הצילו!! אני (ואתם)קורס!!!כלכלית,,הדלק ,החשמל,מזון-מה עושים??????

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
shay1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #61 

השחיטות קיימת בכל מגזר אומנם אצל הערבים יותר אבל זה מכיוון שהם גם נדפקים יותר בכל פרמטר על ידי הממשל
השחיטות במדינה הפכה לנורמה ותרבות חברתית -אבל שיש מנהיגים מושחתים שמנהלים מדינה אז מדוע האזרח הטן לא יהיה מושחת.

המצב במדינה היגיע לכך שללא שחיתטות אין כמעט אפשרות קיום המנהיגים לוקחים את מרבית השכר של העובד משאירים לא פרורים ולא נותנים לאזרח אפשרות להרים את הראש ולצוף
והמנהיגים נהנים מתנאים מפליגים כחכ"ים או כ חברי כנסת . אין מנהיגים שרוצים להנהיג יש מנהיגים שרוצים להנות מהשילטון. ולצערי הציונות עזבה כבר מזמן את העולם.

המנהיגים מביאים את האזרח למצב של פת לחם אז למה שלא תהיה שחיטות או אלימות?

במחקרים שנעשו נראה כי יש יחס ישיר בין מצב כלכלי לאלימות. וכאשר המדינה הפכה את האזרחים לאלימים מדוע מתפלאים עלרמת האלימות. אנשים מתוסכלים אין להם אפשרות להתקיים בכבוד.

העוגה מחולקת בצורה לא נכונה מי שקרוב לצלחת נהנה מהנתחים הגדולים והעסיסים ואלה שלא קרובים כגון האזרח הקטן נשאר פרורים והא צריך להתקיים בדוחק אבל לצערי אולי זה של מרבית האזרחים כי לצערי מרביתם אנאלפתיים שממשיכים לבחור שוב ושוב במנהיגים שגוזרים עלייהם שוב ושוב גזר דין של עוני ודלות
כשאתה מת אתה לא יודע שאתה מת ,רק לאחרים זה קשה.
אותו דבר כשאתה טיפש.

amira
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אמיר
נתן תודות: 160 פעמים
קיבל תודות: 89 פעמים

נושא שלא נקרא #62 

:!:
Beta כתב:
ולגבי העובדה שהמדינה צריכה לכסות על ההוצאות שלה זה נכון, אבל השאלה היא כייצד זה מתבצע! היועציי כספים והאליטה הגבוה מושחתת מכל כיוון, קונים לעצמם רכביי יוקרה ומחזיקים בתקציביי עתק שמקורם לרוב הוא מכיסנו. לתוך הסלט הזה אפשר להוסיף הרבה דברים אחרים כמו חוק חינוך חינם ובקצרה- חחח. שהוא פשוט כלשונו-בדיחה! הלכנו צעד אחד קדימה ובסופו של יום שתי צעדיים אחורה. :(

(n)
...
הרבה יותר מידיי דמגוגיה בשבילי :!: :!: :!:

שר בממשלה (ואין קשר שלא הייתי ממנה אף אחד מהם בטח לא 30!!! ) מקבל כ- 40 אלף ש"ח ברוטו בחודש, מנכ"ל משרד ממשלתי כ- 34 אלף ש"ח, זה הרבה???? תעשה השוואה בינ"ל אמיתית וללא סיסמאות ותראה שממש לא!!!

סמנכ"ל בממשלה מרוויח כ- 26 אלף ש"ח לחודש, בסקטור הפרטי הוא ירוויח (אם הוא ראוי לתפקידו ולא מונה ממניעים פוליטיים וחלקם הלא מבוטל ראויים) לפחות פי 2.

בהחלט יש עודף שרים, עודף משרדים וכתוצאה מכך גם עודף מנכ"לים וסמנכ"לים בשירות הציבורי, אבל מכאן ועד לכתוב את מה שכתבת המרחק אדיר
Beta כתב:
עוד דבר שאני לא מבין הוא המס על הבירה. במה פשעתי שמייקרים לי את הבירה? אני לא צורך הרבה, פעם בכמה שבועות יוצא עם חברים לפאב איזורי או מתיישבים על שישייה. הבדיחה פה היא על כך שהרבה מהבירות שנמכרות בארץ, כולל רבות מהבירות הלועזיות הן בכלל מיוצרות במבשלות בארץ! שלא ישלו אותי לרגע ויגידו לי שזה בגלל היבוא וכאלה. הסוגיה הזו מעלה בי המון תהיות לאור העובדה שבמקום לשים מס על דברים שמזיקים כמו משקאות חריפים חזקים כמו וודקה וויסקי וכאלה, נטפלו למשקה "הפשוט". אני כבר רואה מס על קולה אם נמשיך בכיוון הזה.
נ.ב- צפו פה בקצב הזה פורום על בישול בירה בייתית! (b)

אסכם בשורה שאני שומע הרבה לאחרונה- "לאן הכסף שלי/נו הולך? לאן!?" (וזה מגיע בוורסיות שונות) (n)
...

מס על אלכוהול הוא אחד המיסים המוצדקים ביותר לצד סיגריות ושאר בעלי ההשפעות החיצוניות השליליות. וכן צריך היה להעלות (לדעתי) עוד יותר הן את המס על הבירה והן את המיסים על שאר מוצרי האלכוהול והסיגריות, משום שאת הנזקים שהם גורמים הן לפרט והן לחברה כולנו משלמים (משטרה, בריאות וכיוב').
Beta כתב:
אסכם בשורה שאני שומע הרבה לאחרונה- "לאן הכסף שלי/נו הולך? לאן!?" (וזה מגיע בוורסיות שונות) (n)
...
בלי להגן על אף אחד כי אכן ישנו בזבוז של מיליארדים אתן לך Hilights:

מסגרת תקציב של כ- 350 מיליארד בשנה:

90 החזר חובות
56 לביטחון (לא כולל הסיוע האמריקאי)
11 בט"פ
40 ביטוח לאומי, ניצולי שואה (2.8 מתוך זה)
45 חינוך והשכלה גבוהה
21 בריאות
5 רווחה
13 משרדי ממשלה "קטנים" (נשיא, רוה"מ, אוצר, משפטים וכיוב')
11 גימלאות (פנסיה של עובדי המדינה)
10 תחבורה

היתרה זה אוסף קטנים...

nimrodg
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #63 

Dumpster Diving-קשה להאמין אבל אפשרי לחלוטין,

בהצלחה!![/b]

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #64 

elrom כתב: הבעיה היחידה שקיימת במדינה היא בעיית ניהול. אי אפשר לנהל מדינה באמצעות פוליטיקאים וחדלי אישים ולכן המדינה נראית כפי שהיא נראית.
ד"א, הבעיה היא לא רק פה, אלא כמעט בכל המדינות ועל כן המצב העולמי הכלכלי הקריטי.
נכון, בשורה התחתונה יש הוצאות למדינה שיש לממן אותן. הבעיה היא שהקלישאה הזו אף פעם לא נוגעת באיך משנים את הרכב ההוצאות וכל זמן שפוליטיקאים ושאר בעלי אינטרסים אחרים מנהלים את החיים שלנו, ככה זה נראה.
להזכירכם, כאשר מונתה ועדת טכטנברג, נתניהו דאג להודיע שלא יהיה גרעון והמנדט שניתן לועדה היה לשנות את צורת חלוקת הכסף ולא יוגדל הגרעון. עכשיו פתאום החליטו להעלות את הגרעון ולהטיל עוד מיסים. הרי חוק חינוך חינם מגיל 3 היה במסגרת מסקנות טכטנברג שלא היו אמורות להעלות את הגרעון, וכעת התירוץ הוא שצרך לממן את חוק חינוך חינם? עובדים עלינו, ובגדול.
...
אתה מפספס וגם קצת סותר את עצמך.
מצד אחד אתה מדבר על שינוי סדרי עדיפויות שהמשמעות היא הסתת כספים מנושא אחד לשני תוך שמירה על המסגרת התקציבית ללא הגדלה של הגירעון ( מה שנתניהו וטרכנברג ניסו לעשות ) והריי זה כל הרעיון !
הגדלת התקציב כמתן מענה למחאה החברתית היתה מביאה אותנו למקום עוד יותר גרוע מה גם שזה הפתרון הכי קל.
מה שהיה צריך לעשות זה באמת להסיט תקציבים מ X ל Y.

הבעיה היא שהמשק נכנס להאטה ( גם בגלל המחאה ואני לא מתבייש להגיד את זה ), הכנסות המדינה ממיסים ירדו, ההוצאות הביטחוניות גדלו כמו בכל שנה ( איראן, וסתם כאלה שיוצאים לפנסיה בגיל 42 ), ההוצאות החברתיות גם גדלו ( חוק חינוך חינם מגיל 3 שווה בערך 3 מליארד שקלים ).
לא היתה ברירה אלא להטיל מיסים חדשים ולהגדיל את הגירעון.
elrom כתב: רוצים דוגמאות, בבקשה:
המיליארדים שנשפכים בהתנחלויות, ולפני שחלקכם קופצים, תפרידו בין שאלת החוקיות לשאלת המימון. נניח וחוקי, מדוע אני צריך לממן בית לציבור שרוצה לגור שם? פינו עכשיו את מיגרון, יישוב בלתי חוקי בעליל ופינו אותם לבתים חדשים בעלות של 33 מיליון ש"ח. 730,000 מתנה לכל אחד.
...
אני לא קופץ אבל לפני שמשתמשים בנושא הכספים לבניה בהתנחלויות כדאי לזכור דבר אחד לא פחות חשוב ..
גם מתנחלים צריכים לגור איפשהו, ואם מחר בבוקר 300 אלף מתנחלים יכנסו לתחומי הקוו הירוק, מחירה הממוצע של דירת ארבעה חדרים לא יהיה 1.4 מליון שקל אלא 2.4 מליון שקל..
לא שזו סיבה להמשיך לבנות בהתנחלויות אבל כדאי לזכור שהכנסת כמות כזו גדולה של תושבים למקום שהוא קטן גם ככה היא אתגר לא פשוט.
elrom כתב: דלק - רוצים מס גבוה, סבבה. אפילו יש פה איזשהו היגיון - תשלום לפי שימוש. א-ב-ל תורידו את מחיר הרכב ואל תבלבלו את המוח לגבי תחבורה ציבורית - זה דרעק אחד גדול.
...
זו ביצה ותרנגולת. מתישהו אנחנו נשבר ונתחיל להשתמש בתחבורה הציבורית, ואז המציאות תחייב שינוי תשתיות.
כל עוד ישראל ישראלי תופס את הרכב כ"נכס" כלכלי ו"נכס" חברתי ( שלי יותר גדול אז אני יותר שווה ), אף אחד לא יסע באוטובוסים ורכבות. אני באמת מאמין שהבעיה פה היא בעיקר בעיה בראש ולא בתשתיות.
elrom כתב: תקציב הביטחון זה בור אחד גדול שאף אחד לא יודע לאן הולך הכסף. הצבא (ולמעשה כל משרד ממשלתי) צריך להתנהל כיחידה כלכלית עם מנהלים כלכלנים. אבל שברק עומד בראש המערכת הזו למה בדיוק מצפים?
...
כמי שעובד עבור משרד הבטחון בפרוייקט ידוע, אני יכול להגיד לך שפה אתה צודק 100%.
אצלנו כבדיחה כבר מזמן הפסיקו לתמחר ציוד IT שאף אחד לא צריך ומגיע בכל זאת, בשעות מתמטיקה.
לדוגמא : השרת הזה עולה ל 27 שעות מתמתיקה של כיתה ז. השרת הזה עולה כמו שכר שנתי של מורה לכיתות ב-ג.
עצוב, אבל זה המצב.

elrom כתב: המגזר הציבורי הוא מסחטת כספים חסרת פרופורציה. כל כלומיק בנמל, שבקושי עובד, מקבל עשרות אלפי שקלים משכורת והטבות. רופא לא מסוגל לפרנס משפחה ולקנות דירה. זה צריך להיות ההיפך.
ואפילו עוד לא דיברנו על המונופולים, כספי הפנסיות שלנו, הטייקונים (עלאק) ושאר מריעין בישין.
...
כשיאיר לפיד ישאל אותך איפה הכסף תגיד לו :
1. וועדים גדולים
2. משרד הבטחון
3. לוביסטים
4. טייקונים

( לפי הסדר הזה ) ולא, לא התבלבלתי , החרדים לא קשורים.
elrom כתב: ביטוח לאומי מוציא מיליארדים על ערבים וחרדים שלא תורמים כלום למדינה.
...
תאמין לי שאתה מעדיף אותם ואחרים כמו חלונים רבים שלא תורמים כלום למדינה, בתור לביטוח לאומי ולא ברחוב שודדים זקנות ונשים בהריון.
כל מדינה מגדירה קוו דמיוני ומנסה להשאיר גם את החלשים ביותר מעליו. את זה עושים באמצעות תשלומי העברה.
הקוו הזה הוא אולי דמיוני, אבל התזוזה שלו כלפי מטה ( על ידי ביטול או קיצוץ תשלומי העברה ) עלולה ליצור מצב שהוא הרבה פחות טוב לכולנו ( עוד אנשים ברחוב, עוד יאוש, עוד פשע, עוד פיגועים. דיברת על ערבים. אם אנחנו לא נשלם להם ביטוח לאומי, תהיה בטוח שמישהו אחר ישלם להם ..

לסיכום,
הפרקטיקה הרבה יותר מסובכת מפוסט באינטרנט.
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

elrom
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 33 פעמים

נושא שלא נקרא #65 

ליאור,
אני מספיק מבוגר בשביל לדעת ולהבין שהפרקטיקה והמציאות לא פשוטות, אבל לא נעשה שום דבר אמיתי לשנות את המצב, אלא פשוט ממשיכים להתגלגל.
לעניין טכטנברג, מה שאמרתי הוא שבלבלו את המוח שיהיה שינוי בסדר העדיפיות. בפועל זה לא קרה ופשוט העלו את הגרעון והטילו עוד מיסים כי קבוצות הלחץ לא נתנו לזה לקרות. פשוט מאוד. אני ואישתי באופן אישי משלמים יותר מיסים אבל לא מקבלים כלום מ"ההטבות" החדשות הללו.
לעניין ההתנחלויות - שוב, למה אני צריך לממן להם בית? איזה מין טיעון עקום זה שהם צריכים לגור איפשהו? גם אני צריך לגור איפשהו ואף אחד לא מימן לי אגורה שחוקה אחת. המיסים ששילמתי על הבית שלי שווים לעלות בית של מתנחל. שילכו לעבוד ויבנו להם בית בצפון או בדרום או בצפון תל אביב מצידי, אבל לא על חשבוני. די עם הדמגוגיה הזו.
לעניין התחבורה- הבעיה היא לא בראש. בונים תשתית ואז אנשים ישתמשו בה. כמו שאנשים עברו לנהוג במכוניות קטנות וידניות ונעשה שימוש בתל אופן כך גם יעברו להשתמש בתחבורה ציבורית טובה. אני הראשון שאשמח להוריד את נטל אחזקת הרכב הפרטי. ניסיתי תקופה מסוימת להשתמש בתחבורה הציבורית וזה פשוט לא אפשרי כרגע.
לעניין הביטוח לאומי - רוב החילונים תורמים למדינה והם אלו שמחזיקים אותה. רוב הערבים והחרדים לא תורמים. יש ערבים וחרדים שתורמים, אבל הם מיעוט. זו הבעיה וזה ההבדל.

shay1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #66 

לאמיר וליאור מ

לדעתי אתם בכלל לא רואים את המציאות ושבויים בקונספט שגוי שזה בדיוק מה שממשלה רוצה שתראו
1 יש רזבות של מילירדים למדינה רק הם ממחולקים לקרובים לצלחת. מתי כבר אנשים יפנימו את הדבר הזה.

2 להעלות מיסים זה להכניס מדינה לעוד יותר מיתון

3 במצב כזה הצורך והנחוץ ביותר להזרים כספים למשק על מנת ליצור צמיחה
בכך שממשלה מקצצת ומעלה מיסים היא מרסקת הרבה מאוד עסקים ומשפחות שמגיעים למצב של אין חזור
ועל ידי כך עוד ועוד נכנסים אנשים לתוך רולטת הקיום והעוני עסק של 40 שנה שפושט רגל לא יקום מחדש .

4 אין חשיבה כלכלית במדינה זה הכל שמור לי ואשמור לך אילו המצב בארץ היה כך שיש צורך מעלים מיסים ומחירים על מנת להבריא ואחר כך מורידים מיסים ומחירים הייתי הראשון בעד אבל לצערי המצב במדינה לא כך כי החשיבה היא עד קצה האף בילבד .מתי מישהוא ראה שמחירי הדלק ירדו ב 20-30% ?
בחיים לא היה ולא יהיה. ממשלות רוצות ומעוניינות ליצור דחק ותלות של אזרחים במדינאים על מנת שביום הבחירות הם יוכלו לקנות אותם בעוד מאה או מאתיים ש"ח כדי לקבל קולות בקלפי.

5 נכון שהביטחון גובה מחיר לא זול אבל אילו הממשלה הייתה באמת מתייעלת לא היה צורך בלעלות מיסים ממשלה שמכריזה על קיצוץ בראש ובראשונה עליה לקצץ במיידי לשכות של שרים ללא תיק או לשכות של שרים אם תפקידים דמיוניים כגון השר הגנת העורף
תצאו מהחשיבה המרובעת תתחילו לראות את האמת האמיתית ולא מה שמנסים למכור לנו הפוליטיקאים
אותו דבר כשאתה טיפש.

amira
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #67 

shay1 כתב:לאמיר וליאור מ

לדעתי אתם בכלל לא רואים את המציאות ושבויים בקונספט שגוי שזה בדיוק מה שממשלה רוצה שתראו
1 יש רזבות של מילירדים למדינה רק הם ממחולקים לקרובים לצלחת. מתי כבר אנשים יפנימו את הדבר הזה.

בכך שממשלה מקצצת ומעלה מיסים היא מרסקת הרבה מאוד עסקים ומשפחות שמגיעים למצב של אין חזור
ועל ידי כך עוד ועוד נכנסים אנשים לתוך רולטת הקיום והעוני עסק של 40 שנה שפושט רגל לא יקום מחדש .

4 אין חשיבה כלכלית במדינה זה הכל שמור לי ואשמור לך אילו המצב בארץ היה כך שיש צורך מעלים מיסים ומחירים על מנת להבריא ואחר כך מורידים מיסים ומחירים הייתי הראשון בעד אבל לצערי המצב במדינה לא כך כי החשיבה היא עד קצה האף בילבד .מתי מישהוא ראה שמחירי הדלק ירדו ב 20-30% ?
בחיים לא היה ולא יהיה. ממשלות רוצות ומעוניינות ליצור דחק ותלות של אזרחים במדינאים על מנת שביום הבחירות הם יוכלו לקנות אותם בעוד מאה או מאתיים ש"ח כדי לקבל קולות בקלפי.

5 נכון שהביטחון גובה מחיר לא זול אבל אילו הממשלה הייתה באמת מתייעלת לא היה צורך בלעלות מיסים ממשלה שמכריזה על קיצוץ בראש ובראשונה עליה לקצץ במיידי לשכות של שרים ללא תיק או לשכות של שרים אם תפקידים דמיוניים כגון השר הגנת העורף
תצאו מהחשיבה המרובעת תתחילו לראות את האמת האמיתית ולא מה שמנסים למכור לנו הפוליטיקאים
...
אני עם דמגוגיה וסיסמאות לא מתמודד. נמוך מידיי אפילו בשבילי - מצטער.

אני כלכלן בהשכלתי וביליתי שמונה שנים במסדרונות משרד האוצר (אגף תקציבים) כך שדומני שאני מכיר את הנתונים
קצת יותר טוב ממך ולא מסתמך על אמירות חסרות שחר "יש רזבות של מילירדים למדינה רק הם ממחולקים לקרובים לצלחת." הרי אין לך מושג ירוק על מה אתה מדבר!!!

במדינה קיים בזבוז אדיר של משאבים אבל, בינו לבין השטויות שכתבת (סליחה על הביטוי אבל אין לי דרך יותר מוצלחת לתאר את מה שנכתב) אין שום קשר.

לאמירות כמו " ממשלות רוצות ומעוניינות ליצור דחק ותלות של אזרחים במדינאים על מנת שביום הבחירות הם יוכלו לקנות אותם בעוד מאה או מאתיים ש"ח כדי לקבל קולות בקלפי. " אני בכלל לא מתכוון להתייחס. כפי שכתבתי - נמוך מידיי בשבילי...

"אין חשיבה כלכלית במדינה" - הואיל וכנראה הכלכלנים בשירות המדינה אינם מבינים כלום, אולי תציע מדיניות כלכלית שתפתור את בעיות המדינה - כי למרות שיש לי המון ביקורת (במיוחד על הבזבוזים האדירים והכניעה לכל הגחמות ההזויות של "המחאה החברתית" וההסתדרות בשנתיים האחרונות) מצב המשק הישראלי (למרות הוצ' ביטחון חסרות פרופורציה לחלוטין) טוב משמעותית משל רוב מדינות מערב אירופה.

להתלונן זה הכי קל - קדימה תן מדיניות סדורה...

shay1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #68 

amira כתב:
shay1 כתב:לאמיר וליאור מ

...
אני עם דמגוגיה וסיסמאות לא מתמודד. נמוך מידיי אפילו בשבילי - מצטער.

אני כלכלן בהשכלתי וביליתי שמונה שנים במסדרונות משרד האוצר (אגף תקציבים) כך שדומני שאני מכיר את הנתונים
קצת יותר טוב ממך ולא מסתמך על אמירות חסרות שחר "יש רזבות של מילירדים למדינה רק הם ממחולקים לקרובים לצלחת." הרי אין לך מושג ירוק על מה אתה מדבר!!!

במדינה קיים בזבוז אדיר של משאבים אבל, בינו לבין השטויות שכתבת (סליחה על הביטוי אבל אין לי דרך יותר מוצלחת לתאר את מה שנכתב) אין שום קשר.

לאמירות כמו " ממשלות רוצות ומעוניינות ליצור דחק ותלות של אזרחים במדינאים על מנת שביום הבחירות הם יוכלו לקנות אותם בעוד מאה או מאתיים ש"ח כדי לקבל קולות בקלפי. " אני בכלל לא מתכוון להתייחס. כפי שכתבתי - נמוך מידיי בשבילי...

"אין חשיבה כלכלית במדינה" - הואיל וכנראה הכלכלנים בשירות המדינה אינם מבינים כלום, אולי תציע מדיניות כלכלית שתפתור את בעיות המדינה - כי למרות שיש לי המון ביקורת (במיוחד על הבזבוזים האדירים והכניעה לכל הגחמות ההזויות של "המחאה החברתית" וההסתדרות בשנתיים האחרונות) מצב המשק הישראלי (למרות הוצ' ביטחון חסרות פרופורציה לחלוטין) טוב משמעותית משל רוב מדינות מערב אירופה.

להתלונן זה הכי קל - קדימה תן מדיניות סדורה...
...
לבוא ולתת השוואה מול מדינות אירופה זו הדמגוגיה הכי זולה שראיתי מנערי האוצר ולצערי נדבקת בה גם
זה משול להשוואות שמנסים לעשות נערי האוצר בטבלאות האדירות שמראים לנו על מחיר הדלק בעולם מול ישראל או מחיר החשמןל בעולם מול ישראל קל לכם לעווט את התמוןנה לפי ראות עיינכם

זה שאתה כלכלן עדיין לא הופך אותך אוטומטית לצודק בהשקפתך. על הנייר ובמיספרים כולכם אלופים תכלס בשטח אתם נחשלתם
ועובדה היא שהמדינה במצב מחורבן אילו הייתם מרימים קצת את הראש מעל דפי המחשב הייתם רואים שאולי יש לכם טעויות

לכל נערי האוצר קשה להתמודד עם דמגוגיה כי הם אלו שמייצרים אותם עם סיסמאות וגרפים אתם אלו שמחליטים מי למוות ומי לחיים היד שלכם על המתג "והכח" הזה מביא אותכם לשיכרון
והעובדה היא שריפת יער הכרמל זה אחד העוולות הגדולות של נערי האוצר בתפיסתם הקלוקלת

נמוך מדי בשבילך קניית האזרחים - כי קשה להתמודד מול עובדות בשטח לפני מס' חודשים נתניהו הוריד את מחיר הדלק ב10 אג' "אנשים יצאו לרחובות מרוב אושר" צר לי אבל אתה שבוי בתפיסת עולם קלוקלת תרים את הראש מעל הניירות תראה את האנשים מסביבך ואז תבין

הביזבוז נובע כי יש רזרבות וכפי שאמרתי הן מתועדות למקומות אחרים הרזרבות האלו אמורות לשמור על המדינה מפני קריסה כלכלית אילו היו מתעדים את הכספים הללו במצב הנוכחי של המדינה לעודד צמיחה של המשק המצב היה מצויין והמיסים לא היו עולים והמע"מ גם היה יכול להישאר על אותו סטטום. הזרמת כספים משמנת את גלגלי התעשיה בזמן מיתון ולא נותנת לגלגל להעצר , אבל מי אני לעומת נערי האוצר המנפנפים עם תעודת כלכלן סתם הדיוט...

אתה לא חיב להסכים לטענותי אבל זה עדיין לא הופך אותך לצודק
אותו דבר כשאתה טיפש.

amira
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #69 

שי,

אני מצטער שאני מבלבל אותך עם עובדות אבל מה לעשות אלה עדיין עובדות.

אולי תספר לכולנו היכן מתחבאות הרזרבות של המיליארדים ???

כפי שכתבתי אין לנו שום יכולת לנהל דו שיח אמיתי מהסיבה הפשוטה שאתה מתבסס על תיאוריות קונספירציה שאין להן שום אחיזה או קשר למציאות מלבד זו הקיימת בראשך.

shay1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #70 

לצערי הרב אני לא מתבסס על קונספירציה אלה על עובדות שטופחות על פניי האזרחים כל יום 360 יום בשנה
ותאמין לי שיש לי מידע מדוייק

אני לא טוען שאתה לא יודע אני אומר שניינו צודקים במידע שיש לנו כי המידע של שניינו הוא נכון אבל כל אחד מהכיוון שלו

הפתרון לתיקון אוולות מנהיגינו בכלכלה ובנושא החברתי הוא לבחור מנהיגים אחרים ולשנות את צורת הממשל
אולם לצערי עד שלא ילכו לעולם דור "הנפילים" של אזרחי המדינה נמשיך לראות בבחירות איך בוחרים במנהיגים לא רצויים מכיוון שלרובם הגאווה וההבנה שנייהם לוקים בחסר וצריך עוד כחצי דור כדי שיתחילו להתעורר האזרחים
ולשנות את פני המדינה.
מחאות שקטות הם לא יותר מסוג של וודסטוק כפי שראינו שנה שעברה כי הממשל לא סופר את האזרח ראה מאהל רכבת צפון וזה אומר שרק מהפיכה אלימה תעורר גלי צונאמי אצל הפוליטיקאים

כי ברגע שפוליטיקאי יבין שטעויות בהנהגת המדינה וזלזול באזרח עלולים לעיף לו את הכיסא מתחת לתחת נתחיל לראות פריחה וסיגסוג אצל האזרחים

:wink:
אותו דבר כשאתה טיפש.

amira
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #71 

shay1 כתב:לצערי הרב אני לא מתבסס על קונספירציה אלה על עובדות שטופחות על פניי האזרחים כל יום 360 יום בשנה
...
ראשית, ימים אינם מעלות במעגל ואם כבר אז יש 365 ימים בשנה...אולי תשתף אותנו במקורות המידע "המדוייקים"

שנית, אני טוען ובתוקף ש"העובדות" שאתה מעלה אינן אלא סיסמאות שאין בינן ובין המציאות כל קשר.

אני בהחלט מסכים ואף כתבתי זאת, ששיטת המשטר בישראל משעבדת את הפוליטיקאים לעסקנים אינטרסנטיים (קרי, מרכז הליכוד) ואותנו לפוליטיקאים שחייבים לאותם עסקים ואז מתפלאים שישנה שחיתות :roll: אגב, ברובה שונה לחלוטין ממה שציינת בפוסטים שלך אבל בהחלט קיימת. אני הייתי מאמץ את השיטה הבריטית/אמריקאית - הן מאד דומות ומביאות שלטון מאד יציב.

אגב, ולא לשם התנצחות, משתי הכפפות שזרקתי לך התעלמת (לא שהופתעתי...) :

1. אם לטעמך המדיניות הכלכלית שגוייה ו"נערי האוצר" אינם מבינים דבר - קדימה תציע מדיניות שלמה...(גילוי נאות - אני כבר 5 שנים לא עובד במשרד האוצר)

2. היכן מתחבאים לדעתך המיליארדים העודפים והנסתרים (אני חיפשתי אחריהם 8 שנים באוצר ביניהן 3 שנים כמי שהיה אחראי על הנחת תקציב המדינה על שולחן הכנסת) ולא מצאתי - אנא האר את עייניי.

הרבה יותר קל לזרוק סיסמאות ולהטיח האשמות מאשר ללמוד את העובדות.

oriberko
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

נושא שלא נקרא #72 

amira כתב:
shlomiassaf כתב:amira
דבריך נכונים ואני מסכים איתך כמעט בהכל אבל אתה משמיט עובדות ומתאר מציאות מצד אחד בלבד.

רכבת מדימונה לב"ש בונים מכמה סיבות ובטח לא תמיד כלכליות.
המדינה היא לא חברה והיא לא חושבת במונחי רווח.
אם בעוד שנה יהיו 70 נוסעים ובעוד 10 שנים 700 ההשקעה עשתה את שלה.
המדינה חייבת להראות שהיא מנסה לדחוף את הפריפריה, אי אפשר רק ססמאות ולכן בנו רכבת.
יכול להיות שיש סיבות למה לא לבנות ולמה כן לבנות, אין כאן החלטה נכונה.

לגבי הרכבת בת"א, בתור אחד שגר שם - רק רכבת תחתית, נקודה.
תל אביב היא עיר מיושנת, מהנדסי העיר שלה בעבר הרחוק לא ראויים לאזכור בספרי ההיסטוריה...
העיר הישנה בנויה בצורה גרועה. הכל צפוף ברמות נוראיות הכבישים נראים כמו תלאי על תלאי על תלאי.

מספיק לבקר ברמת אביב או בעיר ראשון לציון ועוד אי אילו ערים מודרניות חדשות בשביל להבין את זה ודיי מהר.

אז כן, חייבים שם לדעתי רכבת תחתית, זה יתקן את העיר הזאת קצת ויאפשר לי למכור את הרכב שלי בשקט.
...
שלומי,

אני לא מסכים אתך וזה לא עניין של תחושות. הנושא נבדק ע"י מהנדסי תנועה מומחים ולא רק שאין שום בעיה אלא, זה ישפר בהרבה את חיי התושבים, הרבה יותר ממטרו, מהסיבה הפשוטה שרק"ל עוצרת כל 500 מטר ואילו מטרו כל קילומטר במינימום. כמו כן, בעלי העסקים שקמים לאורך צירי הרק"ל והתחנות אינם קמים במקרה של מטרו אלא רק בחיבורים מרכזיים.

כמו כן, לא טענתי בעד או נגד מטרו אלא - שאם עיריית ת"א רוצה מטרו בעוד שרק"ל בהחלט מספק את תושבי מדינת ישראל אז שיתכבדו תושבי מדינת ת"א ויממנו זאת מכיסם ולא מכיסי הגב' בשדרות, לה מספיק רק"ל.

סתם כקוריוז, בתחילת המאה ה- 20 הסיבה בה בנו מטרו (תחתית) הייתה דווקא משום שהאדונים באנגליה לא רצו שהמסכנים והנדכאים יפריעו להם בעודם עוברים ברחוב בכיכרותיהם ולכן הכניסו אותם מתחת לאדמה...

בשביל שלא יהיו "רק סיסמאות" כולנו שילמנו 250 מלש"ח ב- 2003 על הקו לדימונה ומשלמים כ- 20 מלש"ח כל שנה לנצח על תפעול הקו המיותר הזה. אח"כ אנחנו בוכים על המיסים. אין מה לעשות ואין קסמים אם ממשים סיסמאות כדי לממש סיסמאות - משלמים את החשבון.
...
לדבר על הקו ב"ש-דימונה בהיבט הנוסעים זו הצגה חלקית ומטעה.

הקו הזה נועד בראש ובראשונה להעברת כימיקלים שונים ממסוף צפע בבעלות כי"ל, נחל צין ואורון - צפונה. בעתיד הרחוק ישמש קו זה גם בקו דימונה-אילת אם וכאשר.

ובכלל, ככל הידוע לי רק חטיבת המטענים מרוויחה כסף, בנוסעים אין רווח בשום מקום בארץ.

shay1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #73 

amira כתב:
shay1 כתב:לצערי הרב אני לא מתבסס על קונספירציה אלה על עובדות שטופחות על פניי האזרחים כל יום 360 יום בשנה
...
ראשית, ימים אינם מעלות במעגל ואם כבר אז יש 365 ימים בשנה...אולי תשתף אותנו במקורות המידע "המדוייקים"

שנית, אני טוען ובתוקף ש"העובדות" שאתה מעלה אינן אלא סיסמאות שאין בינן ובין המציאות כל קשר.

אני בהחלט מסכים ואף כתבתי זאת, ששיטת המשטר בישראל משעבדת את הפוליטיקאים לעסקנים אינטרסנטיים (קרי, מרכז הליכוד) ואותנו לפוליטיקאים שחייבים לאותם עסקים ואז מתפלאים שישנה שחיתות :roll: אגב, ברובה שונה לחלוטין ממה שציינת בפוסטים שלך אבל בהחלט קיימת. אני הייתי מאמץ את השיטה הבריטית/אמריקאית - הן מאד דומות ומביאות שלטון מאד יציב.

אגב, ולא לשם התנצחות, משתי הכפפות שזרקתי לך התעלמת (לא שהופתעתי...) :

1. אם לטעמך המדיניות הכלכלית שגוייה ו"נערי האוצר" אינם מבינים דבר - קדימה תציע מדיניות שלמה...(גילוי נאות - אני כבר 5 שנים לא עובד במשרד האוצר)

2. היכן מתחבאים לדעתך המיליארדים העודפים והנסתרים (אני חיפשתי אחריהם 8 שנים באוצר ביניהן 3 שנים כמי שהיה אחראי על הנחת תקציב המדינה על שולחן הכנסת) ולא מצאתי - אנא האר את עייניי.

הרבה יותר קל לזרוק סיסמאות ולהטיח האשמות מאשר ללמוד את העובדות.
...

ראשית מתנצל על הבליבול צודק 365 יום ואכן ימים איינם מעלות אבל מה לעשות שהימים עתירי מעלות חמים ולחים.... :)

לצערי אני לא יכול לשתף אותך מהייכן המידע שבירשותי

ובוא תזכיר מה הם הכפפות שזרקת לי אולי לא שמתי לב לכך :)

ידוע הרי שכל אדם אינו שש להודות בשגיעותיו בעיקר עם הן רבות

האם לדעתך כאיש רציני בכלכלה יש מקום ונכון לעשות הכל כדי להזרים כספים למשק על מנת להמשיך ולהניע את הגלגל דווקא בימים של מיתון ?

האם תסכים איתי או שלא שכלכלה זה לא מדע מדויק למעט המספרים ויכול להיות שבסופו של דבר הכל עניין של ראיה מי מבית שמאי ומי מבית הילל מעבר למספרים?
נערך לאחרונה על ידי shay1 ב 05/09/2012 8:33, נערך פעם 1 בסך הכל.
אותו דבר כשאתה טיפש.

shtud
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 167 פעמים
קיבל תודות: 97 פעמים

נושא שלא נקרא #74 

טוב אחרי שקראתי את כל השרשור פחות יותר, אני ממליץ על האתר הזה http://www.liberal.co.il אני חושב שמבחינה כלכלית זה הכיוון הכי נורמלי, יש שם כמה הרצאות של פרופ עומר מואב מאוד מעניינות...
כדאי לשמוע גם הרצאות של מילטון פרידמן בתחום הזה, הYOUTUBE מלא, מאוד מומלץ...
שתיית קפה מרובה עלולה לגרום ל......שתיית קפה נוספת....
http://www.secretocafe.co.il

shay1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #75 

shtud כתב:טוב אחרי שקראתי את כל השרשור פחות יותר, אני ממליץ על האתר הזה http://www.liberal.co.il אני חושב שמבחינה כלכלית זה הכיוון הכי נורמלי, יש שם כמה הרצאות של פרופ עומר מואב מאוד מעניינות...
כדאי לשמוע גם הרצאות של מילטון פרידמן בתחום הזה, הYOUTUBE מלא, מאוד מומלץ...
...
שמעתי וקראתי חלק מהדברים באתר שצירפת וזה כל כך מתחבר לטענה שלי איך מתנהלים דברים כאן במדינה כאשר המרכיב המרכזי הוא חשיבה עד קצה האף במקרה הטוב לרוב זה גם לא מגיע עד קצה האף
ואפשר לראות את הדברים בגישה לחינוך איך כל שנה שנתיים משנים אג'נדה לפי שר חינוך או מנכל משרד חינוך שניכנס לתפקיד

בתחבורה אותו דבר

בפנים כנ"ל

שלא לדבר על מדיניות האוצר ששם האג'נדה משתנה לא רק לפי קו המחשבה של השר אלה לפי קו מחשבה של נעיר האוצר שמחזיקים את כל המדינה בביצים

וכמעט בכל מקום בו ניגע אנחנו נראה איך יש פוליטית ענקית מכוונת לפי אינטרסים גחמניים של אותו פקיד בכיר או שר
אותו דבר כשאתה טיפש.

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”