הצילו!! אני (ואתם)קורס!!!כלכלית,,הדלק ,החשמל,מזון-מה עושים??????

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
taoyossi
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
שם מלא: יוסי ביטון
נתן תודות: 203 פעמים
קיבל תודות: 94 פעמים

נושא שלא נקרא #76 

אנשים שוכחים שהפולטיקאים מתחלפים אבל ..... וזה אבל גדול
הפקידות לא מתחלפת, היא תקועה פה כבר 40 שנים..

ומה לעשות שהפקידים בכל משרדי הממשלה יש להם משקל רב מאוד, מעטים מאוד הפולטיקאים שמעיזים ללכת נגד רוח הפקידות.

ולן, כלל לא משנה האג'נדה והתפיסות הכלכליות ו\או החברתיות של השר הממונה... מה שקובע זה אילו נתונים, המלצות, השקפה ואידואולוגיה תונח על שולחנו באמצעות הפקיד שהוא כאמור כבר שנים רבות לא ראה או שמש ....

אמיר כאחד שהיה שם, מה דעתך?
אשמח לנקודת השקפתך לנושא זה

shay1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #77 

הינה כתבה מYNET -משרד האוצר רוצה להוריד ההטבה על הוצאות רכב במגזר הציבורי
וכל זה למה כי הממשלה מעוניינת לעודד שימוש בתחבורה ציבורית
כתבתי קודם חשיבה עד קצה האף והינה זה בא התחבורה הציבורית בישראל היא מין הגרועות במדינות המערב עם לא בכלל.

הצפיפות של האוטובוסים ומוניות השרות ביחד עם מוניות רגילות הופך את הערים לאנדרלמוסיה אחת גדולה .

התנועה בתל אביב יכלה לזרום הרבה יותר מהר וללא צפיפות אילו התחבורה הציבורית הייתה מתקדמת יותר עם חשיבה פתוחה
רק באזור אוניברסיטת תל אביב יש אולי שלוש או ארבע חניונים של אוטובוסים ועוד רקבת עם חניון אוטובוסים ליד מי צריך את כל המסה של האוטובוסים? כל האוטובוסים האלו בכבישים הקטנים בתל אביב גורמת לצפיפות עצומה בכבישים עוד לפני שהאוטובוסים הכפולים נכנסים לשכונות ובנוסף לכל זה הם אפילו לא נצמדים למפרץ שנבנה במיוחד על מנת לא לסגור את התנועה בכביש אבל למי איכפת ?
פעם ראיתם שוטר תנועה עוצר נהג אוטובוס על עבירת תנועה לא ראיתם ולא תיראו לעולם

העיקר שמבטלים הטבות או משנים סדרי עולם לפני שכל הפינות סגורות אבל בישראל כמו בישראל קודם יורים פוגעים ואחר כך שואלים למה
כשאתה מת אתה לא יודע שאתה מת ,רק לאחרים זה קשה.
אותו דבר כשאתה טיפש.

amiti
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 28 פעמים

נושא שלא נקרא #78 

taoyossi כתב:אנשים שוכחים שהפולטיקאים מתחלפים אבל ..... וזה אבל גדול
...
הפקידות מתחלפת ועוד איך. העבודה בפקידות האוצר (ונגזרותיה) משמשת כמקפצה לעבודות אצל הטייקונים ובמוסדות הפיננסיים המובילים במשק. האם במצב הזה ידאגו הפקידים לאינטרסים של הציבור או לאינטרסים של מעבידיהם בעבר/בעתיד? הייתי שמח אם הפקידות הייתה נשארת 40 שנה בתפקיד...
הנה כתבה מYNET -משרד האוצר רוצה להוריד ההטבה על הוצאות רכב במגזר הציבורי
וכל זה למה כי הממשלה מעוניינת לעודד שימוש בתחבורה ציבורית
...
במדינות אחרות , גם כשמחירי הדלק נמוכים אנשים מעדיפים לנסוע בתחבורה ציבורית פשוט מכיוון שהיא מביאה אותך ליעדך במהירות וביעילות. כאן השיטה שונה: מעמידים בפניך שתי ברירות - האם להעדיף את העונש הכלכלי מנתניהו ושות' או להעדיף את העונש של התחבורה הציבורית.

אבל בשורה התחתונה היינו שמחים אפילו אם השקר הזה היה נכון והנושא היה באמת דיון בתחבורה ציבורית אבל לצערנו האוצר ממשיך להתל בציבור. הסיבה לרצון בשינוי היא לא תחבורה ציבורית אלא ברצון לחסוך כסף מצד אחד ולהגדיל הכנסות מהצד השני. זה תמיד הסיפור.

amira
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אמיר
נתן תודות: 160 פעמים
קיבל תודות: 89 פעמים

נושא שלא נקרא #79 

taoyossi כתב:אנשים שוכחים שהפולטיקאים מתחלפים אבל ..... וזה אבל גדול

ומה לעשות שהפקידים בכל משרדי הממשלה יש להם משקל רב מאוד, מעטים מאוד הפולטיקאים שמעיזים ללכת נגד רוח הפקידות.

ולן, כלל לא משנה האג'נדה והתפיסות הכלכליות ו\או החברתיות של השר הממונה... מה שקובע זה אילו נתונים, המלצות, השקפה ואידואולוגיה תונח על שולחנו באמצעות הפקיד שהוא כאמור כבר שנים רבות לא ראה או שמש ....

אמיר כאחד שהיה שם, מה דעתך?
אשמח לנקודת השקפתך לנושא זה
...
לצערי הרב - הפקידות המקצועית במרבית משרדי הממשלה "רועדת" מהשר הממונה ולכן ממהרת ליישר איתו "קו מקצועי" לא אחת, תוך כיפוף האמת ודעתם המקצועית.

יוצאי דופן לחיוב הם משרד הביטחון ומשרד האוצר (במיוחד באגף החשב הכללי ובאגף התקציבים), בהם כוח האדם מקצועי ואינו "חושש" מהשר הואיל וקידומם עד לדרגת המנכ"ל, אינו תלוי בו (להבדיל ממשרדי הממשלה האחרים).

אינני יודע לדבר על כל משרדי הממשלה הואיל ואני מכיר לעומק רק את חלקם.

כאחד שכאמור כבר כמעט 5 שנים אינו עובד באגף התקציבים באוצר, אומר רק שכל גוף (פיזי או ארגוני כדוגמת מדינה) חייב למצוא לעצמו בלמים ואיזונים שיאפשרו לו קיום. במדינה "קטנה" כמו בריטניה, ישנה כפי שהסברתי קודם "דיקטטורה נבחרת" ובעצם לשרים ישנה סמכות ואחריות מלאים בתחום אחריותם.

לצערי במדינת ישראל השרים מאד אוהבים סמכות אבל, ממהרים לברוח מאחריות. ישנו מכתב תגובה (לבג"ץ ולמבקר המדינה) של היועץ המשפטי לשעבר מני מזוז שבחן את הנושא לעומק וקבע שבעצם משרד האוצר (אגף תקציבים) "מנהל" את המדינה כי אין אף אחד אחר שיעשה זאת. לא כי לא מאפשרים לו כפי שהשרים אוהבים לבכות, אלא כי אין הלימה בין סמכות ואחריות. מתי שמעת על שר שהואשם/פוטר רק כי חרג מתקציביו? או כי נתן הוראה לביצוע פרויקט מסויים ממניעים פוליטיים ולחלוטין לא מקצועיים ע"ח פרויקט אחר שכן מוצדק מקצועית אבל אין לו השפעה פוליטית???

מני מזוז בעצם קבע שאגף תקציבים לוקח אחריות על הכל כי אף אחד אחר לא עושה זאת.

דווקא כמי שאינו שם אני אומר לך בפה מלא - למדינת ישראל יש מזל גדול ש"הילדים" (כי כולם שם בגיל שבין 25 - 35) האלה שם. עליהם אף טייקון ואף שר לא משפיעים (כן כן - תיכף כולם יקפצו ויגידו שהם מוכרים את המדינה בשביל הג'וב הבא...צר לי אין לכם מושג ירוק על מה אתם מדברים) הם בוכים על "נערי האוצר" כי אינם יכולים להשפיע אליהם.

amira
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אמיר
נתן תודות: 160 פעמים
קיבל תודות: 89 פעמים

נושא שלא נקרא #80 

amiti כתב:
הפקידות מתחלפת ועוד איך. העבודה בפקידות האוצר (ונגזרותיה) משמשת כמקפצה לעבודות אצל הטייקונים ובמוסדות הפיננסיים המובילים במשק. האם במצב הזה ידאגו הפקידים לאינטרסים של הציבור או לאינטרסים של מעבידיהם בעבר/בעתיד? הייתי שמח אם הפקידות הייתה נשארת 40 שנה בתפקיד...
...
העבודה באוצר משמשת מקפצה כי בעלי עסקים רציניים "טייקונים" יודעים שכדי להצליח אינך צריך בובות מלככי פינכה אלא אנשי מקצוע שאינם נרתעים מלעמוד על דעתם המקצועית לא מול ראש הממשלה, לא מול השרים האחרים ואף לא מול השר האחראי אליהם.

הם אומרים "אם יש לו כאלה בייצים וכזה יידע מקצועי אז שיעבוד בשבילי".

ונכון, ליכולת וההיכרות המקצועית עם דרגי המקצוע במשרדי הממשלה השונים לרבות משרד האוצר יש משקל גם כן אז מה???

אני יכול לומר לך שיום אחד ישב אצלי בעלים של אחת מחברות התחבורה הציבורית הגדולות בארץ ובכה (פיזית) לי שאני "סוגר לו את העסק" ושמשרד התחבורה התחייב בפניו שיהיה בסדר ולכן עשה מה שעשה על אף החוזה.

האמת - ידעתי שהוא צודק ובאמת כאב לי עליו, אבל, מלבד להשתתף בכנות בצערו לא היה לי איך לעזור לו, כי בניגוד לאלה שהבטיחו לו אני הייתי מחוייב לעבוד לפי הכללים.

למרות שלא קיבל ממני דבר ולימים הסתבר לי שדווקא בגלל זה, כשהודעתי שאני מתכוון לעזוב את משרד האוצר. אותו אדם היה הראשון להציע לי להחליף אותו, כיו"ר החברה. בשל מעורבותי בעסקי החברה סירבתי בנימוס.

הנקודה היא שאם אתה סמרטוט ונכנע ללחצים ולבקשות של "טייקונים" השוק מבין זאת ולא יסתכל עלייך שנייה אח"כ. מי שהוא איש מקצוע ייחטף מיד.

אגב, יש כאן הרבה אנשי היי-טק, כך שאת השם "איציק כהן" (שהיה סגן החשב הכללי למחשוב) אני מניח שחלקם מכיר. האיש הכי חזק בארץ, בזמנו, בתחום מערכות מידע, שלמוצא פיו כל חברות ההיטק מיד עמדו דום...איפה הוא היום ????

shay1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #81 

למרות הכל כפי שאמרת נערי האוצר עכב סמכותם הגדולה עושים כבשלהם
ולא משנה מה כי בסופו של יום המספרים חיבים להתאים על הנייר ולא מעניין עם משפחה כזו או אחרת תגיע לפת לחם או האם עסק יפשוט רגל
והם הכוח שמשחיט ופוגע ודורס ללא רחמים ואסור שהדבר הזה יקרה לצערי כפי שאמרת אף שר ולא משנה מי לא לוקח אחריות על כלום למעט הכיסא שצריך להישאר דבוק לתחת
לצערי להסתובב במסדרונות האוצר זו לא מציאה גדולה
ותאמין לי אני חי את השיטה כבר הרבה מאוד שנים
כשאתה מת אתה לא יודע שאתה מת ,רק לאחרים זה קשה.
אותו דבר כשאתה טיפש.

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

Re: הצילו!! אני (ואתם)קורס!!!כלכלית,,הדלק ,החשמל,מזון-מה עושים??????

נושא שלא נקרא #82 

יש שיפור מאז ?

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1109 פעמים
קיבל תודות: 311 פעמים

Re: הצילו!! אני (ואתם)קורס!!!כלכלית,,הדלק ,החשמל,מזון-מה עושים??????

נושא שלא נקרא #83 

אני מאמין שהמצב כיום גרוע יותר

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”