ברוס לי - האדם והאגדה

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

Re: ברוס לי - האדם והאגדה

נושא שלא נקרא #16 

LeeJunFan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

23/09/2021 13:03  
Huber כתב:
הנה שאלה מעניינת - יש מקום בארץ שמלמדים את השיטות הללו שהוא פיתח? קונג פו אמיתי למטרות קרב ולא למטרות תחרות/תצוגה?
...
כן, אני מתאמן במקום כזה כבר קרוב ל-2 עשורים.
זו לא בדיוק השיטה שלו, אלא שיטה דומה למה שהוא למד במקור (wing chun) - השיטה נקראת גמל שלמה דרומי.
זו כן שיטה מסורתית מבחינת זה שיש קאטות, אבל היא לא מיועדת לתחרויות או להופעות. הכול מאוד מוכוון רחוב - מכות לפנים, ברכיים, גרון וכו'.
בפן יותר אישי אני גם יכול להעיד שכל זה תודות למורה. הוא לא פוחד לשלב דברים חדשים שלא קיימים או לא תורגלו באמנות המסורתית ולפסול דברים שכבר לא רלוונטיים להיום או לא אפקטיביים לרחוב.
http://www.kung-fu.co.il
23/09/2021 14:08  
ziv_r כתב:
ב- MMA יש את החופש למתחרים באיזה טכניקה שרוצים ואין אף אחד שמתחרה רק בקונג פו, זה כבר אומר לך משהו.
להכניס איזה תרגיל או 2 מהאומנות? בהחלט עושים, אבל לא רק קונג פו בצורה טהורה כי קרבות MMA הם אלימים מידי עבור קונג פו. לא לשכוח שאין קונג פו על הקרקע, לוחם קונג פו לא יודע להילחם על הקרקע.

מספיק שתצפה בכמה קרבות MMA ובכמה קרבות קונג פו ואתה תבין כמה שהטענה שלך לא מחזיקה מים.

הוידאו שהראת הוא Kickboxing, הקשר בינו לבין קונג פו לא קיים.
...
יש הרבה אי דיוקים במה שכתבת.
קודם כול, יש מאות סגנונות שונים של קונג פו, ולהכניס את כולם תחת אותה מטרייה זה כמעט כמו לומר "אמנויות לחימה".
דבר שני, יש הרבה מאוד סגנונות קונג פו שכן מסוגלים להילחם על הקרקע (הסגנון שאני מתאמן בו הוא כזה). עם זאת, זה כן נכון לומר שזה חלק שיחסית פחות מתורגל גם בסגנונות זה כן נלמד. זה כבר לא קשור לאמנות, אלא למורה ולתלמידים.
דבר שלישי, זה לגמרי לא מדויק שהמתחרים יכולים להשתמש באיזו טכניקה שהם רוצים. יש הרבה חוקים, וסגנונות קונג פו שהם מוכווני רחוב פשוט לא מתאימים ל-MMA בגלל החוקים האלה (גרון, מפשעה...).
כתוצאה מכך, לוחם קונג פו מיומן יצטרך, אחרי שנים של אימונים, לעשות שיפט ו"לשכוח" חלק נכבד ממה שהוא למד והתאמן עליו, בזמן שמולו יעמוד מישהו שהשקיע את כל הזמן שלו בלשפר את הדברים שכן מותר לעשות.
בסופו של דבר חשוב גם לזכור שאתה לעולם לא בוחן אמנות מול אמנות, אלא לוחם מול לוחם. ובאותה נשימה, יש גם משמעות אדירה למורה.
עם זאת, אני כן אציין משהו חשוב - כל אמנות שתתאמן בה, לא משנה כמה היא טובה, לא תספיק לך לבדה. זה מהסיבה הפשוטה שאתה צריך להכיר אמנויות לחימה נוספות, ולו רק כדי לדעת עם מה אתה עשוי להתמודד בזירה.

אם נחזור לברוס לי... הוא מעולם לא התאמן בצורה שמוכוונת לתחרויות MMA. לכן אם תשים אותו בשיא שלו מול לוחם MMA מודרני טוב, בסבירות גבוהה ברוס לי יפסיד.
אם זו הייתה המטרה שלו, הוא היה מתאמן בצורה שונה ושם דגש על דברים רלוונטיים לתחרויות. בסיטואציה כזאת, בהחלט יכול להיות שהייתי מהמר עליו בזירה, שכן יש לו בסיס מעולה (גם מבחינת כישורים וגם מבחינה גופנית).

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4723 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

LeeJunFan,
אתה מנתק את התשובה שלי מהדיון. הכל התחיל מזה:
viewtopic.php?p=3194839#p3194839

סביר להניח שתסכים עם האימרה.

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

ללא ספק אגדה, אם כי למרבה הצער לא חכם מספיק בכדי לשרוד מעבר לגיל 30, כמו הרבה אגדות אחרות. מת מוות דיי מיותר. הבן שלו לפחות מת בנסיבות מצערות שאין באשמתו.

LeeJunFan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #20 

27/09/2021 17:17  
ziv_r כתב:
LeeJunFan,
אתה מנתק את התשובה שלי מהדיון. הכל התחיל מזה:
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php ... 9#p3194839

סביר להניח שתסכים עם האימרה.
...
התייחסתי גם לזה במפורש בסוף ההודעה שלי.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #21 

כלומר הטענה שלך זה שאם ברוס לי היה מתאמן עבור תחרות MMA, הוא היה מנצח?
אתה מפספס אז את כל הנקודה בדיון, כי כבר היום יש עשרות אלפי אנשים שמתאמנים ב- MMA ומנצחים בקרבות כאלו מתחרים אחרים ראויים, אז לנצח את ברוס לי? כנראה הקרב הכי קל שהיה להם.

כל הרעיון הוא לשים את ברוס לי כיום בזירה, עם הידע שיש לו - ואז הוא לא אתגר לאף אחד.

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 297 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

זיו הטענה שלך כזו חד משמעית נובעת או מיהירות או מבורות
ברוס לי היה מגדולי הלוחמים בעולם לא סתם לוחם MMA
ושלט בכמה אומניות לחימה אפילו איגרוף !!!!!
מי אתה שתקבע ???
עוד מעט תגיד השכנה ממול תפגוש אותו ברחוב בעיטה לביצים והוא ייתקפל בכאבים כי הוא לוחם עתיק לא מתאים לימינו ....
ממש הארה מצידך
תודה שהחכמת אותנו

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #23 

ADICT,
תקרא קצת יותר לעומק את הטענות.
מה לעשות שכיום בקרבות MMA לא משחקים טניס שולחן או מכבים סיגריות (צריך לצפות בוידאו לפני שאתה מדביק, לא לשים את הראשון שיוצא לך בגוגל).

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

Re:

נושא שלא נקרא #24 

28/09/2021 11:17  
ziv_r כתב:
ADICT,
תקרא קצת יותר לעומק את הטענות.
מה לעשות שכיום בקרבות MMA לא משחקים טניס שולחן או מכבים סיגריות (צריך לצפות בוידאו לפני שאתה מדביק, לא לשים את הראשון שיוצא לך בגוגל).
...
מצטער לאכזב אותך אבל כן נכנסתי לווידאו ...
הטניס שולחן לא העניין אלא השליטה באומנות הלחימה בריפלקסים בתנועות
לא כל לוחם כרסתן עם שרירים מטומטמים ללא קואורדינציה יוכל לעמד מולו
טענות ? טענות של מי ? אתה פשוט מנסה להיות חד משמעי כהרגלך בעל יידע נרחב בכל תחום בעולם בתחומים שרחוקים מלהיות כאלו
תנועה מהירה לניטרול הלוחם שמולו יכולה להיעשות בקלות על ידי ברוס לי עם כל השרירים והקעקועים שלו של הלוחם maa שלך ואני לא מזלזל באף אחד

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #25 

כנראה לא ראית אפילו קרב אחד של MMA.

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #26 

28/09/2021 11:27  
ziv_r כתב:
כנראה לא ראית אפילו קרב אחד של MMA.
...

ראיתי למה לא הנה תראה ...
אני חושב מספיק הכושר הגופני של ברוס לי לעומת הלוחמים האלו יכריע את הקרב עוד מתחילתו
אבל מי אני אתה יודע הכל

tomer953
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
שם מלא: tomer953
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 1452 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

אתם מנסים להשוות בין לוחמים או בין אומנויות?

כי בשביל להשוות ביניהם צריך לגרום לאחד מהם להלחם לפי החוקים של השני.
מזכיר קצת את הדיון שלפני הקרב בין מקגרגור למייוותר, שם קונור פשוט לחם לפי חוקי האגרוף.
(שאגב מזל שנגמר איך שנגמר כי נוצרה לאנשים אשליה שקונור הוא אלוהים, וש mma זה אגרוף או לחלופין ג'יו ג'יטסו)

לא מאמין שברוס לי היה מנצח את לוחמי ה mma הגדולים כיום, בדיוק כפי שאני לא מאמין שהם היו יכולים עליו בתחרות בתחום שלו.. פשוט לא ניתן להשוואה

אולי אם היו בונים תחרות מיוחדת שיכולה לשפוט אובייקטיבית מי לוחם טוב יותר, היה ניתן להשוות..
(עוצמות, דיוק, זריזות, סיבולת, וכו)

בכל מקרה נשאר לנו רק לדמיין

Moshe984
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 195 פעמים
קיבל תודות: 161 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

ב MMA יש חתירה למגע, בקראטה זה לא כך.
לפי דעתי כל עוד נלחמים מרחוק, ברוס לי קורע כל לוחם MMA מהסיבה הפשוטה שלאף אחד היום אין רפלקסים מהירות תגובה זריזות וסיבולת, כמו שיש לברוס לי, אם אתה מפיל אותו ומכריע אותו על הקרקע זה סיפור אחר, הטכניקה עובדת פה חזק אל תתנו לשרירנים המנופחים להטעות אתכם, כל עוד אין חתירה למגע ולסיים את זה על הקרקע, מי יכול עליו בכלל ...

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

בקרב MMA אף אחד לא יתן לו לעמוד מרחוק,
יצמדו אליו, וכל לוחם עם ידע בסיסי בהאבקות או ג'ו ג'יטסו ישים אותו על הגב ובזה יגמר הסיפור

כמובן שיש ב-MMA נוקאאוטים מרהיבים אבל זה לא קורה ברוב המוחלט של הקרבות

(G)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

ברוס לי משחק פינג פונג ומכבה סיגריה עם נונצ'קו? :lol: זה ממש נושא ללעג, זה ממש לא הוא.
בחייו ברוס עשה מספר ראיונות ומפגנים של כוח, לא יותר מזה.
מעבר לכך, אנשים מעטים באמת מכירים את הסיפור האמיתי, חלקם חיים היום כמו: צ'ק נוריס, דן אסיאנטו וכו... הם יוכלו לספר לכם מי הוא היה באמת.
ברוס לי היה שחקן קולנוע ואמן אומנות לחימה. אל תכניסו אותו כלל לזירה מול לוחם אמיתי שזה מקצועו האמיתי.
נלך רחוק יותר, אני לא הייתי מהמר עליו בשום קרב זירה או רחוב, השיטה שלו ישנה מאוד ולא אגרסיבית,
יותר קולנועית מאשר קרבות קרב מגע. מבחינת מימדים פיזים, הוא שקל 60 קילו ונמוך קומה, סטנדרטי לסיני עם שגעון גדלות שרצה לכבוש את העולם.
(אם הוא היה חי כיום, בטח היה נוסע ברכב גדול)
אני אוהב את ברוס ואת סרטיו, אבל הוא היה שחקן קולנוע ופה נגמר הסיפור.

צ'אק נוריס הוא לוחם אמיתי עם קבלות, הוא לוחם גדול יותר בסרטיו ובמציאות.

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”