Q95T צל שמופיע על הטלוויזיה אחת לכמה ימים

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

Re: Q95T צל שמופיע על הטלוויזיה אחת לכמה ימים

נושא שלא נקרא #16 

16/08/2021 0:40  
GoldenAce כתב:
פעם שלישית גלידה!

עוד פעם הביאו את הטלוויזיה ועוד הפעם אותה תקלה, זה כמו שאני אתן למפתח לפתח כפתור שעושה פעולה X ושאני אבוא לעשות לו review והוא ילחץ על הכפתור המערכת תקרוס ואז אני אבוא עוד פעמיים ושום דבר לא השתנה.

נראה שאין להם מושג מה הם עושים, מנסים להחליף חלקים אם בכלל ולייאש את הלקוח. לבדוק את המכשיר לא נראה שמישהו עושה כי לוקח לי בדיוק 3 דקות לשחזר את התקלה.

אחד מהדברים שעצובים בכל הסיפור הזה, שלפני ה"תיקון" הראשון הייתה תקלה פחות חמורה בתדירותה ולא ניתן היה סתם לשחזר אותה בקלות כזו.

אני מנסה פעם אחרונה את ה"מעבדה" שלהם. בנוסף, דיברתי גם עם "מנהל" היום - כאילו שזה ישנה משהו.

ויש עוד, במוקד שלהם אמרו לי שהחליפו תאורה, ה"טכנאי" היום אמר לי שהחליפו לוח.
ז"א שעד עכשיו החליפו ספק ולוח - לא היה לו מושג להסביר לי מה הוא מתכוון בלוח, כשביקשתי לראות איזשהו פירוט של התקלה ופתרונה הוא אמר שאסור לו להראות לי. שצילמתי בווידאו את כל הטיפול שלהם בטלוויזיה הוא נלחץ ואמר לי שהוא ילך מפה וישאיר את הטלוויזיה - העלה בי קצת גיחוך.
ה"טכנאי" גם חשב שזה קשור לאינטרנט וחיבר את הטלוויזיה להוטספוט בטלפון שלו - זה בכלל הצחיק אותי. דרך אגב, הוא כן ניסה להחליף כבל של הקוננקטבוקס מה שיצר תופעה אחרת של אור במרכז ומסביב שחור.

* יש לציין שבכל איסוף של הטלוויזיה אספו ממני גם את הקוננקטבוקס וגם את הכבל בשביל לבדוק אותם גם (וזאת סתם הנחה).
* הטלוויזיה הפעם גם חזרה עם שריטות בגבה.

זה ממש עצוב שלברנד כזה גדול אין ייצוג ראוי בארצנו הקטנטונת וזה פורום בחסות סמסונג, אבל אף אחד שם לא מרים את הכפפה וקורא את הפוסטים פה.
...
אכן עצוב אבל אם אתה רוצה להיות פרקטי שלח מכתב רשמי לסמליין\א.פ. עם תיאור בקצרה של מהלך מה שקרה ובקשה לביטול עסקה והשבת הסכום המקורי ששילמת על הטלויזיה + שידרוג מאחר ונכשלו בתיקון המצב באופן עקבי, תהיה מאוד ברור שמדובר בהתראה לפני תביעה ותגדיר תאריך יעד סביר לסיום הטיפול באופן שביקשת, קרי טלויזיה חדשה זהה או הסבת כל הכסף ששילמת כולל השידרוג.
באופן עקרוני יש לך עילה להגיש תביעה אפילו אם בפעם הרביעית כן יצליחו לתקן או יחליפו לך לחדש, רק בגלל עוגמת הנפש והרשלנות. תתעד את השריטה, גם אצלי חזרה עם שריטה מאחורה, עוד הוכחה לרשלנות בטיפול במוצרים שהם מעבירים למעבדה.
תבדוק לגבי אפשרות של בקשת פיצוי לדוגמה (עד 10000 ש"ח) יש קריטריונים ואני חושב שאחד מהם זה חוסר יכולת\רצון לתקן מוצר באופן עקבי במסגרת אחריות, אם תחפש קצת תמצא. אם אתה לא בטוח תבקש בכל מקרה, השופט כבר יחליט אם וכמה מתאים למקרה. מבחינת סדר גודל של העלויות בהחלט ראוי לבקש את הפיצוי המקסימלי. כפי שנרמז משמו, הפיצוי לדוגמה הוא נוסף על הסכום המקורי שתתבע + הוצאות משפט וריבית על הסכום המקורי. ואמור לשמש דוגמה למפרי חוק סדרתיים, ממש מתלבש בול על א.פ והיבואן סמליין. תזכור לתבוע את שניהם יחד.

ושיהיה בהצלחה.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

מסכים לגמרי, אין סיבה לא ללכת לתביעות קטנות במקרה כזה שברור שלא יקבל את מה שאמור לקבל במסגרת שנת האחריות הראשונה עפ"י החוק.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

הייתי מצפה מהם להוקיר לך תודה שהסכמת לשלם 50% על מה שהיית אמור לקבל חינם.
KS9500 הייתה top of the line במיינסטרים ולכן, בהנחה שהקודם כבר לא היה בר-תיקון, מסך שווה ערך הוא ה95T שקיבלת ב50% במקום בחינם בחלק מהאחריות.
הקטע הכי מסקרן זה מה מקבלים במקום 95T אם לא מצליחים לתקן כי 95A אין בישראל. אז בעצם מקבלים 90A שזה 85A אמריקאי. כלומר על connect box או פאנל VA אפשר לקרוא קדיש במקרה הזה.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

עצות אחיתופל לבתי משפט.
לא פוסקים בארץ עוגת נפש
בדר"כ ישלחו אתכם לפשרה ולא כזו שמטיבה עם הצרכן.
אם אתם באמת חושבים שמשהו בא.פ מתרגש מבית משפט אתם טועים.
תצביעו ברגלים!

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

16/08/2021 14:53  
ahersko כתב:
עצות אחיתופל לבתי משפט.
לא פוסקים בארץ עוגת נפש
תצביעו ברגלים!
...
זה לא מקרה של רק עגמת נפש, יש סיכוי סביר לפיצוי לדוגמה של 10K פלוס עלות הטלויזיה הראשונה, השידרוג, הוצאות למינהם ימי עבודה שבוזבזו בהמתנה לטכנאי וכן הלאה. בין אם מזיז להם או לא מבחינתו זה הסיכוי הכי טוב לקבל את הכסף חזרה ולרכוש משהו אחר מאשר לחכות לעוד הצעת שידרוג בעוד תוספת תשלום. נכון שבדרך כלל דוחפים לפשרה אבל זה מקרה די ברור של כשל רציני, אין שום תירוץ שהם יכולים להביא שיצדיק את זה. ואין כאן משהו מעומעם או נתון לפרשנות כמו מה זה דגם זהה שדורש דיעות מומחים. הסיכוי כאן באמת קלוש לא לצאת עם פסק דין נגדם או פשרה שתכסה את כל רוב מה שיתבקש.

GoldenAce (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

16/08/2021 15:10  
gildmor כתב:
ahersko כתב:
עצות אחיתופל לבתי משפט.
לא פוסקים בארץ עוגת נפש
תצביעו ברגלים!
...
זה לא מקרה של רק עגמת נפש, יש סיכוי סביר לפיצוי לדוגמה של 10K פלוס עלות הטלויזיה הראשונה, השידרוג, הוצאות למינהם ימי עבודה שבוזבזו בהמתנה לטכנאי וכן הלאה. בין אם מזיז להם או לא מבחינתו זה הסיכוי הכי טוב לקבל את הכסף חזרה ולרכוש משהו אחר מאשר לחכות לעוד הצעת שידרוג בעוד תוספת תשלום. נכון שבדרך כלל דוחפים לפשרה אבל זה מקרה די ברור של כשל רציני, אין שום תירוץ שהם יכולים להביא שיצדיק את זה. ואין כאן משהו מעומעם או נתון לפרשנות כמו מה זה דגם זהה שדורש דיעות מומחים. הסיכוי כאן באמת קלוש לא לצאת עם פסק דין נגדם או פשרה שתכסה את כל רוב מה שיתבקש.
...
השאלה אם יש לי בכלל כוחות להיכנס לתביעה קטנה כאילו זה משהו שלא יגזול ממני כמות זמן ענקית וגם מה עושים עד אז, קונים טלוויזיה חדשה ומקווים לטוב?. אני בספק אם מישהו יחזיר לי כסף וטלוויזיה חדשה כמו שראינו אין מקבילה ראויה שהובאה לארץ על ידי היבואן.

זה ממש סיפור הטשה…אני אחכה לחברה הטובים שיחזרו אלי כי זה עדיין לא קרה, ולמה שיקרה?
ואז אשקול את צעדי הבאים, אני עדיין חושב שיהיה יותר קל לתבוע ביטוח תכולה במצב כזה.

בינתיים אני אהנה מהטלוויזיה המדהימה החלופית שהשאירו לי, אם לא יושבים בדיוק מולה לא ניתן לראות כלום (הכל מואר באור לבן כזה) וגם אם יושבים מולה ניתן לראות את השריטות והקו הזוהר לאורכה, אם מישהו תהה פעם למה לא לקנות סדרה 7 ומטה בסמסונג 🧐!

GoldenAce (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

16/08/2021 11:19  
ChinggisKhan כתב:
מסכים לגמרי, אין סיבה לא ללכת לתביעות קטנות במקרה כזה שברור שלא יקבל את מה שאמור לקבל במסגרת שנת האחריות הראשונה עפ"י החוק.
...
תוכל להפנות אותי לסעיף בחוק שמדבר על שנת האחריות הראשונה, אני כנראה מפספס את זה בחיפושים שלי.
תודה.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

תחפש בגוגל את חוק הגנת הצרכן ותראה שבשנת האחריות הראשונה מחוייבים לתיקון מלא, חלקים חדשים ומקורים, פירוט בכתב וכו'. בשנה הזו אי אפשר להחליף לך מוצר במוצר נחות או מחודש למשל. זה שונה מהותית מטחריות מורחבות שאז אתה נתון לתקנון תעודת האחריות (למעשה, בשנה הראשונה החוק גובר על התקנון).
פה למשל:
https://www.fridmanwork.com/LAWx-lawyers100944.html

יש תיאור של מקרה קצת שונה, אבל בשורה התחתונה נפסק שמתייחסית לזה כאל שנת אחריות ראשונה ולכן יש לבצע תיקון מלא, להחליף במוצר חדש או להשיב את בכסף.

חשוב לי להבהיר שאני לא משפטן.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

16/08/2021 20:53  
GoldenAce כתב:
16/08/2021 11:19  
ChinggisKhan כתב:
...
תוכל להפנות אותי לסעיף בחוק שמדבר על שנת האחריות הראשונה, אני כנראה מפספס את זה בחיפושים שלי.
תודה.
...
אתה צודק. המחוקק מחייב לתת שנת אחריות אחת (כולל הגדרה מה זאת אחריות ומה לוחות הזמנים). כל מה שמעבר זאת אחריות לפי שיקול דעת היצרן/יבואן. אם יש הבדל בין השנה לבאות אחריה, זה רק בהתאם לתעודת האחריות שמסופרת עם המוצר.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #25 

16/08/2021 20:50  
GoldenAce כתב:

השאלה אם יש לי בכלל כוחות להיכנס לתביעה קטנה כאילו זה משהו שלא יגזול ממני כמות זמן ענקית וגם מה עושים עד אז, קונים טלוויזיה חדשה ומקווים לטוב?. אני בספק אם מישהו יחזיר לי כסף וטלוויזיה חדשה כמו שראינו אין מקבילה ראויה שהובאה לארץ על ידי היבואן.

זה ממש סיפור הטשה…אני אחכה לחברה הטובים שיחזרו אלי כי זה עדיין לא קרה, ולמה שיקרה?
ואז אשקול את צעדי הבאים, אני עדיין חושב שיהיה יותר קל לתבוע ביטוח תכולה במצב כזה.

בינתיים אני אהנה מהטלוויזיה המדהימה החלופית שהשאירו לי, אם לא יושבים בדיוק מולה לא ניתן לראות כלום (הכל מואר באור לבן כזה) וגם אם יושבים מולה ניתן לראות את השריטות והקו הזוהר לאורכה, אם מישהו תהה פעם למה לא לקנות סדרה 7 ומטה בסמסונג 🧐!
...
זה כבר עניין שלך אבל אתה משקיע זמן גם לכתוב כאן באותה מידה תשקיע את הזמן בלכתוב להם מכתב אזהרה ולשלוח רשום. יש סיכוי שהגישה שלהם כבר תשתנה. אם לא אתה ממשיך לשלב הבא שזה הגשת תביעה, משהו שכיום ניתן לעשות אונליין ובעלות סמלית ולא דורש יותר מדי מאמץ.
אם ממש אין לך כח יש עורכי דין שתמורת 1000-1500 ינסחו לך כתב תביעה, יחסית לסכום התביעה זה לא נורא ואתה מכניס את זה להוצאות שהם גם יחזירו. למרות שלא חושב שזה ממש נחוץ כי המקרה שלך מאוד ברור. השופט שם לא מצפה שתבין או תתיחס לסעיפי חוק רלוונטיים הוא כבר מכיר אותם בעצמו. אם אתה מציג קבלה ותיאור שמוכיח שהכל קרה בשנת אחריות ראשונה הכף נוטה בבירור לחובתם.

לא חושב שביטוח תכולה מכסה תקלות, אולי שברים\תאונות וכאלה (אבל תבדוק ספציפית את הפוליסה שלך) בחברות ביטוח מה שבטוח זה שאף פעם לא תקבל את הערך ששילמת, אלא ערך השוק שלה במקרה הטוב בהורדת פחת , השתתפות עצמית וכו'.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #26 

16/08/2021 15:10  
gildmor כתב:
ahersko כתב:
עצות אחיתופל לבתי משפט.
לא פוסקים בארץ עוגת נפש
תצביעו ברגלים!
...
...
מתי פעם אחרונה היית בבית משפט?
בטח באחד לתביעות קטנות.
אין קשר בין משפט לצדק גם במקרה שהצדק זועק לשמים

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #27 

17/08/2021 13:18  
ahersko כתב:

מתי פעם אחרונה היית בבית משפט?
בטח באחד לתביעות קטנות.
אין קשר בין משפט לצדק גם במקרה שהצדק זועק לשמים
...
ו...? בדיוק בתביעות קטנות אנחנו עוסקים כאן...
מה הטעם להתיחס לבתי משפט אחרים שלא רלוונטיים לעניין כאן.
אפשר לנסות ומקסימום הפסדת קצת זמן ו-200 שקל על אגרה לתביעה של 20000 ש"ח.
יש אנשים שעשו הרבה הכסף על תביעות ספאם לדוגמה, בהשקעה קטנה של עבודה הוציאו אלף שקל על כל הודעת סמס לא חוקית ללא הוכחת נזק. שיפרו הרבה חוקים שיקלו על צרכנים לתבוע, יצרו בית משפט מיוחד שמקל על הצרכן בתהליך והעלויות ובכל זאת יש אנשים שימשיכו להתבכיין שאין צדק במקום לעמוד על זכותם במסגרת החוק שהוא לטובתם וכן יעשה איתם צדק.

בית משפט פועל\מפרש את החוק, אם אתה צודק על פי החוק תקבל צדק אם לא, אז לא. זה אף פעם לא יהיה לפי תחושת הצדק האישית של אדם כלשהו.

במקרה הזה ואחרים החוק ועל כן גם הצדק לטובת הצרכן.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #28 

תשמע, אני לא רוצה לפגוע, אבל אתה נורא נאיבי לגבי בתי המפשט

ספאם זה מקרה קצת שונה
במקרים שקשורים מתחום הצרכנות, בית המשפט לא ממש נוקט בדעה מוצהרת אלא מנסה לדחוף לפשרה.
בדר"כ מי שיעמוד מולך הוא אומנם לא עו"ד אלא "משפטן" מאוד משופשף ומנוסה.
הוא קודם כל יציע את הפשרה ע"מ להראות להבית המשפט שפניו לשלום
בית המשפט לא יודע או מבין בסוגי פנלים או רמות שחור וכד...

אם הדגם שהיה לך היה A90 והציעו לך B90... מבחינת בית המשפט זה שדרוג, גם אם היצרן שנמך את הדגם
תבוא בחוסר רצון להגיע לפשרה ותתעקש, תדחוק את בית המשפט לכתוב פס"ד ולהכריע
בדרך כלל גם יפסוק הוצאות

הפס"ד שלו ב 99% יהיה הצעת הפשרה ואתה תחתוף את ההוצאות כי התעקשת לא להגיע לפשרה...

ככה זה עובד

אז כדי לא להגיע לבית משפט פשוט אל תקנו את הזבל הזה!
ואם היה לי שקל על כל פעם שנתתי את היעוץ הזה הייתי כבר בנאדם עשיר.

ומכתבי התראה מעו"ד לא מפחידים אותם, אתה יכול לכתוב מכתב התראה, לשלוח ברכות לחג... זה לא מעניין אותם.
אתה רוצה לתבוע, פשוט תתבע וגם אז תקבל את מה שיציעו.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #29 

17/08/2021 14:19  
ahersko כתב:
תשמע, אני לא רוצה לפגוע, אבל אתה נורא נאיבי לגבי בתי המפשט

ספאם זה מקרה קצת שונה
במקרים שקשורים מתחום הצרכנות, בית המשפט לא ממש נוקט בדעה מוצהרת אלא מנסה לדחוף לפשרה.

אם הדגם שהיה לך היה A90 והציעו לך B90... מבחינת בית המשפט זה שדרוג, גם אם היצרן שנמך את הדגם
תבוא בחוסר רצון להגיע לפשרה ותתעקש, תדחוק את בית המשפט לכתוב פס"ד ולהכריע
בדרך כלל גם יפסוק הוצאות
...
אני ממש לא נאיבי, מכיר את הנטיה לפשרה ומודע לזה שהם שיש להם צוות משפטי שלם שמטפל בזה ואחר כך שולחים מתמחה או מומחה משפטי שהוא לא עו"ד. קודם כל פשרה זה לא בהכרח רע, אני גם הסכמתי על פשרה שלא אקבל את הפיצוי שתבעתי בנוסף להחזרת המוצר...את העיקר קיבלתי.
השופט מציע פשרה כשיש מקרה לא שדורש פרשנות מורחבת של החוק כשהחוק לא בוודאות לצד הצרכן ואז יש מקום להגיע לפשרה. הבאתי בכוונה את הספאם כדוגמה כי גם שם יש פרשנות מאוד ברורה ואין אפשרות כמעט להפסיד בתביעה כזו. גם אם צרכן מתעקש על פסק דין, נדיר שיפסקו הוצאות משפט לצרכן. הוצאות נפסקות רק במקרים קיצוניים של תביעה קנטרנית\נקמנית עם עילה די לא מוצדקת.
אתה שוב מתיחס למקרה כללי אחר שאולי תלויים בדעת מומחה במקום למקרה הפרטי שמדובר בו כאן.

המקרה כאן מאוד פשוט, המוצר שרכש כתוצאה מקילקול של מוצר קודם התקלקל גם הוא, ניתנו להם כמה הזדמנויות לתקן וכשלו. המוצר באחריות שנה ראשונה ולכן הוא מבקש כסף חזרה. הפשרה יכולה להיות אם יהיה פיצוי לדוגמה או כמה יהיה פיצוי בנוסף אבל לא על המהות שזו הזכות שלו לקבל את כספו חזרה. זה אפילו לא משנה איזה מוצר זה ובטח שלא איזה דגם לצורך החלטה במקרה כזה.

בדיוק מאחר שיש להם מחלקה משפטית שמבינה שהסיכוי שלהם לא להפסיד בתביעה כזו נמוך מאוד, הם כן יטו לנסות להציע פשרה עוד לפני משפט, לא בטוח שהיא תהיה משתלמת במיוחד אבל לפי מה שהם יציעו אפשר לצאת מהנחה שבמשפט יש סיכוי להשיג יותר.

GoldenAce (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #30 

עדכון:
אחרי בקשה של החזר כספי מלא או הליכה להליכים משפטיים, שלחו לי טלוויזיה חדשה QN90A.

עוד לא עשיתי בדיקות רציניות (ז"א בתוכן שאני צופה בו לרוב, אני לא באמת בעל יכולות או הבנה לעשות בדיקות מקצועיות), אבל מבדיקה מאוד שטחית אלה כמה מהמסקנות שלי בינתיים:
1. נראה שאין את החוסר אחידות שהיה ב-Q95T מבדיקת צבעים פשוטה עם סרטון ביוטיוב. ב-Q95T היה נראה כאילו הצבעים מלוכלכים.
2. השחור נראה טוב יותר, למרות שגם ב-Q95T (בתור מישהו שבא מה-KS9500) היה שחורים טובים יחסית ל-LED.
3. לא ראיתי הבדל בבהירות עם הגדרות ברירת מחדל בינה לבין ה-Q95T.
4. הזוויות צפיה נראית לי רחבה לפחות בהשוואה ל-Q95T וה-KS9500 הישנה שלי.

אחבר בערב את כל המערכות השונות שלי, אצפה קצת (הרבה) בסופ"ש ואתן פידבק יותר מעמיק בהמשך.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”