חלל תקשורת תמשיך לספק ליס שירותי תקשורת לשנתיים הקרובות בלבד, לאחר סיום החוזה יס צפויה לעבור לתשתית מבוססת אינטרנט

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי
אדיר2 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

חלל תקשורת תמשיך לספק ליס שירותי תקשורת לשנתיים הקרובות בלבד, לאחר סיום החוזה יס צפויה לעבור לתשתית מבוססת אינטרנט

נושא שלא נקרא #1 

עם זאת, מדובר בחדשות לא הכי מעודדות לחלל בטווח הארוך, כיוון שיס מתכוונת לעבור לתשתית מבוססת אינטרנט בעוד שנתיים. מיס נמסר: "עם התקדמות הטכנולוגיה העולמית, ובהתאם להתפתחות קצבי הגלישה בישראל, החלה yes בתהליך המעבר לשידורים על גבי רשת האינטרנט. מדובר בתהליך הדרגתי".
https://www.bizportal.co.il/capitalmark ... cle/794252

אבל לא אמרו שיס מפסיקה לשדר דרך לווין ב 2026? בעוד שנתיים זה יהיה שנת 2023, לא 2026.
אולי זה בגלל שלפי נתוני חברת יס שכיום יש לה לא מעט לקוחות, 25 אחוז שזה אולי 150 אלף לקוחות, אז כנראה שגם עכשיו גדל קצב הלקוחות של יס שעוברים מקליטה דרך לווין של יס, אל יס פלוס באינטרנט.

והאם זה בטוח שבעוד שנתיים מכל מקום במדינת ישראל אפשר יהיה לקהל אינטרנט סיבים אופטיים?
עדיין באינטרנט יש דיליי כלשהו, ובגלל שהאינטרנט פועל דרך יותר מכשירים אז הסיכוי דרכו לתקלות הוא יותר גבוה מאשר שידור לא דרך האינטרנט.

אני מכיר לא מעט אנשים שהתשתית אינטרנט שלהם לא מספיק יציבה וכתוצאה מזה אם למשל הם רוצים להשתמש בשירות מולטי רום של יס אז הם מקבלים כל כמה זמן שקופית תקלה מספר 751 שאומרת שיש בעיה בחיבור של האינטרנט.
לפעמים הפיתרון זה להשתמש במכשיר של MOKA במקום של HPNA, כי זה מכשיר אחד ופחות מכשירים זה פחות עומס באינטרנט, ולפעמים הפיתרון זה העברת כבל ישירות מהנתב של האיטנרנט אל הממיר המקליט, ולפעמים הפיתרון זה להשאר עם התקלות האלה עד כמה שאפשר.
גם אם נמצאים של ביס פלוס ומקבלים שם כל כמה זמן שקופית תקלה של מספר אחר שאומרת שיש בעיה בחיבור של האינטרנט.
אדיר 2 זה רק כינוי

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

Re: חלל תקשורת תמשיך לספק ליס שירותי תקשורת לשנתיים הקרובות בלבד, לאחר סיום החוזה יס צפויה לעבור לתשתית מבוססת אינטרנט

נושא שלא נקרא #2 

לפי הכתבה לא חתמו על הסכם חדש לגמרי אלא ביקשו "הארכה" למשך שנתיים, עוד שנתיים יבדקו את השטח ואם יהיה צריך יאריכו בעוד כמה שנים.
בשלב מסויים יס יפסיקו עם שידורי לווין ויצטרכנו להסתכן בכך שכמות מסויימת של אנשים בעלי תשתית אינטרנט רעועה יעברו פשוט לכבלים מחוסר ברירה אבל כנראה שזה יותר כלכלי להם מאשר לשדר בלויין.

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

Re: חלל תקשורת תמשיך לספק ליס שירותי תקשורת לשנתיים הקרובות בלבד, לאחר סיום החוזה יס צפויה לעבור לתשתית מבוססת אינטרנט

נושא שלא נקרא #3 

לא קראתי את הכתבה, אבל ללא ספק שידורי טלוויזיה דרך האינטרנט זה פחות טוב משידור טלוויזיה ייעודי (לוויין, כבלים, אנטנה) ממספר סיבות:
1. ההשהיה של כחצי דקה, במקרים מסויימים עשויה להיות משמעותית.
2. האיכות פחות טובה. הסיבה העיקרית לכך (לדעתי) היא שרשת האינטרנט פחות אמינה ופחות אחידה מאשר שידורים ייעודיים שמקדישים רוחב פס קבוע עבור שידור כל ערוץ. בכל מקרה, בתור לקוח של יס+ אני יכול לראות מאוד בקלות שאיכות התמונה בערוצים פחות טובה.
3. אם יש תקלה באינטרנט (קרה לכולנו), אי אפשר לראות טלוויזיה. מן הסתם זה לא המצב כששידורי הטלוויזיה בלתי תלויים באינטרנט.

באופן כללי, אפילו שאני אוהב מאוד את האינטרנט, יותר מדי משתמשים בו בתור הפטיש כשכל בעיה נראית כמו מסמר. טלוויזיה אינטרנטית בשידור חי אף פעם לא הייתה טובה, ואני לא חושב שזה ישתפר בקרוב וגם לא בטווח הבינוני/ארוך. כן, זה נוח, אבל זה לא טוב בהכל.

מאוד חבל לראות שיטת שידור חזקה ואמינה (שגם מגיעה לכל מיני פינות נידחות בארץ כמו חדרי שינה בבסיסים צבאיים) פשוט מוחלפת בשיטה נחותה יותר.

אדיר2 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

12/07/2021 11:40  
NeatNit כתב:
לא קראתי את הכתבה, אבל ללא ספק שידורי טלוויזיה דרך האינטרנט זה פחות טוב משידור טלוויזיה ייעודי (לוויין, כבלים, אנטנה) ממספר סיבות:
1. ההשהיה של כחצי דקה, במקרים מסויימים עשויה להיות משמעותית.
2. האיכות פחות טובה. הסיבה העיקרית לכך (לדעתי) היא שרשת האינטרנט פחות אמינה ופחות אחידה מאשר שידורים ייעודיים שמקדישים רוחב פס קבוע עבור שידור כל ערוץ. בכל מקרה, בתור לקוח של יס+ אני יכול לראות מאוד בקלות שאיכות התמונה בערוצים פחות טובה.
3. אם יש תקלה באינטרנט (קרה לכולנו), אי אפשר לראות טלוויזיה. מן הסתם זה לא המצב כששידורי הטלוויזיה בלתי תלויים באינטרנט.

באופן כללי, אפילו שאני אוהב מאוד את האינטרנט, יותר מדי משתמשים בו בתור הפטיש כשכל בעיה נראית כמו מסמר. טלוויזיה אינטרנטית בשידור חי אף פעם לא הייתה טובה, ואני לא חושב שזה ישתפר בקרוב וגם לא בטווח הבינוני/ארוך. כן, זה נוח, אבל זה לא טוב בהכל.

מאוד חבל לראות שיטת שידור חזקה ואמינה (שגם מגיעה לכל מיני פינות נידחות בארץ כמו חדרי שינה בבסיסים צבאיים) פשוט מוחלפת בשיטה נחותה יותר.
...
נכון, בגלל זה למשל ערוץ האח הגדול לייב שלא דרך האינטרנט הוא כן בתשלום
כי יש בו בניגוד לערוץ האח הגדול לייב דרך האינטרנט,
איכות תמונה יותר טובה
עם פחות דיילי
ועם פחות תקלות בלראות אותו.

לא לחינם ערוצי לייב יש לצפיה לא רק דרך האינטרנט.
רק חבל שהמתחרים של יס דרך הלווין והוט כן משדרים רק דרך האינטרנט, שאז כנראה היתרון היחיד במתחרים זה למשל בערוץ האח הגדול לייב זה שיש שם פחות פרסומות, ואולי גם קצת פחות דיליי, כו השידור יס פלוס ובסטינג טיוי.
אדיר 2 זה רק כינוי

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים, עידן+”