עזרה בבחירת טלויזיה 75 - 6000-9000 ש"ח - התלבטות בין דגמים:

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
PT-R (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

עזרה בבחירת טלויזיה 75 - 6000-9000 ש"ח - התלבטות בין דגמים:

נושא שלא נקרא #1 

אשמח לעזרת חברי הפורום כיוון שיש קושי בבחירת מסך. חשבתי שהכי נכון לגשת לחנויות ולבחון איזו תמונה יותר לטעמי.
הבעיה היא שברוב החנויות התמונה המשודרת היא תצוגת מכירה. ובאלו שכן מחברים את ממיר הכבלים, הם טוענים שהוא מתפצל ל 10 מסכים ולכן התמונה לא משקפת את שאראה בפועל (כיוון שאפילו בדגמים הטובים לא ממש אהבתי את התמונה המתקבלת בשידורי הוט / יס רגילים). או שבגודל כזה הפגמים ניכרים יותר כשצופים מקרוב לעומת מה שיקרה בסלון הבית.
מבחינת העדפות: הטלויזיה מיועדת לסלון גדול, יחסית מואר עם חלל מאוד פתוח ונרחב (סאונד בעייתי). רוב התכנים הנצפים הם שידורי הוט רגילים. מעט נטפליקס 4K. כך שצריך טלויזיה שמצליחה לתת תמונה טובה לשידור באיכות בינונית (Upscaling מוצלח).
העדפה לצבעים טבעיים ולא זועקים (הטלויזיה הקודמת קודמת היתה פלזמה פנסוניק שנרכשה בעקבות ייעוץ עם חברי הפורום הנכבד - לא מצליח לראות תמונה טבעית + מדויקת במה שצפיתי בחנויות בהשוואה לטלויזיה בת אולי 7 שנים...)
אז מה הדגמים שתמליצו? טווח המחירים שציינתי 6000-9000 הוא רק מתוך עיגון שקיבלתי בחנויות, בהעדפה הייתי שמח להוציא 5000-7000 אם ההבדלים שאקבל בפועל לצרכים שלי לא כאלו דרמטיים. כי כאמור לא סלון ייעודי לצפייה בסרטי 4K.
האם סדרות הביניים של סמסונג / סוני / LG מספקות את המטרה, או שיש הצדקה ללכת לסדרות ה QLED הגבוהות שלהם?
נאמר לי גם ש TCL 815/715 מושווית ומקבילה לסדרות ה Q הגבוהות של סוני / סמסונג / LG, ועולה 50% פחות. מסכימים?
תודה לעונים, וחג שמח!

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

Re: עזרה בבחירת טלויזיה 75 - 6000-9000 ש"ח - התלבטות בין דגמים:

נושא שלא נקרא #2 

טוב שהגעת לפורום כי נשמע שאנשי מכירות עשו לך קצת סלט.

ראשית כל, התמונה שאתה רואה בחנות של הכבלים זו גם התמונה שתראה בבית. בגודל 75 בהחלט שידורי כבלים/לוויין נראים רע מאוד כאשר מתקרבים למסך. יש לשבת מרחק הולם מהמסך אם אתה מרבה לצפות השידורים, אך לא רחוק מדי. באופן כללי וגם בסטרימינג בנטפליקס וכד' ובכל סוג תוכן בעצם ככל שהמסך גדול יותר והמרחק קרוב יותר תראה יותר פגמים בתמונה. אם אתה רוצה upscaling שעושה עבודה טובה על תכנים באיכות נמוכה תצטרך לכוון לסדרות הגבוהות של מסכים עם יכולות עיבוד משופרות ואלגוריתם מוצלח.

QLED זה מונח שיווקי של סמסונג למסכים מסויימים שלהם שדי זהים לכל מסך LED אחר. סוני/LG לא משווקות QLED. לסוני ו- LG יש מסכי OLED, אלה המסכים היקרים ביותר והאיכותיים ביותר בהינתן תאורה מתאימה (חשוך, חשוך למחצה, תאורה מינימלית).

אם אתה מחפש תמונה טבעית שלא זועקת צבעוניות אז כדאי לכוון למסכים של סוני, כיוון שסוני מכוונת לתצוגת תמונה המשקפת את היצירה המקורית בעוד סמסונג לדוגמא תציג תמונה צבעונית ועשירה יותר על חשבון דיוק.

בתקציב שהצבת אפשר לקחת מסך כמו Sony XH90 שיעשה את העבודה אך נופל בטווח התקציב הראשון ולא התקציב האופטימלי שציינת. Samsung Q90T זו גם אופציה בגבול העליון של התקציב, אך אופי התמונה הוא עשיר וצבעוני.

לא ציינת מרחק ישיבה מהמסך. אני מניח שהתאמת את הגודל המבוקש למרחק הקיים אבל בכל זאת אם לציין את המרחק אולי באמת מסך 65 יספיק. ואולי לא. אני מניח שאם זה סלון גדול המרחק מהספה גם גדול.

PT-R (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

תודה על ההסברים, מסדר כמה דברים.
לגבי מרחק וזוויות צפיה נע בין 3 מטרים בזוית של כ 135 מעלות ועד 4-4.5 מטרים (מול הטלויזיה). והחלל יחסית מואר, כך ש OLED כנראה לא יתאים לשמחתי, כי גם תקציבית ממה שהבנתי - לא בטווח שהגדרתי.
האם באמת ה upscaling משובח יותר בסדרות הגבוהות, או שזו רק הנחה מתבקשת. כי ראיתי בחנות בשידור ערוץ הספורט את סדרה 8000 של סמסונג צמודה ל Q90, ואני לא ממש בטוח שה Q90 עשתה עבודה טובה יותר באופן מפתיע.
אם יש על כך קונצנזוס /הוכח אובייקטיבית, אקח בשמחה את הסדרה הגבוהה. רק שכ"כ הרבה פעמים קורה שדווקא דגמים יותר חדישים /טכנולוגיים לא מצליחים כמו הפשוטים יותר...
אה, ומה לגבי ה TCL, יש דעה?

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אוקיי אז קודם כל אתקן, התמונה שאתה רואה בחנות היא לא התמונה שתראה בבית אבל לא בגלל הסיגנל אלא בגלל תנאי תאורה בחנות והגדרת הטלויזיה במצב הבהיר וצבע קר ביותר.

סמסונג זה אחד המותגים הפחות טובים לספורט. עדיף שתראה סוני XH95. סוני מתמחת בתנועה ופאנלים אחידים ונקיים לכן סיכוי גדול שבסוני התמונה תהיה מספקת.

בהחלט בדגמים הכי גבוהים ה upscaling הוא ברמה גבוהה יותר. אני יכול להעיד על XH95 שיש לו מעבד ואלגוריתם מדהים ותכנים נחותים אם הם לא הרוסים הסוני תציג אותם בצורה נאותה.

לא יכול להעיד על ה- TCL אבל כנראה טלויזיה בינונית מינוס. אבל זה רק לפי מפרט ומחיר.

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

24/03/2021 1:01  
PT-R כתב:
אשמח לעזרת חברי הפורום כיוון שיש קושי בבחירת מסך. חשבתי שהכי נכון לגשת לחנויות ולבחון איזו תמונה יותר לטעמי.
הבעיה היא שברוב החנויות התמונה המשודרת היא תצוגת מכירה. ובאלו שכן מחברים את ממיר הכבלים, הם טוענים שהוא מתפצל ל 10 מסכים ולכן התמונה לא משקפת את שאראה בפועל (כיוון שאפילו בדגמים הטובים לא ממש אהבתי את התמונה המתקבלת בשידורי הוט / יס רגילים). או שבגודל כזה הפגמים ניכרים יותר כשצופים מקרוב לעומת מה שיקרה בסלון הבית.
מבחינת העדפות: הטלויזיה מיועדת לסלון גדול, יחסית מואר עם חלל מאוד פתוח ונרחב (סאונד בעייתי). רוב התכנים הנצפים הם שידורי הוט רגילים. מעט נטפליקס 4K. כך שצריך טלויזיה שמצליחה לתת תמונה טובה לשידור באיכות בינונית (Upscaling מוצלח).
העדפה לצבעים טבעיים ולא זועקים (הטלויזיה הקודמת קודמת היתה פלזמה פנסוניק שנרכשה בעקבות ייעוץ עם חברי הפורום הנכבד - לא מצליח לראות תמונה טבעית + מדויקת במה שצפיתי בחנויות בהשוואה לטלויזיה בת אולי 7 שנים...)
אז מה הדגמים שתמליצו? טווח המחירים שציינתי 6000-9000 הוא רק מתוך עיגון שקיבלתי בחנויות, בהעדפה הייתי שמח להוציא 5000-7000 אם ההבדלים שאקבל בפועל לצרכים שלי לא כאלו דרמטיים. כי כאמור לא סלון ייעודי לצפייה בסרטי 4K.
האם סדרות הביניים של סמסונג / סוני / LG מספקות את המטרה, או שיש הצדקה ללכת לסדרות ה QLED הגבוהות שלהם?
נאמר לי גם ש TCL 815/715 מושווית ומקבילה לסדרות ה Q הגבוהות של סוני / סמסונג / LG, ועולה 50% פחות. מסכימים?
תודה לעונים, וחג שמח!
...
מצטרף למה שרשמו מעלי.
איכות התמונה ביס/הוט היא די פח.
אולי אני לא מחדש לך פה, אבל גם איכות תמונה של שידורי HD של יס/הוט רחוקה מ-HD (מספיק לשים סרט באיכות HD מול סרט "HD" של הוט/יס כדי לראות את ההבדל באיכות). כנראה בגלל הדחיסה שהם עושים.
בשורה התחתונה, איכות התכנים שתראה בהוט מול תכני נטפליקס היא שמיים וארץ.

דבר אחד אני לא אסכים עם מה שרשמו - וזה שטלויזיה איכותית איכשהו יכולה לפצות על איכות השידור.
לדעתי האישית - היא לא.
טלויזיה איכותית אולי תראה איכות שידור פח ב-10% - 20% יותר טוב, מטלויזיה לא איכותית.
אבל שידור באיכות פח, עדיין יראה פחות טוב משידור איכותי בטלויזיה בסיסית.

לגבי TCL - לדעתי, לא.
815, שהיא ה-QLED הבסיסית שלהם, מתחרה בערך ב-Q60T/Q70T שהן ה-QLED הבסיסיות של סמסונג.
ועולה מחיר די דומה.
לכן אני אישית הייתי מעדיף QLED בסיסית של סמסונג - היות והיא יותר מנוסה בזה והוכיחה את עצמה לאורך זמן.
ו-TCL יכול להיות שטובה לא פחות, אבל עדיין צריכה להוכיח את עצמה, ולכן זה יותר הימור לדעתי.
אגב, אם המצב היה כמו שאתה מתאר, ו-QLED בסיסית של TCL היתה עולה 50% פחות מדגם דומה של סמסונג - הייתי 100% אומר לך ללכת על ה-TCL. (כי בסופו של דבר אין טלויזיה מושלמת. זה הכל תמורה יחסית למחיר שאתה משלם עליה)

PT-R (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

מתמקד כרגע ב 4 דגמים, ואשמח למנוסים לפי מאפייני השימוש הנ"ל שהגדרתי אם מישהו יודע להמליץ בין סדרות ה Q של סמסונג (האם בהכרח Q80 ו 90 עושות עבודה טובה יותר עם תכנים באיכות נמוכה לעומת Q60-70?), וכנ"ל לגבי סדרה 95 של סוני לעומת 9096. האם מצדיק פער של כ 3000 ש"ח?).

על מי מהאופציות תמליצו לסלון יחסית מואר, זויות צפייה מגוונות, ותכנים שברובן שידורי הוט? תודה!

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

29/03/2021 13:22  
PT-R כתב:
מתמקד כרגע ב 4 דגמים, ואשמח למנוסים לפי מאפייני השימוש הנ"ל שהגדרתי אם מישהו יודע להמליץ בין סדרות ה Q של סמסונג (האם בהכרח Q80 ו 90 עושות עבודה טובה יותר עם תכנים באיכות נמוכה לעומת Q60-70?), וכנ"ל לגבי סדרה 95 של סוני לעומת 9096. האם מצדיק פער של כ 3000 ש"ח?).
...
יותר טוב, כן. במקצת.
האם זה שווה 3000 שקל - לדעתי האישית לא.
אבל אני חושב שזה כן יכול להיות שווה, אם (מתישהו לאורך חיי הטלויזיה) תצפה בה גם בתכנים איכותיים.

על מי מהאופציות תמליצו לסלון יחסית מואר, זויות צפייה מגוונות, ותכנים שברובן שידורי הוט? תודה!
...
בין XH9096 ל-Q90T - הטלויזיות די דומות.
בגדול הסמסונ יותר בהירה, ומתמודדת יותר טוב עם השתקפויות ויש לה זווית צפיה רחבה יותר - אז יש לה לכאורה יתרון בדרישות הספציפיות שלך.
אבל גם הסוני מצויינת.

PT-R (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

תודה רבה על ההתייחסות והעזרה

jammusi
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

24/03/2021 1:01  
PT-R כתב:
תודה לעונים, וחג שמח!
...
לי יש 9096 55 אינטש. לא יודע לדבי מסכים אחרים, אבל יכולות upscaling של הדגם הזה איכזבו אותי. מאוד.
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php?f=2&t=353639
רק אציין שהחלפתי מאז לפרטנר (במקום סלקום) ובברור התמונה טובה יותר.
כנראה שפרטנר משדרים באיכות הרבה יותר טובה. עדיין לא מרוצה, אבל הרבה פחות מבעבר.

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

ציינת שאתה יושב לפעמים בזוית של 135 מעלות ביחס לטלויזיה, רק בהתייחס לזה בטלויזיות של סמסונג בדגמים Q80/Q90 יש יתרון ביחס לQ60/Q70 כי יש להן ציפוי מיוחד שאמור לעזור עם הזויות צפייה והשתקפויות. תנסה לראות לראות בחנות. הדבר נכון גם לXH90/95 של סוני שלהם אין ציפוי אבל לפי ביקורות פה יותר טובות לספורט.
לסוני וLG יש דגמים בסייסים יותר עם פאנל IPS שייתנו לך אחלה זויות צפייה אבל אני חושב שהאיכות השחורים תהיה פחות טובה מהפלזמה שלך ובכללי ייראו פחות טוב מההמלצות האחרות שנתנו לך פה

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #11 

לסוני XH95 יש ציפוי כזה, ל-XH90 אין.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”