הצילו!! אני (ואתם)קורס!!!כלכלית,,הדלק ,החשמל,מזון-מה עושים??????

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
amira
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אמיר
נתן תודות: 160 פעמים
קיבל תודות: 89 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

ra כתב:האמת שלי דווקא אין ידע כמו לכם ואני לא בטוח כמוכם
מה השיטה להשתמש בכספי המסים
ומה המטרה של המדינה ומי מממן את מי
אבל אוסף ההצעות מכיוונים שונים כן מראות
שגם למציעי חינוך מגיל 3 יש מה לומר
וכל אחד "מדבר מהפוזיציה"
ולו הייתי בן 3 אולי הייתי אומר:
"לכו לעזאזל עם הכניסה למסגרות הכפייה
מגיל 3 עד לסיום הצבא ואז כבר יוצאים מחונכים
וההשכלה מגיל 3 תאפשר לי להגיע למקום
שממנו ניתן לשלם יותר מסים"
...
גילוי נאות - לי כן יש ילדה בגיל הזה ואני כן נהנה מההצעה הנ"ל כפי שנהניתי בעבר מהפטור של 12% במס ההכנסה, לתושבי ב"ש (כשעוד גרתי שם) וכשהוא היה קיים...בעוד שאני בעד המקרה הראשון, תמיד הייתי נגד המקרה השני, ובכל מקרה זה לא משנה אם אני, כמו כל אחד אחר, בעד או הנגד - את החשבון כולנו בכל מקרה נשלם!!!

amira
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #17 

חברה (Society) שלא חושבת כמו חברה (Company) דינה לעשוק את אזרחיה ולהביאם לפשיטת רגל. מטרת החברה הבסיסית הינה להשיא ערך לבעלי המניות שלה - מדוע שמדינה תהיה שונה מחברה??? הרי השאת ערך (ל- Sociey) הינה גם לסייע לחלשים באמת ולנהוג בערבות הדדית זה בעבור רעהו...אבל האם זה אומר לתמוך בפרזיטים??? האם זה אומר שאני שעובד 12 שעות ביום צריך לפרנס את השגעונות של החרדים או את אלה של חולדאי ועוד רבים אחרים???
I'm never wrong
i once thought i was wrong
but i was mistaken

dgent
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

amira כתב:חברה (Society) שלא חושבת כמו חברה (Company) דינה לעשוק את אזרחיה ולהביאם לפשיטת רגל. מטרת החברה הבסיסית הינה להשיא ערך לבעלי המניות שלה - מדוע שמדינה תהיה שונה מחברה??? הרי השאת ערך (ל- Sociey) הינה גם לסייע לחלשים באמת ולנהוג בערבות הדדית זה בעבור רעהו...אבל האם זה אומר לתמוך בפרזיטים??? האם זה אומר שאני שעובד 12 שעות ביום צריך לפרנס את השגעונות של החרדים או את אלה של חולדאי ועוד רבים אחרים???
...
אתה לא הראשון שאני רואה שכותב דבר כזה (הייתה לי שיחה ארוכה עם כמה "אירופאים" בנושא...) ,
אני מתחיל להאמין מיום ליום שזאת הגישה הנכונה , למרות הראיה של חברה (company) כמשהו קפיטליסטי גם שם חשוב שהעובדים יהיו מרוצים בשביל לקבל תפוקה מקסימלית (לדעתי).
הבעיה היא מה קורה שאתה מכניס מרכיבים לא קשורים כמו דת....

amira
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #19 

למה הדת היא בעיה? הרי יש כאלה שלא מבינים מדוע צריך לתמוך בספורט או בתרבות. החוכמה היא לאזן בין הגורמים השונים ולהתחשב בכולם הבעיה היא שישנה סחטנות פוליטית בלתי סבירה וציבור טיפש שנוהג כעדר. הגב׳ שלי יחימובי׳ץ לא מפסיקה לדרוש הגדלה של סובסידיות והוצ׳ ממשלה אחרות וכשמגיע החשבון טוענת שהממשלה כשלה!! פשוט בדיחה!!! הממשלה באמת כשלה, יש שר אוצר נוראי (לטעמי הגרוע ביותר מאז סילבן שלום) שהוא לא יותר מסמרטוט רצפה אבל האחריות, לטעמי, היא בראש ובראשונה על ראש הממשלה (שהכתיר עצמו לאחראי על המדיניות הכלכלית) שעושה ההיפך ממה שהוא מאמין, נכנע לכל גחמה ולכל הפגנה. מקדם רכבות לשום מקום, נכנע להסתדרות בכל נושא ועוד.

לכן לטעמי נכון להקטין את ההוצאות הציבוריות ובהתאם את נטל המס כך לפחות העיוות ייפחת. אבל, לצערי אני לא רואה את זה קורה...
I'm never wrong
but i was mistaken

shlomiassaf
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 70 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

amira
כפי שרשמתי, אני איתך ברוב הטענות אבל הבעיה שאתה נותן טעונים מתוך ידע אישית ומעורבות ישירה, מנוסחים כהלכה ואין כאן צד שני, באותה הרמה, שיסביר את טענותיו.

בנוגע לדימונה, פיתוח הפריפריה או כל אזור אחר למעט ת"א - ירושלים - חיפה הוא אינטרס של המדינה ושוב פעם, אם המדינה מחליטה ששוה להשקיע X בשביל לקבל מחר Y זה מה יש זו המדינה ואם לא מתאים אפשר לשנות את המדיניות של המדינה בבחירות.

בסופו של דבר קפיטליזם מוחלט הוא שגוי וסוציאליזים מוחלט לא יכול להתקיים במדינה דמוקרטית...

הבעיה היא שאין פתרון קסם - הדמוקרטיה היא הרע במיעוטו, לעומת המשטרים האחרים שיש.
תמיד יהיו לוביסטים ותמיד צריך להתחשב בקולו של המיעוט, אם הוא מביע אותו.

הצרה הגדולה שלנו תהיה אם ביבי יבחר שנית כי הוא פשוט יבין שהעם מוכן שידפקו אותו ב***.

amira
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #21 

שלומי, אם תשים לב גרתי בפריפריה (ואף ציינתי זאת) במשך 30 שנה כך שאני האחרון שהוא נגד הפריפריה.

הבעתי דעתי הן על מנהיגת מפלגת העבודה שלטעמי היא מהפוליטיקאים הגרועים במדינה ועל ראש הממשלה שהיה שר אוצר מעולה אבל כנראה שצריך את אריק כראש ממשלה. אגב, לטעמי הפער האיכותי ביניהם הוא תהומי בצורה מבהילה. היא פופוליסטית שלא מבינה כלום ושום דבר (אבל ממש כלום) והוא אדם מבריק שמצליח בכשרון רב לקבל את כל ההחלטות הלא נכונות!!!

לגבי ״המדינה״ מחליטה - המדינה היא אנשים ובמקרה הזה אדם בשם אורי יוגב שהחליט שכל מה שנמצא על המדף של הרכבת יצא לביצוע (הוא היה אז ראש אגף תקציבים - אגב, בהחלט אחד הטובים שבהם) ללא כל קשר לכדאיותם הכלכלית למשק או לעובדה שתחנת הרכבת נמצאת מחוץ לדימונה ולכן מראש היה ברור שאף אחד לא ישתמש בה.

שוב, סטינו (באשמתי) לחלוטין מהנושא. כשהדינה מקבלת החלטות פופוליסטיות, היה כדאי שהציבור יכעס ולא יתמוך כי הוא זה שמשלם בסוף את החשבון. אגב, במדינה קטנה בשם ארה״ב יש קרבות מידיי שנה נגד הגדלות של תקציבים ״חברתיים״ לקצבאות ו״הטבות״ שונות לציבור כי הציבור שם מבין שסוף מגישים לו את החשבון.
I'm never wrong
but i was mistaken

amiti
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 28 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

כל גוף שפועל למטרת רווח משלם עבור כל משאב שבו הוא משתמש , אם אלה חומרי גלם , מכונות , הכשרה או כוח אדם. אחד האלמנטים החשובים ביותר שבהם נעשה שימוש הם השירותים המדינתיים - אם זו מערכת החינוך המסובסדת שמכשירה את כוח האדם , אם זו מערכת התחבורה שמשמשת להנגשת אמצעי ייצור , אם זו מערכת הרפואה שדואגת ל"השמשתם" של העובדים וכו' וכו'. לפיכך מי שנהנה יותר , כלומר מי שמרויח יותר מהשירותים המדינתיים הוא זה שצריך לממן אותם. אלה שבקושי מתקיימים , אלה שהמדינה בועטת להם בישבן מהרגע שהם נולדים עד לרגע שהם מסיימים את חייהם לא צריכים לממן את הצלחתם הכלכלית של אף חברה מסחרית או אזרח שיחסי הגומלין עם המדינה מסבים לו הצלחה ברמה כזו או אחרת.

השינוי שבה נוקטת המדינה בשנים האחרונות לפיו מעבירים את עיקר הנטל ממיסוי ישיר אל המיסים העקיפים הוא לב הבעייה. בכך גורמת המדינה לאנשים מכל השכבות לממן את המשאבים הכלכליים של המדינה ללא כל תלות במנת חלקם מהתוצר של המשאבים האלה. המדיניות הזו היא לא שיטה כלכלית אלא חזירות לשמה.

boazj
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 91 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

הבעיה של המדינה אינה ההוצאה על גני ילדים, ולא ההוצאות שנלוו ל"צדק חברתי" כמו שרוצים שתאמינו.
גם לא זה שאנחנו יוצאים לפנסיה "כבר" בגיל 67 ולא 70, כי תוחלת החיים מתארכת.

עד שלא יטפלו בשורשי החולי של החברה/הכלכלה הישראלת, ימשיכו להגיד לנו "הפרייארים" שאנחנו אשמים, ושמצב עולם קשה, ומי אנחנו שבכלל נתלונן.

הנושאים שבגללם הפרמידה צרה, ומעט אנשים משלמים הרבה:
(כמובן לדעתי הפרטית בלבד)

** הוצאה בטחונית חסרת אח ורע, מעל ליכולת הכלכלה הישראלית.
איומים בלתי פוסקים של מערכת הביטחון, וחלוקה לא יעילה ונכונה של משאבים בתוך מערכת זו.
תמיד מתכוננים למלחמה הלא נכונה....

** מגזרים שלמים מחוץ למעגל העבודה. לא יצרניים וגם נתמכים.

** כלכלה שלמה ומקבילה, שחלקה מתנהל בכסף שחור, ואינה משלמת מיסים.

** חוסר תחרויתיות במשק, ושליטה ריכוזית של מספר משפחות, ויד-רוחצת יד, בזכותה הציבור הגדול, מממנן בנקים, חברות בורסאיות, וטייקונים.
נושא בהפסדים, ורואה גרושים מהרווחים.
אימון אישי/קואצינג, טיפול, הנחיית קבוצות וסדנאות.
פריצות דרך בתחום האישי והכלכלי,חיבור ליעוד.
וגם מוזיקה, אופני הרים, קפה, מערכות סטראו, יוגה, ריצה ועוד כאן: https://asimonim.ravpage.co.il/BOAZJ

amira
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #24 

boazj כתב:הבעיה של המדינה אינה ההוצאה על גני ילדים, ולא ההוצאות שנלוו ל"צדק חברתי" כמו שרוצים שתאמינו.
גם לא זה שאנחנו יוצאים לפנסיה "כבר" בגיל 67 ולא 70, כי תוחלת החיים מתארכת.

עד שלא יטפלו בשורשי החולי של החברה/הכלכלה הישראלת, ימשיכו להגיד לנו "הפרייארים" שאנחנו אשמים, ושמצב עולם קשה, ומי אנחנו שבכלל נתלונן.

הנושאים שבגללם הפרמידה צרה, ומעט אנשים משלמים הרבה:
(כמובן לדעתי הפרטית בלבד)

** הוצאה בטחונית חסרת אח ורע, מעל ליכולת הכלכלה הישראלית.
איומים בלתי פוסקים של מערכת הביטחון, וחלוקה לא יעילה ונכונה של משאבים בתוך מערכת זו.
תמיד מתכוננים למלחמה הלא נכונה....

** מגזרים שלמים מחוץ למעגל העבודה. לא יצרניים וגם נתמכים.

** כלכלה שלמה ומקבילה, שחלקה מתנהל בכסף שחור, ואינה משלמת מיסים.

** חוסר תחרויתיות במשק, ושליטה ריכוזית של מספר משפחות, ויד-רוחצת יד, בזכותה הציבור הגדול, מממנן בנקים, חברות בורסאיות, וטייקונים.
נושא בהפסדים, ורואה גרושים מהרווחים.
...
בועז, אני מסכים עם הסיבות שציינת אבל לא עם העובדה שלצדק החברתי אין יד ורגל במצב הכלכלי הנוכחי.

נכון, מחירי הדיור הגיעו למצב בלתי אפשרי אז קחו לעזאזל את הרגליים וצאו לגור בב"ש, רמלה או בסביבה מה יקרה???
אני גרתי בב"ש ועבדתי בירושלים למעלה מ- 4 שנים!!! כל יום 220 ק"מ אז מה?!! די עם הפינוק.

גיל הפרישה לפנסיה בסדר גמור אבל, ללכת ולייצר דיור ציבורי זו פשוט עיוולת לשמה!

הכלכלה שמנוהלת ע"י ראש הממשלה הנוכחי היא כלכלה לא אחראית ולא סתם רמי בלינקוב שהיה הממונה על התקציבים התפטר בזעם מתפקידו. ראש הממשלה הנוכחי הוא ש"המציא" (בעצם דאג להעביר אורי יוגב המציא) את מגבלת ההוצאה ששמרה לכולנו על התחת במשך כמעט 9 שנים (מאז המשבר הענק ב- 2002/3 שמעטים יודעים שמדינת ישראל כמעט פשטה בו רגל ורק התחייבות של שרון להעיף לכל הרוחות את סילבן שלום מנעה הורדת דירוג דרסטית של ישראל) והוא זה שפורר אותה כמעט לחלוטין. ממשלה בזבזנית טובה לציבור רק בטווח הקצר בטווח הארוך היא הרסנית!!!

ra
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 156 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

כשההוצאה הולכת לטובת האזרחים שלא מייצרים מספיק הכנסה זו תמיד בזבזנות
במיוחד שיש להם נטייה לקבל דמי אבטלה ולא לעבוד
צריך לגרום להם להתקיים טיפה מתחת לגבול הקיום בכבוד
ככה יאמינו שכל מה שאומרים להם הוא אמת לאמיתה ורק לטובת כולם

menny
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 459 פעמים
קיבל תודות: 117 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

הכל מתחיל ונגמר ב 60 מיליארד שקל תקציב ביטחון, אין יותר מאיפה לקחת....

menny
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 459 פעמים
קיבל תודות: 117 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

שרוב התקציב זה לא מטוסים אלה משכורות ותשלומי פנסיה

amira
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #28 

לטעמי הכל מתחיל ונגמר בשיטת משטר שמאלצת פוילטיקאים מוגבלים להיות עבדיהם של חברי מרכז הליכוד ואותנו (מחוסר אלטרנטיבה) עבדים של החלטות פופליסטיות הזויות. וכן יש דרכים אחרות.

בבריטניה מבנה המשטר מאפשר רק שתי מפלגות בפועל (כמו בארה״ב), בחירות נערכות שם כל חמש שנים, שר האוצר לא מבקש אישור של התקציב מהפרלמנט אלא מודיע מהו התקציב, שר שמשרדו חורג מתקציבו מחוייב להתפטר והקריירה הפוליטית שלו נגמרה מצד אחד ומצד שני משרד האוצר לא מתערב לו בעבודה (מישהו אמר סמכות ואחריות???). בעצם בבריטניה יש דיקטטורה נבחרת אחת לחמש שנים.

אם רוצים לקבל מדינה אחרת צריך לפתור את הפוליטיקאים מלהיות נתונים לחסדיהם של חברי המרכז ולהעלות את אחוז החסימה כך שלא יהיו יותר משלוש - ארבע מפלגות.

אבל במקום שיפגינו על זה מפגינים על מחיר הקוטג׳
I'm never wrong
but i was mistaken

קרוקס44
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 152 פעמים
קיבל תודות: 99 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

רבותיי ,רבותיי, רבותיי
השירשור החל עם ילדיעפים שסיפר על קשייו הכלכליים ומשם גלש לפוליטיקה גבוהה,אין לאף אחד עיצה בשבילו?

kingikra
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 335 פעמים
קיבל תודות: 242 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

1) פתרון לא קל - לעזוב את הארץ
2) פתרון קל - לא להצביע לביבי (רוב מצביעיו הם אלה שהכי סובלים מגזרותיו)
3) כמוני - לחטוף סטירת לחי ולהמשיך לחיות איתה כי אין אלטרנטיבה.

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”