן קבוע נותן הגנה די טובה ויכולת די מהירה לשחזור החומר (בהנחה והגיבוי המנותק מבוצע ועדכני יחסית, ושירות הענן לא חווה איזו מתקפה חריגה).

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

Re: באילו פתרונות גיבוי אתם משתמשים כיום ?

נושא שלא נקרא #2 

התוכנה הכי מתקדמת ובטוחה לגיבוי IMAGE זה TRUE IMAGE של ACRONIS שזמינה בטורנט. מלבד זה, לי יש חשבון TEAM ללא הגבלת נפח של DROPBOX מהעבודה, אליו אני מגבה את כל המידע החשוב, כולל את קבצי הגיבוי של TRUE IMAGE בשיטה דפרנציאלית שמאפשרת שחזור לפי תאריך שינוי. לא ההיתי סומך על שום תכנת גיבוי חנמית כי אין ארוחות חינם...

ds123
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 84 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

04/09/2021 20:48  
ildonaldo כתב:
התוכנה הכי מתקדמת ובטוחה לגיבוי IMAGE זה TRUE IMAGE של ACRONIS שזמינה בטורנט. מלבד זה, לי יש חשבון TEAM ללא הגבלת נפח של DROPBOX מהעבודה, אליו אני מגבה את כל המידע החשוב, כולל את קבצי הגיבוי של TRUE IMAGE בשיטה דפרנציאלית שמאפשרת שחזור לפי תאריך שינוי. לא ההיתי סומך על שום תכנת גיבוי חנמית כי אין ארוחות חינם...
...
Macrium Reflect עושה אותו דבר בחינם

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #4 

אני מבצע גיבוי של כונן C, שמייצר image, עם הכלי של מיקרוסופט. פעם אחת, לפני כמה שנים, כבר יצא לי להשתמש בו כשקרס לי דיסק, עבד בסדר גמור.
בנוסף לזה בעזרת אותו כלי אני מגבה תיקיות מסויימות נוספות.
הגיבוי נשמר ב-NAS, ב-NAS מוגדרים snapshots יומיים ושבועיים, כך שתמיד ניתן לחזור אחורה בזמן במידת הצורך.
את ה-snapshots אני מגבה ל-NAS משני שהוא בד"כ offline (כבוי), פעם בשבוע. אני מדליק אותו רק לצורך ביצוע גיבוי, אין לו שיתופים פעילים, והססמאות שונות מה-NAS הראשי.

ido135
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

יש ברשותי דיסק קשיח חיצוני WD MY BOOK 4TB (סוג הדיסק הוא WD GREEN),ככל הנראה הדיסק קרס לצערי אבל הצלחתי להציל חלק מהקבצים עם התוכנה EASEUS
אתאר את הבעיה קצת אחרת גם,יום אחד הדיסק כבר לא מזוהה במחשב (אולי גם הלך הבקר שממיר אותו לחיצוני)
אבל איבדתי בתוכו הרבה התקנות של משחקים ששקלו מאות ג'יגות

אני מתלבט על פתרונות מתקדמים יותר כמו שרת NAS ביתי עד שני מפרצים (כן יודע שגם במקרה של שרת נאס אחד הדיסקים עדיין עלול לקרוס אבל יהיו שני עותקי גיבוי לעומת אחד שהיה לי),וכאשר אחד יקרוס אחליף אותו באחד חדש

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

04/09/2021 20:48  
ildonaldo כתב:
...
התוכנה זמינה באתר של Acronis. בטורנטים אפשר למצוא כל תוכנה, אבל כמובן שהן גנובות.
די ברור שאתה יודע את זה, אבל לא ברור למה להצהיר בקול רם שאתה גונב.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אני מגבה ל- Google Drive את המעט שצריך גיבוי ותמונות\וידאו ל- Google Photos.
תכלס, אין לי מה לגבות, אני לא עסק. גם אם יקרוס המחשב, לוקח 15 דקות להתקין מערכת הפעלה מחדש ועוד כמה דקות לכל שאר התוכנות. שאר המחשבים בבית של הילדים עם משחקים ואת כולם אפשר להתקין יחסית מהר בצורה אוטומטית לאחר הורדת הלאנצ'רים של Steam, Epic וכדומה, לכן זה לא שווה מצידי את הזמן בהתעסקות של יצירת Images.

ben-home
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 40 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

אני לא מגבה מחוץ למערכת הביתית.

שני המחשבנים מריצים לינוקס (ARCH).

ה NAS משתמש ב SnapRAID לגיבוי דיסקי הנתונים. יש עליו -
דיסק סיסטם (לא מגובה. אם נדרש - יותקן מחדש. לאחרונה אכן נדרש).
5 דיסקי נתונים מגדלים שונים - סה'כ 27TB
2 דיסקי parity כ'א של 8 TB. (סה'כ יכולת התאוששות מקריסה של עד 2 דיסקים).

במחשב העבודה שלי אני מגבה את הספריות החשובות לדיסק יעודי אם תוכנת Borg (גיבוי עם דדופליקציה ויכולת ביצוע mount לסנפשוט ספציפי לאיחזור נוח [או כמובן אחזור בעזרת פקודות יעודיות]).

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

כל המסמכים והקבצים החשובים שלי נמצאים על NAS מסוג QNAP TS-653 Pro, בתצורת RAID5.
לגבי ענן אני משתמש ב-OneDrive. מי שמנוי ל-Office 365 מקבל שם 1TB וזה יוצא יותר זול לג'יגה מאשר שירותים דומים כמו Google Drive או Dropbox בפעם האחונה שבדקתי (ועל הדרך אתה גם מקבל רשיון לאופיס). המערכת של QNAP כוללת אפליקציה מובנית לגיבוי לענן שתומכת ב-OneDrive והגדרתי אותה לבצע גיבוי יומי. OneDrive שומר גרסאות אוטומטית 30 ימים אחורה ככה שגם במקרה של Ransomware אפשר לשחזר בקלות.
הגיבוי האוטומטי הוא של מספר תיקיות שאני שומר בהן מסמכים, קוד ותמונות (שצילמתי או ששלחו לי). אני לא טורח לגבות דברים שסתם הורדתי מהאינטרנט. אם יקרוס דיסק בתקווה ה-RAID יתמודד עם זה, אם לא מקסימום מורידים מחדש.

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”